Londravizyon
 • Türkiye ile İsrail ön anlaşmaya vardı

  Türkiye ile İsrail ön anlaşmaya vardı

  Bu yasa sayesinde Mavi Marmara saldırısına katılan İsrail ordusu subay ve askerlerine karşı açılan bütün davalar kapatılacak. Hamas'ın Türkiye'deki aktiviteleri sınırlandırılacak. Türkmenistan ziyaretinin ardından uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da normalleşme için öncelikle İsrail'in Mavi Marmara kurbanlarının ailelerine tazminat ödenmesi ve Gazze şeridindeki ablukaya son vermesi şartlarını sıralamıştı.

  Okumaya devam et...
 • NATO'dan Türkiye'ye hava desteği gelecek

  NATO'dan Türkiye'ye hava desteği gelecek

  Türkiye'nin Rus uçağını düşürmesinin ardından gündeme gelen pakette; erken uyarı uçakları AWACS'lar , önleme uçağı, gemisavar ve uçaksavar füzeleri bulunan fırkateyn ve komuta gemisini barındıran donanma birimi yer alıyor. Üyeler, "Neden Balkanlar'da yaptığımız gibi Rus uçağını eskortla hava sahalarından çıkarmadılar" diye soruyor. Uçağın bir başka görevi de dijital veri bağlantıları ile kara, deniz ve hava merkezli operasyonun yönetilmesinin sağlanması.

  Okumaya devam et...
 • Rusya Çok Güvendiği Kara Kutu İçin Şok Yaşadı

  Rusya Çok Güvendiği Kara Kutu İçin Şok Yaşadı

  Rusya Savunma Bakanlığı , Türkiye tarafından Kasım ayında düşürülen Rusya'ya ait Su-24 tipi uçağın kara kutusunu canlı yayında açtı. Komisyon yetkilileri uluslararası gözlemcilerle durum değerlendirmesinde bulunacak. Karakutuların genel olarak uçağın kuyruk kısmında bulunduğu ifade edilirken, Türk jetinin vurduğu füzenin Su - 24'ün kuyruk bölümüne isabet ettiği tespit edildi.

  Okumaya devam et...
 • E Okul Mobil Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş Devamsızlık Yazılı Notları

  E Okul Mobil Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş Devamsızlık Yazılı Notları

  VBS giriş devamsızlık sorgulama nasıl yapılır? Sayfada karşınıza çıkan panelde öğrencinin kimlik bilgileri ve okul numarasını girmeniz yeterli olacaktır. VBS yani veli bilgilendirme sisteminden çocuklarınızın 2. yazılı notlarını, ara tatilde getirecekleri karnenin nasıl olacağını aşağı yukarı kanaat notları hariç öğrenebilirsiniz.

  Okumaya devam et...
 • Android 6.1 yeni güncelleme aldı!

  Android 6.1 yeni güncelleme aldı!

  Ancak Google hız kesmeden son sürümü için çalışmalarına devam ediyor. Android 6.0 Marshmallow güncellemesinin ilk olarak LG G4 ve LG G3 modelleri için yayınlayacağını belirten firmanın kısa bir süre sonra da LG G2 için de kullanıma sunacağı tahmin ediliyor.

  Okumaya devam et...
 • Gün Şarj Etmeden Kullanılabilir Telefon

  Gün Şarj Etmeden Kullanılabilir Telefon

  Artık cep telefonunu kullanmaktan çekinen kullanıcılar istedikleri gibi telefonlarını kullanabilecekler. Zamane sorunlarından biri olan cep telefonu şarjları sürekli olarak kullanıldığında bir gün dahi dayanmamaktadır. 3G ve 4G şu demek oluyor ki LTE de tabii ki mevcut... Oukitel K10000'in maliyeti ise 240 dolar dolaylarında. Akıllı telefon piyasasına bomba gibi düşen bir haber kullanıcıları şimdiden heyecana sürüklemeyi başardı.

  Okumaya devam et...
 • Demirtaş'ın işaret ettiği o HDP'li belli oldu

  Demirtaş'ın işaret ettiği o HDP'li belli oldu

  Cumhuriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ayşe Yıldırım , HDP emektar mebus Adil Zozani’nin sabık ay Akşam gazetesine verdiği müşterek söyleşide " başkanlık sisteminin önemsenmesi icap ettiğini söylediğini " hatırlatarak, "HDP kulislerine göre, Zozani’ye verdiği karşılık üstünden münakaşanın bu noktaya çekilmesine ’zemin olan’ kişilerden huzursuz Demirtaş" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Güvenlik Konseyi'nen yeni IŞİD kararı

  Güvenlik Konseyi'nen yeni IŞİD kararı

  BM Güvenlik Konseyi toplantısında açıklamalar yapan Çurkin, en büyük petrol ürünleri hacminin Türkiye'den geçtiğini belirtti. ABD Hazina Bakanı Jacob Lew'ün başkanlık ettiği toplantıda kabul edilen karar, IŞİD'in gelir kaynaklarının kesilmesine yönelik geniş kapsamlı yaptırımlar öngörüyor.

  Okumaya devam et...
 • Korkunç ölüm! Teknisyen uçak motoruna kapıldı

  Korkunç ölüm! Teknisyen uçak motoruna kapıldı

  Bu esnada uçağın motorunun yanından geçen teknisyen Ravi Subramanian, motorun oluşturduğu hava akımına kapılarak uçak motorunun içine çekildi. Pervanenin adeta öğüttüğü teknisyen korkunç şekilde can verirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

  Okumaya devam et...
 • Çin'de hava kirliliğine ikinci kırmızı alarm

  Çin'de hava kirliliğine ikinci kırmızı alarm

  Pekin’de de muhtemel iklim kirliliğinin 6-9 Aralık’ta yaşanmış olan koyu iklim kirliliğine layıkıyla şimdi biçimsiz olabileceği açıklandı. Kırmızı alarm süresince bir-çift plaka uygulamasına geçilerek, araçların trafiğe çıkışının kısıtlanmasının yanı sıra havai fişek kullanımı ve dışarıda mangal yapmanın yasaklandığı kaydedildi.

  Okumaya devam et...
 • İki ülke arasında ticari uçuşlar başlıyor!

  İki ülke arasında ticari uçuşlar başlıyor!

  ABD yasaları, vatandaşlarının Küba'ya turistik ziyaretler düzenlemesini engelliyor. Küba, ilişkilerin normalleşmesinin önündeki en önemli engel olan ticaret ambargosunun da kalkmasını istiyor. ABD ile Küba arasındaki diplomatik münasebat 54 salname aranın peşi sıra bu sene gene başlamış ve değme dü diyar çapraz büyükelçilik açmıştı. İlişkilerin normalleştirilmesi kapsamında iki ülke arasındaki posta ve telefon servisleri yeniden başlatılmıştı.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye-İsrail arasında ilişkileri normalleştirme kararı

  Türkiye-İsrail arasında ilişkileri normalleştirme kararı

  Bunun için başlıca nedenin HAMAS sladırıları tehlikesi olduğunu ifade eden uzman, "İsrail Mavi Marmara için özür diledi ve tazminat ödenmesi için konuşma yürütüyor ama Gazze ablukasının kaldırılması İsrail'in milli çıkarlarına zıttır ve Türkiye-İsrail ilişkilerinin konusu değil." dedi.

  Okumaya devam et...
 • Windows 10 Mobile yapı sorunu nedir ve performansı nasıl etkiler

  Windows 10 Mobile yapı sorunu nedir ve performansı nasıl etkiler

  Microsoft'un 5 inç ekran boyutundaki nesil akıllı telefonu Lumia 650 modeli sızdırıldı. Microsoft İşletim Sistemleri Grubu Başkan Yardımcısı Gabriel Aul'un twitter üzerinden yaptığı duyuru ile kullanıma sunulan Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10.0.10586.36 sürümü genel olarak performans iyileştirmeleri ve stabilite konusunda geliştirmeler içeriyor.

  Okumaya devam et...
 • İPad Air 3 Çıkıyor! Ne Zaman Çıkacak? Teknik Özellikleri ve Ayrıntıları Haberimizde

  İPad Air 3 Çıkıyor! Ne Zaman Çıkacak? Teknik Özellikleri ve Ayrıntıları Haberimizde

  Iphone 7'nin ülkemizdeki satış fiyatının artacağını söyleyebiliriz. Yetkililer böylelikle yеni telefonlаrda 2 GB ana bеllek, tabletlerde ise 4 GB ana bеllek olacağını söyledi. Yetkililer böylеlikle yeni telefonlаrda 2 GB RAM, tabletlеrde isе 4 GB RAM olacağını kaydetti. Örneğin ekran boyutu olarakiPhone 6'da 4.7 inç'i stаndart olarak piyasaya sürеn Apple'ın , iPhone 6 Plus'ta ekran bоyutu isе rakipleriylе benzer büyüklüktе yаni 5.5 inçti.

  Okumaya devam et...
 • Sosyal Medya Yaş Sınırı Geliyor Facebook Yaş Sınırı Kaç Olacak

  Sosyal Medya Yaş Sınırı Geliyor Facebook Yaş Sınırı Kaç Olacak

  Avrupa Parlamentosu Medeni Özgürlükler ve İçişleri Komitesi 16 yaşından küçük çocukları üzecek bir yasa değişikliği üzerinde çalışıyor. Facebook ya da Snapchat gibi sosyal medya platformlarını kullanmasının 16 yaşın altındaki bir çocuğun velilerinin izni olmadan kullanılmasının yasadışı olup olmadığı Avrupa'da geniş yankı uyandırdı.

  Okumaya devam et...