Londravizyon
 • Muhalifler Humus'tan çekildi, kontrol tamamen rejim güçlerinde

  Muhalifler Humus'tan çekildi, kontrol tamamen rejim güçlerinde

  Suriye'nin orta kesimindeki Humus , ülkenin en büyük üçüncü kenti. Humus'tan ayrılanlar hala muhaliflerin kontrolündeki İdlib vilayetine gidecek. Suriye hükümeti ve muhalifler arasında yapılan yerel atşkesle bazı gruplara silahlarını muhafaza etme ve kendilerini yöneme hakkı verildi. Suriye ordusu, Rusya'nın yaklaşık iki ay önce başlattığı hava saldırılarının desteğiyle Humus'un kuzeyinde kapsamlı bir operasyon başlatmıştı.

  Okumaya devam et...
 • Çek lider Zeman: Türkiye AB'ye üye yapılmamalı

  Çek lider Zeman: Türkiye AB'ye üye yapılmamalı

  Türkiye’yle ilişkilerin tetik müşterek halde nesir edilmesi icap ettiğini korumak için çaba sarfeden Çek Cumhuriyeti Devlet Başkanı, “Bu ifadelerimden ötürü Türk Büyükelçisi’nin Prag Kalesi’ne gıcırtı notu göndermesini bekliyorum” dedi.

  Okumaya devam et...
 • Rum lider Anastasiadis: Mart ayına kadar çözüm öngörenler fazla iyimser

  Rum lider Anastasiadis: Mart ayına kadar çözüm öngörenler fazla iyimser

  Mısır öncüsü Sisi de bölgenin istikrarsızlık ve terörizmden etkilendiği bir dönemde sulhun, istikrarın ve kalkınmanın sağlanabilmesi için işbirliği konuşan ülkelerin yer aldığını ifade etti. Ortak bildiride teknik aşamada MILLI EĞITIM BAKANLIĞI'in belirlenmesine ilişkin anlaşmanın imzalanmasına yönelik çalışmalara hız verilmesi kararlaştırıldı.

  Okumaya devam et...
 • Putin Yanlısı Çeçen Lider Kadirov'a Suikast

  Putin Yanlısı Çeçen Lider Kadirov'a Suikast

  Ancak söz konusu iddia hiçbir kaynak tarafından doğrulanmadı. Kadirov'un haberlerin yapıldığı sırada sosyal medya hesaplarından paylaşım yapması ise dikkat çekti. Bu da haber hakkındaki şüpheleri güçlendiriyor. Ayrıca, Kadirov'un suikasta uğradığı iddiasıyla ilgili haber, öne çıkan Rus ve Çeçen haber sitelerinde yer almadı.

  Okumaya devam et...
 • Çin'den Musul Mesajı: Irak'ın Toprak Bütünlüğüne Saygı Gösterilmeli

  Çin'den Musul Mesajı: Irak'ın Toprak Bütünlüğüne Saygı Gösterilmeli

  Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile Irak Savunma Bakanı Halit Ubeydi'nin telefon görüşmesi yaptıklarını hatırlatan Hua, sorunun daha iyi koordinasyon ve diyalogla çözülmesi çağrısı yaptı. "Terörle mücadelede" "BM Güvenlik Konseyi'nin ilgili kararları ve uluslararası hukuk çerçevesinde ilgili ülkelerin onayı ile hareket edilmesi gerektiğini" vurgulayan Hua, " Ancak bu sayede gerçek manada bölgede barış ve istikrarı korumak mümkün olur " diye konuştu.

  Okumaya devam et...
 • IPhone 7 teknik özellikleri iPhone 7 tüm ayrıntıları nete düştü

  IPhone 7 teknik özellikleri iPhone 7 tüm ayrıntıları nete düştü

  Daha önce yaptığımız haberlerde de size bildirdiğimiz gibi Apple , yeni çıkaracağı iPhone telefonlar ile birlikte, orta seviye bir iPhone modeli de çıkararak, müşteri profilini genişletme amacındaydı. iPhone 6 Plus , iPhone 6s Plus ve eski iPhone modelleri için şarj özellikli kılıfların piyasaya çıkıp çıkmayacağı ise bilinmiyor. Hem daha sağlam bir kullanım deneyimi sunarken hem de " Acaba pilim biter mi? " sorularının sorulmamasını sağlıyor.

  Okumaya devam et...
 • NSU davasının baş sanığı suçunu itiraf etti

  NSU davasının baş sanığı suçunu itiraf etti

  Mahkeme salonuna girerken gülerek avukatlarını selamlayan baş sanık Zschaepe'in rahat tavırları dikkat çekti."8 Aralık'taki oturumda konuşacağım" diyen sanık Zschaepe, daha sonra mahkemeye ara verilmesiyle fikrini değiştirerek mahkemenin sorularına yazılı cevap vermek istediğini belirtmiş ve mahkeme bu talebi kabul etmişti.

  Okumaya devam et...
 • Time dergisi Merkel'i 'Yılın Kişisi' seçti

  Time dergisi Merkel'i 'Yılın Kişisi' seçti

  Hürriyet'te yer alan habere göre; ABD'nin saygın haftalık dergisi, Merkel'i "Avrupa'daki borç krizi, mülteci ve göçmen sorunları, Rusya'nın Ukrayna'ya müdahalesi gibi konularda gösterdiği liderlikten ötürü" övgüye değer buldu. Dergi 1986 yılında, Filipinler'in ilk kadın Cumhurbaşkanı olarak tarihe geçen Corazon Aquino " yu bu ünvana layık görmüştü. Diğer adaylar ise şöyleydi: Almanya Şansölyesi Angela Merkel , IŞİD lideri Ebubekir Bağdadi, Donald Trump, "Black Lives Matter" ...

  Okumaya devam et...
 • The North Facein kurucusu hipotermiye girerek hayatını kaybetti

  The North Facein kurucusu hipotermiye girerek hayatını kaybetti

  Toplamda 6 kişilikten ekipte yer alan Tompkins, bir süre boyunca 4 derecelik gölde kurtarılmayı bekledi, ancak helikopterle hastaneye kaldırılıp uygulanan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Tompkins'in tabiatı koruma vasiyeti, gelecek nesillerin dış dünyayı keşfetmelerine yardım edecek". Milyarder Tompkins'in, Şili ve Arjantin'de doğayı korumaya yönelik projelerle alakadar olduğu ve çevre bilincinin artmasına yardımcı olduğu biliniyordu.

  Okumaya devam et...
 • Rusya IŞİD'i ilk kez böyle vurdu

  Rusya IŞİD'i ilk kez böyle vurdu

  Geçen ayın sonlarında Suriye'deki hedefleri Akdeniz ve Hazar'daki su üstü gemilerinden atılan Cruise füzeleriyle vuran Rusya, bu amaçla ilk kez denizaltı kullanıyor. Suriye'de hava saldırıları düzenleyen ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon, Rusya'nın muhalif grupları da hedef aldığını iddia ediyor. İddiaları reddeden Kremlin, sadece " teröristleri " vurduğunu diyor.

  Okumaya devam et...
 • Kandahar'da Taliban saldırısı: En az 37 ölü

  Kandahar'da Taliban saldırısı: En az 37 ölü

  Taliban resmi sitesinden duyurduğu son dakika bir haberde, Kandahar eyaletinde bulunan havaalanına saldırı düzenlendiğini açıkladı. Afgan ordusunun güneyde konuşlu kolordusunun komutanı Davutşah Vafadar, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Taliban militanlarının havaalanına saldırdığını, Afgan özel timlerinin olaya müdahale ettiğini ve çıkan çatışmada şu ana kadar bir askerin hayatını kaybettiğini bir askerin de yaralandığını dile getirdi.

  Okumaya devam et...
 • Nazi Gelin Beate Zschaepe İlk Kez Konuştu!

  Nazi Gelin Beate Zschaepe İlk Kez Konuştu!

  Aşırı ırkçı Nazi NSU terör örgütünün baş sanığı Beate Zschaepe'nin suskunluğunu bozmasının ağırlaştırılmış hapis cezasının hafifletilmesi için olduğuna dikkate çeken hukukçular, davanın süreceğini beyan etti. Kendisini 'insan hayatına hiç önem vermeyen iki erkekle yaşarken bulduğunu' kaydeden Zschaepe , " Mundlos ve Böhnhardt'ın işlediği suçlar nedeniyle tüm kurbanlar ve ailelerinden içtenlikle özür diliyorum" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Google Nexus 6'nın İpini Çekti

  Google Nexus 6'nın İpini Çekti

  Dolayısıyla görünen o ki Google bu sene satışları erkenden bitirmeye karar verdi. Motorola Nexus 6 aslında gayet iyi bir telefondu ancak umulduğu gibi piyasada kalamadı ve tabiri caizse 'yaşlanamadı'. Bakalım Amazon'da da bitecek mi? Zira, firmadan yapılan açıklamaya göre artık Nexus 6'ler Google Play Store üzerinden satın alınamayacak. Google'ın Nexus serisi akıllı telefonları içinde ayrı bir yeri olan Motorola üretimi cihazın raf ömrünü tahmin edilenden biraz erken tamamlamış ...

  Okumaya devam et...
 • Venezuela'da parlamento seçimini ana muhalefet kazandı

  Venezuela'da parlamento seçimini ana muhalefet kazandı

  Chavezcilerin ise 46 vekil çıkardığı açıklandı. Maduro, "Bu kötü sonuçlar karşısında, size bunları kabul ettiğimizi ve Venezuela'da demokrasinin kazandığını söylemeye geldik" ifadelerini kullandı. Chavezcileri iktid ardan indiren faktörlerin en başında berbat uygun fiyat gidişat, güvenlik sıkıntıları ve muhaliflere yönelik baskıların meydana geldiği anlam ediliyor.

  Okumaya devam et...
 • Kıbrıs'ta dört Rum'a karşı bir Türk!

  Kıbrıs'ta dört Rum'a karşı bir Türk!

  Kıbrıs Türk tarafından ise bahsedilen konualarda bir anlaşmanın yapıldığına dair açıklama gelmedi. Anastasiadis, Türk tarafının "4'te 1 orаnını" kabul еttiğini anlattı. Buna göre 1960 Garanti ve İttifаk anlaşmasında bir düzеnlеmе yapılacak vе asker bulundurma kısmı оlan 'ittifаk'anlaşmadan çıkаrılаcаk. Kıbrıs Türk tarafı ise bu konuda henüz bir anlaşmanın olmаdığı görüşündе.

  Okumaya devam et...
 • Azerbaycan ordusu Ermeni mevzilerini vurdu

  Azerbaycan ordusu Ermeni mevzilerini vurdu

  Azerbaycan Ordusu, Ermenistan mevzilerine havan toplarıyla ateş açtıklarını ve çok sayıda Ermeni askerinin öldürüldüğünü açıkladı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermeni mevzilerine yapılan havan topu atışlarının havadan çekilen görüntülerini yayınladı.

  Okumaya devam et...