Londravizyon
 • Türkiye-AB İlişkilerinde Yeni Dönem

  Türkiye-AB İlişkilerinde Yeni Dönem

  Ekonomik ve Parasal Politika Faslı'nın temel olarak üye devletlerin merkez bankalarının bağımsızlığının, kamu sektörünün merkez bankaları tarafından finansmanının yasaklanmasının ve kamu kesiminin finansal kurumlara imtiyazlı erişiminin önlenmesi konularını kapsadığı aktarılan açıklamada, pek çok alanda daha güçlü bir ekonomik yapı oluşturulması ve üye ülkeler arası ekonomik koordinasyonu güçlendirmeyi amaçlayan düzenlemeleri içerdiği ifade edildi.

  Okumaya devam et...
 • Fransa'da ikinci tur seçimleri yapılıyor

  Fransa'da ikinci tur seçimleri yapılıyor

  Merkez sağ, Alsace-Champagne-Ardenne-Lorraine bölgesinde yüzde 47, Auvergne-Rhone-Alpes bölgesinde yüzde 41 ve La Reunion'da da yüzde 52 oranında oy aldı. Fransa'da ilk turunda Marine Le Pen liderliğindeki aşırı sağcı Ulusal Cephe'nin (FN) zaferle çıktığı bölgesel seçimlerin 2. turu bugün yapılacak.

  Okumaya devam et...
 • Paris Anlaşması Oy Birliği Ile Kabul Edildi haberi

  Paris Anlaşması Oy Birliği Ile Kabul Edildi haberi

  Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun ve Dışişleri Bakanı Laurent Fabius dün oylamadan önce ortak bir basın toplantısı düzenleyerek bütün devletleri anlaşmayı imzalamaya çağırdı. Ancak enerji uzmanları alınan tedbirlerin yeterli olmayacağını, "2 derece" hedefinin tutması için dünyanın bu yüzyıl sonunda karbondan tamamen arınmış olması gerektiğini, yani fosil yakıtlardan tamamen vazgeçilmesi gerektiğini belirtiyor.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye'ye düşman ülke gibi davranmak doğru değil

  Türkiye'ye düşman ülke gibi davranmak doğru değil

  Ammar el-Hekim'in liderliğini yaptığı (Şii) Yüksek İslami Konseyi'nin önde gelen isimlerinden biri olan Abdulmehdi, bu konunun karışık ve çetrefilli olduğu yönünde ifadeler kullandı. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir. Türk birliği 4 Aralık'ta nöbet değişimi gerçekleştirdi.

  Okumaya devam et...
 • 'Ceaser Kunikov' İstanbul Boğazı'ndan Karadeniz'e açıldı

  'Ceaser Kunikov' İstanbul Boğazı'ndan Karadeniz'e açıldı

  Buarada geminin İstanbul Boğazı'ndan geçişi durumnda protesto edileceği de gelen bilgiler arasında. O gemi 5 Aralık sabahı Çanakkale Boğazı’ndan geçerek Ege denizine açık peşi sıra da Akdeniz’e inmişti. Bugünkü gelişme ardından, Türk balıkçı teknesinin uluslararası sularda yoluna davam ettiği, Rus savaş gemisinin de seyrini sürdürdüğü ifade edildi. Ege Denizi'nden Çanakkale Boğazı'na giriş yapan Rus Donanması'na ait 158 bordo numaralı "Caesar Kunikov", saat 15.10'da Çanakkale şehir merkezi ...

  Okumaya devam et...
 • Suudi Komutan Abdullah es-Sehyan Yemen'de Öldürüldü

  Suudi Komutan Abdullah es-Sehyan Yemen'de Öldürüldü

  Olayda es-Sehyan'ın ve beraberindeki koalisyon güçlerine ait 3 askerin hayatını kaybettiği belirtildi. Suudi Arabistan çeşidinden mevzuyla alakalı daha izah yapılmadı . Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi yönetiminin dahil çağrısı ilişkin başlatılan operasyonun 21 Nisan’da sona erdiği açıklanmış, arkası sıra Yemen halkı düşüncesince " Umuda Dönüş " operasyonunun başlatılmış olduğu duyurulmuştu.

  Okumaya devam et...
 • İngiliz Gazetesi: Rusya, Nükleer Savaşa Hazırlanıyor

  İngiliz Gazetesi: Rusya, Nükleer Savaşa Hazırlanıyor

  Ortadoğu'da gerilimi günden güne arttıran Rusya ateşle oynadığı yetmiyormuş gibi bu kez nükleer bir savaşa yönelik hazırlıklarını artırdığı iddia edildi. Nükleer başlıklı füzelerin de bulunacağı uçağın savaş yerinde kâffesi yukarı düzem askeri görevlileri taşıyabilecek özelliğe erbap olması hedefleniyor.

  Okumaya devam et...
 • Akıl hastanesinde yangın: 23 ölü!

  Akıl hastanesinde yangın: 23 ölü!

  Bölgeden bildiren muhabir, hayatını kaybedenlerin uyanamadığını söyledi. Yangına elektrik tesisatında meydana gelen kısa devrenin yol açmış olabileceği belirtilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Bu binaların sorumluları ise yangın güvenliği konusunda vurdumduymaz davranıyor. Aynı yıl başkent Moskovayakınlarında bir psikiyatri kliniği alevlere teslim olmuş ve 38 kişi feci şekilde can vermişti.

  Okumaya devam et...
 • Suudi Arabistan'da seçimlerde bir ilk

  Suudi Arabistan'da seçimlerde bir ilk

  Suudi Arabistan'da nadiren seçim yapılıyor. Reuters haber ajansına konuşan Sara Ahmed isimli bir kadın , "İlk adım olarak bu büyük bir başarı". Şimdi katkı sağladığımız toplumun bir parçası olarak hissediyoruz. Kadın adaylar seçmenleriyle paravanın arkasından konuşurken, seçim kampanyasında da ya paravanın arkasından seçmenleriyle konuşmuş ya da erkekler tarafından temsil edilmişlerdi.

  Okumaya devam et...
 • Rusya'da akıl hastanesinde çıkan yangında 23 kişi yanarak can verdi!

  Rusya'da akıl hastanesinde çıkan yangında 23 kişi yanarak can verdi!

  Klinikte tedavi gören hastalardan en az 23'ü çıkan yangında yaşamını yitirdi. İlk önceki çabucak dört hastanın içeride kalmış bulunduğu açıklandı. Acı levha sabaha üzerine ortaya çıktı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Rusya'da Sovyetler Birliği döneminden kalan ve altyapısı eski olan çok sayıda bina, kamu kullanımına tahsis edilmiş durumda.

  Okumaya devam et...
 • Samsung Galaxy s7 özellikleri ve teknik özellikleri neler?

  Samsung Galaxy s7 özellikleri ve teknik özellikleri neler?

  Galaxy S7 Plus modelinin tasarımı Galaxy S6 , Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 edge ailesine oldukça benziyor. Samsung Galaxy S7 nitelikleri ne zaman çıkacak işte beklenenler... S6 modeliyle ciddi rakamlara ulaşan şirket S7'nin üretimi için hazırlıkları hızlandırdı. 3 Eylül tarihinde tanıtılması beklenen cihazın hangi tarihte piyasaya sunulacağı ile ilgili kesinlikle bir tarih bulunmuyor.

  Okumaya devam et...
 • İngiliz gazetesinden şok iddia: Rusya, nükleer savaşa hazırlanıyor

  İngiliz gazetesinden şok iddia: Rusya, nükleer savaşa hazırlanıyor

  Ortadoğu'da gerilimin günden güne artması yüzünden Rusya'nın nükleer bir savaşa yönelik hazırlıklarını artırdığı iddiaları ortalıkta dolaşmaya başladı. Nükleer başlıklı füzelerin de bulunacağı uçağın harp durumunda bütün üst düzey askeri görevlileri taşıyabilecek sıfata sahip olması hedefleniyor.

  Okumaya devam et...
 • Rus gemisi Türk teknesine ateş açtı

  Rus gemisi Türk teknesine ateş açtı

  Rusya Savunma Bakanlığı, Ege Denizi " nde seyir halindeki bir Rus savaş gemisinin bir Türk balıkçı teknesine ateş açtığını açıkladı. Bu arada olayla ilgili hükümet kanadından ilk açıklamayı yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Balıkçılarla görüştükten sonra bir açıklama yapacağız" dedi.

  Okumaya devam et...
 • DSP Genel Başkanlığı için üç aday

  DSP Genel Başkanlığı için üç aday

  Genel Başkan Masum Türker, yaklaşık iki saat süren konuşmasında, parti için bugüne kadar yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi, yaşadığı sıkıntıları anlattı. "Terör Nasıl Önlenir" kitabını okuyun ve orada Terör Örgütü PKK'nın illegal parti olarak stratejilerini açıkladığı için. Neden tehlikede? Çünkü Türkiye'de siyasi teoride egemen parti süreci yaşıyoruz.

  Okumaya devam et...
 • Rus Uçakları Duma'da Sivilleri Vurdu: 50 Ölü

  Rus Uçakları Duma'da Sivilleri Vurdu: 50 Ölü

  AA muhabirinin Duma’daki sivil defans yetkililerinden almış olduğu bilgiye göre, Rus uçakları Doğu Guta branşında dalavere karşıtlarının kontrolündeki Duma’da sivil yerleşme yerlerine 25 iklim saldırısı gerçekleştirdi. Bu arada Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi üyesi Yusuf el-Bustani, başşehir Şam’ın Doğu Guta bölgesindeki kaza ve beldelere meydana getirilen Rus bombardımanını doğrulayarak, saldırılarda baş döndürücü sayıda ölü ve yaralının bulunduğunu söyledi.

  Okumaya devam et...
 • HDP grup toplantısını o ilde yapacak

  HDP grup toplantısını o ilde yapacak

  Ama hendek denilen şey bir sonuçtur sadece. Bu haber 2015-12-13 17:18:31 eklenmiş ve 73 kez görüntülenmiştir. HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ , Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yaşanan çatışmalarla ilgili, "Geldiğimiz noktanın hendeklerin sınırını, çapını çok aştığını gayet net bir şekilde söyleyebiliriz." dedi.

  Okumaya devam et...
 • Çankırı'da entegre et tesisinde yangın

  Çankırı'da entegre et tesisinde yangın

  Kısa sürede büyüyen alevler tüm fabrikayı sardı. Ben de hemen yola çıkarak geldim. İlk tetkiklerde beyaz et ambalaj malzemesi deposunun hasar gördüğü anlaşılan yangının tesisin çatı kısmında elektrik kontağından çıktığı tahmin edilmektedir.

  Okumaya devam et...
 • İklim değişikliği ile mücadele için Paris Anlaşması

  İklim değişikliği ile mücadele için Paris Anlaşması

  Konferansın ardından BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun ve Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile açıklama yapan COP21 Başkanı Fabius, " İddialı bir evrensel anlaşma üzerinde uzlaşı sağladık " dedi. Neredeyse dünyanın her ülkesi Paris Anlaşması'nı imzaladı. 200'e yakın ülkenin 2020 yılından itibaren küresel ısınmaya sebep olan emisyon gazları üretimine son vermesi anlamına gelen anlaşma uygulanırsa dünyanın enerji kullanma alışkanlıkları değişecek.

  Okumaya devam et...
 • Meizu Pro 6da yer alacak işlemci belli oldu

  Meizu Pro 6da yer alacak işlemci belli oldu

  Snapdragon 820 işlemcili ilk telefon görünüşe bakılırsa ocak ayında tanıtılacakXiaomi Mi 5 olacak. Snapdragon 820'yi artık resmileştirmeden bir takım iş ortaklarına gönderen Qualcomm işlemcinin gelişme sürecini Snapdragon 810'a mukayese et henüz iyi tuttu.

  Okumaya devam et...