Londravizyon
 • E Okul veli Bilgilendirme Sistemi Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

  E Okul veli Bilgilendirme Sistemi Öğrenci Girişi Nasıl Yapılır?

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan sonuçları, sınavların sonuçları açıklandıktan sonra e okul üzerinden de öğrenilebilir durumdadır. Ayrıca, öğrencinin nakil işlemleri gibi değişikliklerde sistem üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Veliler, оkulda yapılacak veli toplantısı haberlerini de bu web еğitim portalı üzerindеn kolay bir şekilde alabiliyor. Bunun için geliştirilmiş bir sistem olan E okul nedir? dilerseniz birlikte E okul hakkında bilgi sahibi olalım.

  Okumaya devam et...
 • Obama Silahsızlanmayla İlgili Tarihi Kararı Gözyaşlarıyla Açıkladı

  Obama Silahsızlanmayla İlgili Tarihi Kararı Gözyaşlarıyla Açıkladı

  Obama silah kontrolüne ilişkin tarihi kararı açıklarken, silahlı saldırılarda yaşamını yitiren çocuklarla ilgili konuşması sırasında gözyaşlarına engel olamadı. Obama, "silah satıcılarının bir sonraki aşamaya geçmeye hazır olduğunu, daha fazla satıcının da bu çabaya destek vermesinin umut edildiğini" de belirterek sözlerini sonlandırdı.

  Okumaya devam et...
 • Kiloluk Obezite Hastası Kepçe Yardımıyla Defnedildi

  Kiloluk Obezite Hastası Kepçe Yardımıyla Defnedildi

  Obezite hastası bulunan ve çıkar yol tedavisi gören Öztürk’ün ağırlığının sonuç yıllarda problemine ilişkin namına 290 kiloya eriştiği öğrenildi. Burada ailenin de rızası alınan Öztürk'ün cenazesi ağırlığından dolayı gasılhaneden kamyonetle çıkartıldı.

  Okumaya devam et...
 • Belçika'da demiryolu işçileri greve gitti

  Belçika'da demiryolu işçileri greve gitti

  Personel sayısındaki azalmanın, diğer çalışanlar için de yılda 6 günlük tatil kaybı anlamına geldiği ifade edilen açıklamada, eğer grev başarılı olursa ülke genelinde tren seferlerinin bugün ve yarın (6-7 Ocak) tamamen duracağı bildirildi. Brüksel üstünden Paris-Amsterdam ve Paris-Köln seferlerini oluşturan aceleci şimendifer şirketi Thalys şirketi da ferda on paralık ortak şimendifer seferinin yapılmayacağını, perşembe haset ise geç saatlerde hoppadak 2 defa düzenleneceğini kaydetti.

  Okumaya devam et...
 • IŞİD ilk kez Suriyeli kadın gazeteci infaz etti

  IŞİD ilk kez Suriyeli kadın gazeteci infaz etti

  Hasan, DAEŞ'ın Ekim ayından bu yana öldürdüğü beşinci gazeteci oldu. Independent'ın haberine göre , 'Rakka Sessizce Katlediliyor' adlı insan hakları örgütü de kadın gazetecinin IŞİD tarafından öldürüldüğünü doğruladı. "Başımı kesmelerini, onların aşağılamalarıyla yaşamaya tercih ederim" söylemiş. Hasan 'ın ailesi, gazetecinin, casusluk suçlamasıyla tutuklandıktan sonra başı kesilerek idam edildiğini belirtti.

  Okumaya devam et...
 • Habur Sınır Kapısı'ndan araç geçişleri başladı

  Habur Sınır Kapısı'ndan araç geçişleri başladı

  Geçişlerin karşı taraftan da başlaması amacıyla çalışmaların sürdüğü bildirildi. Sınır kapısının yeniden açılmasıyla Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nde mahsur kalan binlerce şoför de Türkiye'ye dönmeye başladı. Araçların, ilçe merkezinden değil, yeni yapılan çevre yolundan ulaşım yapmaları sağlanıyor. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, pazar günü ziyaret ettiği Habur Gümrük Kapısı'nda yaptığı açıklamada sınır kapısının açılacağı yönündeki açıklaması ardından, bu sabah erken saatlerinden ...

  Okumaya devam et...
 • Minibüs Çığ Altında Kaldı 1 kişi hayatını kaybetti

  Minibüs Çığ Altında Kaldı 1 kişi hayatını kaybetti

  Van'ın Çatak ilçesi'nde kara saplanan yolcu minibüsünün ve yolcuların üzerine çığ düştü. Yolu kapatan ve yağız saplanan minibüsü kurtarmak düşüncesince rical yolcular yolu arıtmak üzere minibüsten indi. Kaçan, ambulansla hastaneye kalırılırken yolda yaşamını kaybetti. Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Hiçbir haber veya yazının tamamı, kaynak gösterilse dahi özel izin alınmadan kullanılamaz.

  Okumaya devam et...
 • Rusya iyice yerleşti... Ermenistan üzerinden yeni bir hamle daha

  Rusya iyice yerleşti... Ermenistan üzerinden yeni bir hamle daha

  Yılbaşından sonra uçaklar için hangar inşaatına başlanacağı ve söz konusu sevkiyatın bu yılın ikinci yarısında gerçekleşeceği belirtildi. Rusya'nın, 1995'te Ermenistan'da oluşturulan Erebuni askeri üssünde, MİG-29 savaş uçakları ilk olarak 1998 yılında görev yapmaya başlamıştı.

  Okumaya devam et...
 • Trump ilk TV reklamında yine Müslümanları hedef aldı

  Trump ilk TV reklamında yine Müslümanları hedef aldı

  ABD'nin Iowa ve New Hampshire eyaletlerinde yayınlanacak 30 saniyelik reklamda Trump , Müslümanları, göçmenleri hedef aldı. Donald Trump 30 saniyelik kampanya spotunda önemli bir hileye de baş vuruyor. Trump , kısa süre önce başkan olması halinde ABD'ye Müslümanların girişini yasaklayacağını açıklamış, bu sözleri uzun süre tartışılmıştı. Trump , Cumhuriyetçi Parti’nin başkan aday adayı olmak için bu iki eyalete büyük önem veriyor.

  Okumaya devam et...
 • Samsung Galaxy S7 ile microSD ve suya dayanıklılık geri gelebilir

  Samsung Galaxy S7 ile microSD ve suya dayanıklılık geri gelebilir

  Son olarak da bu yeni akıllı telefonun ön paneliyle alakalı yeni bazı ayrıntılar ortaya çıktı. Haberiminiz başlığında da yer verdiğimiz diğer bir iddia ise Galaxy S7 modelinin suya karşı dayanıklı olacağı . Galaxy S7 " nin tanıtım günü giderek yaklaşıyor ve bu, sızıntıların artarak gelmesi anlamını taşıyor. Bu giriş sayesinde kablolu bağlantılar tek bir noktadan kontrol edilebilecek.

  Okumaya devam et...
 • İş başvurularında özgeçmiş (CV) kadar Facebook profilinin de etkili olduğu öne sürüldü

  İş başvurularında özgeçmiş (CV) kadar Facebook profilinin de etkili olduğu öne sürüldü

  Belçika'daki Gent Üniversitesi'nde yapılmış olan bir denetim, Türkiye'de de yüklü şekilde kullanılan toplumsal basın sitesi Facebook'un, iş başvurularında epeyce mühim bir yere sahip meydana geldiğini meydana koydu. Bir Takım profiller hazırlanırken, işgücü piyasasındaki çekicilik ve şahsiyet ehemmiyetine ilişkili olarak araştırmalar dikkate alındı. Facebook fotoğrafı daha cazip ve itinayla tertip etmiş adaylar, yüzde 21 oranında daha pozitif reaksiyon gördü.

  Okumaya devam et...
 • Nokia Moonraker Ortaya Çıktı,Nokia Moonraker Neden İptal Edildi,Nokia Moonraker Özelliği Neler?

  Nokia Moonraker Ortaya Çıktı,Nokia Moonraker Neden İptal Edildi,Nokia Moonraker Özelliği Neler?

  Kare şeklindeki olan cihaz, sızıntılara göre renkli bir kayış yardımıyla bileğinize takılabiliyor. Moonraker gerçeğe dönüşmüş olsaydı muhtemelen başka bir adı olacaktı ve kolu kaldırdığınızda otomatik olarak saat göstermesi bekleniyordu. Nokia Moonraker'in iptal edilme nedenlerinden biriside Microsoft'un giyilebilir teknolojilerde farklı bir yol izlemek istemesi olarak söyleniyor. Yeni üretilen modellerde artık Nokia yerine Microsoft adını ve logosunu kullanacak.

  Okumaya devam et...
 • ABD'li eski yetkili: Gülen bedelini ödemeli

  ABD'li eski yetkili: Gülen bedelini ödemeli

  Gordon, ABD’deki The Hill gazetesinde kaleme almış bulunduğu makalesinde, 11 Eylül, Boston Maratonu ve sonuç kendisine San Bernardino’dakiler kabilinden yıldırı saldırılarının adından güvenliği sağlamanın filhakika ağır bulunduğunu belirtti.

  Okumaya devam et...
 • İran için iki ülkeden radikal karar

  İran için iki ülkeden radikal karar

  Bahreyn diplomatik ilişkilerini tamamen kesti ve diplomatlara Bahreyn'i terk etmeleri için 48 saat süre tanıdı. Söz konusu kararın haftalık olağan Bakanlar Kurulu toplantısında alındığı kaydedildi. Suudi Arabistan yönetimi bu sabah aralarında Suudi vatandaşı Şii din adamı Ayetullah Nemr Bakır en-Nemr'in de bulunduğu 47 kişinin idam cezasının infaz edildiğini duyurmuştu.

  Okumaya devam et...
 • CES 2016: Acer çocuklara özel Iconia One 8 tableti duyurdu

  CES 2016: Acer çocuklara özel Iconia One 8 tableti duyurdu

  Tablet çocuklar için özelleştirilmiş " Çocuk Merkezi " adlı bir arayüzle geliyor. Android 5.1 Lollipop işletim sistemiyle çalışan Iconia One 8'de " Çocuk Merkezi " isimli arayüz sayesinde ebeveynler tablet üzerinde kontrolleri ellerinde bulundurup, çocukların oyun ya da diğer aktivitelerin süresini ayarlayabilecekler.

  Okumaya devam et...
 • Hdp'lilerin Dokunulmazlıkları Kalkacak Mı ?

  Hdp'lilerin Dokunulmazlıkları Kalkacak Mı ?

  Milletvekillerinin dokunulmazlıkların kaldırılmasının da sonuç alıcı mahiyette olmadığını gördük. Öncelikli olarak büyük sorumluluk HDP'nin üstüne düşüyor. Başbakan Yardımcısı , Şii din adamı Nemr'in idam edilmesi sonrası Suudi Arabistan ile İran arasında yaşanan gerilime yönelik açıklamalarda da bulundu.

  Okumaya devam et...