Londravizyon
 • Özgecan Aslan cinayeti davasında karar günü

  Özgecan Aslan cinayeti davasında karar günü

  Mersin Tarsus'ta dolmuş şoförü tarafından öldürülen ve vücudu yakılan Özgecan Aslan'ın bugün görülen davada 3 katil zanlısına ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi. 5275 sayılı ceza ve güvenlik tedbirlerinin infazi hakkinda kanunun 25.maddesinde yazıldığı gibi çektirilir. Sanıklar Suphi Altındöken, Necmettin Altındöken ve Fatih Gökçe duruşma için sabah 05.00 sularında yoğun güvenlik önlemleri altında Tarsus Adliyesi'ne getirildi.

  Okumaya devam et...
 • Bir ülke daha IŞİD hedeflerini vurmaya başladı!

  Bir ülke daha IŞİD hedeflerini vurmaya başladı!

  Verilen yetkinin hemen ardından Kraliyet Hava Kuvvetleri ilk hava saldırısını düzenledi. İngiltere gazetelerinin manşetlerinde dün akşam parlamentoda kabul edilen Suriye " de Irak Şam İslam Devleti'ne (Irak Şam Örgütü IŞİD) yönelik hava saldırıları teklifi mevcut.

  Okumaya devam et...
 • Rusya: İşte DAİŞ ve Erdoğan!

  Rusya: İşte DAİŞ ve Erdoğan!

  Sputnik'in aktardığına göre , " IŞİD petrolünün ana tüketicisi Türkiye "diyen Antonov'un açıklamasında, "Kasım ayında Türkiye sınırı yakınlarında 16 bin 260 adet petrol tankeri görüldü". Mizintsev, ayrıca "Geçtiğimiz hafta için yaklaşık 2 bin militan 120 ton cephane ve çeşitli amaçlarla yaklaşık 250 araç Türkiye topraklarından IŞİD ve El Nusra'ya transfer edildi." dedi.

  Okumaya devam et...
 • Rus Bakan: Türk Akımı rafa kalktı

  Rus Bakan: Türk Akımı rafa kalktı

  Ancak, şu ana kadar Türkiye'ye gaz akışının kesilebileceği yönünde herhangi bir bilginin türk tarafına ulaşmadığı belirtildi. Rusya , Türkiye ile Türk Akımı görüşmelerinin durdurulduğunu açıkladı. Daha önceden yapılması planlanan "Güney Akım Projesi " nin yerini alan " Türk Akımı " boru hattının Anapa yakınlarındaki Russkaya kompresör istasyonundan başlatılması planlanırken, Türkiye'ye nereden giriş yapacağı henüz karara bağlanmamıştır.

  Okumaya devam et...
 • Galaxy S6 için Android 6.0 görüldü!

  Galaxy S6 için Android 6.0 görüldü!

  Güney Koreli teknoloji devi olan Samsung, Galaxy S6, Android 6.0 Marshmallow ve TouchWiz arayüzü ile birlikte görüldü.Google'ın MarshMallow güncellemesini yayınlamasının ardından yaklaşık 2 ay geçti.Üreticiler çalışmalarını hızla devam ediyorlar.

  Okumaya devam et...
 • Oscar Pistorius davasında karar çıktı

  Oscar Pistorius davasında karar çıktı

  Temyiz mahkemesi, ilk mahkemedeki hakim Thokozile Masipa'nın bazı noktalarda hatalı karar verdiğinin, en başta da Pistorius'un 'yaptığı hareketin bir insanı öldüreceğini öngörememiş olabileceğine' dair hükmünün yanlış olduğunun altını çizdi.

  Okumaya devam et...
 • Özgecan Aslan davasında karar verildi

  Özgecan Aslan davasında karar verildi

  Heyet, takdir indirimine yer olmadığına da karar verdi. Kesinlikle yalan söylüyor. Benim ailem de işkence görüyor. Sosyal medyada on binlerce kişi cinayeti lanetleyen mesajlar paylaşmış, internet üzerinden faillerin en ağır cezayı alması için imza kampanyası başlatılmıştı.

  Okumaya devam et...
 • Yıllardır bilgisayarlarda olan Adobe Flash Resmen Öldü

  Yıllardır bilgisayarlarda olan Adobe Flash Resmen Öldü

  Tüm HTML5 atılımlarına rağmen Adobe Flash'ı tarihe gömmek istemiyor. İşte bu noktada Adobe sonunda önemli bir adım atıyor ve Steve Jobs"un zamanında yaptığı aşağıdaki açıklamayı gerçeğe dönüştüren Animate CC'yi kullanıma sunmaya hazırlanıyor".

  Okumaya devam et...
 • İşte saldırıda şehit olan ve yaralananların isimleri

  İşte saldırıda şehit olan ve yaralananların isimleri

  Olay Mardin Midyat karayolunun 3'üncü kilometresinde gerçekleşti. 1 UZMAN ÇAVUŞ ŞEHİT OLDU Mardin'de PKK'lı teröristlerin düzenlediği bombalı saldırıda yaralanan 6 askerden durumu ağır olan 1 uzman çavuş, hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen şehit oldu.

  Okumaya devam et...
 • BlackBerry Priv Türkiye Fiyatı El Yakıyor

  BlackBerry Priv Türkiye Fiyatı El Yakıyor

  Sipariş üzerine özel olarak üretilecek olan telefon oldukça yüksek bir fiyata sahip. BlackBerry Priv , Türkiye pazarına giriş yaptı ancak bu akıllı telefonun özelliklerinden çok fiyatı duyanların dudağını uçuklatıyor. Telefonun işlemci biriminde 64 bit altı çekirdekli Snapdragon 808 yer alıyor. 3499 TL'lik el yakan fiyatıyla iPhone 6S Plus'a fiyat anlamında rakip olan BlackBerry Priv'in iPhone kullanıcılarını bu fiyatıyla kendisine çekebilmesi ise pek mümkün görünmüyor.

  Okumaya devam et...
 • İngiltere'de IŞİD'e karşı tarihi oylama

  İngiltere'de IŞİD'e karşı tarihi oylama

  Kararın Alman federal meclisinde oylamaya sunulması bekleniyor. İşçi Partisi genelinde ise yaklaşık 50 milletvekilinin liderlerinden farklı düşündüğü biliniyor. ABD ile Birleşik Krallık arasındaki ilişkinin, ortak değerlerle küresel barış, zenginlik ve güvenliğe dayandığını belirten Obama, DAEŞ'i hedef alan uluslararası koalisyonun başlangıcından itibaren de Birleşik Krallık'ın koalisyondaki en önemli partnerlerden biri olduğunun altını çizdi.

  Okumaya devam et...
 • Rusya IŞİD'in mali kaynaklarını açıklıyor

  Rusya IŞİD'in mali kaynaklarını açıklıyor

  Buna karşın, Suriye'den Türkiye'ye yasadışı petrol ticaretinde kullanılan üç ana rota tespit ettiklerini belirten Rusya Genelkurmay yetkilisi Sergey Rudskoy, bunlardan birinin Deyr ez Zor'dan Batman'a, ikincisinin Tel Afar'dan Cizre'ye, üçüncüsünün de Rakka'nın güneyindeki bir petrol yatağından Osmaniye'ye gittiğini açıkladı .

  Okumaya devam et...
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar Üniversitesi'nde Konuşuyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar Üniversitesi'nde Konuşuyor

  Erdoğan, "DAEŞ petrolünü aldığımız gibi bir iftirayı atma hakkına kimse sahip değildir". Cumhurbaşkanı Erdoğan: (Rusya'ya yönelik olarak) Bu iftirayı atanlar istifa etmek zorundadır. Katar Üniversitesi'nde bir Türkoloji bölümü açmak için bugün girişimde bulunduk. Bu projeye destekten ötürü şahsım milletim adına şükranlarımı sunuyorum.

  Okumaya devam et...
 • Başbakan Davutoğlu: Rus yaptırımlarından kim ziyan görürse, biz telafi edeceğiz

  Başbakan Davutoğlu: Rus yaptırımlarından kim ziyan görürse, biz telafi edeceğiz

  Bize rey vermeyenlerin de iktidarıyız. Bize çok radikal sözler söyleyenleri de dinleyeceğiz. Kutuplaştırıcı dilden kaçınalım. Halka hesap verme sorumluluğunu taşıyoruz. Reformlardan sorumlu olacak. Eğitim alanında yapacağımız refromlara devam edeceğiz. İş dünyasından beklentimiz yatırımların çoğaltılması ve güre istihdamın artmasıknı istiyoruz.

  Okumaya devam et...
 • California Eyaletinde Silahlı Saldırı:12 Ölü 20 Yaralı

  California Eyaletinde Silahlı Saldırı:12 Ölü 20 Yaralı

  Bazı görgü tanıkları da saldırganların konferans salonuna girip doğrudan ateş açmaya başladıklarını ve saldırganların üzerinde askeri kıyafet bulunduğunu belirttiler. AFP haber ajansı ise ölü sayısını 20 olarak açıkladı. Olayın terör bağlantılı olup olmadığı henüz net değil. İlk belirlemelere göre şüphelilerden biri hayatını kaybetti.

  Okumaya devam et...
 • Ankara Kar Tatili Var mı 3 Aralık 2015 Perşembe Okullar Tatil mi?

  Ankara Kar Tatili Var mı 3 Aralık 2015 Perşembe Okullar Tatil mi?

  Türkiye'nin bazı illerinde kar yağışının başlamasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Konya, Diyarbakır illerinde kar ne zaman yağacak sorusu merak konusu oldu? Uzun zamandır beklenen kar yağışının aniden bastırması nedeniyle özellikle başkent Ankara'da bir çok kaza meydana geldi.

  Okumaya devam et...
 • Apple, İphone Kulaklık Girişini Değiştiriyor!

  Apple, İphone Kulaklık Girişini Değiştiriyor!

  Bu yeni kulaklıklar hayata geçerse artık yeni nesil tüm iPhone modellerinde standart olarak yer alan 3,5 mm kulaklık girişi tarife karışacak. Öte yandan Apple , geçtiğimiz WWDC'de lightning bağlantılı kulaklıklar üzerine üstü kapalı olarak kısaca bahsetmişti.

  Okumaya devam et...
 • Diyarbakır'da ikinci saldırgan da tespit edildi

  Diyarbakır'da ikinci saldırgan da tespit edildi

  Ziyarette Kur'an-ı Kerim okundu. Olay yerinde 83 delilin numaralandırıldığını ancak olay yeri incelemesi sırasında heyetin saldırıya uğradığını belirten Bozdağ, 83 delilden 71 unsurun savcılar tarafından incelenmek üzere uzmanlara verildiğini açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • Ve Rusya bu kez tamam dedi

  Ve Rusya bu kez tamam dedi

  AGİT Bakanlar toplantısı Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da 3-4 Aralık'ta yapılacak. Lavrov bu basın toplantısında mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmelerine yönelik bir teklifi reddetmeyeceğini açıkladı. Lavrov'un ziyaretinin, değerlerin teröristler tarafından saldırı altında olduğu bir dönemde gerçekleştiğini de kaydeden Kasulidis, Rus uçağının düşürülmesinden duydukları üzüntüyü dile getirdi.

  Okumaya devam et...