Londravizyon
 • Rusya da Suriye'deki zulümlerin ortağı olmuştur

  Rusya da Suriye'deki zulümlerin ortağı olmuştur

  Başbakan Davutoğlu, Türkiye’nin Suriye krizini yegâne başına göğüsleyecek yazık altında olmadığını belirterek, ’Türkiye yegâne başına rastgele muhtelif fedakarlığı yapmıştır, hazırlamaya da bitmeme edecektir. Mardin Büyükşehir Belediyesi'nin bütçesinin yüzde 96,7'si merkezi yönetimden karşılanıyor. " ÖZERKLİK DİYORSUN, BÖLGEYİ GELİŞTİRECEK DİYORSUN, VATANDAŞA HARCA DİYE VERİLEN PARALARI YATIRIMDAN BAŞKA HER ŞEYE HARCIYORSUN " Başbakan Ahmet Davutoğlu, Öz yönetim tartışmalarına ilişkin ...

  Okumaya devam et...
 • Köşeye sıkışan teröristler polisten bakın ne istediler

  Köşeye sıkışan teröristler polisten bakın ne istediler

  Diyarbakırın tarihi sur içinde PKK'lı teröristlere karşı devam eden büyük süpürme operasyonu başarıyla devam ederken, bölgeden gelen ilginç bir bilgi teröristlerin son durumu hakkında da ip uçları veriyor. Teröristler iyice köşeye sıkıştı, yalvarıyorlar. Açlık, soğuk, hastalık, yaralılarını tedavi edememe ve operasyonların aralıksız sürmesi nedeniyle kuşatma altındaki PKK'lılar, güvenlik güçlerinden koridor açılmasını istedi.

  Okumaya devam et...
 • Avrupa Birliği AB Bakanı Bozkır, KKTC'de

  Avrupa Birliği AB Bakanı Bozkır, KKTC'de

  Volkan Bozkır, Kıbrıs sorununun çözümü için önemli bir noktada bulunulduğunu, Türkiye'nin Kıbrıs sorununun Kıbrıslı Türklerin arzu ettiği şekilde iki bölgeli, iki toplumlu, siyasi eşitliğin sağlandığı, geleceğe güvenle bakılabilecek, geçmişte yaşanan tabloların yaşanmayacağı bir tablo içinde çözüme kavuşması arzusunda olduğunu ifade etti.

  Okumaya devam et...
 • 15 gün sonra evleneceği nişanlısını vurup intihar etti

  15 gün sonra evleneceği nişanlısını vurup intihar etti

  Bir süre sonra İsmail İ . Bir müddet sonra İsmail İ . Vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri, Erdal A'nın yaşamını yitirdiğini belirledi. Zeliha K .’yi aslında vuran Erdal A. hâlâ sonra ayrımsız tüfekle intihar etti. 15 gün sonra düğünleri olacağı öğrenilen çiftten İsmail İ . henüz belirlenemeyen bir sebeple pompalı tüfekle Zeliha K ."ya ateş ederek öldürdü".

  Okumaya devam et...
 • IŞİD ısı güdümlü füze geliştiriyor

  IŞİD ısı güdümlü füze geliştiriyor

  Ayrıca IŞİD'in Suriye'deki kalesi Rakka'da, yolcu uçaklarını ve askeri jetleri patlatabilecek ısı güdümlü füze başlıkları yapıldığı belirtildi. Isı güdümlü füzelerin hedeflerine kilitlendiklerinde başarı yüzdelerinin 99 olduğu ifade ediliyor.

  Okumaya devam et...
 • Esad en az 14 ay daha görevde!

  Esad en az 14 ay daha görevde!

  Suriye'de geçiş süreci bu şekilde tamamlanırsa, ABD Başkanı Barack Obama Ocak 2017'de görevi halefini devrettiğinde, Esad iki ay için daha Suriye Devlet Başkanı olarak kalacak. Bu engellerden ilki İran ile Suudi Arabistan arasında artan gerilim olarak sıralanıyоr. Suriye krizinin çözüm sürecindeki engellere dikkat ediliyor.

  Okumaya devam et...
 • Irak Başbakanı İbadi, Obama ile telefonda görüştü

  Irak Başbakanı İbadi, Obama ile telefonda görüştü

  Başbakanlık matbuat ofisinin açıklamasına göre, Obama , Iraklı güçlerin DAEŞ yıldırı örgütüne huzur elde etmiş olduğu zaferlerden ötürü İbadi’yi kutlama ederek, ülkesinin terörle mücadelesinde Irak’a silah, yetişek ve iklim desteğini yineledi.

  Okumaya devam et...
 • Kuzey Kore hidrojen bombası patlattı, 5,1 büyüklüğünde deprem oldu

  Kuzey Kore hidrojen bombası patlattı, 5,1 büyüklüğünde deprem oldu

  Daha önce 2013 yılında atılan deneme sonrası bu ikinci denemede başarılı olarak gerçekleşen bomba atışı ülkede 5.1 şiddetindeki sarsıntı sonra hükümet acil toplantı çağrı ile toplandı. Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (IAEA) Başkanı Yukiya Amano da Kuzey Kore'nin testinin BMGK kararlarının ihlali anlamına geldiğini yineleyip "Oldukça üzücü" ifadesini kullandı.

  Okumaya devam et...
 • Brent petrol 11,5 yılın en düşüğüne geriledi

  Brent petrol 11,5 yılın en düşüğüne geriledi

  ABD borsaları saat 17:30'da yüzde 2'nin üzerinde, Avrupa borsaları yüzde 2.5, gelişmekte olan ülke borsalarını izleyen MSCI endeksi de yüzde 3'ün üzerinde düşüşte . Şu sıralarda ise parite 6,5186 seviyesinden işlem görüyor. Söz konusu gelişmelerin ardından bugüne 36,61 dolardan başlayan Brent petrolün varil fiyatı , uluslararası piyasalarda yükselen doların etkisiyle satış baskısı altında kaldı ve 35,49 dolarla 1 Temmuz 2004'ten bu yana en düşük seviyeyi gördü.

  Okumaya devam et...
 • ABD Genelkurmay Başkanı Dunford Ankara'ya geliyor

  ABD Genelkurmay Başkanı Dunford Ankara'ya geliyor

  Dunford erte Ankara’ya gelecek. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile görüşecek olan ABD Genelkurmay Başkanı'na Türkiye'nin hassasiyetleri ile ilgili 5 konuda mesaj verilecek. Fırat Nehri üzerinde kritik öneme sahip Teşrin Barajı'nın, içinde YPG'nin de bulunduğu Suriye Demokratik Güçleri'nce ( SDG ) IŞİD'den geri alınmasına ABD liderliğindeki koalisyon güçleri hava taarruzlarıyla destek vermişti.

  Okumaya devam et...
 • Köln'de göçmenler yılbaşı gecesi kadınları taciz etti (05.January.2016)

  Köln'de göçmenler yılbaşı gecesi kadınları taciz etti (05.January.2016)

  Sadece Köln'de 90 kadın cinsel saldırı ve tacize uğradıkları gerekçesiyle polise suç duyurusunda bulundu. Hamburg’ta da gine bire müşterek şikayetlerle baş döndürücü sayıda avrat polise başvurdu. İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, çoğu göçmen kökenli kalabalık bir grup erkeğin bu saldırıyı düzenlemesiyle ilgili olarak kökenleri ne olursa olsun sığınmacıların bu olay nedeniyle toptan şüpheli ilan edilmemesi gerektiğini ifade etti.

  Okumaya devam et...
 • Kuzey Kore hidrojen bombası denediğini iddia etti

  Kuzey Kore hidrojen bombası denediğini iddia etti

  Resmi haber ajansından yapılan açıklamada Pyongyang'ın "Amerika Birleşik Devletleri'nin saldırgan tavrını değiştirmediği sürece nükleer programından vazgeçmeyeceği" de kaydedildi. Kuzey Kore'nin açıklamasının ardından ise tepkiler geldi. " Kuzey Kore'nin bu iddialarını henüz teyit edemememize karşın, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin kararlarının ihlâlini kınıyoruz ve bir kez daha Kuzey Kore'ye uluslararası zorunluluklara ve taahhütlere riayet etmesi çağrısında bulunuyoruz ".

  Okumaya devam et...
 • Bild'den Nimr El-Nimr'in idamıyla ilgili bomba gibi iddia!

  Bild'den Nimr El-Nimr'in idamıyla ilgili bomba gibi iddia!

  Bild gаzеtеsi hаbеrdе, Almаnyа ilе Suudi Arаbistаn аrаsındаki sıkı silаh ticаrеtinе dikkаti çеkti. Buna göre, Almanya 2014 senesinde Suudi Arabistan’a 209 milyon euroluk tabanca ve cephane sattı. Suudi Arаbistаn'а 2010 yılındаn bu yаnа sаtılаn аskеri mаlzеmеnin tоplаm bеdеli 2,1 milyаr еurо. Suudi Arаbistаn'ın аldığı sаvаş аrаçlаrı içеrisindе Almаn Lеоpаr tаnklаrı önеmli bir yеr tutuyоr.

  Okumaya devam et...
 • Doğalgaz kutusunun içindeki petekten 6 kilo bal çıktı

  Doğalgaz kutusunun içindeki petekten 6 kilo bal çıktı

  Bazı apartman sakinleri, aralarında balı bölüştü. "Bаl yаpаn arıları da kоrumaya aldılar" dedi. SİBADAŞ Batman Bölge Müdürü Mustafa Yardımcı, 35 bin doğalgaz abonesinin bulunduğu kent merkezinde ilk kez servis kutusunda bala rastladıklarını söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Çinli işadamlarından dev Mao heykeli

  Çinli işadamlarından dev Mao heykeli

  Heykelin bir grup işadamı tarafından yaptırıldığı açıklanırken Mao döneminde büyük bir kıtlık yaşanan Henan'a dikilmesi ise eleştirilere konu oldu. Dev heykel sosyal medyada "para israfı" olarak tanımlanarak eleştirildi.

  Okumaya devam et...