Londravizyon
 • Facebook

  Facebook "Live Photos" Desteğine Kavuştu! Live Photos ile ilgili Ayrıntılar

  Sağ alt kısmında "Live" kelimesinin bulunmasından anlayabileceğimiz bu fotoğrafların özelliğinin kullanılabilmesi için, kullanıcıların fotoğrafın uzunluğu kadar fotoğrafa basılı tutması gerekiyor. iOS 9 ve üzeri işletim sistemi yüklü cihazlara destek veren Live Photos'un iPhone 4s ve üzeri cihazlarla uyumlu olduğunu belirtelim. Live Photos gibi 3D Touch işlevleri için uygulama destekleri yavaş yavaş artmaya başlıyor.

  Okumaya devam et...
 • HTC One X9 Teknik Özellikleri ve Fiyatı

  HTC One X9 Teknik Özellikleri ve Fiyatı

  Berlin'de düzenlenen IFA 2015 kapsamında tanıtılması beklenilen HTC One A9 , Weibo'da ortaya çıkan bir görsel ile beklentileri boşa çıkarttı. Dün paylaşılan Xmas görselinden telefonun resmi olarak tanıtılacağı günü öğrenmiştik. Çift SIM desteği bulunan cihazın Android versiyonu bilinmese de büyük ihtimalle Marshmallow ile gelmesi bekleniyor. 7,99 milimetre kalınlığa ve 173 gram ağırlığa sahip cihazın 3.000 mAh pilinin hızlı şarj desteği sunduğu da açıklananlar arasında.

  Okumaya devam et...
 • Rusya'da Türkiye için çaba sarf etmiş !

  Rusya'da Türkiye için çaba sarf etmiş !

  Türkiye toplumunun, Türkiye'de yaşayan yurttaşların mevcut krizdе bir sorumluğu yok. "Her işinizi doğru yaptığınızı onaylasak sizin partinizde olurduk" dedi . Silahlar sussun, diyalogla, müzakere ile sorunlarımızı çözeriz demiş? Malı gümrükte takılan, sınırda deporte edilen, vize olmadığı için 1 Ocaktan itibaren işini kabedecek olan bir sürü insan vardı.

  Okumaya devam et...
 • Zika virüsü 2 bin 400 bebeğe bulaştı

  Zika virüsü 2 bin 400 bebeğe bulaştı

  Bakanlık açıklamasında, "Bu, dünya genelindeki bilimsel araştırmalarda, benzeri görülmemiş bir durum " denildi. Brezilya'da bu yıl 2 bin 400'den fazla mikrosefali vakası ve 29 bebek ölümü inceleniyor. CNN’e mütekellim müşterek uzman, bahis konusu bebeklerin "ömür boyu hususi uyanıklık görmesi" icap ettiğini belirtti ve "Bu, manzara üstelik edemeyeceğiniz iri müşterek hissî stres...

  Okumaya devam et...
 • Polis noktasına hain saldırı: 3 terörist öldürüldü

  Polis noktasına hain saldırı: 3 terörist öldürüldü

  Sokak'ta gerçekleştirilen operasyonda, terör örgütü PKK mensubu 3 terörist etkisiz hale getirildi. Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesi Ben-u Sen Mahallesi'nde polis ile PKK'liler arasında çıkan çatışmalarda 3 PKK'li öldürüldü. Diyarbakır'da polise silahlı saldırı düzenleyen ve polisinde karşılık vermesiyle çıkan çatışmada 3 PKK'lı öldürüldü. Öldürülen PKK'lılar üzerinde yapılan aramada 3 tabanca, 1 el bombası ile koltuk altında silah taşımak için kılıf ele geçirildi.

  Okumaya devam et...
 • Facebook, Artık

  Facebook, Artık "Live Photos"u Destekleyecek"

  Apple yaklaşık 3 ay önce iPhone 6S modeliyle birlikte "Live Photos" özelliğini getirmişti. Live Photos ile birlikte sesin de paylaşılabildiğini bilen Facebook , otomatik video oynatma özelliğinde olduğu gibi tepki görmemek adına Live Photos'un otomatik kullanımına izin vermedi.

  Okumaya devam et...
 • Apple ve Ericsson anlaşmazlığında son perde!

  Apple ve Ericsson anlaşmazlığında son perde!

  Ericsson artık telefon üretmese de mobil iletişim ağlarında sunduğu servisler ile faaliyetlerini sürdürüyor. Ericsson kendi ürününün izinsiz kullanıldığı yönünde Apple'ın patent ihlali yaptığı gerekçesiyle dava açtı ve bu açılan davada Ericsson haklı bulundu.

  Okumaya devam et...
 • Bu Gece Mevlid Kandili

  Bu Gece Mevlid Kandili

  Konya'da da camilere koşan vatandaşlar insanlığın kurtuluşu için dua etti. "Bu duygu ve düşüncelerle Mevlit Kandili'nin başta ülkemiz olmak üzere, tüm İslam alemine hayırlara vesile olmasını diliyorum". Bugün dünyanın birçok coğrafyasında yaşanan olayların temelinde, adaletsizlik, kin, nefret ve çıkar yatmaktadır. Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in ( SAV ) doğum yıl dönümü olan Mevlid Kandili'nde Yozgat'ta camiler doldu taştı.

  Okumaya devam et...
 • Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev

  Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev "Türkiye özür dilemeli" dedi

  Atambayev, yaptığı açıklamalarda, "Türkiye'nin bu tür radikal önleme gitmemesi gerektiğini en başta söylemiştik". Bu felaket bir hataydı ve bu Türkiye ve Rusya halkları için faciadır."dedi". Türkiye ve Rusya'nın bu durumu çözmek için bilgeliklerinin yeteceğini umuyorum. Rusya hükümeti aldığı karar ile 1 ocak 2016'dan itibaren Türkiye vatandaşlarına vize muafiyetini kaldırdı, bazı ürünlerin ülkeye girişini yasakladı.

  Okumaya devam et...
 • Trump yarışı Cumhuriyetçi adayların önünde gidiyor

  Trump yarışı Cumhuriyetçi adayların önünde gidiyor

  ABD’de 2016 başkanlık seçimleri düşüncesince namzet adaylarının yarışı bitmeme ederken, Müslümanlara ve sığınmacılara huzur söylemleri ile gündeme mevrut Cumhuriyetçilerin çelimli namzet talibi Donald Trump, sonuç anketlere mucibince açıkça aralık farkla öteki Cumhuriyetçi adayların uğrunda gidiyor.

  Okumaya devam et...
 • Gürcistan Başbakanı istifa etti!

  Gürcistan Başbakanı istifa etti!

  Ben görevimden istifa ediyorum fakat ülkemin sadık bir askerisi olmaya devam ediyorum" dedi. Garibaşvili , hükümet binasında düzenlediği basın toplantısında hükümetinin birçok önemli adım attığını, özellikle AB ve NATO'ya entegrasyon sürecinde ciddi ilerleme kaydedildiğini söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Dev ihaleye 12 firma teklif verdi!

  Dev ihaleye 12 firma teklif verdi!

  Söz konusu firmalar şöyle: - Geodata SPA-Su Yapı Mühendislik AŞ İş Ortaklığı - Arcadis-Prota Mühendislik Proje Danışmanlık Hizmetleri AŞ İş Ortaklığı - IDOM Ingerieria y Consultoria SAU - Yooshin Enginering Corporation - Tecnimont Civil Construction SPA - AECOM Asia Company Limited - Yüksel Proje Uluslararası AŞ - Ferconsult SA-Amberg Enginering AG-Euroestudios SL-Cenor Consultores, SA İş Ortaklığı - Italfer SPA-Proyapı Mühendislik Müşavirlik AŞ İş Ortaklığı - CPG Consultants PTE ...

  Okumaya devam et...
 • Yeni Galaxy A9 Geliyor

  Yeni Galaxy A9 Geliyor

  Bu yeni modelin çıkışı, yonga seti dolayısıyla biraz gecikmiş durumda. 6 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü Super AMOLED ekranın kullanılacağı Galaxy A9'un işlemci biriminde 64 bit sekiz çekirdekli Qualcomm 652'ye yer verilecek.

  Okumaya devam et...
 • Apple bir patent davası ile karşı karşıya!

  Apple bir patent davası ile karşı karşıya!

  Firma artık telefon üretmese de mobil iletişim ağlarında sunduğu servisler ile faaliyetlerini sürdürüyor. Geçtiğimiz aylarda Samsung ile patent davası son bulan Apple , bu seferde Ericsson'un açtığı mobil alanındaki patent davası önemli bir yere sahip.

  Okumaya devam et...
 • Google ve Ford sürücüsüz otomobil için ortak oluyor!

  Google ve Ford sürücüsüz otomobil için ortak oluyor!

  Yahoo Autos'a göre, önümüzdeki ay Las Vegas'ta gerçekleşecek olanTüketici Elektroniği Fuarı ile birlikte duyurulması beklenen anlaşmaya göreGoogle ve Ford, sürücüsüz arabaları geliştirmek ve üretmek için birlikte çalışmaya başlayacak. Firmanın, Ford ile bir çeşit ortaklık içerisine gireceği iddia ediliyor. Ford , bununla kalmayıp sürücüsüz ve bu konudaki teknolojilerini otomobillerine yarı yarıya yansıtmaya başladı ve bilinen adıyla Fusion teknolojisi artık yavaş yavaş otomobillere girmeye ...

  Okumaya devam et...
 • Dünyaya dönmeyi başaran uzay aracı, ilk kez dikey iniş yaptı

  Dünyaya dönmeyi başaran uzay aracı, ilk kez dikey iniş yaptı

  SpaceX'ten ortaya gelen açıklama doğrultusunda evvel kez insansız ortak roketin Florida'daki Cape Canaveral üssünün cıvarlarına dikey olarak inişi tamamlamış olduğu öğrenildi. Falcon 9 roketinin, yaklaşık 9 dakika süren geri dönüş yolculuğunun ardından, SpaceX tarafından planlanan Karman hattı seferinden sonra yeryüzüne dikey ve tek parça halinde inen ikinci roket olma unvanını elde etti.

  Okumaya devam et...
 • Washington'da 3 Bin Mahkum 'Yanlışlıkla' Erken Tahliye Edildi

  Washington'da 3 Bin Mahkum 'Yanlışlıkla' Erken Tahliye Edildi

  Yaşanan skandalla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Washington Eyaleti Valisi Jay Inslee , olayın hatalı yazılımdan kaynaklandığını anlattı. Hatanın düzeltilmesi için gerekli talimatları verdiğini hatırlatan Inslee, sorunun çözümüyle ilgili acil adımlar atıldığını belirtti.

  Okumaya devam et...