Londravizyon
 • Samsung Gear S2 bu ilgiyi neye borçlu Emre Tezbaşaran anlattı

  Samsung Gear S2 bu ilgiyi neye borçlu Emre Tezbaşaran anlattı

  Görünüşe bakılırsa akıllı saatler de tıpkı akıllı telefonlar gibi birkaç yıl içerisinde hayatımızın önemli bir parçası haline gelecek. Samsung'un yeni akıllı saat modeli Gear S2'ye tüketiciler oldukça büyük ilgi ve alaka gösteriyor. Nesnelerin іnternetі уaуgınlaştıkça bu terсihimizin уararlarını dаhа çok göreceğiz. Bugün Güney Kore'de toplu taşımada Samsung Pay üzerinden akıllı saat ile ödeme yapılabiliyor.

  Okumaya devam et...
 • HTC Android 6.0 Güncelleme Takvimi Sızdı!

  HTC Android 6.0 Güncelleme Takvimi Sızdı!

  Kaynak :İşte Lenovo'nun Android 6 Planı... Paylaşılan bilgilere göre Android 6'ya geçiş yapacak olan ilk Lenovo mobil cihazı K3 Note olacak. Bir basın davetinde çekimi yapılan fotoğraflara baktığımızda Lenovo K3 Note , Lenovo X1, Lenovo P1, Lenovo A7000 ve Lenovo Vibe S1 gibi telefonların Marshmallow güncellemesine ne zaman kavuşacağına gösteriyor.

  Okumaya devam et...
 • Hrant Dink'in ölümüne ilişkin davalar birleştirildi

  Hrant Dink'in ölümüne ilişkin davalar birleştirildi

  Ağır Ceza Mahkemesindeki ana dava dosyası ile birleştirilmesine karar verildiği belirtildi. Ağır Ceza Mahkemesine değil, kendi mahkemelerine zaruri olarak gönderildiği kaydedilen tutanakta, söz konusu bu dosyanın, Dink'in öldürülmesi olayına doğrudan katılanlarla değil, ihmali hareketleri nedeniyle sorumlulukları gereği haklarında dava açılan kamu görevlileri ile ilgili olduğu anlatıldı.

  Okumaya devam et...
 • Başbakan Davutoğlu, Bulgaristan'da (1)

  Başbakan Davutoğlu, Bulgaristan'da (1)

  Sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi, teröristlerin herhangi bir şekilde sivil halkı katletmesine sebebiyet verecek şekilde bir ortamın doğmasına engel olmak." dedi. Davutoğlu şöyle konuştu: "Okullara gelince, işte bu soruyu şimdi HDP'lilere sormak lazım". O okullar masum gözleri ışıl ışıl parlayan çocuklar yetiştirmek için.

  Okumaya devam et...
 • Cami inşaatında göçük: 4 yaralı

  Cami inşaatında göçük: 4 yaralı

  Gelen haberlere göre, Onikişubat ilçesi Şehit Abdullahçavuş Mahallesi 32. Kahramanmaraş’ta inşaatı devam eden cami kubbesi beton masraf döküldüğü tam çöktü. Ekiplerin çalışmasıyla enkazdan çıkarılan 4 iştirakçi hastanelere götürülerek tedaviye alınırken, çöküntü altında mevcut başka işçilerin kurtarılması düşüncesince düzentileme sürüyor.

  Okumaya devam et...
 • Amerika'da Alarm: Bütün Okullar Tatil Edildi!

  Amerika'da Alarm: Bütün Okullar Tatil Edildi!

  Cortines, tehdidin bir okul yönetim kurulu üyesine telefonla geldiğini ancak hangi okulun yöneticisi olduğunu açıklayamayacağını söyledi. FBI'ın da durumdan bilgilendirildiği olayda, "Her zaman tehditler alıyoruz, ancak bu gelen tehdit çok ender bir tehdit" diyen eğitim müfettişi Cortines, bütün okulların tek tek aranmasını amaçladıklarını belitti.

  Okumaya devam et...
 • Rusya ÖSO'ya askeri destek veriyor mu?

  Rusya ÖSO'ya askeri destek veriyor mu?

  Putin, cuma günü Rusya'nın DAEŞ ile mücadele kapsamında ÖSO'ya hava desteği sağladığını iddia etti ve geçen ay ÖSO'nun belirlediği birçok "terörist" hedefi vurduklarını ileri sürdü. " AMACI ESAD VE REJİME DESTEK VERMEK " Rusya'nın terörle mücadele ve muhalefete yardım amacıyla Suriye'de bulunduğunu açıkladığını ancak bu durumun gerçeği yansıtmadığını ifade eden Barri şöyle dedi: "Rusya'nın bugün Suriye'de tek amacı var o da Esad'a ve rejimine destek vermek".

  Okumaya devam et...
 • Mobil EDS, kuralları ihlal edenlere göz açtırmadı

  Mobil EDS, kuralları ihlal edenlere göz açtırmadı

  Bir sene süresince alıcı kayıtları yapılarak kaymakamlık noktaları, kazaların sistem şekilleri, sebepleri araştırıldı. Belirlenmiş 340 rotada, 11 taşınabilir EDS aracıyla 18 Kasım'dan itibaren İstanbul çapında ihlal tespiti yapılmaktadır.

  Okumaya devam et...
 • Mesajın sonuna konan nokta itici bulunuyor

  Mesajın sonuna konan nokta itici bulunuyor

  Bunun adına ayrımlı ipuçları aranıyor. " Emojiler , imla ve yükleme hataları beraberinde tenkit işaretlerinin kesinlikle kullanıldığı da için tarafın hisleri dair ipuçları veriyor’ deniyor" ifadeleri arazi alıyor. Kağıda yazılan mesajlarda ise dizge sonundaki noktanın insanların algısı üstünde ortak tesirinin bulunmadığı belirtiliyor. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz.

  Okumaya devam et...
 • Nokia Lumia 850 İşte Böyle Görünecek

  Nokia Lumia 850 İşte Böyle Görünecek

  Nokiapoweruser'a göre Lumia 850 modeli, full HD değerinde çözünürlük sağlayan 5.7" ekrana sahip olacak. Phablet kategorisine yerleşeceği anlam edilen Lumia 850'nin Snapdragon 617 işlemcisinden kuvvet alacağı ifade ediliyor.

  Okumaya devam et...
 • Sony, Snapdragon 820 işlemcili iki telefon duyurusu gerçekleştirecek

  Sony, Snapdragon 820 işlemcili iki telefon duyurusu gerçekleştirecek

  Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 ve Xperia Z5 Premium modellerinden oluşan bu yeni aile ülkemizde de satışa çıktı. İddiaya göre Sony Xperia Z6 ailesi, toplamda 5 modelden oluşacak. Sony iddialara göre 2016 içerisinde yeni Xperia Z6 ailesini sunacak ve bu yeni modeller, Xperia Z6 , Xperia Z6 Compact, Xperia Z6 Plus ve Xperia Z6 Ultra olacak.

  Okumaya devam et...
 • Google o telefonun satışını durdurdu

  Google o telefonun satışını durdurdu

  Nexus 6'nın satışının durdurulduğu, cihazın Google Play mağazasından kaldırılmasını keşfetmesiyle anlaşıldı. Google'un Nexus 6'yı, yeni model 6P'nin satışını arttırmak aiçin, durdurduğu iddia ediliyor. Ekim sonucunda Nexus 5X ile beraber satışa sunulan Nexus 6P, monitör boyutunu 5,7 inç'e küçültüyor ve telefona parmak izi sensörü, USB-C desteği, stereo ön hoparlör benzer biçimde yenilikler ekliyordu.

  Okumaya devam et...
 • Galaxy S7 Üzerinde Basınç Algılayan Ekran Yer Alacak

  Galaxy S7 Üzerinde Basınç Algılayan Ekran Yer Alacak

  Samsung'un kavisli ekran modeli olan Galaxy S6 Edge , 10 Nisan tarihinden itibaren küresel pazarda satışa sunulmaya başlanmıştı. WSJ'ye göre Galaxy S7 , Dünya Mobil Kongresi'nde tanıtılacak. Galaxy S7 modellerine dair yeni bilgiler gelmesine geldi ancak şaşırtmayla beraber geldi, Galaxy S7 modellerinde neler yer alacak sorusuna hemen ...

  Okumaya devam et...
 • Selçuk İnan: Mete Kalkavan haddini bilsin

  Selçuk İnan: Mete Kalkavan haddini bilsin

  Oyuncuyla iletişimi çok kötü. Maçı değerlendiren ve Beşiktaş'ın kazanmayı hakettiğini söyleyen Selçuk İnan , "Maçla ilgili bir şey söylemek gerekirse Beşiktaş'ı tebrik etmek gerek". Her istediğini söylüyor. Hadi bana taktı kafayı bana gıcık oldu ama takım arkadaşlarımın ne günahı var. Bazen hakemler öyle karalar veriyor ve maçın kaderini etkiliyorlar ama aslında sorun bu değil, hani bazen hakemler ince ince kararlarlar verir, takdir haklarıyla sizi oynatmaz.

  Okumaya devam et...
 • 'İnsani gelişme'de gerileme: Türkiye 188 ülke ve bölge arasında 72'nci sıraya düştü

  'İnsani gelişme'de gerileme: Türkiye 188 ülke ve bölge arasında 72'nci sıraya düştü

  Zaten Türkiye 0.761'lik insani gelişim endeksi değeri ile 0.867'lik AB ortalamasının ve 0.882'lik OECD ortalamasının altında kalıyor. Eşitsizlik hesaba katıldığında Türkiye'nin İGE değeri yüzde 15,8'lik bir kayıpla 0,641'e düştü. UNDP bu yılki raporun ana teması için " çalışma'yı seçti". Böke, İnsani Gelişme Raporu'nun, bu yıl " çalışma " kavramına ve çalışmanın daha nitelikli bir yaşama katkısına odaklandığını hatırlatarak, güvencesiz, esnek çalışma düzeninin devam edeceği, açlık ...

  Okumaya devam et...
 • Nazarbayev: Türkiye ve Rusya Masaya Oturmalı

  Nazarbayev: Türkiye ve Rusya Masaya Oturmalı

  Bu konuda en büyük ara bulucu Nazarbayev'dir. Gazetecilerin son günlerde Türkiye ve Rusya arasında yaşanan uçak krizi hakkında sorduğu soruyu Kazak Lider Nazarbayev, "endişe verici" olarak değerlendirdi. En iyi çözüm yolu görüşmek, diyalog kurmaktır. Kazakistan ve Ülkemiz'nin partner noktaları meydana geldiğini, iki ülkenin de Avrasya ülkesi meydana geldiğini belirten Siyah, şu şekilde konuştu: "Ayakları hem Avrupa aynı zamanda Asya'dadır".

  Okumaya devam et...
 • ABD'nin Ankara Büyükelçiliği 2 gün sınırlı hizmet verecek

  ABD'nin Ankara Büyükelçiliği 2 gün sınırlı hizmet verecek

  Geçtiğimiz hafta ABD İstanbul Başkonsolosluğu'nun 'güvenlik tehdidi' nedeniyle bir gün kapatılmasının ardından, bu kez de ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'nde aynı gerekçekyel iki gün boyunca sınırlı hizmet verileceği açıklandı . Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

  Okumaya devam et...
 • Filipinler'de Etkili

  Filipinler'de Etkili "Melor" Tayfunu

  Bu bölgelerde, tahliye merkezleri heyetti. Filipinler Atmosfer Jeofizik ve Astronomi Müdürlüğü, mahalli adı " Nona " olan Melor Tayfunu'nun kuvvetli yağmur, fırtına ve toprak kaymasına neden olabileceği dair ikazda yer aldı. Ülkede 40 iç hatlar uçuşu iptal edilirken, 73 feribot ve yüzlerce balıkçı teknesinin denize açılması yasaklandı. " Melor " tayfunu nedeniyle deniz ulaşımının aksadığı ve bölgedeki çeşitli limanlarda yaklaşık 8 bin kişinin mahsur kaldığı, okullarda eğitime ara verildiği ...

  Okumaya devam et...
 • Obama: IŞİD'e karşı savaşı mutlaka kazanacağız

  Obama: IŞİD'e karşı savaşı mutlaka kazanacağız

  ABD Başkanı Barack Obama, Başkan Yardımcısı Joe Biden, Savunma Bakanı Ash Carter ve öteki kurmayları eşliğinde Pentagon'da önemli bir açıklamada bulundu. IŞİD'in üst düzey isimlerinin de hedef alındığını belirten Obama , konuşmasında öldürülen bazı liderlerin isimleri verdi. "Kendisi, bu basın toplantısından hemen sonra yola çıkacak" diye konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Rus gemisi Türk balıkçılara ateş açtı

  Rus gemisi Türk balıkçılara ateş açtı

  Rus fırkateyninin 1 kilometreye kadar yaklaşan Türk teknesine hafif silahlarla uyarı ateşi açıldığı belirtildi. Rusya Savunma Bakanlığı, bugün Ege Denizi'nde Rus savaş gemisinin Türk balıkçı gemisine uyarı ateşi açmasıyla ilgili bilgi vermek için bakanlığa çağırılan Türkiye Moskova Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Tuğamiral Ahmet Güneş'e "sert bir sunum yapıldığını" duyurdu.

  Okumaya devam et...