Londravizyon
 • Bursa'da büyük fabrika yangını söndürülemiyor

  Bursa'da büyük fabrika yangını söndürülemiyor

  Fabrika çalışanları forklift araçlarıyla fabrikadaki yanmamış kumaş ve iplikleri dışarı çıkartıyor. Bursa'daki tekstil fabrikasında bilinmeyen bir nedenle çıkan yangın bir türlü söndürülemiyor. Yüksek kesimlere çıkan vatandaşlar yangını uzaktan izledi. Büyük çapta maddi hasar oluşan fabrikada olası çökmelere karşı çok sayıda ambulans hazır bekletildi...

  Okumaya devam et...
 • İngiltere'nin kuzeyini sel vurdu, yüzlerce vatandaş tahliye edildi

  İngiltere'nin kuzeyini sel vurdu, yüzlerce vatandaş tahliye edildi

  Birkaç gündür İngiltere'nin kuzeyinde etkili yağışlar devam ediyor. Leeds kenti ve metropolitan kontluk Batı Yorkshire'da son 70 yılın en şiddetli selinin yaşandığı bildirildi. İngiltere'nin metropoliten olmayan kontluğu Lancashire'de ve metropoliten kontluğu Greater Manchester'de ise 7524 kişiye halen cereyan verilemediği anlam edildi.

  Okumaya devam et...
 • TSK, terör olayları sebebiyle iptal etti

  TSK, terör olayları sebebiyle iptal etti

  Barış sürecinin sona ermesinin ardından terör örgütü PKK'ya yönelik başlayan temizlik operasyonu 5 aydır aralıksız devam ediyor. TSK, Şırnak Cizre, Silopi ve Diyarbakır Sur'da devam eden operasyonlar nedeniyle 2016 yılbaşı programlarını iptal ettiğini açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • Çanakkale'de 'paralel yapı' şüphelileri adliyeye sevk edildi (2)

  Çanakkale'de 'paralel yapı' şüphelileri adliyeye sevk edildi (2)

  Dr. Sedat Laçiner, Çanakkale Girişimci İşadamları ve Sanayicileri Derneği'nin ( ÇAGİAD ) eski başkanları, emekli öğretmen, doktor, avukat, işadamı ve üniversite öğrencilerinin de aralarında bulunduğu 28 şüphelinin ifadelerinin alınmasının sürdüğü, adliyeye sevk işlemlerinin önümüzdeki salı gününe sarkabileceği öğrenildi.

  Okumaya devam et...
 • Bir yolcunun çantasında otomatik tüfek bulundu

  Bir yolcunun çantasında otomatik tüfek bulundu

  Kimlik kontrolünün ardından şüphelinin çantasında gerçekleştirilen arama sonucunda, Rus menşeli tam otomatik suikast silahı ile 23 mermi yerleştirilmiş bir şarjör bulundu. Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz.

  Okumaya devam et...
 • ABD'de aşırı yağış ve hortumlar nedeniyle ölü sayısı artıyor

  ABD'de aşırı yağış ve hortumlar nedeniyle ölü sayısı artıyor

  Acil Yardım Yönetimi Ajansı yetkililerinin icra ettiği açıklamaya göre, koyu kar ve yağmurun illet bulunduğu sel ve hortum kararında birlikte hafta ortamında yurt genelinde 43 kişi yaşamını kaybetti. ABD'nin güney ve dahil kesimlerinde hava şartlarının yaşamı adeta nüzul etmesine rağmen, doğu eyaletlerinde ise rekor sıcaklıklar yaşanıyor. Son 50 senenin en faziletkâr değerlerine vasıl Washington’da iklim sıcaklığı 23 basamak ölçülürken, Florida’nın Orlando kentinde de 1921 yılından ...

  Okumaya devam et...
 • Ramadi'nin kurtarılması DAİŞ'in kırılma noktası

  Ramadi'nin kurtarılması DAİŞ'in kırılma noktası

  AA muhabirine mütekellim Enbar Polis Müdürü Albay Hadi Rizic ise Irak terörle savaşım güçleri, kalabalık birlikleri ve Enbar manşet gücünün şehir merkezindeki hükümet binalarının bulunmuş olduğu alana lodosluk batısından girdiğini dile getirerek, bu güçlerin halen hükümet binaları ve yöresinde olduğunu söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye ile İran düşman mı oluyor? Erdoğan lafı eğip bükmedi, net konuştu

  Türkiye ile İran düşman mı oluyor? Erdoğan lafı eğip bükmedi, net konuştu

  Eğitim ve kültürde mevcut birikim önemlidir, ancak projeler konusunda yetersiziz. Suriye'de bir terör örgütüyle değil, bir tarihe , kültüre, medeniyete karşı savaş veriliyor. Siz orada bulunursanız o zulmü adeta desteklemiş olursunuz. - İran mezhepçilik gayesiyle Esed'in arkasında durmasaydı belki bugün Suriye diye bir meseleyi konuşuyor olmayacaktık.

  Okumaya devam et...
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan ODTÜ yöneticilerine seslendi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ODTÜ yöneticilerine seslendi

  Erdoğan, Ersoy'un, 27 Aralık 1936'da soğuk bir kış akşamında İstiklal Caddesi'ndeki Mısır Apartmanı'nda son nefesini verdiğini hatırlatarak, "Mehmet Akif, "Yarabbi, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtma" niyazını bizlere vasiyet bırakarak 79 yıl önce hayata gözlerini yumdu".

  Okumaya devam et...
 • Rus heyeti İsrail ile Suriye'yi görüştü

  Rus heyeti İsrail ile Suriye'yi görüştü

  Haaretz gazetesi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in özel temsilcisi Aleksandr Lavrentyev'in geçtiğimiz hafta gizlice İsrail'e giderek temaslarda bulunduğunu iddia etti. İsrail basını, görüşmenin gizli tutulduğunu yazdı. Konuyla ilgili İsrail Dışişleri ve Başbakanlığı açıklama yapmayı reddetti. 22 Aralık'ta Rusya Devlet Başkanı Putin, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile telefonda Suriye krizini görüşmüştü.

  Okumaya devam et...
 • Suriye Sınırında Yabancı Uyruklu 4 Kişi Yakalandı

  Suriye Sınırında Yabancı Uyruklu 4 Kişi Yakalandı

  Ekipler, biri çocuk 6 kişiyi gözaltına aldı. Yakalananları 6'sının çocuk olduğu öğrenildi. Kilis'in Elbеyli ilçеsindе Suriyе'dеn Türkiyе'yе gеçmеyе çаlışаn tеrör örgütü IŞİD " е mеnsup 1'i çоcuk 6 kişi sınır birliklеri tаrаfındаn yаkаlаndı.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul kar ne zaman yağacak? Meteoroloji Açıkladı - Ayvalık Gazete Manşeti

  İstanbul kar ne zaman yağacak? Meteoroloji Açıkladı - Ayvalık Gazete Manşeti

  Pаzаrtesi'dеn itibаren Poyraz rüzgarının еtkisiylе sıcaklıklar düşerken Poyraz beraberinde yağış dа getirecek. Çarşamba ve perşembe günü karla karışık yağmur beklenirken, cuma günü yani 1 Ocak'ta ise kar yağışı bekleniyor. Yılbaşında kar yağacak mı? sorusu özellikle İstanbul'da tatil planı yapacaklar için merak konusu. İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Kısa, orta ve uzun vadeli tahminlerde kullanılan yöntem ve araçların farklı olması nedeniyle yayınlanan diğer tahmin ürünleri ile ...

  Okumaya devam et...
 • Suriyeli gazeteci Gaziantep'te öldürüldü

  Suriyeli gazeteci Gaziantep'te öldürüldü

  Terör örgütü IŞİD aleyhinde belgesel çektikten sonra tehditler alan Suriyeli gazeteci ve aktivist Naji El Jerf (37), Gaziantep'te sokak ortasında başından vurularak öldürüldü. Polis, kaçan saldırganların yakalanması için çalışma başlattı. Gaziantep'te yaşayan ve IŞİD kontrolündeki Rakka'da hayatı anlatan belgeseliyle tanınan Suriyeli gazeteci ve belgeselci Naci Cerf, İncilipınar Mahallesi'nde öldürüldü.

  Okumaya devam et...
 • ABD'de polis iki siyahiyi öldürdü

  ABD'de polis iki siyahiyi öldürdü

  Polisin eve gelmesiyle evden kaçmaya çalışan gence polisin ateş açması sonucu kapının önünde duran 55 yasındaki kadının ve 19 yasındaki gencin vurularak hayatını kaybettiği belirtildi. ABD'de siyahilere yönelik polis şiddeti sık sık gündeme geliyor. Chicago’da sabık sene parafin müşterek polis 17 yaşındaki siyahi evladı tarz ortasında tekraren defa acı ederek öldürmüştü.

  Okumaya devam et...
 • ABD polisi iki siyahiyi vurarak öldürdü!

  ABD polisi iki siyahiyi vurarak öldürdü!

  Polisin eve gelmesiyle evden kaçmaya çalışan gence polisin ateş açması sonucu kapının önünde duran 55 yasındaki kadının ve 19 yasındaki gencin vurularak hayatını kaybettiği belirtildi. ABD'de siyahilere yönelik polis şiddeti sık sık gündeme geliyor. Chicago’da sabık sene parafin müşterek polis 17 yaşındaki siyahi evladı tarz ortasında tekraren defa acı ederek öldürmüştü.

  Okumaya devam et...
 • Whatsapp neden ve nasıl çöker?

  Whatsapp neden ve nasıl çöker?

  Bhuyan, bir hеdеfе 4000 smiley ifаdesi gönderilerek uygulаmаnın kilitlеnip çökmеsinе neden olunаbileceğini kеşfеtti. Bu açık da geçen yıl Bhuyan tarafından bulunmuştu. Geçtiğimiz yıllarda GSM operatörlerine 13.9 milyar dolarlık bir SMS geliri kaybı yaşatmış. WhatsApp kullanabilmeniz için mesajlaşacak arkadaşınızın da WhatsApp kullanması gerekiyor.

  Okumaya devam et...
 • GTA ve PES hayranları dikkat! Steam hacklendi mi?

  GTA ve PES hayranları dikkat! Steam hacklendi mi?

  Güvenlik açığı ile risk altına giren hesaplarda ise önemli bir durum yaşanıyor. Milyonlarca hesabın bilgileri gizli arşivden sızdı ve kullanıcılara karışık olarak gösterilmeye başlandı. Kullanıcıların şikayetleri doğrultusunda işleri yoluna koyamayan dev oyun platformu, çareyi anasayfasını kapatmakta buldu. Steam'de dün gece bаzı kullanıcılar hеsap sayfаlarına girdiğinde başkа bir kullanıcının hesabını görüntülemeye başlаdı.

  Okumaya devam et...
 • Irak ordusu Ramadi'nin merkezinde girdi

  Irak ordusu Ramadi'nin merkezinde girdi

  Kentin bu caddelerini kaybeden IŞİD, bomba yüklü 2 araçla intihar saldırısı düzenledi. Tümen Komutanı Tuğgeneral İbrahim Ulvan da DAEŞ'in, Ramadi'nin batısında bulunan 110 Kilo bölgesinde konuşlanan 18. Kentteki köprülerin büyük bir bölümü kullanılamaz hale geldiğini ve bazılarının da hasar gördüğünü dile getiren Tümgeneral Sabah Azzavi , sağlam köprülere de mayın döşendiğini ifade ederek, "Güvenlik güçlerin ilerlemesini kolaylaştırmak için Virar Köprüsü mayınlardan temizlendi" Irak Ordusu, ...

  Okumaya devam et...
 • Avrupa başkentlerine kritik terör uyarısı

  Avrupa başkentlerine kritik terör uyarısı

  Açıklamada, uyarının, alışveriş merkezleri, etkinlikler ve kalabalık bölgelerde bombalı veya silahlı saldırı şeklinde gerçekleştirilebileceği yönünde olduğu duyuruldu. Açıklamada, terör saldırısı ihtimaline karşılık güvenlik tedbirlerinin artırıldığının altı çizildi. YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir.

  Okumaya devam et...