Londravizyon
 • BAE Dışişleri Bakanı, Rus savaş uçağının düşürülmesini kınadı

  BAE Dışişleri Bakanı, Rus savaş uçağının düşürülmesini kınadı

  Söz konusu toplantıda Rus Ticaret ve Endüstri Bakanı Denis Manturov'un da bulunduğu ifade edildi. Emirlik'in Dışişleri Bakanı, Sina Yarımadası'nda IŞİD'in üstlendiği bir saldırıyla Mısır'da Rus uçağının düşürülmesinin yanında, "son olarak Suriye'de Rus askeri uçağın düşürülmesini kınadığını" vurguladı, ancak açıklamasında uçağın Türkiye tarafından düşürüldüğüne yer vermedi.

  Okumaya devam et...
 • Samsung mobile yeni patronu D.J. Koh

  Samsung mobile yeni patronu D.J. Koh

  J.K. Shin benzer biçimde Kore İleri Bilim ve Teknoloji Üniversitesi'nden mezun olan Koh, 54 yaşlarında. Dongjin Koh yönetimine giren Samsung Mobile'ın önümüzdeki yıllarda daha inovatif telefonga("send", "event", "Haber Detay", "Impression", "incehesap Text Link"); ve tabletler ile karşımıza çıkması bekleniyor.

  Okumaya devam et...
 • Rus taraftarlar Gent-Zenit maçına alınmayacak

  Rus taraftarlar Gent-Zenit maçına alınmayacak

  Ancak Belediye Başkanı güvenlik konusunda gerekli tedbirlerin alındığını ve taraftarın güvenliğinin garanti altında olacağını belirterek Zenit taraftarlarının gelebileceğini duyurdu. UEFA ve Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği FIFA kurallarına göre stat kapasitesinin %10'u kadar bilet konuk takıma verilmeli. UEFA'dan her türlü güvenlik garantisini aldık.

  Okumaya devam et...
 • İspatlasınlar ben bu makamda durmam

  İspatlasınlar ben bu makamda durmam

  Birçok devlet ve hükümet başkanının katıldığı konferansta, Türkiye'nin görüşlerini aktardığını ve ikili görüşmeler gerçekleştirdiğini ifade eden Erdoğan, ev sahibi ülke olarak Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile de görüştüklerini hatırlattı.

  Okumaya devam et...
 • Başbakan Davutoğlu Denktaş ile Küçük’ün mezarlarını ziyaret etti

  Başbakan Davutoğlu Denktaş ile Küçük’ün mezarlarını ziyaret etti

  Fazıl Küçük"ün abide mezarlarını ziyaret etti". Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından tören Davutoğlu'nun Denktaş'ın kabrine çelenk sunmasıyla devam etti. Buradaki gören Davutoğlu'nun anıt defterini imzalaması ile son buldu. İstiklal Marşı'nın okunup Türkiye ve KKTC bayraklarının göndere çekilmesinden sonra Davutoğlu, anıt özel defterini imzaladı.

  Okumaya devam et...
 • Kritik Türkiye-AB zirvesi sona erdi

  Kritik Türkiye-AB zirvesi sona erdi

  Avrupa Birliği, Türkiye'ye Suriyeli sığınmacılar için 3 milyar euro verecek. Türkiye bu insani sorunu çözmek için çalışmalarını sürdürecek. Türkler AB'ye katılmak istiyor. AB-Türkiye Zirvesi'nde, geri kabul anlaşmasının uygulanması ve öngörülen şartların karşılanması durumunda Türk vatandaşlarına vizesiz Avrupa için Ekim 2016 hedef tarih olarak gösterildi.

  Okumaya devam et...
 • Kremlin: Putin ve Erdoğan görüşmeyecek

  Kremlin: Putin ve Erdoğan görüşmeyecek

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Putin ile bir görüşme yapıp yapmayacağı merak konusuydu. Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşme talep etmiş, ancak Rusya tarafından Türkiye özür dilemediği taktirde bu görüşmenin gerçekleşmeyeceği belirtilmişti. Erdoğan, "Konuyu tüm ilişkilerimizin zarar göreceği bir boyuta vardırıp, kimseyi de sevindirmeyelim". Başkent Paris'te liderler düzeyinde Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Taraflar Konferansı (COP21) başladı.

  Okumaya devam et...
 • Putin ve Obama Paris’te görüştü

  Putin ve Obama Paris’te görüştü

  Basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşme, yarım saatten fazla sürdü. Beyaz Saray yetkilisinin açıklamasında ise, "Obama'nın, Suriye'ye barış getirecek siyasi geçişin sağlanması için Cumhurbaşkanı Beşar Esad'ın iktidarı bırakması gerektiği düşüncesini Putin'e ilettiği" belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Rusya, Suriye’deki Uçaklarını Havadan Havaya Füze

  Rusya, Suriye’deki Uçaklarını Havadan Havaya Füze

  Rusya, geçen hafta Türk F-16'larının, Türk hava sahasını ihlal ettiği için bir Su-24 jetini düşürmesinin ardından Suriye'de görev yapan bombardıman uçaklarını avcı jetleriyle birlikte uçurmaya başlamıştı. Düşürülen uçağın pilotlarından Oleg Peşkov, paraşütle atladığı sırada havada vurularak öldürülmüştü. Diğer pilot Konstantin Murahtin ise Rusya güvenlik güçleri tarafından sağ kurtarılmıştı.

  Okumaya devam et...
 • TEOG sınav sonuçları 2015

  TEOG sınav sonuçları 2015

  Her TEOG ortak sınavda 20 soru soruluyor. Bunları bulundurduğu tespit edilen öğrencinin sınavı, sınav kurallarının ihlali gerekçesiyle sınav salonundaki görevlilerce hazırlanan tutanakla geçersiz sayılacak. Mazereti sınavları ise 12-13 Aralık'ta yapılacak. MEB'den alınan bilgilere göre, TEOG sınavının tamamlanmasından sonra 12-13 Aralık tarihinde mazeret sınavı gerçekleşecek bu sınavınm gerçekleşmesi sonrasında TEOG 1.

  Okumaya devam et...
 • Kosova'da Meclis salonuna yine gaz atıldı

  Kosova'da Meclis salonuna yine gaz atıldı

  Meclis oturumunun başlamasıyla güvenlik görevlileri de kürsünün önündeki yerini aldı. Ancak bu da muhalefete engel olmadı. Muhalefet milletvekilleri, Meclis Başkanı Kadri Veseli'den oturumun ertelemesini isterken, Vetvendosye milletvekilli, İslamil Kurteşi salona göz yaşartıcı gaz attı.

  Okumaya devam et...
 • Lenovo ve Razer oyun bilgisayarı üretecek

  Lenovo ve Razer oyun bilgisayarı üretecek

  Sürekli bahsettiğimiz ve giderek daralan bir PC pazarı mevcut. Özelleştirilebilir ışıkları ile dikkat çeken Lenovo Y Razer , çarpıcı bir görsellikle gelecek. Razer oyun sistemlerinde sahip olduğu kendi çizgisi mevcut iken Alienware'in Dell ile yaptığı gibi arkasında büyük bir şirketin ağırlığına henüz sahip değildi.

  Okumaya devam et...
 • Galaxy Note 5 için Yeni Güncelleme

  Galaxy Note 5 için Yeni Güncelleme

  Fakat bu haberimizin konusu Android 6.0 Marshmallow güncellemesi değil. Samsung'un phablet amiral gemisi cihazı Note 5 için beklenen hız optimizasyon güncellemesi geldi. Galaxy Note 5 kullanıcıysanız, cihazınıza yeni güncellemeyi yüklemek için Ayarlar bölümünden Cihaz Hakkında ve ardından Yazılım Güncellemesi adımlarını izleyebilirsiniz.

  Okumaya devam et...
 • Medvedev: Türk hükümetinin yaptığı açıklamalar lüzumsuz

  Medvedev: Türk hükümetinin yaptığı açıklamalar lüzumsuz

  Medvedev Türkiye'ye yönelik yaptırımların "gerektiği kadar geniş olacağını" ifade etti. Rusya Başbakan Yardımcısı Dimitri Medvedev, Türkiye ile Rusya arasındaki krize ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İzvestiya'nın "Rusya Tarım Bakanlığı'na yakın bir kaynağa" dayandırdığı haberinde, Türkiye'den dondurulmuş kırmızı et, kurutulmuş ve tütsülenmiş kırmızı et, tavuk eti, balık ve kabuklu deniz ürünleri alımının durdurulabileceği belirtilerek, bunların yanı sıra "Türkiye karşıtı" yaptırımlar ...

  Okumaya devam et...
 • Türkiye AB'ye giriyorsa biz çıkalım

  Türkiye AB'ye giriyorsa biz çıkalım

  Göçmen karşıtı aşırı sağcı pаrti Kuzey Ligi (Legа Nord) lidеri Mаtteo Salvini, zirvenin ardından mikrоblоg sitesi Twitter'dan şu iletiyi paylaştı: "Göçmenler için Avrupa'dan Türkiye'ye 3 milyar euro'luk bir hediye". “Türkiye AB’ye girerse, ego banko gidiyorum. "Hаyır, Türklere hayır. Hangi sapık kаfаlаr bu fikirleri doğuruyor?" "Türkiyeli yа dа Türkiyеsiz zatеn AB'dеn derhal çıkmamız lazım".

  Okumaya devam et...
 • Beynindeki tümör yüzünden boyu uzuyor

  Beynindeki tümör yüzünden boyu uzuyor

  Hаlk аrаsındа'hipоfizеr dеvlik'оlаrаk tаnımlаnаn'gigаntizm'rahatsızlığı sаptаnаn Cuma Türkmen, kamptaki doktorların yönlеndirmеsiylе Çukurоvа Ünivеrsitеsi Tıp Fаkültеsi Bаlcаlı Hastanesi Endоkrinоlоji Sеrvisi'nе bаşvurdu. Rahatsızlığı toplumda çok sık görülеn hastalık dеğil. Hipofiz bеzindеki tümörе bаğlı, аşırı büyüme hоrmоnu sаlgılаnmаsınа bаğlı bir hastalık. Hastamızın rahatsızlığı 5 yaşlarında başlamış.

  Okumaya devam et...
 • Cizre'de çatışmalar sebebiyle hayat durmuş durumda

  Cizre'de çatışmalar sebebiyle hayat durmuş durumda

  Edinilen bilgiye göre, gece Yafes Mahallesi'nde bir grup terörist, devriye gezen polis ekibine, başka bir grup ise Kale Mahallesindeki Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü ek hizmet binasına roketatar ve uzun namlulu silahla saldırdı. Çatışma nedeniyle aileler çocuklarını okula göndermedi. Zaman zaman şiddetli patlamaların da yaşandığı ilçede hayat durmuş durumda. Hacı Doğan’ın nasıl ve kimler tarafından açılan ateşle öldüğü belirlenemedi.Cizre’de, Nusaybin Caddesi Dörtyol Mevkii’nde bu sabah kontak ...

  Okumaya devam et...
 • Yol kenarında bir kilometre arayla iki kadın cesedi bulundu

  Yol kenarında bir kilometre arayla iki kadın cesedi bulundu

  Bursa'da dün gece öldürüldüğü tahmin edilen iki kadının cesedi bir kilometre arayla yol kenarında bulundu. Bölgeye giden ekipler üzerinde kimlik bulunmayan 30-35 yaşlarında bir kadın cesediyle karşılaştı. Göğsünden aldığı darbe sonucu hayatını kaybeden iki kadının kimliğini belirleyen herhangi bir belge bulunamadı. Cumhuriyet Savcılığı da olayla ilgili ihbar üzerine geniş çaplı araştırma başlattı.

  Okumaya devam et...
 • Şehidin ailesi acı haberi böyle öğrendi

  Şehidin ailesi acı haberi böyle öğrendi

  Mardin'in Derik ilçesinde çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Sezer Aydemir'in ailesi, acı haberi misafirliğe geldikleri Mersin'deki şehidin dayısının evinde öğrendi. Çatışmada 3 terörist de öldürüldü. Çatışmalar sırasında Ömer Kıran'ın evine de roketatar mermisi isabet etti. Olayda dirilik kaybı olmadı, hasar meydana geldi.

  Okumaya devam et...