Londravizyon
 • Obama: Rus uçağının düşürülmesinden üzüntü duydum!

  Obama: Rus uçağının düşürülmesinden üzüntü duydum!

  Barack Obama, ’Dünyanın dü iri ekonomisi ve limonluk gazı salınımını en müşterek tomar işleyen dü şehir kendisine bu mevzuyla ilişik sorumluluğumuzu hesabına getirme hususunda kararlıyız’ ifadelerini kullandı. Sera etkisine neden olan gazların azaltılması ve iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında düzenlenecek COP21'de bağlayıcı bir anlaşmaya varılması önem taşıyor.

  Okumaya devam et...
 • Kremlin’den Erdoğan açıklaması: Görüşme yok

  Kremlin’den Erdoğan açıklaması: Görüşme yok

  Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Erdoğan ve Putin'in, Paris'teki İklim Değişikliği Zirvesi'nde ikili görüşme gerçekleştirmelerinin ihtimal dahilinde bulunduğunu ancak an itibariyle saati belirlenmiş bir ikili görüşmenin söz konusu olmadığını bildirdi.

  Okumaya devam et...
 • Davutoğlu: Hiçbir ülke işimizi yaptığımız için özür beklememeli

  Davutoğlu: Hiçbir ülke işimizi yaptığımız için özür beklememeli

  Biz de 3 kez uyardık. "Hiçbir ülke, işimizi yaptığımız için özür beklememeli" diye konuştu. 24 Kasım'da olanların sorumluluğu Türkiye'nin üzerinde değildir. "Hava sahamızın korunması, hava sahamızın korunması bir hak değil, görevdir". Görüşmeden sonra açıklama yapan NATO Genel Sekreteri "Türkiye önemli bir müttefiktir" vurgusunu yaptı.

  Okumaya devam et...
 • Rusya, meyve ve sebze alımını durdurdu

  Rusya, meyve ve sebze alımını durdurdu

  Rusya Başbakan Yardımcısı, Türkiye'den ithal edilecek ürünlere kısıtlama getirildiğini açıkladı. "Enflasyonist baskıları hafifletmek için Türkiye'den besin ithalatına sınırlamalar birkaç hafta ertelenecek" diye devam etti. Başbakan Yardımcısı, "Rusya gerekli olursa Türkiye'ye yaptırımları genişletebilir" dedi. Rusya'nın ambargo uyguladığı Türk ürünleri ve markaları. rusya hangi ürünlerin alımını durdurdu Türkiye'den.

  Okumaya devam et...
 • Rus pilotun cenazesi ülkesine gönderildi

  Rus pilotun cenazesi ülkesine gönderildi

  Ankara'dan Hatay'a giden Rus askeri ataşesine teslim edilen Aleksandroviç'in cenazesi Hatay'da bulunan Ortodoks din adamları tarafından yapılan dini törenler sonrası Antakya Havaalanı'na getirildi. Cenaze, askerlerin omuzlarında nakliye uçağından ambulansa alındı. Rus pilotun cenazesinin işlemlerin ardından Rusya'ya gönderilmesi bekleniyor. Rusya, Hatay'ın Yayladağı ilçesinin karşısında Suriye'nin Bayırbucak bölgesine düşen uçağın kendisine ait olduğunu açıklamış, NATO, uçağın hava ihlali ...

  Okumaya devam et...
 • Vizesiz Avrupa için hedef Ekim 2016

  Vizesiz Avrupa için hedef Ekim 2016

  Zirve kararlarında, Türkiye'nin AB katılım müzakerelerinde 17'nci fasıl olan ekonomik ve parasal politikanın 14 Aralık'ta açılacağı kayıt altına alındı. Türkiye'deki Suriyeli sığınmacılar için finansman sağlanması da kararlarda yer aldı. Yük paylaşılması olarak nitelenen desteğe dair gelişmeler ışında yeni değerlendirmeler yapılacağı ifade edilen metinde, böylece daha fazla fona da kapı aralandı.

  Okumaya devam et...
 • Çipras önce yazdı sonra sildi

  Çipras önce yazdı sonra sildi

  Başbakan Ahmet Davutoğlu bu açıklamalara kısa bir süre sonra yine Twitter üzerinden yanıt verdi. "Sizler ihlal etmek için, biz de engellemek için milyarlar harcıyoruz" dediğini aktardı. Alexis: Biz pozitif gündemimize odaklanalım " diye yazdı. Davutoğlu'nun bu cevabının ardından Çipras'ın hesabındaki İngilizce tweetlerin silinmesi dikkat çekti.

  Okumaya devam et...
 • MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin soruşturma

  MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin soruşturma

  ADANA ve Hatay'da MİT'e ait TIR'ların durdurulması soruşturması kapsamında, savcılıkça ifadeleri tamamlanan Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral İbrahim Aydın, Tuğgeneral Hamza Celepoğlu ve emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

  Okumaya devam et...
 • Malatya'da 5.1 Büyüklüğünde Deprem

  Malatya'da 5.1 Büyüklüğünde Deprem

  Deprem çevre illerden de hissedildi. Bu evlerden bazılarının odaları ve mutfakların dağıldığı, bazılarının da çökme aşamasına geldiği, büyük bir kısmında duvarlarında çatlaklar oluştuğu görüldü. Güzelyurt mahallesindeki bir caminin ise minaresinin bazı bölümleri yıkıldı, düşen taşlar caminin çatısı ve güneş enerjisi panellerine zarar verdi. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'da yaptığı açıklamada depremin ardından Koordinasyon Merkezi tarafından ilgili birimlerin Hekimhan'a sevk ...

  Okumaya devam et...
 • Boğazların kapatılması kıyamet senaryosu olur

  Boğazların kapatılması kıyamet senaryosu olur

  Peskov, yaşanan uçak düşürme olayı ile Türkiye - Rusya ilişkilerinin onarılması zor olacak bir hasar gördüğünü söylerken, boğazların kapatılması sorusunu ise kıyamet senaryosu olarak gördü. Sadece şurası söyleyebilirim. Rus pilotlarımızın şu anda güvenlikleri sağlanmış durumda. Rusya'nın tüm hava savunma sistemlerini aktif hale getirdiğini ve pilotların güvende olduğunu sözlerine ekledi.

  Okumaya devam et...
 • Rus harp uçaklarının saldırısında İdlib’te 40 şahıs öldü

  Rus harp uçaklarının saldırısında İdlib’te 40 şahıs öldü

  Saldırıda yıkılan ev ve iş yerlerinin enkazlarında arama çalışmalarının sürdüğü, ölü sayısının artmasından endişe edildiği bildirildi. Terör örgütü DAİŞ'le mücadele kapsamında Suriye'ye gelen Rus ordusuna ait harp uçakları, Humus, Hama, Halep ve İdlib'te muhaliflerin kontrolünde bulunan sivil yerleşim yerine saldırıyor.

  Okumaya devam et...
 • Rusların S-400 Füze Sistemi ve Moskva Kruvazörü Suriye’ye Ulaştı

  Rusların S-400 Füze Sistemi ve Moskva Kruvazörü Suriye’ye Ulaştı

  Suriye'deki RİA Novosti muhabiri, S-400 sisteminin bu sabah Rus Hava Güçleri'nin Suriye'deki merkezi olan Lazkiye'deki Hmeymim üssünde konuşlandırıldığını duyurdu. S400 füzeleri çok kanallı hava savunma sistemi olarak tanımlanıyor. Günlerdir konuşulan Putin'in bu tehlikeli silahı Rus S-400 Hava Savunma Sitemi nasıl üretiliyor? S-400, Patriot ve S-300 füze sistemlerinin 2 sert erime sahip.

  Okumaya devam et...
 • Putin, Türkiye’ye yönelik yaptırım kararını imzaladı

  Putin, Türkiye’ye yönelik yaptırım kararını imzaladı

  Putin'in imzaladığı kararnameyi Rus basını söyle duyurdu: Rusya, Türkiye'nin sırtımıza bıçak vurmasına cevap verdi. Türk ürünlerine yönelik ithalat kısıtlaması sağlanacak. Ayrıca tur operatörlerinin Türkiye'yi ziyareti öngören tur paketlerini Rusya vatandaşlarına satışını durdurması emredildi. - Limanlarda ve Rusya'nın Azov ve Karadeniz sularındaki limanlarda transfer güvenliği kontrolleri artırılsın.

  Okumaya devam et...
 • Suudi Arabistan'da bir at eşcinsel olduğu gerekçesiyle idam edildi!

  Suudi Arabistan'da bir at eşcinsel olduğu gerekçesiyle idam edildi!

  Suudi Arabistan eşcinselliğin bir suç olduğu ve cezasının idam olması nedeniyle bu kez bir insan değil bir hayvan öldürüldü. GZone'un aktardığı habere göre, "12 milyon dolar değerindeki bir yarış atı, başka bir at ile cinsel ilişkiye girmeye çalışmasından sonra kazandığı ödülden men edildi".

  Okumaya devam et...
 • Milli karateci Yağcı Rusya'ya alınmadı

  Milli karateci Yağcı Rusya'ya alınmadı

  Bu akşam saat 2030'da İstanbul'a gelen Yağcı, Atatürk Havalimanı'nda yaşadıklarını anlattı. Normalde Dubai'de yaşadığı bilgisini de veren Yağcı, polisler tarafından 3-4 saat bekletildiğini, herkes geçtikten sonra bir açıklama yapmalarını istediğinde ise sorunun Rusya ile Türkiye arasındaki diplomatik sorundan kaynaklandığı bilgisi verdiklerini ifade etti.

  Okumaya devam et...