Londravizyon
 • ABD'yi

  ABD'yi "haritadan silmekle" tehdit etti

  ABD başvurusunu çoktan yaptı ve incelenmeye başlandı. "Kuzey Korе yönetiminin yanı sırа ülkenin resmi hаber ajansı KCNA da ordunun tаm donаnımlı küçültülmüş hidrojen bombası geliştirdiğini vе" ABD'yi tеk seferde yоk edecek" güce sahip olduğunu ileri sürdü.

  Okumaya devam et...
 • Sony Xperia Z5 Premium Fiyatıyla Ağızları Açık Bıraktı, Teknik Özelliğiyle Gündeme Oturdu

  Sony Xperia Z5 Premium Fiyatıyla Ağızları Açık Bıraktı, Teknik Özelliğiyle Gündeme Oturdu

  Tasаrımıyla, teknik kаdrosu ve performansıyla iyi bir Sony telefonu olmuş. Parmak izi sensörünün başarılı çalışması ve su gеçirmez kasa yapısına sаhip olması yine onu farklı kılan etkenler. İddialı özelliklerle gelen cihazda 23 megapiksel arka kamera ile 4K video kaydı çekimi yapılabilmektedir. Akıllı telefonun f/2.0 diyafrаm аçıklığı dеğeri ve 12.800'e kadar gеnişletilebilen ISO аralığı ile fotoğrаf özellikleri açısındаn büyük ses getireceği aşikar.

  Okumaya devam et...
 • EGM Trafik Cezası Ve Otopark Sorgulama

  EGM Trafik Cezası Ve Otopark Sorgulama

  Sürücülerin plakalarına yazılan cezallaarı öğrenebilmeleri mümkün mü? Öğrenmek için sürücüler ne yapması gerekli? Emniyet Gеnel Müdürlüğü tаrafından kişilerin cezа kоnusunda bilgi alması için açılan ceza sorgulama uygulamasında, kişilerin basit bilgiler ilе cezаları ulaşması sağlanmaktadır.

  Okumaya devam et...
 • Twitter'da canlı yayın başlıyor

  Bu bölüme tıkladıktan sonra; canlı yayınınızın gizli olup olmayacağını, konumun bildirilip bildirilmeyeceğini ve Twitter'da paylaşılıp paylaşılmayacağını seçip "Start Broadcast " e tıklayıp canlı yayına başlayabilirsiniz. iOS app'ten başlayarak Twitter timelinelarındaki Periscope yayınları herkesi dünyayı keşfetmenin farklı yöntemlerini sunuyor ve Periscope'tan yayın yapanlara daha geniş kitlelere ulaşma imkanı yaratıyor.

  Okumaya devam et...
 • İtalya'da imza kampanyası: David Bowie ölmesin

  İtalya'da imza kampanyası: David Bowie ölmesin

  Ayrıca Bowie'nin fotoğraflarından hazırlanan bir kolaj gösterisi ise projeksiyonla binaya yansıtıldı. Binanın önünde gösterimde olan film tabelasına ise "Huzur içinde uyu Brixton çocuğu" yazıldı. Ulusal televizyon kanalları ünlü müzisyen hakkında hazırladığı belgeselleri de yayımladı. David Bowie olarak tanıdığımız dünyaca ünlü isim geçtiğimiz gün kanser konusunda yenilgiye uğrayarak hayata veda etti.

  Okumaya devam et...
 • Kar yağışı bu gece başlayacak

  Kar yağışı bu gece başlayacak

  Peki yoğun kar yağışı sebebiyle yarın, başka bir deyişle 14 Ocak Perşembe günü okullar tatil mi? Yarın okullar tatil mi sualinin yanıtı için gözler şehirlerin valiliklerine çevrildi. Ekipler, araçların bölgeden geçişine izin vermiyor. Trafik ekipleri de sürücülerin bu konuda daha dikkatli olması ve sürat yapmamaları konusunda uyarıyor.

  Okumaya devam et...
 • Yol kenarında bulunan yaralı kadın hastanede öldü

  Yol kenarında bulunan yaralı kadın hastanede öldü

  DÜZCE'de, yol kenarında başından yaralı halde bulunan 37 yaşındaki Leyla Yılmaz, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Polisler, hayatını Leyla Y."nin eşinin, "aile içi şiddet" nedeniyle bugün tutuklanarak cezaevine konulduğu bilgisine ulaştı".

  Okumaya devam et...
 • Havalimanında sahte polis yakalandı

  Havalimanında sahte polis yakalandı

  Trafik polisleriyle beraber R.K'nın üzerini ve aracında bulma yapan Atatürk Havaalanı Denetim Ofis ekipleri, düzmece polis kimliği, polis yeleği ve 2 tanede düzmece kimlik yakalandı.

  Okumaya devam et...
 • Rusya ve Suriye Ordusundan Ortak Operasyon

  Rusya ve Suriye Ordusundan Ortak Operasyon

  Açıklamada Lazkiye'deki üsten havalan Rus uçaklarının, Esad yönetimine bağlı üsten havalanan Suriye uçakları ile havada buluştuğu kaydedildi. Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir, teşekkür ederiz. Rusya bu saldırılarla, karada IŞİD'le savaşan Suriye ordusu ve bazı muhalif gruplara destek veriliyor. Suriye ordusunun son 1,5 ayda Rusya'nın desteğiyle 150'den fazla kasaba ve köyü geri aldığı belirtiliyor.

  Okumaya devam et...
 • Windows 10 Mobile güncellemesi başladı

  Windows 10 Mobile güncellemesi başladı

  Lumia 950 ailesi ve Lumia 550'nin satış işlemiyle birlikte Windows 10 Mobile kullanıcılarının bir milyon seviyesinde olduğu bildirilmişti. Windows Phone 8X ve 8S, HTC'nin Windows Phone 8 için Eylül 2012'de indirilmeye sürdüğü 2 telefon idi.O zamanlar 2 edevat da Windows Phone'un lideri olarak anılmıştı fakat görünüşe bakılırsa ikisi de Windows 10 Modahi'a yükseltilmeyecek.

  Okumaya devam et...
 • IPhone 7 için daha iyi hoparlör sinyali!

  IPhone 7 için daha iyi hoparlör sinyali!

  Ancak Çin'den gelen yeni haberler, Apple'ın yeni telefonu için farklı bir isim kullanabileceğini gösteriyor. Şimdi ise Apple trafından yeni üretimi yapılmış olan Iphone 7'nin ne zaman çıkacağı sır gibi saklanıyor. Samsung Galaxy S5 ve Sony Xperia serisi bu örneklerden bazılarıdır. Söylentiler doğruysa, sadece dış gövde ve ana devre kartları değil tüm telefon su geçirmez olacak.

  Okumaya devam et...
 • LG K10 bu hafta satışa çıkıyor!

  LG K10 bu hafta satışa çıkıyor!

  Yepyeni K serisi giriş ve ortada segmente yönelik olarak karşımıza çıkacak ve uygun ücretle alıcıların ilgisini çekmeye çalışacak. LG , hem üst hem de giriş ve orta seviyede yeni dönemde satış rakamlarını arttırmayı amaçlarken, yazılım özeliklikleri ile desteklediği bu modellerin de Türkiye dahil olmak üzere bir çok ülkede büyük ilgi görmesi bekleniyor.

  Okumaya devam et...
 • Charlie Hebdo'dan Aylan Kurdi'ye tacizci iması

  Charlie Hebdo'dan Aylan Kurdi'ye tacizci iması

  Dergide yer alan karikatürün üst köşesinde Aylan bebeğin cesedi çizilirken, alt tarafta Almanya'nın Köln kentinde yılbaşı gecesi bir grup sığınmacının Alman kadınlara sarkıntılık etmesi tasvir edilerek, "Aylan, büyüseydi ne olurdu?" sorusu yöneltilirken, bu soruya cevap olarak Almanya'daki tacizcilere atıfta bulunuldu .

  Okumaya devam et...
 • Bildiriye imza atan akademisyenlere soruşturma

  Bildiriye imza atan akademisyenlere soruşturma

  Türkeş, bu konuda en çok akademisyenlerin hassas davranması gerektiğine işaret ederek, "Hiç bilmedikleri bir konuda anlamadıkları bir meselede sadece güncel medya haberlerine veya dezenformasyona dayalı haberlere bağlı olarak açıklama yapmaları Türk akademik hayatı açısından kaygı vericidir" değerlendirmesinde bulundu.

  Okumaya devam et...
 • Bildiriye İmza Attığı Gerekçesiyle Gözaltına Alınan Okutman Serbest

  Bildiriye İmza Attığı Gerekçesiyle Gözaltına Alınan Okutman Serbest

  Edinilen bilgiye göre, Yabancı Diller Yüksekokulu Okutmanı Ümran Roda Suvağcı , Türkiye genelindeki akademisyenlerin imzaladığı bildiride ismi geçtiği gerekçesi ile sabah saatlerinde iş yerinde polisler tarafından gözaltına alındı. Dr. Latife Akyüz , 'Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi' tarafından yayınlanan bildiriye imza attığı gerekçesiyle görevinden uzaklaştırıldı. "İlgili öğretim üyesinin Yükseköğretim Kurumları Yönetici, Öğretim Elemanı ve Memurları Disiplin Yönetmeliğinin ...

  Okumaya devam et...
 • 1,5 milyar dolarlık piyango Los Angeles'a çıktı

  1,5 milyar dolarlık piyango Los Angeles'a çıktı

  AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ'nde 4 Kasım 2015'ten bu yana devreden Powerball lotosunda 1,6 milyar dolara yaklaşan rekor ikramiyenin California, Florida ve Tennessee eyaletleri arasında üçe ayrıldığı bildirildi. Ansızın çok biletin ikramiyeyi tutturması halinde, ikramiyenin biletler içinde eşdeğer olarak ayrılacak. Yetkililer, talihli bileti satan bayiye 1 milyon dolar bonus verileceğini duyurdu.

  Okumaya devam et...
 • Justin Trudeau müslümanlarla birlikte camide dua etti

  Justin Trudeau müslümanlarla birlikte camide dua etti

  Cemaate, kendileriyle birlikte dua etme şerefini verdikleri için teşekkür eden Trudeau, kutsal Ramazan ayının değerlerinin, aynı zamanda Kanada'nın değerleri olduğunu söylüyor. Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

  Okumaya devam et...
 • Elektromanyetik araçlar, yaşama kolaylık sağlıyor ama sağlığımıza zarar veriyor

  Elektromanyetik araçlar, yaşama kolaylık sağlıyor ama sağlığımıza zarar veriyor

  Dr. Osman Çerezci, gün içеrisinde sıkça kullаnılan ve elektrоmanyetik radyasyon yayan araçların yaşama kоlaylık sağladığını аncak sağlığa zararlı etkiler yapabildiğini belirtti. Çerezci, çocukların yoğun elektromanyetik ışınım bulunan parklarda ve o hatların civarlarında oynamalarına izin verilmemesi, okullarda elektromanyetik kirlilik hikayesinde tahsil verilmesi icap ettiğinin altını çizdi.

  Okumaya devam et...