Londravizyon
 • Davutoğlu Boğaz Şehitliğini Ziyaret Etti

  Davutoğlu Boğaz Şehitliğini Ziyaret Etti

  Türkiye KKTC'nin yanında olduğunu vurgulayan Davutoğlu, "KKTC'nin ekonomisi ve demokrasisi ile güçlü bir şekilde ayakta durması bizim için çok önemli" diye konuştu. Başbakan Ahmet Davutoğlu KKTC'deki temaslarına başladı. Davutoğlu'na eşlik eden koruma heyeti de dikkat çekti. Aynеn 2004 yılındаki Annаn Plаnı ve rеfеrаndumundа olduğu gibi kаlıcı, adil, bаrışçıl bir çözüm оluşmаsı yönündе her türlü kаtkıyı vermeye hаzırız.

  Okumaya devam et...
 • İkinci pilotun cenazesi Türkiye'ye getirildi

  İkinci pilotun cenazesi Türkiye'ye getirildi

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, düşürülen Rus uçağında hayatını kaybeden pilotun cenazesinin Türkiye'ye teslim edildiğini söyledi. Başbakan Davutoğlu, Almanya'ya hareket için gittiği Esenboğa havalimanında basına açıklamalarda bulundu.24 Kasımda hava sahamızı ihlal ettiği için düşürülen Rus uçağın pilotunun Türkiye tarafından teslim alındığını açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • Davutoğlu, Denktaş ve Küçük’ün kabrini ziyaret etti

  Davutoğlu, Denktaş ve Küçük’ün kabrini ziyaret etti

  Fazıl Küçük'ün kabrini ziyaret etti. Davutoğlu'nun anıta çelenk sunmasının ardından Dr. Küçük huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Hürmet duruşunun sonrasında İstiklal Marşı beraberinde Ülkemiz ve KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURIYETI bayrakları göndere çekildi.

  Okumaya devam et...
 • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fransada

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Fransada

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'la eşi Emine Erdoğan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı da Paris'e gitti. Cumhurbaşkanlığı kаynаklаrındаn аlınаn bilgiye yönеlik Cumhurbaşkanımız Erdoğan bu sabah ev sahibi Fransa'nın Cumhurbaşkanımız Françоis Hоllande, Ukrayna Cumhurbaşkanımız Petro Poroşеnko, Kаrаdаğ Cumhurbaşkanımız Filip Vujanoviç, Brеzilya Cumhurbaşkanımız Dilmа Rousseff, Namibya Cumhurbaşkanımız Hаge Geingob, Almanya Başbakanı Angеla Merkel, İtalya Başbakanı Matteo Renzi, Lübnan ...

  Okumaya devam et...
 • AİHM: Youtube'un engellenmesi ifade özgürlüğü ve bilgi edinme hakkının ihlali

  AİHM: Youtube'un engellenmesi ifade özgürlüğü ve bilgi edinme hakkının ihlali

  Türkiye'nin 5 Mayıs 2008 - 30 Ekim 2010 tarihleri arasında video paylaşım sitesi Youtube'a erişimi engellemesinin ifade özgürlüğü ihlali olduğuna hükmetti. Bunun dışında Youtube'un klasik medyanın dışında vatandaş gazeteciliği faaliyeti yapmaya imkân tanıdığı, klasik medyada gösterilmeyen haberlerin bu platformda gösterilme imkanı bulduğunun altını çizdi.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul ve Türkiye de kar yağacakmı hava durumu

  İstanbul ve Türkiye de kar yağacakmı hava durumu

  Fakat Ankara'da görülecek olan kar yağışı çok da şiddetli olmayacak. İstanbul'da kar yağışı ne zaman başlayacak? Erzurum'da en düşük hava sıcaklığının 0 olarak ölçüldüğünü vurgulayan Meteoroloji, hafta sonuna kadar Doğu'da karla karışık yağmurun beklediğini Cuma günü ise bölgeyi terk edeceğini açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • ABD Savunma Bakanı Ashton Carter: Türkiye'nin hava operasyonlarının çoğu IŞİD'i hedef almıyor

  ABD Savunma Bakanı Ashton Carter: Türkiye'nin hava operasyonlarının çoğu IŞİD'i hedef almıyor

  Moskova'nın Esed rejimi üzerindeki etkisine işaret eden Carter, Rusya'nın bu etkisini Suriye'deki siyasi geçiş konusunda yanlış kullandığını söyledi. Carter, "IŞİD ile savaşacaklarını ve siyasi bir geçişi destekleyeceklerini söylediler". Hava operasyonlarının çoğu IŞİD’i hedef almıyor. Başkan Barack Obama'nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yakın zamanda görüşmeler gerçekleştirdiğini hatırlatan Carter, "Bu bizim en önemli önceliklerimizden biri".

  Okumaya devam et...
 • Youtube Mp3 Dönüştürme Programı - Ücretsiz Youtube Mp3 Müzik Dönüştür İndir

  Youtube Mp3 Dönüştürme Programı - Ücretsiz Youtube Mp3 Müzik Dönüştür İndir

  Bu işlem için bir çok program ve web sitesi olduğunu artık hepimiz biliyoruz fakat kullandığımız telefona uygun formatta en basit şekilde nasıl müzik yükleyebiliriz işte bu konuda bize en hızlı yanıtı Youtube Mp3 Dönüştürücü vermektedir kullanımı oldukça basit olan bu programı cep telefonumuza indirmemiz gerekiyor bu programın en popüleri ve bizimde tavsiye ettiğimiz TubeMote'yi kullanabilirsiniz TubeMote sayesinde youtube üzerinden dilediğiniz video klipleri anında Mp3 formanıta ...

  Okumaya devam et...
 • BAE Rus uçağının düşürülmesini kınadı

  BAE Rus uçağının düşürülmesini kınadı

  Söz konusu toplantıda Rus Ticaret ve Endüstri Bakanı Denis Manturov'un da bulunduğu ifade edildi. Türkiye ile beraber Irak Şam Örgütü IŞİD karşıtı koalisyon içinde yer alan BAE'nin Dışişleri Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yayımlanan İngilizce duyuruya göre; Şeyh Abdullah, Rus uçağının düşürülmesini "terör saldırısı" olarak niteledi.

  Okumaya devam et...
 • Medvedev, Türkiye’ye karşı uygulanacak önlemler kararnamesini imzaladı

  Medvedev, Türkiye’ye karşı uygulanacak önlemler kararnamesini imzaladı

  Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre Medvedev, Rusya Putin'in 'Türkiye'ye karşı uygulansın' dediği kararnameyi imzaladı. - Türkiye'de üretilen ürünlerin Rusya'ya girişi yasaklansın yada kısıtlansın. Kararnameye göre Rusya Tarım Bakanlığı, ithalatı yasaklanan bazı ürünlerin fiyatlarındaki gelişmeleri takip edecek. Kararla, Türk işçilerinin Rusya'da çalışmasına da sınırlamalar getiriliyor.

  Okumaya devam et...
 • Almanya, Suriye'ye bin 200 asker gönderiyor

  Almanya, Suriye'ye bin 200 asker gönderiyor

  Suriye'ye Alman askeri gönderilmesine Sol Parti genel olarak karşı. Almanya, Suriye'ye asker sevk ediyor! Almanya, Paris'teki terör saldırılarının ardından terör örgütü IŞİD ile mücadeleyi yoğunlaştırma kararı alan Fransa'ya destek için Suriye'ye Tornado keşif uçaklarının yanı sıra, deniz kuvvetlerine ait bir fırkateyn ve bir yakıt ikmal uçağı göndereceğini açıklamıştı.

  Okumaya devam et...
 • Suriye sınırında kaçırılan Lübnan askerleri

  Suriye sınırında kaçırılan Lübnan askerleri

  Reuters'ın haberine göre Kızıl Haç örgütüne ait araçla El Nusra'ya teslim edilen 13 cihatçı tutuklunun arasında IŞİD lideri Ebu Bekir El Bağdadi'nin eski eşi Dulaimi de bulunuyor. Serbest kaldıktan sonra Al Jazeera'ye konuşan Dulaymi, "Ben Ebubekir Bağdadi'nin eski eşiyim". Yaklaşık müşterek senedir cumhurbaşkanlığı sarayının civarlarında dinlenme kampı kuran askerlerin ailelerinin çadırlarında ise derin şenlik yaşandı.

  Okumaya devam et...
 • Engin Alan'a 1 milyon 363 bin lira tazminat ödenecek

  Engin Alan'a 1 milyon 363 bin lira tazminat ödenecek

  Cumhuriyet Savcısı Alper Türközmen, mütalaasında Alan’ın gerçek olmayan delillerle gözaltına alındığını, deliller ve bilgili isim raporlarıyla da mağduriyetinin tanıtlama edildiğini belirtti. Dava dilekçemizde de belirtiğimiz benzeri Alan ile benzer dönemde seçilen rehin 8 milletvekili kendisinden öncesinde tahliye edilmişti. Milli istek hiçe sayıldı, teşri rolü yapması engellendi.

  Okumaya devam et...
 • Kadın öğretmen öğrencisinden hamile kalmış

  Kadın öğretmen öğrencisinden hamile kalmış

  Amerikan medyasına yansıyan haberlere göre, öğretmenin talebesi ile yaşamış olduğu kaçamak ilişki, müşterek yakınının öğretmenin öğrencisinden yüklü kaldığını doğacak sürdüğü fotoğrafı içtimai medyada paylaşması ilişkin ortaya çıktı. St. Aguistine lisesinde görevli öğretmen hakkında, cinsel taciz, reşit оlmayan kişiyle cinsel ilişkiyе girme, kendisine emanet edilen öğrencisini, kendi çıkarları için kullаnmа suçlamaları ilе dava аçıldı.

  Okumaya devam et...
 • KPSS 2015 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

  KPSS 2015 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

  KPSS-2015/2 sınavının sonuçları belli oldu. Sınav sorularının %10'undan oluşturulan Temel Soru Kitapçıklarına aşağıdaki bağlantılardan erişilebilecektir. Öğrenme ekranı sizin için TGRT haber'de. Atamaları yapılacak 178 kişinin üniversiteler, 1457 kişinin üniversite haricinde diğer kurumlar, 502 kişinin Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve 22 kişinin diğer kurumlardaki kadrolara atanacağı öğrenildi.

  Okumaya devam et...
 • Silahlı Saldırıya Uğrayan Jimnastik Öğretmeni Öldü

  Silahlı Saldırıya Uğrayan Jimnastik Öğretmeni Öldü

  Sırtına kurşun isabet eden Fidanoğlu, kanlar içinde salonunun giriş kapısı önüne yığıldı. Saat 13.00 sıralarında Şehir Stadyumu'nun arkasındaki yolda cep telefonu ile konuşarak yürüyen İrfan Fidanoğlu'na kimliği belirsiz bir kişi tarafından tabanca ile ateş açıldı.

  Okumaya devam et...
 • Rusya Başbakanı, Türkiye'ye yaptırım kararlarını imzaladı

  Rusya Başbakanı, Türkiye'ye yaptırım kararlarını imzaladı

  Hükümetin resmi internet sitesinde Rusya'nın Türkiye'den ithalatını durduracağı ürünlerin listesi yayımlandı. İthalatı yasaklanacaklar listesinde meyve ve sebzelerin yanı sıra tavuk ürünleri de var. Limon ve fındık Rusya'nın çoğunlukla Türkiye'den ithal ettiği ürünlerin başında geliyor. Yasağa dahil olacak ürünlerin Rusya hükümeti tarafından daha sonra belirlenecek listede duyurulması öngörülüyor.

  Okumaya devam et...
 • BBC binasında bomba paniği

  BBC binasında bomba paniği

  Portland Place'deki BBC binası yakınlarında bulunan şüpheli paket korku yaratırken, polis bölgeyi trafiğe kapatarak kordon altına aldı. Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir.

  Okumaya devam et...