Londravizyon
 • Rus uçakları pazar yerini vurdu

  Rus uçakları pazar yerini vurdu

  Suriyeli yerel kaynaklar, saldırıda 40 kişinin öldüğünü, 60 kişinin de yaralandığını bildirdi. Rus ordusuna ait savaş uçaklarının İdlib'in Eriha ilçesinde pazar yerini vurması sonucunda 40 sivilin öldüğü, 70 kişinin de yaralandığı bildirildi.

  Okumaya devam et...
 • İsrail: Rusya hava sahamızı ihlal etti

  İsrail: Rusya hava sahamızı ihlal etti

  Yalon, İsrail radyosuna yaptığı açıklamada, " Rus uçağının hava sahamızı ihlal ettiği anda, Rus pilotla irtibat kuruldu ve kendisine sahamızdan çekilmesi gerektiği uyarısı yapıldı " dedi.

  Okumaya devam et...
 • Demirtaş:

  Demirtaş: "Tahir’i öldüren devlet değil, devletsizliktir"

  Ankara'da meydana gelen bombalı saldırı sonrası "katil devlettir" diyen Demirtaş, Diyarbakır'daki olayı "devletsizlik" diyerek eleştirdi. Oldukça üzgün olduğu görülen Demirtaş, "Tahir Elçi'yi öldüren devlet değil devletsizliktir". Türk'ü ile Kürt'ü ile yüzbinler arkandan ağıt yakıyor. Bu olayın tam olarak aydınlatılacağından şüphemiz var. Failler yakalanacak diye daha önceki olaylarda da içimiz rahat olmadı.

  Okumaya devam et...
 • Rus pilotun cenazesi tarafımıza teslim edildi

  Rus pilotun cenazesi tarafımıza teslim edildi

  Başbakan Davutoğlu, hudut ihlali yapan uçağa angajman kaideleri alanında müdahale edilmesi konusunda olarak, "Sorumluluğu, Ülkemiz tarafına atmaya dönük çabalar hem beynelmilel hukuk tarafından geçersizdir, gayrimeşrudur aynı zamanda Ülkemiz ile Rusya arasındaki yakın arkadaşlık ve komşuluk bağları tarafından da gerçek değildir".

  Okumaya devam et...
 • Şehit düşen polisin kimliği belirlendi

  Şehit düşen polisin kimliği belirlendi

  Diyarbakır'da bu sabah Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürüldüğü, 2 polisin şehit edildiği ve 1 polisin de yaralandığı çatışmanın sonrasında sokağa çıkış yasağı duyuru edilen Sur ilçesindeki operasyonlar devam ediyor. Şehit polis memuru Erdur'un Elazığ'ın Maden ilçesinden olduğu annesi ve babasının vefat ettiği öğrenildi. Şehidin cenazesi yarın düzenlenecek resmi törenin ardından memleketi Kahramanmaraş'ta toprağa verilecek.

  Okumaya devam et...
 • Kremlin: Kimse Rus uçağını vuramaz!

  Kremlin: Kimse Rus uçağını vuramaz!

  Ushakov, basın mensuplarının Erdoğan'ın görüşme talebinin neden reddedildiğini sorması üzerine "Türkiye'nin uçakla ilgili basit bir özür dilemek konusunda -isteksiz olduğunu görüyoruz" yanıtını verdi. Peskov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadının enerji bakanı olduğunu, oğlunun ise petrol ticaretiyle uğraştığını ifade etti. Birkaç gün önce kurulan yeni Türk hükümetinin yeni enerji bakanının kim olduğunu biliyor musunuz? "Erdoğan'ın damadı.

  Okumaya devam et...
 • BTK Numara Taşınabilirliği Yönetmeliği'nde değişiklik

  BTK Numara Taşınabilirliği Yönetmeliği'nde değişiklik

  Buna göre, abonenin numarasını taşıma talebi, aynı zamanda abone için, verici işletmeci ile olan abonelik sözleşmesini fesih talebi anlamını taşıyacak. Numara taşıma duyuru zamanı, numaranın taşınması için belirlenen tarihten asgari bir gün öncesi olacak. Numaranın alıcı işletmecide aktif olması akabinde, deaktivasyon işlemi gerçekleştirilmemesi nedeniyle, hizmet alımı olsa dahi verici işletmeci, aboneden herhangi bir bedel tahsil edemeyecek.

  Okumaya devam et...
 • Kasım Sayısal Loto çekiliş sonuçları Milli Piyango İdaresi

  Kasım Sayısal Loto çekiliş sonuçları Milli Piyango İdaresi

  Noter huzurunda yapılan sonuçlara göre tüm rakamları doğru tahmin eden bir kişi bükük ikramiye olan 1.195.151,15 tl ikramiye kazanmıştır. Şans oyunları içerisinde en çok oynanan oyun olan Sayısal Loto'nun 28Kasım 2015 çekilişi bu akşam Milli Piyango İdaresi tarafından yapılacak.

  Okumaya devam et...
 • Kasım 2015 Malatyada Deprem kaç şiddetinde oldu Son Dakika Malatya Haberleri

  Kasım 2015 Malatyada Deprem kaç şiddetinde oldu Son Dakika Malatya Haberleri

  Merkez üssü Malatya'nın Hekimhan İlçesi Dursunlu Mahallesi olan 5.1 şiddetindeki deprem kentte korku oluşturdu. Özellikle denizlerde meydana gelen depremlerde korkulan olmadı. Bu süreçten bir kaç dakika sonra ise Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü depreme ilişkin ayrıntıları yayımladı. Depremin can ve mal kaybına neden olup olmadığı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

  Okumaya devam et...
 • Yağmur nedeniyle altgeçitleri su bastı

  Yağmur nedeniyle altgeçitleri su bastı

  Alt yapı yetersizliği nedeniyle sıklıkla sel haberleriyle gündeme gelen İzmir " de 2 günden bu yana etkisini sürdüren sağanak yağmur hayatı felç etti. Halkapınar'da bulunan ve daha önceki yağmurlarda da su baskını yaşanan Yunuslar Alt Geçidi'nde de manzara değişmedi. Mahsur kalan sürücüler itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

  Okumaya devam et...
 • Malatya’da 5,1 büyüklüğünde deprem

  Evlerin ışıklarının yandığı, bazı vatandaşların sokağa çıktığı görüldü. Malatya'nın Hekimhan ilçesinde meydana gelen 5 büyüklüğündeki depremde ilk belirlemelere göre can kaybı yaşanmadığı belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • ABD’de Silahlı Çatışma: 3 Polis Yaralı

  ABD’de Silahlı Çatışma: 3 Polis Yaralı

  Polis yöneticilerin yaptığı izah etmeye göre, saldırganın açtığı ateş neticesi yaralananlardan biri polis ikisi sivil üç bireyin yaşamını kaybettiği duyuruldu. Aile Planlama merkezine yönelik daha önceden tehdit ihbarlarının geldiği bildirilmişti. Saldırının gerçekleştiği Planned Parenthood Rocky Mountain aile planlaması merkezinden yapılan açıklamada saldırganın henüz yakalanamadığı, hastalar ve çalışanların güvenliğinden endişe edildiği kaydedildi.

  Okumaya devam et...
 • Fransa, terör saldırılarında hayatını kaybedenlere ağlıyor

  Fransa, terör saldırılarında hayatını kaybedenlere ağlıyor

  Fransa'nın başkenti Paris'de tam iki hafta önce düzenlenen saldırılarda hayatını kaybeden 130 kişi için bugün anma töreni düzenlenecek. Bu günü hiç unutmayacağız. "Ne korkacağız, ne de nefret edeceğiz" diyen Cumhurbaşkanı Fransa'nın olduğu gibi kalmaya devam edeceğini, "daha fazla şarkı, daha fazla konser, daha fazla etkinlik yapılacağını" ve yeniden stadyuma gidileceğini ifade etti.

  Okumaya devam et...
 • Kerry ile Lavrov Türkiye’yi görüştü

  Kerry ile Lavrov Türkiye’yi görüştü

  Lavrov, Suriye'de uçuş güvenlik konusunda imzalanan memorandumun ihlal edildiğini not ettiklerini aktardı. Kerry görüşmede sükunet ve Türk ve Rus yetkililer arasında arasında diyalog çağrısı yaptı. Ayrıca iki tarafın bu kazanın tansiyonu yükselmesine müsaade etmemesinin gerektiğini vurguladı. Ryabkov "Şu açıktır ki bu ilişkilerde yeni karışık bir andır" ifadelerini kullandı.

  Okumaya devam et...
 • Putin, Ankara’nın görüşme talebini reddetti

  Putin, Ankara’nın görüşme talebini reddetti

  Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan " ın görüşme talebini reddetti. Kremlin tarafından yapılan açıklamada, hem Erdoğan'ın France 24'e verdiği mülakatta kesin olarak beyan ettiği "Özür dilemeyeceğiz" açıklamasına, hem de bugün Bayburt'ta yaptığı "Putin'le görüşme" çağrısının ikisine birden cevap vererek, Türkiye-Rusya ilişkilerinin normalleşmesini, Türkiye'nin özür dilemesine bağlamış oldu.

  Okumaya devam et...
 • Kremlin’den Erdoğan açıklaması: Görüşme talep etti

  Kremlin’den Erdoğan açıklaması: Görüşme talep etti

  Peskov, "Başkan (Putin) talep konusunda bilgilendirildi". Paris'teki İklim Zirvesi 30 Kasım'da başlayacak. Peskov, "Bizim için asıl meselenin, düşürülen uçağımıza yönelik hareketlerin nitelendirilmesi olduğundan şüphe yok. Peskov, açıklamasında IŞİD ile mücadelede ortakları ile ne formatta olursa olsun etkileşim içinde olmaya hazır olduklarını da dile getirdi. Ancak Rusya'nın bu konuyla alakalı işbirliğine hazır vaziyette meydana geldiğini belirtti.

  Okumaya devam et...
 • Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Azerbaycan’da

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Azerbaycan’da

  Fileleftheros Çavuşoğlu'nun bu çerçevede, Başbakanı Ahmet Davutoğlu'nun 1 Aralık'ta KKTC'yi ziyaret edeceğini açıkladığına işaret etti. Nihai günlerde Rusya ile Ülkemiz arasındaki gerginliğe dikkat çeken Esedov, Azerbaycan'ın Ülkemiz ile Rusya ilişkilerinin gerginleşmesinden kaygı duyduğunu belirterek, "İki ülke ilişkilerinin düzelmesi için elimizden geleni inşa etmeye hazırız.

  Okumaya devam et...