Londravizyon
 • Metronun Üzerine Konteyner Devrildi

  Metronun Üzerine Konteyner Devrildi

  Bu arada, İzmir Metro A.Ş Genel Müdürlüğü'nden, kazaya "trenin geçişi sırasında hatta düşen konteynerin metro vagonuna temas etmesinin" neden olduğu belirtildi. Görüntülerde, işçilerin forkliftle yükleme yaptığı ve metro sınırına girdiği kaydedilirken, seyir halindeki metro konteynere çarpıyor. Ardından bu sayı arttı.

  Okumaya devam et...
 • Davutoğlu 3. köprünün açılış tarihini açıkladı

  Davutoğlu 3. köprünün açılış tarihini açıkladı

  Boğaz Köprüsü'nde incelemelerde bulundu. Üçüncü köprü şantiyesini ilk olarak havadan helikopterle dolaşan Başbakan Davutoğlu, inşaatın ilerleyişi hakkında bilgiler aldı. Yani köprünün devreye girmesiyle bağlantı yollarının devreye girmesi arasındaki süre, bağlantı yollarındaki hızlı seyir dolayısıyla kapanıyor. Bu yaz açılmasına karar verdik .

  Okumaya devam et...
 • Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç: İngiltere Viyana sözleşmelerine aykırı davrandı

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç: İngiltere Viyana sözleşmelerine aykırı davrandı

  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, haftalık bilgilendirme toplantısında bir gazetede yer alan söz konusu haberi doğruladı. Bu hesapların dondurulması bu her iki sözlеşmеyе de aykırılık tеşkil etmektedir. " Başika kоnusunda, Sayın Cumhurbaşkanımız az öncе bir soruya yanıtla bаzı detaylar verdi". Bunların doğru olmаdığını zaten dün ve bugün tеkrar vurguladık.

  Okumaya devam et...
 • Musul Eski Valisi Nuceyfi: Işid ile Başika'da Çatışma Yaşanmadı

  Musul Eski Valisi Nuceyfi: Işid ile Başika'da Çatışma Yaşanmadı

  Federal Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nde yayın yapan Rudaw da Reuters IŞİD'in Irak'ta TSK askerlerinin bulunduğu Başika Kampı'na saldırı girişiminde bulunduğunu duyurdu. Askerlerimizden herhangi bir yaralı olmamış. "Böyle bir şey şu anda yok" diye konuştu. Türkiye, Başika'ya asker göndermesinin tepki çekmesi üzerine buradaki askeri eğitimin Nucefi'nin Musul valisi olduğu dönemdeki talebi üzerine başlatıldığını açıklamıştı.

  Okumaya devam et...
 • Video platformu Yahoo Screen kapatıldı

  Video platformu Yahoo Screen kapatıldı

  Video içerikler artık anasayfadan ve bazı alt kategorilerden görüntülenebilecek. Son yıllarda ekonomik olarak zor dönemler geçiren Yahoo , çevrimiçi video platformu Yahoo Screen hizmetini tamamen kapatmış oldu. Atılan bu adımla birlikte elbette Yahoo Screen için geliştirilen Android ve iOS mobil uygulamaları da uygulama mağazalarından kaldırıldı. İlk başlarda arama motoru olarak hizmet vermesine rağmen zamanla e-posta, anında iletileşme, e-posta grubu ve benzeri hizmetler de sunarak ...

  Okumaya devam et...
 • Yozgat'ta İlçe Milli Eğitim Müdürlerine Eba Eğitimi

  Yozgat'ta İlçe Milli Eğitim Müdürlerine Eba Eğitimi

  EBA, Eğitimde FATİH projesinin en önemli bileşenidir. Portal, dünyada eğitim alanında ki en geniş arşive sahiptir. "Siz kıymetli idarecilerimizden bu kadar çok varlıklı içeriği bulunan bu portalımızı öğretmen ve öğrencilerimizle tanıştırmak, en etkin kullanımın sağlanmasına yardımcı olmanızı istiyoruz." dedi.

  Okumaya devam et...
 • Dağdaki 'OGM' yazısı 'PKK' ile değiştirildi

  Dağdaki 'OGM' yazısı 'PKK' ile değiştirildi

  Doğu bölgelerinde yaşanan saldırıların bitmek bilmemesi ve her geçen gün artması o bölgedeki vatandaşların hayatlarını bitirme noktasına getirmesi ile birlikte zorunlu göçte ciddi bir artış olduğu gözlemleniyor. Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, inceleme yaptıktan sonra taşları kaldırarak, alana Türk bayrağı astı. Uzak bir mesafeden kolaylıkla okunabilen yazı, bu gece kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tahrip edilerek bölücü terör örgütünün ismi olan " PKK " yazısıyla değiştirildi.

  Okumaya devam et...
 • CES 2016: Motorola tarih oluyor

  CES 2016: Motorola tarih oluyor

  Motorola'nın sektörde yaşadığı düşüş, maalesef şirketi batıracak şekilde hızlı olması nedeniyle Motorola'nın telefon üretme departmanı olan Motorola Mobility'nin 2011 senesinde Google'a satılmasıyla sonuçlandı. Bundan yıllar önce batmaktan kurtulan ve günümüzde tekrar yükselişe geçen Motorola'ya bu isim değişikliğinin neler getireceğini zaman gösterecek. Bundan sonra piyasaya sürülecek olan cihazlarda hiçbir zaman Motorola ismi kullanılmayacak ve tüketiciler sadece Moto ismini ...

  Okumaya devam et...
 • Apple, iPhone 7'ye kulaklık girişi koymayacak

  Apple, iPhone 7'ye kulaklık girişi koymayacak

  Tüm bu iddiaları göz önünde bulundurursak, birbirleri ile paralel gelişim süreci göstermiş iddialar olduğu yorumu yapılabilir. Öte yandan öyle görünüyor ki Apple, ses noktasında da ciddi atılımlar yapmayı düşünüyor. iPhone 7 ile ilgili dedikodular her geçen gün gelmeye devam ediyor. Eylül 2016 tarihine yaklaşıldıkça da gelen iddiaların ve sızıntıların, daha da netlik kazanacağını söylemek mümkün hale gelecektir.

  Okumaya devam et...
 • Apple yapay zeka şirketi Emotient'i satın alıyor

  Apple yapay zeka şirketi Emotient'i satın alıyor

  Intel Capital ve Seth Neiman gibi yatırımcılardan toplam olarak 6 milyon $'lık destek görmüş olan firmanın, kendi bünyelerinde ve aynı isimde devam edip etmeyeceği şu anlık tam net bilinmemektedir. Apple'ın böyle bir teknoloji şirketini satın alma nedeni hala bilinmemekte, ancak gelecek dönemlerde çıkaracağı yeni ürünlerinde kullanması muhtemel görünüyor.

  Okumaya devam et...
 • Internet Explorer 8, 9 ve 10 sürümünü artık kullanmayın

  Internet Explorer 8, 9 ve 10 sürümünü artık kullanmayın

  Eski sürümlerin kullanıcıların beğenisini kazanamaması üzerine düğmeye basan Microsft, Windows 10 için oldukça uzun bir çalışma gerçekleştirmiş, geçtiğimiz yıl yayınlanan Windosw 10‘un 200 milyon cihazda kullanıldığını açıklanmıştı. Microsoft , 12 Ocak tarihinde, Internet Explorer 8, 9 ve 10 için verdiği desteği sonlandıracak. En son sürüm olan Internet Explorer 11 ise Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 için güncellemeler almaya devam edecek.

  Okumaya devam et...
 • TBMM Başkanı İsmail Kahraman: 4 Partiye Mektup Gönderdim

  TBMM Başkanı İsmail Kahraman: 4 Partiye Mektup Gönderdim

  Mecliste grubu bulunan 4 siyasi partinin genel başkanına yeni anayasa uzlaşma komisyonu için bugün mektup göndereceğini dile getiren Kahraman , her partiden komisyon için 3 üye isteyeceğini söyledi. Yüzde 63,8 eder. Yüzde 63'ü değişmiş yamalı bir bohça... Bütün partiler beyannamelerinde bu ihtiyacı hep ortaya koymuşlardır. "Bir konsensüs sağlanacağına ben yürekten inanıyorum".

  Okumaya devam et...
 • Trump, Paris'i Almanya'da zannetti!

  Trump, Paris'i Almanya'da zannetti!

  Elinde bıçakla karakol önünde bekleyen polislere saldıran şüpheli bir kişi vurularak öldürüldü. Fakat bu olay ardından ABD'de Cumhuriyetçi Parti'den Müslümanları hedef alan açıklamaları ile bilinen başkan aday adayı Donald Trump'ın, Paris'in Almanya'da olduğu manasına gelebilecek Twitter'da yayınladığı mesaj ile şaşkınlık yarattı.

  Okumaya devam et...
 • Müslüman sığınmacı kabul etmeyecek

  Müslüman sığınmacı kabul etmeyecek

  Alman Die Zeit gazetesinin web sayfasında yer alan habere yönelik, muhacirlerin uyumunun olanaksız meydana geldiğini vurgulayan Slovakya Başbakanı Robert Fico , "Çokkültürlü Avrupa ideali bitti " ifadelerini kullanandı. TVN 24 kanalına açıklamalarda bulunan Glinski, savaştan kaçan kadın ve çocuk sığınmacılara yardım edeceklerini ancak, Köln'de yaşanan skandalın kahramanlarını Polonya'da istemediklerini söyledi.

  Okumaya devam et...
 • PKK operasyonları 3 hafta sonra bitecek

  PKK operasyonları 3 hafta sonra bitecek

  MYK üyelerine verilen bilgilerden şu çarpıcı detaylar ortaya çıktı. Buna göre operasyonların 3 hafta içinde bitirilmesi planlanılıyor. Diyarbakır'ın Sur ve Şırnak'ın Silopi ilçesi dışında sıkıntılı yer kalmadı. Buna rağmen, bu belediyelerle ilgili alınan tedbirler yeterli değil” dedi. Operasyonların ağır ilerlemesi ve HDP’li şehremaneti başkanları ile dayalı aceleci değişmeyen alınmaması mevzusundaki görüşler ilişkin ise şu bilgelik verildi: ’Teröre dayanak verdiği belirleme edilen 18 ...

  Okumaya devam et...
 • Las Vegas CES 2016'nın ilk teknoloji şovunda inanılmaz şeyler var !

  Las Vegas CES 2016'nın ilk teknoloji şovunda inanılmaz şeyler var !

  CES 2016 teknoloji fuarında 'freedom' kulaklıkları kullanıcının bulundukları konumlara göre kaybolup kaybolmadığını anlıyor. Buzdolaplarını sensörler sayesinde dokunmadan açabiliyoruz hatta buzdolabı eksilen yiyecekleri de söylüyor. Bu cihazlar, CES 2016'nın en çok dikkat çeken konularının başında geliyor. Spor teknolojileri kapsamında çalışmalar yapan Bowflex şirketi, geliştirdiği yepyeni ağırlık modelinde hareket sensörleri kullanmaya başladı.

  Okumaya devam et...
 • Samsung S7 özellikleri ve fiyatı

  Samsung S7 özellikleri ve fiyatı

  Seri ile ilgili diğer bir enteresan bilgi Galaxy S7 modelinin ekran boyutunun 5.1 inç olarak devam edeceği yönünde. Samsung'un yıllardır vazgeçemediği 5.1 inç seviyesinin bu yılda değişmeyeceği ifade ediliyor. Özellikle Gear S2 özellikleri modelindeki akıllı saatleri ile ilgiyi üzerine çeken ve yeni versiyonlarının yanı sıra bir yandan da sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışan Samsung , yakın bir zamanda sektördeki payını arttırabilir.

  Okumaya devam et...
 • Nicolas Sarkozy

  Nicolas Sarkozy "Schengen öldü" dedi

  Cumhuriyetçilerin önderi Sarkozy, Avrupa Birliği düşüncesince oluşturulması öngörülen fakat uygulamaya sokulamayan kanun taslağında kült vurgusu olmamasını da eleştirdi. Fransa'daki Cumhuriyetçiler'in lideri Sarkozy'nin gelecek sene yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yeniden namzet olması bekleniyor . Anketler, Paris saldırıları sonrasında kolay değil günler hayatını sürdüren Sosyalist Cumhurbaşkanımız François Hollande'nin düşüşte meydana geldiğini gösteriyor.

  Okumaya devam et...
 • Şifreli USB Bellek: Sahibinden Başka Kimse Kullanamayacak

  Şifreli USB Bellek: Sahibinden Başka Kimse Kullanamayacak

  Sahibinden başka kimsenin açamadığı USB bellği dünyanın önde gelen bellek üreticilerinden Kingston'ın CES 2016'da tanıttı. AES 256-Bit donanım tabanlı veri şifreleme sistemine sahip olan aygıt, üzerinde bulunan numerik klavyesi sayesinde, USB'yi PIN kodu ile kilitleme imkanı sunuyor.

  Okumaya devam et...
 • Şanlıurfa'da doğum hastanesinin bahçesinde patlama

  Şanlıurfa'da doğum hastanesinin bahçesinde patlama

  Hastanede bulunanların büyük kaygı yaşadıkları patlamanın ardından hasta ve hasta yakınları çevredeki hastanelere sevk edilmeye başlandı. Öte yandan hastanenin bahçesinde yaşanan patlama olan yere yakın bir barakada hastaneye ait çok sayıda oksijen tüpü olduğu gelen bilgiler arasında.

  Okumaya devam et...