Londravizyon
 • E Okul 1. Yazılı Sonuçları Öğrenilmeye Başlandı MEB

  E Okul 1. Yazılı Sonuçları Öğrenilmeye Başlandı MEB

  E-Okul sisteminin kullanım şekli çok basit ve pratiktir. E-Okul sistemi velilere ve öğrencilerin farklı bir şekilde öğretmen ve yöneticilerinde farklı bir şekilde girebildiği bir sistemdir. Sistem bir çocuğun okul kaydı başladığından itibaren mezun oluncaya kadar geçen süredeki tüm bilgileri içerir. Bu bölüme okul idarecileri ve okul öğretmenleri giriş yapmaktadır.

  Okumaya devam et...
 • Htc One A9'un Türkiye Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Htc One A9'un Türkiye Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  HTC yetkilileri ise bu iddialara karşı çıkmıştı. Ekim ayının sonunda görücüye çıkan HTC'nin orta segment telefonu One A9, gümüş ve gri olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle birlikte kullanıcıların beğenisine sunulacak. HTC One M9 ile istediği hedefe ulaşamayan HTC kötü günler geçiriyordu ve kendini kurtarabilmek için son koz olarak Apple'ın iPhone 6S'ine rakip olarak HTC One A9'u piyasaya sürdü.

  Okumaya devam et...
 • ABD: Artık YPG'ye silah ve mühimmat vermeyeceğiz

  ABD: Artık YPG'ye silah ve mühimmat vermeyeceğiz

  Bunun havadan yeni silah veya mühimmat yardımı anlamına gelip gelmediği sorusuna, "Silah ikmali konusunda cevabımız; Evet, devam edeceğiz." karşılığını verdi. Bundan sonra gelecekte yapılacak silah ve mühimmatlar Arapların başını çektiği Suriyeli muhaliflere gidecek. "Şu andaki politikamız bu." . Warren, bu konuda Türkiye'nin daha önce dile getirdiği kaygılarını anladıklarını belirtti.

  Okumaya devam et...
 • Putin’den Erdoğan’a 1 Kasım tebriği

  Putin’den Erdoğan’a 1 Kasım tebriği

  Telefon görüşmesinde ayrıca Putin'in Erdoğan'ı AK Parti'nin seçimlerden zaferle çıkması nedeniyle tebrik ettiği belirtildi. İki liderin görüşmede, geçen hafta bakanlık düzeyinde Viyana'da düzenlenen toplantılar ışığında Suriye krizi konusuna dair fikir alışverişinde bulunduğu belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Kıbrıs’taki Suriyeli mülteciler isyan etti!

  Kıbrıs’taki Suriyeli mülteciler isyan etti!

  Mülteciler, n mensuplarının içeri alınmadığını ve berbat şartlara cezalı edildiklerini öyle ki dünyadan gizlendikleri belirterek kampta daha çok kalmak istemediklerini belirttiler. İngiltere'nin sığınmacılara açacak kapısı olmadığını söyleyen sözcü, sığınmacılara ne olacağına ilişkili olarak kararın Kıbrıs otoriteleri ile beraber verileceğini ifade etti.

  Okumaya devam et...
 • Şişli’de Silahlı Market Soygunu

  Şişli’de Silahlı Market Soygunu

  Elinde silah olan soyguncu, buradaki görevliyi tehdit ederek kasadaki paraları istedi. Kasada bulunan bir miktar parayı alan şüpheliler yaya olarak kaçtı. Market çalışanlarının haber vermesiyle olay yerine gelen polis ekipleri, markette incelemelerde bulundu. Polis, yaşanan olayla ilgili çalışma başlattı.

  Okumaya devam et...
 • ABD: Rusya uçağını IŞİD düşürmüş olabilir

  ABD: Rusya uçağını IŞİD düşürmüş olabilir

  Mısırlı yetkililer ise İngiltere'den gelen karara tepki gösterdi. İngiltere , uçağın kalktığı Şarm eş-Şeyh'ten uçuşları askıya almış durumda. Mısır'ın ülkeyi ziyaret eden turistlerin güvenliği için elinden gelen bütün çabayı sarf ettiğine vurgu yapan Şukri, uçak kazasının ardından yaşanan endişeyi anlayışla karşıladıklarını da ayrıca dile getirdi.

  Okumaya devam et...
 • ABD Dışişleri Bakanı Kerry Özbekistan’da

  ABD Dışişleri Bakanı Kerry Özbekistan’da

  ABD ile ilişkilerinin dış politika önceliği olarak teşkil ettiğini açıklayan Rahman, bundan akabinde da ikili münasebetleri geliştirmek için çalışacaklarını belirtti. KERRY: TACİKİSTAN'IN ELEKTRİK İHTİYACINI GİDERECEĞİZTacikistan'ın ulaşım sıkıntısının çözülmesi yönündeki çabalarını Washington yönetiminin desteklediğini kaydeden Kerry, her alanda işbirliğine hazır olduklarını ifade etti.

  Okumaya devam et...
 • Rusya’dan

  Rusya’dan "Türk hava sahasına birazcık girdik" açıklaması

  Rusya'ya ait olup olmadığı teyit edilemeyen savaş uçağı, Türkiye sınırına 10 kilometre mesafeden fazla yaklaşmadığı ve hava sahası ihlali yaşanmadığı için sadece gözlemlendi ve radar kilidi atılmadı. Pilotun o an manevra yapıp yapmamaya karar vermesi gerekiyordu. "Biz de bu konuda açık şekilde bilgilendirme yaptık" ifadelerini kullandı. Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov ise daha önce yaptığı açıklamada Rusya'ya ait savaş uçağının Türk hava sahasını "olumsuz hava koşulları" ...

  Okumaya devam et...
 • Kremlin: Uçağın patlama sonucunda düştüğü iddiaları spekülasyon

  Peskov, "Uçak kazasının nedenleri ile ancak tahkikat komisyonu bildiri yapabilir". Ama henüz biz bu mevzuda bildiri duymadık. Bütün söylenenler ve tahminler doğrulanmamış veri (bilgi) ya da spekülasyon nitelikli. Öte yandan Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, uluslararası uçak seferleri için emniyet önlemlerinin artırılmasını talep etti. Şarm El-Şeyh-St. Petersburg seferini gerçekleştiren Airbus-A 321 tipi uçak geçen cumartesi günü havalandıktan kısa süre sonra 17'si çocuk, 217 yolcu ve 7 ...

  Okumaya devam et...
 • E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Nasıl Giriş Yapılır?

  E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Nasıl Giriş Yapılır?

  Daha sonra sorunsuz bir şekilde sisteme giriş yapılabilmektedir. Yani E-Okul sistemi iki farklı bölümden oluşmaktadır. Lütfen yönlendirildiğiniz sitede kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız . Tüm bu paylaşımlar, üst düzeyde güvenlik sistemleri ile yapılmakta ve doğrudan bir veli veya öğrenci bilgilere müdahale edememektedir. E-okul VBS sistemi ile hangi bilgilere ulaşılabilir? E-Okul sistemi sayesinde yukarıda belirtilen tüm konularda pratiklik sağlandığı görülmekte olup özellikle zamandan ...

  Okumaya devam et...
 • Kanada'nın yeni başbakanı Trudeau'nun ilk yurtdışı gezisi Türkiye'ye

  Kanada'nın yeni başbakanı Trudeau'nun ilk yurtdışı gezisi Türkiye'ye

  KANADA TARİHİNİN İLK MÜSLÜMAN BAKANIÖte yandan Trudeau, seçimlerde verdiği söz gereğince kabinesinde 15 erkek ve 15 de kadın bakana yer verdi. Eşit temsiliyetin esas alındığı yeni kabinede bir ilke daha imza atıldı. Başbakan Trudeau, Kanadalıların yararına olacak çözümler bulacaklarına ve hükümetin hiçbir zaman karanlıkta kalmayacağına işaret etti. Kamu masraflarını en titiz biçimde meydana getirecek ve bunu en erdemli ilmiahlak bilimi standartlara ilişkin müşterek biçimde halkın bilgisine ...

  Okumaya devam et...
 • Rusya Hava Kuvvetleri'nden Türk hava sahası ihlali açıklaması

  Rusya Hava Kuvvetleri'nden Türk hava sahası ihlali açıklaması

  Rusya Hava Kuvvetleri komutanı, ekimin başında Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının karadan havaya füze sisteminden kaçmak için manevra yaptığını, bu yüzden hava sahasına girmek zorunda kaldığını söyledi. Suriye'de 50'nin üstünde Rus tayyare ve helikopteri bulunmuþ olduðu bilgisini paylaþan Bondarev, "Bu sayý, ihtiyacýmýz kadar. Helikopterler nakliye yoluyla götürüldü" ifadesini kullandı.

  Okumaya devam et...
 • Yılın en güçlü ismi Putin

  Yılın en güçlü ismi Putin

  Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis 4'üncü, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ise listede 5'inci sırada yer aldı. Forbes editörleri, listedeki adları finansal kaynaklar, iktidarın sahası ve tüketimi, etkiledikleri birey sayısı benzeri faktörlere yönelik tespit ediyor.

  Okumaya devam et...
 • ABD Savunma Bakanlığı’ndan

  ABD Savunma Bakanlığı’ndan "YPG" açıklaması: Silah vermeyeceğiz

  Bir gazetecinin, "Kıdemli bir Pentagon yetkilisi bizlere YPG'nin bundan böyle ABD'den silah veya mühimmat elde edemeyeceği söyledi". Bu doğruysa, Türkiye ile ilgili başka bir durum ortaya çıkıyor. Warren, bu mevzuda Türkiye'nin bundan önce dile getirdiği kaygılarını anladıklarını ifade etti. Türkler NATO üyesi ve IŞİD ile mücadelede yakın müttefikimiz.

  Okumaya devam et...
 • Sisi’nin İngiltere Ziyaretine Tepkiler Sürüyor

  Sisi’nin İngiltere Ziyaretine Tepkiler Sürüyor

  Londra polisinin yoğun emniyet önlemleri aldığı protestoda katılımcılar, İngiliz hükümetinin Sisi'yi Londra'ya çağrı etmesine tepki gösterdi. Grup, İngiltere Başbakanı David Cameron'a, Mısır'daki askeri idareye dayanak vermeyi sonlandırması çağrısında yer aldı.

  Okumaya devam et...
 • Son on yılda Dünya genelinde 700den fazla gazeteci görevi başındayken öldürüldü

  Son on yılda Dünya genelinde 700den fazla gazeteci görevi başındayken öldürüldü

  BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (AA) - BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, son 10 yılda görev sırasında 700'den fazla gazetecinin öldürüldüğünü belirterek, gazetecilere karşı işlenen suçların cezasız kalmamasını istedi. UNESCO Evrensel Direktörü Irina Bokova da, yaptığı bildiride, "Gazetecilere karşı suçların cezalandırılmaması müdafaa ettiğimiz bütün partner değerlere ve hedeflere karşıdır" ifadesini kullandı.

  Okumaya devam et...