Londravizyon
 • ABD: Paris saldırılarıyla bağlantılı IŞİD üyesi öldürüldü

  ABD: Paris saldırılarıyla bağlantılı IŞİD üyesi öldürüldü

  ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun sözcüsü Steve Warren , geçtiğimiz ay içerisinde Suriye'de düzenlenen hava saldırılarında 10 DAEŞ liderinin öldürüldüğünü bildirdi. Paris'te 130 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırılarının "beyni" olduğu düşünülen Abdelhamid Abaaoud ise Paris'in kuzey banliyösü Saint Denis'de 18 Kasım'da düzenlenen operasyonla öldürülmüştü.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul trafiğinde yoğunluk yüzde 90'ı buldu

  İstanbul trafiğinde yoğunluk yüzde 90'ı buldu

  Yandex Trafik Durumu verilerine göre trafik yoğunluğu saat 18:00 itibarıyla 9. dereceye ulaşmış durumda. Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir, teşekkür ederiz. Sıcak hava bugün yerini soğuk ve rüzgara bıraktı. Taksim Meydanı'nda rüzgarla etkisini arttıran yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, çareyi seyyar satıcılardan şemsiye almakta buldu.

  Okumaya devam et...
 • Erdoğan: "Bu eş başkanın yaptığı ihanettir"

  Suriye, Irak, Yemen, Libya başta olmak üzere bölgemizdeki kritik konular üzere değerlendirmelerde bulunacağız. Bu toplantıda önemli kararlar alındı. Suudi Arabistan'la dayanışma halinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bölge insanı bu terörist ve siyasi güruhu gördükçe arasına mesafe koymuştur. YPG'nin ilerlemesi: YPG'nin Tişrin Barajı'nı geçtiği yönünde bize iletilen bilgi yok.

  Okumaya devam et...
 • PlayStation 4 Kutusundan Tahta Çıktı

  PlayStation 4 Kutusundan Tahta Çıktı

  Geçtiğimiz günlerde Massachusetts 'te oğluna Noel hediyesi olarak PlayStation 4 olan aile hiç beklenmedik bir olayla karşılaştı. Fox 25'in haberine göre 9 yaşındaki Scott'a verilen PlayStation 4 hediyesinin içinden tahta çıktı.

  Okumaya devam et...
 • Kırbaç cezasına alkışlı destek

  Kırbaç cezasına alkışlı destek

  Banda Açe Belediye Başkanı, verilen bu cezalardan "herkesin ders alması gerektiğini" belirtti. Baiturrahim Camii‘nde gerçekleştirilen kırbaç cezasının ardından Nur Elita , ambulansla hastaneye kaldırıldı. Halka aleni törende, dört şahıs de kumar oynadıkları gerekçesiyle 5'er defa landı. Banda Açe Belediye Başkanı, verilen bu cezalardan "herkesin ders alması gerektiğini" söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Erdoğan: Malum Eş Başkanın Yaptığı İhanettir

  Erdoğan: Malum Eş Başkanın Yaptığı İhanettir

  Enerji, güvenlik işbirliği, terörle mücadele, ekonomik meseleler gündemimizin en önemli başlıkları. "Nitekim bazı önemli kararlar bu toplantıda alındı. Terör örgütlerinin o ülkenin milli güçlerinin sağlam durması karşısında dayanmaya evelallah tahammülü yoktur. PKK'ya karşı verilen mücadele aynı şekilde devam edileceği gibi, bunun bir yansımasıdır.

  Okumaya devam et...
 • Nabi Avcı, eğitimde radikal değişiklikler olacağını açıkladı

  Nabi Avcı, eğitimde radikal değişiklikler olacağını açıkladı

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, NTV'de katıldığı bir programda gündeme ilişkin soruları yanıtlayarak açıklamalarda bulundu. Öğretmenlerimiz bilerek isteyerek öğrencilerini bırakmış değiller. Avcı, velilere karne açıklamasına ilişkin sual üzerine, bu karnenin bir bilgi notu olarak da algılanabileceğini belirterek, velilerin okulla, öğretmenlerle ve dolayısıyla çocuklarıyla daha yakından ilgilenmelerini sağlamaya çalıştıklarını kaydetti.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye'yi sarsan cinayet! Üst düzey yönetici annesini boğazlayarak öldürdü

  Türkiye'yi sarsan cinayet! Üst düzey yönetici annesini boğazlayarak öldürdü

  Tartışma sırasında ABD'de üniversite eğitimi görmüş olan ve Bodrum'da takı yapıp satarak yaşamını kazanan Aslı Sönmezler, annesini boğarak öldürdü. Ancak iddiaya göre, anne-kız arasında, önceki akşam "tedavi tartışması" çıktı. Mutfaktaydık, tartışma büyüyünce annemin boğazını sıktım. Sönmezler, ifadesinin ardından sevk edildiği nöbetçi 10'uncu Sulh Ceza Hâkimliği'nce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Okumaya devam et...
 • İran 9 ton uranyumu o ülkeye gönderdi

  İran 9 ton uranyumu o ülkeye gönderdi

  Diplomat , İran’ın zenginleştirilmiş uranyum stoğunun Moskova’ya nakil edilmesiyle, çekirdeksel anlaşmadan doğan asliye yükümlülüklerden bir tanesini adına getirdiğini anlatım etti. Düşük seviyeli zenginleştirilmiş uranyum çekirdeksel santraller düşüncesince makul fakat çelimsiz müddette elan çok zenginleştirilerek çekirdeksel harp başlığı adına da kullanılabiliyor.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul Boğazı'nda çocuk cesedi bulundu

  İstanbul Boğazı'nda çocuk cesedi bulundu

  Ortaköy Camisi yakınında su yüzünde 3-4 yaşlarında bir çocuğa ait ceset gören vatandaşlar, durumu polise bildirdi. Üzerinde elbiseleri bulunan ve yaklaşık 3-4 gün önce öldüğü tahmin edilen çocuğun cesedi , kimliğinin ve ölüm nedeninin belirlenmesi için Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

  Okumaya devam et...
 • Paraşütçü yanlışlıkla başka ülkeye indi

  Paraşütçü yanlışlıkla başka ülkeye indi

  Yaklaşık 100 kilometrelik ortak uçuşa güzeşte kadrodaki başka paraşütçüler matlup noktaya varmıştı. Ama nihai paraşütçü kayıptı ve her yerde aranıyordu. Talihsiz paraşütçü paraşütüyle 300 kilometreden fazla yol katetmiş oldu. Eğer sözleşmeniz yoksa hakkınızda ilgili ajans tarafından yasal takip yapılabilir.

  Okumaya devam et...
 • Yozgat'ta Öğrencilerden İlginç Şarj Buluşu ; Güneş Enerjisi İle Çalışan Şarj Deposu

  Yozgat'ta Öğrencilerden İlginç Şarj Buluşu ; Güneş Enerjisi İle Çalışan Şarj Deposu

  Cep telefonu ve USB ile şarj olan tüm elektronik aletleri güneş enerjisi ile şarj etmeye imkan sağlayan "Şarj İstasyonu" ile dışarıdan hiçbir elektrik bağlantısı olmadan telefonlar kolaylıkla şarj edilebilecek. Yenilenebilir enerjinin öneminin değme sabık tarih arttığına dikkati çekici Gevrek , ’Projede tercih ettiğimiz cümle 60 watlık müşterek tarih paneli.

  Okumaya devam et...
 • Hatay'da sınır kapısında yaralı takası

  Hatay'da sınır kapısında yaralı takası

  Tahliye edilenlerin Zabadani'den Lübnan'ın başkenti Beyrut'a getirileceği ve buradan da uçaklarla Türkiye'ye ulaştırılacağı belirtildi. Lübnan'daki sınır bölgesine kafilenin girmesiyle beraber yol kenarında ellerinde Suriye muhalefeti bayraklarıyla bekleyenler, gelenleri tezahüratlarla karşıladı.

  Okumaya devam et...
 • Asrın projesinde su denize akıyor

  Asrın projesinde su denize akıyor

  KKTC hükümetinin büyük ortağı, su konusunda tutumlarından geri adım atmayacaklarını açıklarken, KKTC Maliye Bakanlığı, Türkiye ile mali protokol imzalanmadığı için memur ve emeklilere 13 " üncü maaşları ödemekte zorlanıyor. Hürriyet'in haberine göre, suyun yönetimi konusundaki krizin temelinde, " Tüketicilerden faturayı kim toplayacak? " sorusu yatıyor. Ancak Türkiye'nin yardımlarını belirleyen 2016-1018 mali protokolündeki tek sorun su yönetimi değil.

  Okumaya devam et...
 • Rusya, petrol fiyatları nedeniyle Suudi Arabistan'ı suçladı

  Rusya, petrol fiyatları nedeniyle Suudi Arabistan'ı suçladı

  Suudi Ekonomik ve Kalkınma İşleri Konseyi'nden bir yetkili bu rakamın düşük seyreden petrol fiyatları göz önüne alındığında "kabul edilebilir bir rakam" olduğunu açıkladı. Geride bıraktığımız günlerde varil fiyatı 36 dolara kadar düşen Brent petrol son 11 senenin en düşük seviyesinde seyrediyor. Ülke, gelirinin yüzde 90'ını petrolden elde ediyor.

  Okumaya devam et...
 • Putin'den Türkiye'ye yeni yaptırımlar!

  Putin'den Türkiye'ye yeni yaptırımlar!

  Bu arada Rusya hükümetinin Türkiye ile işbirliğini tümden reddetme gibi bir görevi olmadığını söyleyen Başbakan Yardımcısı, " Dostane olmayan hareketlere yönelik yeterli bir cevap verilmesine ihtiyaç olduğuna inanıyoruz ." şeklinde konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Sedat Peker sözünü tuttu, çocukların ailesine ev bağışladı

  Sedat Peker sözünü tuttu, çocukların ailesine ev bağışladı

  Bu haber 2015-12-28 17:14:30 eklenmiş ve 19 kez görüntülenmiştir. Kayseri'de, üvey anneleri tarafından şiddete maruz kalan çocuklara sahip çıkan iş adamı Sedat Peker sözünü tuttu . Sedat Peker , baba Akif A."ya üvey anne dehşeti yaşayan her iki kardeşin üniversite bitirene kadar tüm okul harcamalarını da üstlendiğini iletti".

  Okumaya devam et...
 • Bulgar lider Türkiye elçiliğine sığındı

  Bulgar lider Türkiye elçiliğine sığındı

  Partiden 3 milletvekili de istifa etti. Genel Başkan Lütfi Mestan’ın Rus uçağının düşürülmesinde Türkiye’ye dayanak sağlayan bildiriyi okuması partinin fahri başkanı Ahmet Doğan’ı kızdırdı. ancak Borisov'ın taraf tutmayacağını söylediği belirtiliyor. Mestan 'ın ihracı ve HÖH Milletvekilleri Hüseyin Hafızov, Şabanali Ahmet ve Aydoğan Ali Mestan'ın istifalarının ardından, Bulgar parlamentosunda üçüncü siyasi güç konumunda bulunan HÖH'ün sandalye sayısı 36'dan 32'ye düştü.

  Okumaya devam et...