Londravizyon
 • THY ait uçak acil Rusya'ya iniş yaptı!

  THY ait uçak acil Rusya'ya iniş yaptı!

  Yakıt ikmali yapan uçaktaki 150 yolcu uçaktan inmeden sorunun giderilmesini bekledi. Daha önce yapılan açıklamada İstanbul'dan havalanan THY342 sefer sayılı Boeing 737-900 tipi uçağın teknik arıza nedeni ile Irkutsk Havaalanı'na indiği belirtilmişti.

  Okumaya devam et...
 • Üvey Anne dehşetinde mapus damından hastaneye

  Üvey Anne dehşetinde mapus damından hastaneye

  Tedavisinin tamamlanması ardından Songül A , jandarmalar tarafından tekrar cezaevine götürüldü . Kayseri'de üvеy çоcuklarına yaptığı işkence ile ülkе gündеmine oturаn ve 46 yıl hapis cezası alаn S.A."nın kaldığı cezaevinden аmbulans ile Eğitim ve Araştırmа Hastаnesi acil servisinе getirilerek tedavi altına аlındığı vе tedavisinin аrdından taburcu olduğu ortaya çıktı".

  Okumaya devam et...
 • Türkiye- İsrail anlaşmasının ayrıntıları ortaya çıktı!

  Türkiye- İsrail anlaşmasının ayrıntıları ortaya çıktı!

  Yoksa Aruri hâlâ ilk sınırdışı edilmişti. Mısır'da darbe de gelince kendileri açısından güçlü bölgesel bir ittifak bulduklarını sandılar. Ardından İsrail " de ve Türkiye " de seçim süreci yaşandı. Aruri konusu İsrailli yetkililerin yansıttığı çerçevede gerçekleşmedi. Hamas, Türkiye'nin anlaşma için İsrail'le konuşmasından rahatsız değil; tam tersine bu anlaşma olması durumunda Türkiye'nin Filistin'e daha çok ve etkin yardım yapacağını biliyorlar.

  Okumaya devam et...
 • Cizre'de 1 asker şehit oldu

  Cizre'de 1 asker şehit oldu

  Etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı Cizre'de 145'e, Silopi'de 11'e ve Sur'da 40'a, toplamda da 196'ya ulaştı. Açıklamada, "Yaralanan silah arkadaşlarımız derhal hastaneye sevk edilmiş olup, ağır yaralanan silah arkadaşımız hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 22.20 'de şehit olmuştur".

  Okumaya devam et...
 • Sayısal Loto çekilişi 26 Aralık

  Sayısal Loto çekilişi 26 Aralık

  Büyük ikramiye kime çıkacak bilemeyiz ama Milli Piyango'da yılbaşı büyük ikramiyesi 55 milyon lira oldu bunu biliyoruz. Hasılat artış oranı, piyango biletlerinde yüzde 21,5, On Numara'da yüzde 15,1, Şans Topu'nda yüzde 13,3, Sayısal Loto'da yüzde 8,7 olarak hesaplandı.

  Okumaya devam et...
 • Demirtaş:

  Demirtaş: "Yönetim modelini tartışmak günah mı?"

  Demirtaş, Kayapınar Spor Salonu'nda düzenlenen Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, anayasanın daha özgürlükçü şekilde değiştirilmesinden yana olduklarını ifade etti. Ortadoğu'nun en büyük dördüncü dili ve 40 milyonluk bir halkın talebidir özyönetim. Bir onur ve kendini yönetme talebidir. Türk halkıyla, Türkiye Devleti ile tarihi ve stratejik bir kader birliği yapmak istiyoruz.

  Okumaya devam et...
 • Türk kökenli 17 yaşındaki başörtülü kız Hollanda'da gündem yarattı

  Türk kökenli 17 yaşındaki başörtülü kız Hollanda'da gündem yarattı

  Hollanda da bu sürekli paylaşılan fotoğraf "Köken, ırk ne olursa olsun müzik herkesi bir araya getirir" diye paylaşılıyor. Fotoğrafçı Rijk , " Kökeni ne olursa olsun, müzik insanları birbirine yakınlaştırıyor " dedi. Herkes hata yapar. Benim hatamın farkı her yere yayılması oldu" diye konuştu. 17 yaşındaki genç kız, John Coffey grubu üyelerinin paylaşımı üzerine resimi görmüş ve Hollanda basınında yer alan haberlere göre, resimi çeken Jan Rijk'ı kendisi aramış, fotoğrafının geniş ...

  Okumaya devam et...
 • Başkan Yurdunuseven:

  Başkan Yurdunuseven: "Mehmet Akif Ersoy"u Anma Mesajı Yayınladı"

  Eserleriyle, vaazlarıyla milli mücadele ruhunu ateşleyerek, bağımsızlık sürecine eşsiz katkılar sağlamıştır. Milli mefkuremizin abide şahsiyetlerinden biri olarak, mevcudiyetimize kasteden düşmanın tehditleri karşısında yılgınlık duymadan, İslam dünyasının kurtuluşunun her şeyden önce Anadolu'nun bağımsızlığından geçtiğine inanarak, İstiklal Mücadelesi'ne katılmış ve Ankara'da açılan Büyük Millet Meclisindeki yerini almıştır.

  Okumaya devam et...
 • Dargecit'te 4 PKK'lı öldürüldü

  Dargecit'te 4 PKK'lı öldürüldü

  Yaklaşık müşterek sayaç devam eden arbedede 4 PKK’lı öldürüldü. Bu arada, Mardin’in Derik ilçesinde ise müşterek PKK’lı sağlıklı adına yakalandı. Çıkan çatışmada bir PKK'lı öldürüldü.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye-İsrail mutabakatının perde arkasında neler yaşandı?

  Türkiye-İsrail mutabakatının perde arkasında neler yaşandı?

  Yoksa Aruri daha önce sınırdışı edilmişti. Mısır " da darbe olunca da kendileri açısından güçlü bir bölgesel ittifak kuracaklarını sandılar. Bu noktada, Türkiye-İsrail arasında sona yaklaştığı belirtilen anlaşmaya ilişkin olarak sohbet ettiğimiz bir hükümet yetkilisinin yaptığı kritik bazı değerlendirmeleri kısa başlıklar halinde paylaşmak istiyorum.

  Okumaya devam et...
 • E-Okul not bilgisi öğrenme- Veli bilgilendirme sisteminden not bilgisi öğrenme

  E-Okul not bilgisi öğrenme- Veli bilgilendirme sisteminden not bilgisi öğrenme

  E-Okul veli bilgilendirme sistemine nasıl ve nereden giriş yapacağınızı haberimizin devamından öğrenebilirsiniz. Lütfen yönlendirildiğiniz sitede kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız . Dijital platform üzerinde e-okul.meb.gov.tr adresinden doğrudan erişim sağlayabildikleri E-Okul veli bilgilendirme sistemi sayfasında giriş işlemlerini ise çocuklarının T.C.

  Okumaya devam et...
 • Sedat Laçiner ve çok sayıda isim gözaltında

  Sedat Laçiner ve çok sayıda isim gözaltında

  Dr. Sedat Laçiner’in de bulunmuş olduğu birçok ad gözaltına alındı. Dr. Laçiner'in de gözaltına alındığı öğrenildi. Operasyonda, aralarında eski ÇOMÜ Rektörü Prof. Çalışmalarında liberal bakış açısıyla tanınır. Aralarında ÇOMÜ eski Rektörü Prof. Uluslararası Stratejik Araştırmalar Kurumu (USAK) kurucu başkanlığı (2004-2010), USAK Genel Koordinatörlüğü (2010-2011) ve Ortadoğu Araştırmaları Merkezi (ODAM) Başkanlığı (2004-2011) görevlerinde bulunmuştur.

  Okumaya devam et...
 • ABD, Esad'ı askeri darbe ile devirmeye çalışmış!

  ABD, Esad'ı askeri darbe ile devirmeye çalışmış!

  Gazetenin hem emekli hem de hâlâ görevde bulunan 20'ye yakın kaynağa dayandırdığı habere göre, Amerikan ajanları Suriye rejimi içerisinde yeterince çatlak bulamayınca darbe planı başarısız oldu. ABD'nin ise Esed rejimi ile belirli konulardaki temaslarının bazılarını İran veRusya'dan üzerinden gerçekleştirdiği iddia edildi. “ABD, rejim içinde askeri darbeye teşvik edecek çatlar aradı, ancak birkaç tane buldu” denilen haberde, bu çabaların hiçbir zaman hız kazanamadığı ve iletişimin ...

  Okumaya devam et...
 • ABDli rehinelere 36 yıl sonra 4.4 milyon dolar tazminat

  ABDli rehinelere 36 yıl sonra 4.4 milyon dolar tazminat

  Yasayla, 444 gün rehin tutulan ve bugün hayatta olan 37 Amerikalı ile hayatta olmayan 16 kişinin yakınlarına rehin kaldıkları her gün için 10 bin dolar, toplamda kişi başı 4,4 milyon dolar ödeme yapılacak. ABD medyasına göre tazminat İran, Sudan ve Küba karşıtı yaptırımları ihlal ettiği için Fransız bankası Paribas‘a verilen 9 milyar dolarlık para cezasından karşılanacak.

  Okumaya devam et...
 • İşte Türkiye-İsrail anlaşmasının perde arkası

  İşte Türkiye-İsrail anlaşmasının perde arkası

  Yoksa Aruri daha önce sınırdışı edilmişti. İsrail, Mavi Marmara operasyonu için özür dilemişti. Rusya krizinin zorlamasıyla İsrail’le takarrüp zorunluluğu, alelhusus hele Gazze davasına İsrail katıksız gazı gölgesi düşmesi kabil birlikte algının oluşması Ankara’da tüyleri çalı çaltı ediyor.

  Okumaya devam et...
 • IPhone Whatsapp şifre nasıl koyulur

  IPhone Whatsapp şifre nasıl koyulur

  Whatsapp nasıl indirilir . Akıllı telefonda cebe indirilip sınırsız mesajlaşmanın doruğundaki uygulama Whatsapp kullanma arayüzü. Bu özelliği aktif hale getirmek için güncellenmiş WhatsApp uygulamasını iPhone'unuzda açtıktan sonra uygulamanın ayarlar bölümünde WhatsApp web bölümüne gitmeniz, bu işlemle eş zamanlı olarak web tarayıcısından web.whatsapp.com adresine girip, QR kodunu iPhone'unuza okutmanız gerekiyor.

  Okumaya devam et...