Londravizyon
 • Gökçek'in yeni projesi Ankara Boğazı!

  Gökçek'in yeni projesi Ankara Boğazı!

  Gökçek, "2016 yılında daha önce vadettiğimiz projeleri gerçekleştirmek için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz". Şu ana kadar 800 milyon lira civarında para sarf ettik. Yeni otobüs terminalinin de Mamak'ta 100 bin metrekarelik alanda özel sektör tarafından yapılacağını dile getiren Gökçek, şehir girişlerinde ufak terminaller yapılacağını söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Sayısal Loto 12 Aralık çekiliş sonuçları

  Sayısal Loto 12 Aralık çekiliş sonuçları

  Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 5 bilen 8 kişi 8 bin 782 lira 30'ar kuruş, 4 artı 1 bilen 175 kişi 401 lira 95'er kuruş, 4 bilen 2 bin 295 kişi 40 lira 85'er kuruş, 3 artı 1 bilen 5 bin 376 kişi 22 lira 307ar kuruş, 3 bilen 72 bin 475 kişi 4 lira 50'şer kuruş, 2 artı 1 bilen 52 bin 189 kişi 6 lira 35'er kuruş, 1 artı 1 bilen 176 bin 755 kişi 3 lira 55'er kuruş ikramiye alacak.

  Okumaya devam et...
 • Bingöl'de terör örgütü PKK'ya ait 26 sığınak imha edildi

  Bingöl'de terör örgütü PKK'ya ait 26 sığınak imha edildi

  BİNGÖL'ün Adaklı İlçesi Şeytan Dağı'nda PKK'lıları etkisiz hale getirmek için düzenlenen operasyonda 26 sığınak imha edildi. Açıklamada şöyle denildi: "10'ncu Komando Tugay Komutanlığı tarafından Şehit Komando Çavuş Süleyman Moran 1 operasyonu kapsamında 11 Aralık 2015 tarihinde Andere Köyü kırsalında yapılan arazi aramasında tespit edilen 12 adet sığınak ve barınakta bölücü terör örgütüne ait çeşitli mühimmatlar, yaşam malzemesi ve örgütsel dokümanlar ele geçirilmiştir".

  Okumaya devam et...
 • PYD ve PKK Türkmenleri göçe zorluyor

  PYD ve PKK Türkmenleri göçe zorluyor

  PYD/PKK Terör Örgütü, başta ABD olmak üzere Koalisyon devletlerinin yoğun desteği sayesinde DEAŞ Terör Örgütüne karşı yürüttüğü çatışmalar neticesinde Tel Abyad (Şanlıurfa, Akçakale karşısı) ilçe merkezi ve çevresinde Haziran 2015 ayı itibarıyla hâkimiyet sağladıktan sonrabölgedeki Türkmenlere yönelik etnik temizlik, göçe zorlama gibi baskıları her geçen gün artırdığı öğrenildi.

  Okumaya devam et...
 • 'AB için önümüzde çok net bir takvim var'

  'AB için önümüzde çok net bir takvim var'

  Grubun hedefi reformların AB müktesabatı ile uyumudur. "Türkiye- Avrupa Birliği zirvesinden çıkan en önemli kararlardan birisi Schengen bölgesine vize muafiyetiyle girmemiz söz konusu". Burada 2 bini aşkın Musul Ulusal Muhafız Ordusu'nda görev alacak şekilde yetiştirilmiş Irak vatandaşı, Irak'ın güvenliği için çalışan kardeşlerimiz var.

  Okumaya devam et...
 • Mazeret Sınavlarının İlk Gün Oturumu Yapıldı

  Mazeret Sınavlarının İlk Gün Oturumu Yapıldı

  Merkezi Sistem Ortak Sınav Yapılacak Derslerin Çalışma Takvimine Göre Ünite/Öğrenme Alanı/Konu/Kazanımların Dağılım Çizelgeleri - İndirmek İçin Tıklayınız ... Öğrenciler her dönem 6'şar olmak üzere toplam 12 sınava giriyor. Bu yıl TEOG sınavlarında azınlık okullarında okuyan öğrenciler için değişiklik var.

  Okumaya devam et...
 • Hidayet Karaca'nın evinde arama

  Hidayet Karaca'nın evinde arama

  Aramaların ardından polis ekipleri evden ayrıldı. "Toplumda tanınan bir kişi olan Hidayet Karaca üzerinden insanlara gözdağı veriyorlar." dedi. "Tepe yönetimine" yönelik olduğu öğrenilen operasyon kapsamında Ekrem Dumanlı, Akın İpek ve halen tutuklu bulunan Hidayet Karaca'nın da arasında bulunduğu 65 kişi hakkında gözaltı kararı var.

  Okumaya devam et...
 • PYD'den Tel Abyad'taki Türkmenlere Göç Baskısı

  PYD'den Tel Abyad'taki Türkmenlere Göç Baskısı

  Bu raporlara uyarınca ilkin Amerika kazanmak neredeyse ortak yönetim devletlerinin yardımı ile DAEŞ yıldırı örgütüne için yürüttüğü çatışmalarda muvaffakiyet sağlayıcı ve Tel Abyad kaymakamlık merkezi ile etrafında egemenlik sağlayıcı PYD, bölgedeki Türkmenlere müteveccih ’etnik temizlik’, ’göçe zorlama’ kabil baskılarını gelişigüzel sabık devir artırıyor.

  Okumaya devam et...
 • Dünya iklim değişikliğiyle mücadelede uzlaştı

  Dünya iklim değişikliğiyle mücadelede uzlaştı

  Fabius, anlaşma sağlanan taslak ile ilgili de bilgi verdi. Germanwatch'dan Christoph Bals yeni metinde önemli ilerlemeler kaydedildiğini söyledi. İlk revizyon tarihi olarak 2021 üzerinde durulmasına rağmen taslak metnine opsiyon olarak 2023 ve 2024'ün eklenmesi eleştiri topluyor.

  Okumaya devam et...
 • Suudi Arabistan'da kadınlar ilk kez oy kullanıyor

  Suudi Arabistan'da kadınlar ilk kez oy kullanıyor

  Geçtiğimiz sene hayatını kaybeden Kral Abdullah Bin Abdulaziz 25 Eylül 2011'de, Suudi kadınların şeri kurallar çerçevesinde seçmen ve aday olarak 2015 seçimlerine katılması yönünde karar çıkarmıştı. devre seçimlerinde 979'u kadın, yekün 6 bin 917 kişinin seçilmek için namzet olduğu belirtildi. Adam Coogle , kadın adayın erkeklerin bulunduğu ortаmdа sadece bir erkek sözcü aracılığıyla ya da live streаm yoluylа hitap edebileceğini belirtiyor.

  Okumaya devam et...
 • Artık Türkiye yok ama Kırım'ımız var

  Artık Türkiye yok ama Kırım'ımız var

  Meduza sav sitesine mütekellim Yekaterina Dobryakova ünlü tasar çizimci da Türkiye karşıtı tişört tasarımlarının güpür derdi zımnında başlayamadığını belirtiyor. Alexander Konasov'un web sitesinden satışına başladığı birkaç tişörtte "Türk tedarikçilere ihtiyacımız yok. Artık Kırım'ımız ve karlı Soçi'miz mevcut" yazıyor.

  Okumaya devam et...
 • Gaziantep'te İki Kadın Ağabeyleri Tarafından Sokak Ortasında Öldürüldü

  Gaziantep'te İki Kadın Ağabeyleri Tarafından Sokak Ortasında Öldürüldü

  Pompalı tüfekle açtıkları ateş sonucu kız kardeşlerini öldüren H.A ve H.A kardeşler, beyaz bir araç ile olay yerinden kaçtı. Cinayet zanlısının kız kardeşlerin ağabeyi bulunduğu belirtildi. Kurşunlara erek bulunan hanımlar fenomen durumunda ölürken, agresif ise arabayla kaçmaya çalıştı. Çevredekilerin ihbarıyla bölgeye çok sayıda sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

  Okumaya devam et...
 • Gaziantep mutfağı UNESCO korumasında

  Gaziantep mutfağı UNESCO korumasında

  Gaziantep , gastronomi dalında, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün ( UNESCO ) ’Yaratıcı Şehirler Ağına’ girdi. "Artık Gaziantep mutfağı dünyanın en önemli mutfaklarından bir tanesi" sözleriyle değerlendirdi. Konunun duayenleri alınan kararın yerinde bir karar olduğunu ifade etti. Gaziantep mutfağı denildiğinde akla ilk gelen yemekler arasında bulunan kebap çeşitleri, bilinen türlerinin dışında yenidünya, sebzeli, ayva, elma, firenk, simit, patlıcan, kazan, kabak, Kilis, ...

  Okumaya devam et...
 • Kabil'de İspanyol Büyükelçiliği'ne bombalı saldırı

  Kabil'de İspanyol Büyükelçiliği'ne bombalı saldırı

  Afganistan İçişleri Bakanı sözcüsü Sıddık Sıddıki sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada polisin olay mahalinde olduğunu ve saldırının bomba yüklü araçla yapıldığını açıkladı. Esedullah ayrıca, bölgeden silah seslerinin yükseldiğini de ekledi. İspanya Dışişleri Bakanlığı'ndan bir temsilci, AFP'ye yaptığı açıklamada "Büyükelçiliğimize saldırı düzenlendi".

  Okumaya devam et...
 • Kaddafi'nin oğlu Lübnan'da kaçırıldı

  Kaddafi'nin oğlu Lübnan'da kaçırıldı

  Söz konusu iddiaların ardından ise parlamentonun dış ilişkiler komisyonu Blair'in ifade vermesini talep etmişti. Blair, "Esed, Saddam, Kaddafi, Bin Ali gibi liderler durursa en azından kiminle muhatap olacağımızı biliriz" görüşünü anladığını ancak Arap Baharı'nın bu ülkelerin halklarının bu adamları artık istemediğini ortaya koyduğunu vurguladı.

  Okumaya devam et...
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan beşinci kez torun sahibi oldu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan beşinci kez torun sahibi oldu

  Bunları kendisiyle görüştükten sonra değrelendrme noktasına alırız. Biz istek üzerine 2014 yılında oraya eğitim vermek için asker gönderdik. Cumhurbaşkanı Erdoğan , konuyla ilgili olarak sorulan bir soruya karşılık verdiği cevapta, bebeğin ilk adının dünürünün ismi olan "Sadık" olduğunu ve bebeğe ikinci bir isim daha verileceğini söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Rus muhabirin Türkiye sorusu sözcüyü çıldırttı

  Rus muhabirin Türkiye sorusu sözcüyü çıldırttı

  Günlük basın brifingi için gazetecilerin sorularını yanıtlayan ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü John Kirby , Rus muhabirin Türkiye'yle ilgili bir sorusu üzerine sinirlerine hakim olmadı. Daha fazla tartışılacak bir şey olmadığını söyledi. "Chichakyan ısrar edince Kirby , "İşte bir başka saçma soru " daha diyerek, ABD'nin Türkiye ve Irak'ın aralarındaki farklılıkları halletmesini istediğini belirterek, böylece herkesin " Rusya " nın yapmadığı" IŞİD'le mücadeleye odaklanabileceğini ...

  Okumaya devam et...
 • Irak hükümeti, Türk askerinin çekilmesi için BM Güvenlik Konseyi'ne başvuracak

  Irak hükümeti, Türk askerinin çekilmesi için BM Güvenlik Konseyi'ne başvuracak

  Irak Başbakanı Haydar el Abadi, dışişleri bakanlığına, Musul'a gönderdiği askerler nedeniyle Türkiye'yi BM Güvenlik Konseyi'ne resmen şikayet etmesi talimatı verdi. Biz bu ülkelerin hiçbirine benzemiyoruz farklı bir ülkeyiz". Biz davete icabet olarak Irak'a geldik. Böyle bir şeyi bekleme diye bir lüksümüz yok. Irak merkezi yönetimi oradan ülkemize yapılacak herhangi bir terör saldırısına tedbir alamazsa, tedbiri biz alırız.

  Okumaya devam et...