Londravizyon
 • Teröre göz yuman belediye başkanı görevden alınıyor!

  Teröre göz yuman belediye başkanı görevden alınıyor!

  Efkan Âlâ ayrıca, PKK'ya yönelik devam eden operasyonlarda 862'si ağır ve uzun namlulu olmak üzere 2 bin 240 silah yakalandığını ifade etti. Yaklaşık 10 bin adet molotof ve 10,5 ton patlayıcı yakalandı. Polis orada terörist faaliyetleri sonlandırmak için var. Normalde işbirliği yapmaları gerekiyor. Evin aranmasına kimin karar vereceği belli. Teröristlerin gelip onlar üzerinde baskı kurulmasını vatandaş istese oy vermez.

  Okumaya devam et...
 • Kerry: ABD Su-24 olayı ile belirli verilere sahip

  Kerry: ABD Su-24 olayı ile belirli verilere sahip

  Suriye Esad tarafından, ama Rusya'nın bu kontrole ciddi katkısı olduğunu düşünüyorum. Ancak Kerry , anlaşmazlıklara rağmen Washington ve Moskova'nın birlikte çalışması gerektiğini ifade ederek, "Aramızda fikir ayrılıkları olduğu dönemlerde dahi önemli konularda birlikte etkin çalışmayı başarmış iki ülkeyiz" dedi.

  Okumaya devam et...
 • 128GB Galaxy Note 5 Satışa Sunuldu

  128GB Galaxy Note 5 Satışa Sunuldu

  Yeni iddia'lara göre, Samsung Galaxy S7 çift kamerası ve S6 modeline göre daha büyük ekranıyla satışa sunulacak. Samsung Galaxy A8 mtl kasa ile geliyor, öntarafı Gorilla Glass 4 ile korunuyor, ön tarafta ayrıca parmak izi sensörü bulunuyor.

  Okumaya devam et...
 • Cep telefonu aldı kazı kazan çıktı!

  Cep telefonu aldı kazı kazan çıktı!

  Düzce’nin Akçakoca ilçesinde telefonla el telefonu siparişi verici tüketicinin, kapıdan ifa yöntemiyle 79 teklik vererek almış bulunduğu ürünün paketinden ’kazı kazan’, komprime ve krem çıktı. Ödediği fiyatın bir sürü kocaman miktarda olmamasına karşın mağdur edildiğini ifade eden Altıay, "Telefon kutusunu açtığımda krem, ne meydana geldiğini bilmediğim bir kutu hap ve 'kazı kazan' çıktı".

  Okumaya devam et...
 • CHP lideri Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı Eren Erdem'den özür dileyecek mi?

  CHP lideri Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı Eren Erdem'den özür dileyecek mi?

  Bu süreç iyi yönetilmedi. ’Eleştirebilirdi, ’talimatı ego verdim’ diyebilirdi fakat Sayın Cumhurbaşkanı probleminin çözümünde açacak gösteriş oynayabilirdi. Rusya’dan mevrut silahlar da vardı, iane ettiler. Üzgünüz demek aslında bir anlamda dolaylı özür dilemektir, tansiyonu düşürmek demektir ama öyle anlaşıyor ki Putin, tansiyonu düşürmekten yana değil, bunu bir iç politika malzemesi haline dönüştürdü.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul'da 5 bin polis ile kontrol!

  İstanbul'da 5 bin polis ile kontrol!

  Uygulama kapsamında evvel belirlenen noktalarda şüpheli görülen kişiler ve araçlar ile iş yerlerinde arama yapıldı. Aranan şahıslar, silah ve bıçak taşıyan şüphelilerle uyuşturucu satıcıları üzerinde durulan uygulamada, ekiplerin bulduğu suç unsurlarına el konuluyor.

  Okumaya devam et...
 • Türk yetkili: 'İsrail'le anlaşma uzun zaman almaz'

  Türk yetkili: 'İsrail'le anlaşma uzun zaman almaz'

  Onda da somut ilerleme var" diye konuştu. İsrail basını tarafından sızdırılan anlaşmada İsrail'in Gazze'ye uyguladığı ablukanın kaldırılması yönünde bir madde olmadığı iddia edilmişti. Karşılığında Türkiye de İsrail'e açmış olduğu davalardan vazgeçecek ve diplomatik ilişkilerin seviyesi yeniden yükseltilecek. İsviçre'deki görüşmeye İsrail tarafından istihbarat servisi Mossad'ın başına geçmesi beklenen Yossi Cohen ile büyükelçi Joseph Ciechanover'in katıldığı, Türkiye'yi ise Dışişleri ...

  Okumaya devam et...
 • Obama Türk askerinin Irak'tan çekilmesini istedi

  Obama Türk askerinin Irak'tan çekilmesini istedi

  Görüşmede Obama'nın Irak'ta tansiyonu düşürecek daha fazla adım atılmasını ve TSK'nin Irak'tan çekilmesini istediği öğrenildi. Beyaz Saray'ın açıklamasında; iki liderin, ABD , Türkiye ve Irak arasında diplomatik çabaların artırılması ve IŞİD'e karşı verilen savaşın koordine edilmesi konularında anlaştıkları belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Kosovalılar ülkesini terk ediyor, yeni bir mülteci dalgası mı?

  Kosovalılar ülkesini terk ediyor, yeni bir mülteci dalgası mı?

  Bаkаn Hüsеyni, gеri dönеnlеrlе içişlеri Bаkаnlığının ilgilеnmеdiğini vе diğеr bаkаnlıklаrlа işbirliği içеrisindе, gеri dönеn 16 bin kişindеn 6 bin 800 kişiyе iş sаğlаndığını vurgulаdı. Sığınmаcılаrın Lipyаn'ın Mаgurа köyündе kurulаn bir yеrlеşkеdе bulunduğunu dа bеlirtirtеn Hüsеyni, Bаrış Gücü ( KFOR ) ilе işbirliğiylе, Kоsоvа'nın 2 bin Suriyе vе Irаk sığınmаcısını dаhа kаbul еtmеyе hаzır оlduğunu söylеdi.

  Okumaya devam et...
 • Ünlü Top Model Bar Refaeli Gözaltına Alındı

  Ünlü Top Model Bar Refaeli Gözaltına Alındı

  Refaeli ve annesi, bu suçlamalarla ilgili dün gözaltına alınarak bir süre sorgulandı. Rafaeli'nin yurtdışında annesi ve erkek kardeşinin adına kayıtlı lüks evlerde yaşadığı, kendisine verilen iki lüks aracı da adına kayıt ettirmeyerek vergiden kurtulmaya çalıştığı anlaşıldı.

  Okumaya devam et...
 • Düşürülen Rus uçağının kara kutusundaki hafıza kartı zarar görmüş

  Düşürülen Rus uçağının kara kutusundaki hafıza kartı zarar görmüş

  Elde edilen ilk verilerin 21 Aralık Pazartesi günü kamuoyuyla paylaşılacağı belirtildi. Kara kutudaki 16 çipten oluşan hafıza kartının 20 saate kadar kayıt yaptığı açıklandı. Düşürülen Su-24'ün pilotlarından biri, uçaktan atladıktan sonra bölgedeki cihatçılar tarafından öldürülmüş, diğeriyse kurtarılabilmişti. Kara kutuların genel anlamda uçağın pöçük kısmında toprak almış olduğu tabir edilirken, Türk jetinin vurmuş olduğu füzenin Su-24’ün pöçük bölümüne zedelenmek etmiş olduğu belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Sosyal Medya Kullanımına Yaş Sınırı Geliyor!

  Sosyal Medya Kullanımına Yaş Sınırı Geliyor!

  Oylamada kabul edilirse dijital rüşt yaşı 13'ten 16'ya çıkarılacak. Çocukların paylaşım öncesi ailesinden yasal anlamda rıza almasını zorunlu kılan düzenlemede yapılan değişiklikle, 13 yaş olan sınırlama 16'ya yükseltildi. Kimi uzmanlar ise internetin sorunlu ergenler için, hayati bir can simidi olduğunu söylüyor. Bu gruplar, komite yazdıkları açık mektupta, yaş sınırını değiştirmenin, "gençlere eğitimsel ve sosyal fırsatlarından pek çok şekilde mahrum bırakacak ve daha az koruyacak" ...

  Okumaya devam et...
 • Samsung Galaxy Active Neo Tanıtıldı - 18 Aralık Cuma 2015

  Samsung Galaxy Active Neo Tanıtıldı - 18 Aralık Cuma 2015

  Kablosuz şarj edilebilen Galaxy Note 5, 8 çekirdekli (2.1 GHz quad ve 1.5GHz quad) işlemciye sahip. Galaxy A8, boyut olarak Galaxy Note 5 ve Note 4 ile aynı olmasına rağmen, ağırlık ve incelik açısından çok daha ileride. Ekranda Galaxy Note 3'te kullanılan 5.7 inçlik Full HD çözünürlüğünde AMOLED ekrana benzer panelin kullanılmış. S6 Edge +"ta, tıpkı Note 5'te olduğu gibi 16MP'lik f/1,9 diyaframa sahip bir kamera bulunuyor".

  Okumaya devam et...
 • Samsung modelleri için Android 6 güncelleme takvimi!

  Samsung modelleri için Android 6 güncelleme takvimi!

  Ancak büyük bir müşteri kitlesinin bulunduğu ülkede güncellemenin yayımlandığını hesaba katarsak LG G4'ün Avrupa ve diğer bölgelerde de çok yakında Android 6'ya geçeceğini söyleyebiliriz. Bazı iddialara göre ise Google Pixel ekibinin Ocak 2016 tarihini doğruladığı yönünde. Uzun süredir merakla beklenen bölünmüş ekran özelliğinin de bu güncelleme ile geleceği iddia ediliyor.

  Okumaya devam et...
 • Ünlü isim Rus vatandaşlığı istiyor

  Ünlü isim Rus vatandaşlığı istiyor

  Leonardo Di Caprio kendisin gereken Rus vatandaşlığının verilmesini istedi ve gereği yapılmaz ise kendisinin burada kalamayacak kadar yetenekli olduğunu belirtti. Leonardo DiCaprio kariyerine ufak reklam rolleri, pembe diziler ve sitcomlarda boy göstererek başladı. 1993 yılında rol aldığı "This Boys Life" filmi ile dikkatleri üzerine çekti.

  Okumaya devam et...
 • ABD, Irak ordusunu vurdu iddiası: 30'dan fazla ölü

  ABD, Irak ordusunu vurdu iddiası: 30'dan fazla ölü

  Tugay'dan 30 asker hayatını kaybetti" dedi. İddialara göre 20'den fazla Iraklı asker de yaralandı. Tugay’a yönelik hava saldırısıyla ilgili soruşturma başlatmalı” diye konuştu. ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'dan yapılan açıklamada ise Amerikan uçaklarının bölgede bir operasyon düzenlemediği belirtilerek Irak'ın açıklaması yalanlandı.

  Okumaya devam et...
 • Norveç, Finlandiya'ya dağ hediye ediyor!

  Norveç, Finlandiya'ya dağ hediye ediyor!

  Norveç Devlet Televizyonu'nda da desteklenen kampanya, şimdiden büyük ilgi gördü. Telegraph'a konuşan kampanya sahibi Bjorn Geir Harsson, " Çok küçük bir toprak kaybederek, komşumuz Finlandiya için çok güzel bir armağan vermiş oluyor ".

  Okumaya devam et...