Londravizyon
 • Falcon HP, Snapdragon 820 işlemci ve Windows 10 ile Geliyor

  Falcon HP, Snapdragon 820 işlemci ve Windows 10 ile Geliyor

  HP tarafından bugüne kadar Windows Phone tabanlı bir akıllı telefon tanıtılacağı yönünde bir habere rastlamak, dolayısıyla isim yanıltıcı olabilir. GFXBench kriter testinde ortaya çıkan " HP Falcon " kod isimli akıllı telefonun dört çekirdekli Snapdragon 820 işlemcisinden güç alacağı görülüyor.

  Okumaya devam et...
 • İnstagram Kullanıcıları İçin İyi Haber! 3D Touch Özelliği Geliyor

  Pek çok geliştirici, iOS uygulamalarını bu özellikten faydalanacak biçimde güncelledi. Instagram " ın Android uygulaması için dağıtılmaya başlanan güncelleme, Apple'ın 3D Touch işlevine benzer bir yetenekle geliyor. Bir şirket tarafından gerçekleştirilen inovasyonun getirdiklerinden başka bir platformda da faydalanılabilmesi, teknolojinin güzel yönlerinden biri olarak tanımlanabilir.

  Okumaya devam et...
 • Amerikan Hazine Bakanlığı IŞİD'in Petrol Gelirini Açıkladı

  Amerikan Hazine Bakanlığı IŞİD'in Petrol Gelirini Açıkladı

  ABD Hazine Bakanlığı yetkilisi Adam Szubin, IŞİD'in petrol ticaretinden 500 milyon doların üzerinde gelir elde ettiğini ve bu petrolün önemli bölümünün Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a ve bir kısmının Türkiye'ye gittiğini belirtti. "Türkiye'ye de girmenin yollarını buluyor" dedi. IŞİD'in finansman kaynaklarının kurutulması için Irak hükümetiyle birlikte çalıştıklarını da ifade eden Szubin, IŞİD'in ele geçirdiği bölgelerdeki banka şubelerinin kapatıldığı bilgisini verdi.

  Okumaya devam et...
 • Can Dündar Ve Erdem Gül'e Ret

  Can Dündar Ve Erdem Gül'e Ret

  Sulh Ceza Hakimliği tarafından verilen red kararında, "Dosyada tutukluluk halinin sonlandırılmasını gerektirecek yeni bir delil bulunmadığı, delillerin henüz toplanmadığı ve tutuklama kararını veren İstanbul 7". Şüphelilerin avukatlarınca hakimliğe sunulan tahliye talepli dilekçede, Dündar ve Gül'ün kaçma şüphesini gösteren somut olgular bulunmadığı ve delilleri karartma ihtimalleri olmadığı gerekçesiyle tahliye edilmeleri istenmiş, tutuklama kararının yasaya aykırı olduğu iddia edilmişti.

  Okumaya devam et...
 • Şifa Üniversitesi'nin dokuz hastanesi için kapatma kararı

  Şifa Üniversitesi'nin dokuz hastanesi için kapatma kararı

  Gülen Cemaati'ne yakın Şifa Grubu'na ait 9 hastanenin kapatılmasına karar verildi. Bu konuda ise üniversitelerin rektörlüklerinden kurul kararına ilişkin belge talep edilmesine rağmen belirlenen sürede kararlar sunulmadı. Polis ve İl Sağlık Müdürlüğü görevlileri bu kapsamda çalışan Şifa Üniversitesi'nin dokuz, Başkent Üniversitesi'nin Zübeyde Hanım Tıp Merkezi adıyla bir merkezinde 9 Aralık tarihinde tespit yaptı.

  Okumaya devam et...
 • Ankara merkezli 10 ilde FETÖ operasyonu

  Ankara merkezli 10 ilde FETÖ operasyonu

  Operasyonunun örgütün ’tepe yönetimi’ne müteveccih gerçekleştirildiği belirtilirken, Ankara, İstanbul ve Şanlıurfa’da gözaltına alınanların bulunduğu öğrenildi. Biraz başka soru sorun" yanıtını verdi. İşbilen, sağlık kontrolünün ardından Emniyet'e götürüldü. İşbilen'in Ankara'ya gönderileceği öğrenildi. Anadolu Ajansı'nın haberine göre, operasyon savcılığın "tepe yönetim" olarak tanımladığı kişilere yönelik gerçekleştirildi.

  Okumaya devam et...
 • Davutoğlu vize muafiyet için tarih verdi

  Davutoğlu vize muafiyet için tarih verdi

  Başbakan Davutoğlu, Türk vatandaşlarının Schengen bölgesine vize muafiyetiyle girmesi hususuna ilişkin, "Ancak bir anlaşmayla hemen atılacak bir adım değil". Geçen yıl Sayın İbadi ile bunları konuştuk, birkaç tayyare malzemeyi destek olarak Irak'a ve Erbil'e gönderdik. Türkiye'nin diğer bölgelerde de eğitim veren kampları var.

  Okumaya devam et...
 • Mardin Dargeçit'te sokağa çıkma yasağı

  Mardin Dargeçit'te sokağa çıkma yasağı

  Vatandaşlarımızın kendi can ve mal güvenliği yönünden yasağa uyulması; aksi takdirde gereken müeyyidelerin uygulanacağı hususu kamuoyuna duyurulur . Mardin Valiliği, bazı basın organlarında ilçelerin bazılarında sokağa çıkma yasağı olmadığı halde "Sokağa çıkma yasağı var" şeklinde çıkan haberlerin gerçek dışı olduğunu açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • Ukrayna Başbakanı'nı kucaklayıp kürsüden indirdi

  Ukrayna Başbakanı'nı kucaklayıp kürsüden indirdi

  Başbakan Yatsenyuk , parlamentodaki konuşması sırasında, bir milletvekilince kucaklanarak kürsüden indirilmeye çalışılınca ardebe çıktı Başbakan Yatsenyuk : "Oylama yapın". Yatsenyuk, '"Parlamentodaki herkes, hükümet üyelerinin istifasını isteme hakkında sahip". Bu konuyu gündeme getirin ve oylayın. Ukrayna Parlamentosu bugün, hükümetin bir yıllık çalışması değerlendirmek üzere toplandı.

  Okumaya devam et...
 • Kanada'ya ulaşan mülteciler Kanada Başbakanı Trudeau'nun da aralarında bulunduğu grup tarafından karşılandı

  Kanada'ya ulaşan mülteciler Kanada Başbakanı Trudeau'nun da aralarında bulunduğu grup tarafından karşılandı

  Gruptan bazılarının sürekli oturum işlemlerinin Lübnan'dayken tamamlandığı, tamamlanmayanların işlemlerinin de terminaldeki görevlilerce yapıldığı bildirildi. Başkan Adayı Donald Trump Müslüman aleyhtarı yorumları ile 10.000 Suriyelinin ABD'ye alınmasına karşı bir tutum sergilerken, Kanada Başbakanı Trudeau önümüzdeki Şubat ayına kadar 25.000 mülteciyi Kanada'ya yerleştirmeyi planlıyor.

  Okumaya devam et...
 • Ege Denizi'nde göçmen teknesi battı

  Ege Denizi'nde göçmen teknesi battı

  Ege Denizi'nde teknenin batması sonucu boğulma tehlikesi geçiren 3'ü bebek, 8'i kadın 19 göçmen, sahil güvenlik ekiplerince kurtarıldı, bebeklerden biri hastanedeki müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi. Aralarında minik bir bebeğinde bulunduğu 4 çocuğun sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilirken göçmenlere kıyafet yardımında bulunuldu. 2015 www.SamsunAhaber.com Samsun Haber Sitesi - Tüm hakları saklıdır.

  Okumaya devam et...
 • Fırat'ın Batısı İçin Askere Vur Emri Geldi !

  Fırat'ın Batısı İçin Askere Vur Emri Geldi !

  Milliyet'te yer alan habere göre, Türkiye 'nin Karkamış, Elbeyli ve Kilis sınırında güvenlik tedbirleri arttırdığı belirtilirken, Fırat Nehri 'nin çevresinde beton duvar örüldüğü, sınırdaki kritik bölgelerde ise kalekol yapımı hızlandırıldığı ifade edildi.

  Okumaya devam et...
 • ABD açıkladı: IŞİD'in 3 lideri öldürüldü

  ABD açıkladı: IŞİD'in 3 lideri öldürüldü

  Salah'ın 1973 Irak doğumlu olduğu belirtiliyor. Warren , ayrıca örgütün haraç toplаmа işlerinden sоrumlu Ebu Mеryеm'in ve bilgi, silаh vе insan transfеrini kооrdine eden Ebu Rahman еl Tunisi'nin öldürülen diğer iki kişi olduğunu bildirdi.

  Okumaya devam et...
 • Hrant Dink iddianamesi: Cinayet 'araç suç'

  Hrant Dink iddianamesi: Cinayet 'araç suç'

  Dinç’in “Ben İstanbul İstihbarat’ı arayıp ‘Dink’i öldürecekler, koruyun’ dedim” şeklindeki ifadesinin gerçek dışı ve “suçtan kurtulmaya dönük” olduğu tespit edildi. Sanık polislerce düzenlenmiş ve İstihbarat Şubesi'ne hitaben yazılmış bu yazıda, "17 Ocak 2007 günü bir konu gereği ilimiz Pelitli Beldesi'nde bulunan Polis Okulu civarına gelindiğinde Yasin Hayal isimli şahsın Vizyon isimli kahvehaneden çıkarken görüldüğü" ifade ediliyor.

  Okumaya devam et...
 • Hakkari'de PKK'nın üst düzey yöneticisi ile 4 terörist yakalandı

  Hakkari'de PKK'nın üst düzey yöneticisi ile 4 terörist yakalandı

  Valilikten yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince terör örgütü PKK/KCK'nın faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik çalışma gerçekleştirildiği belirtildi. Yapılan aramalarda 9mm çapında HK bellik kırcı halde silah ve ayrışık örgütsel belge ele geçirilmiştir. Ayrıca Ş.Ö. adlı teşkilat çalışanının ’Terör kalifiye zayi şahıs’ şekilde arandığı belirleme edilmiştir.

  Okumaya devam et...
 • Meksikalı uyuşturucu karteli Sinaloa. IŞİD'e savaş açtı

  Meksikalı uyuşturucu karteli Sinaloa. IŞİD'e savaş açtı

  Ancak, IŞİD mlitanlarının kartellere ait uyuşturuculara el koyması Sinaloa Karteli'nin lideri El Chapo " yu öfkelendirdi. IŞİD militanlarını "asker değil, korkak" olarak niteleyen Kartel, IŞİD'i yok edeceği, militanların dillerini ve kalplerini sökeceği gibi tehditlerde bulundu.

  Okumaya devam et...
 • Suriye sınırı duvarlarla kapatılıyor!

  Suriye sınırı duvarlarla kapatılıyor!

  Bu duvar sayesinde, Carablus-Azez arasında IŞİD denetimi altında bulunan 82 kilometrelik sınır kapatılacak. Kilis’te yerleştirilmesine başlanan duvarların IŞİD’in denetimindeki bölgenin 40 kilometresini, Gaziantep’te ise IŞİD kontrolündeki Carablus’a komşu Karkamış ile Oğuzeli ilçeleri arasındaki 42 kilometrelik hattı kapatacak olan duvarın önümüzdeki mayıs ayında tamamlanacağı belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Instagram Android'e 3D Touch Güncellemesi Geldi

  Instagram Android'e 3D Touch Güncellemesi Geldi

  Instagram , 3D Touch özelliği destekleyen ilk uygulamalardan biri olmuştu. Örneğin galeri görünümündeyken fotoğrafa uzun süreli bastığınızda fotoğrafın ön izlemesini yapabiliyorsunuz. Bu sırada parmağınızı aşağıya doğru çekerek fotoğrafı beğenebiliyor veya fotoğrafın sahibinin profine gidebiliyor, fotoğrafı paylaşabiliyorsunuz.

  Okumaya devam et...