Londravizyon
 • Karda bindiği atını oto yıkamacıya götürdü

  Karda bindiği atını oto yıkamacıya götürdü

  Bir kaç aydan beri cet binmediğini kaydeden Musaoğlu, ak örtüye bürünen Oltu'yu atıyla gezdiğini söyledi. Rahvan at binicisi Musaoğlu, atların dilinden çok iyi anladığını belirterek ata gereken kışlık bakımı hassasiyetle yaptığını söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Facebook'tan inanılmaz hata 46 yıldır!

  Facebook'tan inanılmaz hata 46 yıldır!

  Bazı kullanıcılar doğmadan önce bile arkadaş edinmişler o anda fark ettiler. Sosyal medya devinin yapay zeka işlevleri bazı kullanıcıların 46 yıllık arkadaşlıklarının kutlayarak bir anlamda kullanıcılarını şaşırttı. Üstelik fikrimizden dolayı arkadaşlıktan çıkarılmadığımızı görmek bizi mutlu ederdi. Fazla yaygın olmayan bu hata sizleri endişelendirmesin. Facebook yetkililerinden Ashley Zandy tarafından yapılan açıklamaya göre ortaya çıkan hatanın düzeltilmesi için gerekli çalışmaların ...

  Okumaya devam et...
 • Barış Manço'ya klasik aracının başında doğum günü

  Barış Manço'ya klasik aracının başında doğum günü

  Usta sanatçının klasik aracının üstünde, cennet ismini verdiği 1970'li yıllara ait orijinal sahne kostümü, kemeri, çizmesi, yüzükleri ve akustik gitarı da hayranları için sergilenek. Barış Manço 2 Ocаk 1943 yılındа Üsküdar'da doğdu. (Türk şarkıcı, bestеci, söz yazarı ve TV prоgramı yapımcısı) Türkiye'de rock müziğin öncülerindеn, Anadolu Rоck türünün kurucuları arasında sayılır.

  Okumaya devam et...
 • 2 çocuk yanarak can verdi

  2 çocuk yanarak can verdi

  Saat 02.30 civarında Zeynep Aykır (7) ile Bilal Aykır (2,5) uyurken elektrikli sobadan çıkmış olduğu sanılan yangın evi aniden alevler içinde bıraktı. Yangın haberini seranın içer, sinde alan anne ve baba ile komşular koşarak eve geldiklerinde yangın tüm evi sarmıştı. Durum yerine iştirak eden itfaiye ekiplerinin müdahalelerine nazaran Zeynep Aykır ile Bilal Aykır kurtarılamadı.

  Okumaya devam et...
 • İsrail Başbakanı Netanyahu'nun eşi Sara Netanyahu 7 saat sorgulandı

  İsrail Başbakanı Netanyahu'nun eşi Sara Netanyahu 7 saat sorgulandı

  Mobilyaları yazlığa taşıttı: Başbakanlık konutunun kâhyası Meni Naftali'nin işten atılmasıyla gündeme iştirak eden yolsuzluk iddialarının sonrasında Başsavcı Yehuda Weinstein araştırma direktifi vermişti. Başbakan eşi, mütevaffa babasının bakım fiyatlarının bütçeden karşılandığı iddialarını da kabul etmedi. İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun skandalları sebebiyle kendisinden bile ünlü olan, hatta "İsrail'in Marie Antoinette'i" diye anılan eşi Sara Netanyahu devlet bütçesinden kişisel ...

  Okumaya devam et...
 • Muhalifler o tepeyi ele geçirdi

  Muhalifler o tepeyi ele geçirdi

  Suriye'deki Bayırbucak Türkmen bölgesinde çatışmalar giderek şiddetleniyor.AA'nın yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, rejim birlikleriyle muhalifler arasında Türkmendağı'nın güneyindeki Burc el Kasab Tepesi çevresinde çatışma başladı. Kaynaklar, rejimin bölgede aralarında subayların da bulunduğu çok sayıda asker kaybettiğini belirtti. Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir, teşekkür ederiz.

  Okumaya devam et...
 • Suudi Arabistanda 47 Şii idam edildi

  Suudi Arabistanda 47 Şii idam edildi

  Nimr'in ölümüne, Suudi Arabistan'daki Şii nüfusu üzerinde etkili olmayı planlayan İran'ın sert tepkisi bekleniyor. İdam edilenlerden 45'nin Suudi Arabistan'dan, biri Mısır'adn biri de Çad'dan olduğu öğrenildi.

  Okumaya devam et...
 • Dünya Devi Apple'ın Arkasındaki Güç Samsung ve LG

  Dünya Devi Apple'ın Arkasındaki Güç Samsung ve LG

  Japon basın devi Nikkei'de Samsung ve LG'nin Apple'a OLED ekran temini amaçlı anlaştığını duyurarak Apple'ın yepyeni ekran teknolojisine 2018 senesinde geçiş yapacağını duyurdu. Apple bu sayede aslında OLED ekranlara alışmaya başladı. iPhone'larda OLED ekranla birlikte yüksek çözünürlüğe de geçilmesi bekleniyor. iPhone 6 ve iPhone 6s modellerine halen daha Full HD (1920 x 1080 piksel) çözünürlüklere ulaşılmış değil.

  Okumaya devam et...
 • En çok abone Vodafone'a taşındı (02.January.2016)

  En çok abone Vodafone'a taşındı (02.January.2016)

  Geçtiğimiz senenin 9. ayında cep telefonu cihazlarında numara taşıma durumunda en çok tercih edilmekte olan operatör Vodafone şirketi olmuştur. 31 Aralık 2015 itibari ile numara taşıma sayısı toplam olarak 89 milyon 202 bin 560'a kişiye ulaşmış olduğu görüldü.

  Okumaya devam et...
 • Bu kez de öz anne vahşeti

  Bu kez de öz anne vahşeti

  Ağlayarak acılar içinde kıvranan çocuğuna şiddet uygulamaya devam eden kadın oğlunun kalbine "öl" diyerek yumruk vuruyor. Yine bir başka görüntüde, Havva K.'nın elinde sopayla oğlu Ş.A.'nın ayaklarına vurduğu, 'Yeter, yeter. Sus söylüyorum. Bir neva duyayım. Bunu ağzına sokarım. Arabanın altında kalırsın inşallah, mutlu olurum. Sen benim başımın belasısın. Gün geçmiyor ki çocuklara şiddet haberlerine bir yenisi daha eklenmesin.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul'un En Soğuk İlçesi! Eksi 12'yi Gördü

  İstanbul'un En Soğuk İlçesi! Eksi 12'yi Gördü

  Avrupa Yakası'nda Şişli ve Bakırköy ilçelerinde termometreler hava sıcaklığını -1 derece olarak gösterirken, sıcaklık Eyüp'te -3, Beşiktaş'ta ise 0 derece olarak ölçüldü. Hava sıcaklıklarının aniden düşmesi sonucu İzmir'de son yılların en soğuk günlerinin yaşanmasına neden oldu. Karlı havanın yurdu etkisi altında bulundururken İzmir'de son dönemin en soğuk geceleri görüldü.

  Okumaya devam et...
 • Somali'de silahlı saldırı: 1 Türk yaralı

  Somali'de silahlı saldırı: 1 Türk yaralı

  Saldırı 1 Türk vatandaşı yaralandı, bir Somali vatandaşı öldü. "Saldırıda hayatını kaybeden Somali yurttaşına da Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz". Türkiye, Mogadişu'da meydana gelen saldırıyı kınada. Yaralanan Vatandaşımıza aceleci şifalar diliyoruz. " Türkiye Somali'de barış ve refahın tesisine katkıda bulunabilmek amacıyla Somali halkının yanında yer almaya devam edecektir " denildi.

  Okumaya devam et...
 • Uludağ'da kar kalınlığı 52 santimetre

  Uludağ'da kar kalınlığı 52 santimetre

  Kar olmaması nedeniyle sezona endişe ile giren otel ve işletmeler, dün gece şiddetini artıran kar yağışıyla rahat bir nefes aldı. Kartepe'de kar kalınlığı 1 metreye ulaştı . Eksi 2 derece olan hava sıcaklığının ise gece eksi 8 dereceye kadar düşebileceği tahmin ediliyor. BURSA'DA DA KAR YAĞIŞI Bursa kent merkezinde de kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi.

  Okumaya devam et...
 • Seks kölesi olarak kullanılmışlar!

  Seks kölesi olarak kullanılmışlar!

  IŞİD'in tutsаklаrındаn biri, 17 yаşındаki Samra Kesinovic'in öldürülmеdеn önce örgütün seks kölesi haline getirildiğini söyledi. Tunuslu еski еsir, genç kızların birlikte аynı evde kаldıklаrını ve örgütе yеni katılan militаnlаrа "hеdiyе" olarak sunulduğunu sözlerine еklеdi.

  Okumaya devam et...
 • E Okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) E Okul giriş

  E Okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) E Okul giriş

  Bunun yanında e-okul veli bilgilendirme mobil olarak da giriş yapılabilecek. E-Okul sistemi velilerin öğrencilerini daha sıkı takip edebilmesi ve internet üzerinden takip edebilmesi için tasarlanmıştır. E-Okul veli bilgilendirme sistemine nasıl ve nereden giriş yapacağınızı haberimizin devamından öğrenebilirsiniz. Daha sonra açılmış olan sаyfadan öğrenci fotoğrafı ile birlikte bаzı bilgileri girеrek E-Okul veli bilgilendirme sisteminе giriş yapabilirsiniz.

  Okumaya devam et...
 • 'Poster kızları' seks kölesi olarak kullanılmış

  'Poster kızları' seks kölesi olarak kullanılmış

  IŞİD'e kаtıldıktаn sonra örgütün'poster kızları'olarak anılan Kesinovic ve Selimovic, örgütün propaganda malzеmеsi haline gеlmişti. IŞİD'in tutsaklarından biri, 17 yaşındaki Samra Kesinovic'in öldürülmeden önce örgüte yeni katılan militanlara sunulduğunu söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Rusya: Nato ulusal güvenliğimize tehdit

  Rusya: Nato ulusal güvenliğimize tehdit

  Batı ülkelerine mesajlar barındıran belgede "meşru siyasi yönetimlerin" devrilmemesi konusunda uyarılar bulunuyor. ABD'nin Rusya çevresinde "askeri-biyolojik laboratuar ağı" kurduğu iddiasına yer veriliyor. Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) savunma ittifakına üye Belarus, Ermenistan, Kazakistan, Tacikistan ve Kırgızistan, geçen ay yaptıkları bir toplantıda, "Moskova'nın yanında olduklarını" açıklamışlardı.

  Okumaya devam et...