Londravizyon
 • Rus Kargo Uçağı Düştü Ölü Sayısı Belirsiz

  Rus Kargo Uçağı Düştü Ölü Sayısı Belirsiz

  Reuters'ın haberine göre en az 41 kişi hayatını kaybetti. Uçakta 5 Rus mürettebatın olduğu da iddialar arasında. Reuters'e konuşan bir görgü şahidi enkazın yakınında 40'a yakın ceset saydığını söyledi. Güney Sudan"nın başkenti Cuba'da kalkıştan hemen sonra bir kargo uçağı düştü". Kaza sonrası çok sayıda ölü var. Şu anda kesin bir şey söyleyemeyiz.

  Okumaya devam et...
 • Artık kod bilmeden de uygulama geliştirilebilece

  Artık kod bilmeden de uygulama geliştirilebilece

  Firma bunun için geçmişte geliştiricilerin ilgisi çekecek yollar aramış, iOS ve Android uygulamalarını Windows'a uyarlamaya yönelik evrensel uygulama sistemini oluşturmuştu. İlk olarak 17 Aralık 2014 tarihinde yayınlanan Microsoft Windows App Studio güncellemesiyle Windows ve Windows Phone üzerinde artık bilgisayar programlama ve yazılım uygulamaları konusunda daha az deneyim sahibi olan kullanıcılar grafik bir ekran üzerinde web siteleri ve içerik akışları için uygulama ...

  Okumaya devam et...
 • Yüksekova'da çatışma: 2 ölü

  Yüksekova'da çatışma: 2 ölü

  Ara sokaklarda YDG-H operasyonlara engel olmak isterken çatışma çıktı. "Yapılan müdahaleler sonucu 5 adet barikat güvenli bir şekilde kaldırılarak Kani Haydar Caddesi araç ve yaya trafiğine açılmıştır" denildi.

  Okumaya devam et...
 • Kamyonun altında kalan otomobilde can pazarı

  Kamyonun altında kalan otomobilde can pazarı

  Edinilmiş olan bilgiye göre ise, kaza Seyhan ilçesine bağlı bulunan Sakarya Mahallesi'nde gerçekleşti. Otomobil komple portakalların altında kalmış olduğu için önce otomobil çevredeki vatandaşlar tarafından portakallardan iyice temizlendi. Sağlık ekipleri tarafından Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'ne götürülen sürücünün hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi. Olay yerine gelen ekipler, Sefa Kazan'ı sıkıştığı taksiden çıkarmak için yoğun bir gayret harcadı.

  Okumaya devam et...
 • Irak İşgalindeki Kilit İsim Öldü

  Irak İşgalindeki Kilit İsim Öldü

  Irak Ulusal Kongre Partisi lideri Çelebi'nin kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği bildirildi. Ahmet Çelebi'nin başkanlığını yaptığı Parlamento Finans Paneli sekreteri Haitham al-Jabouri, Iraklı politikacının Bağdat'taki evinde ölü bulunduğunu açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • Erdoğan'dan Economist'e sert cevap

  Erdoğan'dan Economist'e sert cevap

  Bu akşama derece topu topu liderler, siyasetçiler Türkiye genelinde düşüncelerini söylediler, söylüyorlar. " Burada yurttaşlarımız kime, elbette oy kullanacağının tercihini de sonuç anne derece yapmış olacaktır ve tercihini yaptıktan sonradan çıkma sonuca de milletçe baştan sona bu arada hürmet duyacağız " dedi.

  Okumaya devam et...
 • Nepal’de katliam gibi kaza: 30 ölü, 35 yaralı ,Son Dakika

  Nepal’de katliam gibi kaza: 30 ölü, 35 yaralı ,Son Dakika

  Gelal, memlekette kara elmas (petrol) taşımacılığı kısıtlandığı için yakıt kıtlığı yaşandığını ve bu nedenle otobüsün üzerinde yolcu taşındığını bildirdi. Nepal'de yakıt gereksinimi günümüze kadar sınır komşusu Hindistan'dan sağlanırken, etnik protestocuların ülkenin Hindistan ana sınır kapısını kapatması neticesi Eylül ayından bu yana Nepal'e yakıt ya da diğer ihtiyaçlar ithal edilemiyor.

  Okumaya devam et...
 • GİB Trafik Cezası Sorgulama Ve Ödeme Ekranı

  GİB Trafik Cezası Sorgulama Ve Ödeme Ekranı

  Trafik cezası sorgulama için Emniyet Müdürlüğü'nün bir trafik şubesine başvurabileceğiniz gibi internet üzerinden de işlem yapabilirsiniz. Ceza seçiminin ardından ekranda yer alan ödeme adımlarının takip edilmesi ile birlikte GİB trafik cezası ödeme ekranı aracılığıyla tüm ödeme işlemleri gerçekleştirilecektir.

  Okumaya devam et...
 • Avrupa Birliği Konseyi'nden Davutoğlu'na çağrı

  Avrupa Birliği Konseyi'nden Davutoğlu'na çağrı

  Konseyi Başkanı Donald Tusk, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu milletvekili genel seçimindeki başarısından dolayı tebrik etti. Tusk seçimlere katılım oranının yüksekliğini ise "Türk nüfusunun ülkenin demokratik hayatına katılımının kuvvetli kanıtı" olarak niteledi.

  Okumaya devam et...
 • "Yolcu uçağını teröristler düşürmüş olabilir" (02.November.2015)

  Smirnov ayrıca uçağın düşmeden hemen önce hız kaybettiğini söyledi ve "olay sadece uçağa havada mekanik bir etkiden kaynaklanmış olabilir" dedi. Smirnov, Şarm el Şeyh'ten kalkmadan evvel uçağın kuyruk bölümünde bir bozukluk olduğunu da kabul etti ancak bu arızanın giderildiğini ve uçağın ne sebepten olamayacağını savundu.

  Okumaya devam et...
 • Alman Futbol Federasyonu na Polis Baskını

  Alman Futbol Federasyonu na Polis Baskını

  Frankfurt savcılığından yapılan açıklamaya göre, Almanya'nın düzenlendiği 2006 FIFA Dünya Kupası sürecinde yüksek miktarda vergi kaçırıldığı iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Alman Bild gazetesi, Almanya Futbol Federasyonu Başkanı Wolfgang Niersbach ile selefi Theo Zwanziger'in evlerinde de arama yapıldığını bildirdi. Savcılığın açıklamasında zanlıların vergi beyannamesinde matrahı düşürmek suretiyle kurumlar, işletme ve dayanışma vergisi borçlarını azaltmakla suçlandıklarını duyurdu.

  Okumaya devam et...
 • ABD’den Türkiye’deki 1 Kasım Seçim Sonuçları ile İlgili Açıklama

  ABD’den Türkiye’deki 1 Kasım Seçim Sonuçları ile İlgili Açıklama

  Türkiye'de basın, düşüncesini açıklama ve toplanma özgürlüğüne ilişkin kaygılarımızı hem özel görüşmelerde hem de kamuoyu önünde bir çok kez dile getirdik. Trudeau, basın özgürlüğü konusundaki kaygıları ifade ederek, Ülkemiz'ye, anayasasında yer alan demokratik değerlerin savunulması ile ilgili davet yaptıklarını ifade etti.

  Okumaya devam et...
 • Çin uyardı: Mart ayından önce ikinci çocuğu yapmayın

  Çin uyardı: Mart ayından önce ikinci çocuğu yapmayın

  Cuma günü yerel bir yetkili, ikinci çocuklarına hamile kadınların artık cezalandırılmayacağını söylemiş ve uygulamanın değiştiğini vurgulamıştı. Ancak Ulusal Sağlık ve Aile Planlaması Komisyonu, mahalli yetkililerden Mart ayında parlamentoda değişiklik onaylanana dek var kuralları uygulamaya devam etmelerini istedi.

  Okumaya devam et...
 • El Kaide liderinden 'Rusya'ya karşı birleşin' çağrısı

  El Kaide liderinden 'Rusya'ya karşı birleşin' çağrısı

  Reuters'ta tyer alan habere göre cihatçı gruplar aralarındaki mücadeleye son vererek Rusya'ya karşı birleşecek. "Amerikalılar, Ruslar, İranlılar, Aleviler ve Hizbullah bize karşı olan savaşlarında işbirliği yapıyorlar; biz aramızdaki savaşı bitirip bütün gayretimizi onlara karşı yöneltmeye güç yetiremiyor muyuz?" Geçtiğimiz Eylül ayında Zevahiri'ye ait olduğu öne sürülen bir diğer ses kaydında El Kaide lideri, örgütün eski bir figürü olan Ebubekir Bağdadi'nin liderliğindeki Irak Şam ...

  Okumaya devam et...