Londravizyon
 • Paris saldırılarıyla bağlantılı bir kişi Fas'ta gözaltına alındı

  Paris saldırılarıyla bağlantılı bir kişi Fas'ta gözaltına alındı

  Fas İçişleri Bakanlığı, Casablanca yakınlarındaki El Muhammediye kentinde tutuklanan şüphelinin Fas kökenli bir Belçika vatandaşı olduğunu açıkladı. Fransa 'nın başkenti Paris 'te 13 Kasım 'da düzenlenen ve 130 kişinin hayatını kaybettiği saldırılarla ilgili Fas 'ta bir kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

  Okumaya devam et...
 • Şehit annesi: Bir Mahmut gider bin Mahmut gelir

  Şehit annesi: Bir Mahmut gider bin Mahmut gelir

  Bu haber 2016-01-18 14:05:43 eklenmiştir. Kendisi de polis memuru olan şehit babası 45 yaşındaki Yusuf Bilgin, taziyeleri kabul etti. Trabzonspor'dan Şırnak'da yapılan hain saldırı sonucu şehit olan Trabzon Polis Mahmut Bilgin'in de aralarında bulunduğu şehitler için başsağlığı mesajı yayınladı.

  Okumaya devam et...
 • Güncel Haber Word Flow klavye iPhone'a geliyor!

  Güncel Haber Word Flow klavye iPhone'a geliyor!

  Microsoft'un sınırlı sayıdaki uygulamalarının arasında olan Word Flow klavye, yakında diğer platformlar içinde kullanıma sunulması planlanıyor. Applega('send', 'event', 'Haber Detay', 'Impression', 'incehesap Text Bağlantı'); üçünçü parti klavye uygulamalarına iOS 8'de izin verdiğinden beri SwiftKey benzer biçimde alternatif klavyelerin büyük ilgi gördüğüne tanık olduk.

  Okumaya devam et...
 • Facebook kendi mobil tarayıcısını mı geliştiriyor?

  Facebook kendi mobil tarayıcısını mı geliştiriyor?

  Bir süredir kendisini geliştiren ve uygulama marketi için hazırlıklara başladığı iddia edilen Facebook , kendi geliştirdiği mobil tarayıcıyı kullanıcılara sunmak için gün sayıyor. The Next Web'in aktardığı bilgiye göre Facebook , internet tarayıcısı test çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Geçtiğimiz aralık ayından beri test çalışmalarını sürdüren Facebook'un yeni tarayıcısını ne zaman kullanıma sunacağı ise henüz bilinmiyor.

  Okumaya devam et...
 • Android kullanıcıları için çok önemli uyarı!

  Android kullanıcıları için çok önemli uyarı!

  Android zararlısı bir güncelleme ile internet bankacılığının güvenlik uygulamalarından birisi olan tek kullanımlık kodların güvenliği büyük risk altında. Bazı bankalar, daha güvenli olması için ses ile kod üretme kullanıyorlar. Ancak Bankosy öyle bir seviyeye ulaşmış ki, bu otomatik telefon aramalarını da yönlendirir hale getirilmiş.

  Okumaya devam et...
 • Intel yeni destek sistemini hazırlıyor!

  Intel yeni destek sistemini hazırlıyor!

  Evet Windows 7, 2020 ve Windows 8.1 2023 yılına kadar destek alabilecek. Skylake mimarili işlemciler ile birlikte, Microsoft farklı bir yol izleyecek. Özellikle yeni bir işletim sisteminin özellikle kurumsal bazda entegrasyonu çok zaman aldığı için ve bilgi aktarımlarında veri kaybı riski bulunduğundan kurumlar eski sürümle yola devam etmeyi tercih ediyordu.

  Okumaya devam et...
 • Çift Sim Kart Girişli Galaxy Note 5 Satışa Çıkacak!

  Çift Sim Kart Girişli Galaxy Note 5 Satışa Çıkacak!

  Samsung Galaxy S7'nin teknik özellikleri ile de Apple'ın oldukça üstüne çıkması bekleyişleri sürdürüyor. Başka bir deyişle, biz "daha az bir şey bekleyebilirsiniz Gerçek Octa çekirdekli 3.X GHz işlemci ". Şubat ayında tanıtılması beklenen Galaxay S7 edge'in yayınlanan gerçek olamayacak kаdar iyi görünen konsepti ise edgе serisinin gеlecekte nasıl görünebileceğinе ışık tutuyоr.

  Okumaya devam et...
 • Diyarbakır'ın son Ermenisi yaşamını yitirdi

  Diyarbakır'ın son Ermenisi yaşamını yitirdi

  Eken, 1984 yılında eşi Baydzar Alata'yla Meryem Ana Süryani Kilisesi'nin bahçesinde yaşamaya başlamıştı. 60 senelik evliliklerinde çocukları meydana gelmediği için yaşamının son 2 senenini tek geçirmek zorunda kaldı. Sarkis Eken ve Baydzar Alata, 65 yıllık hayat arkadaşlığından sonra 2014 yılında resmi nikah kıymış, Baydzar Alata nikahtan iki ay sonra Haziran 2014'te hayatını kaybetmişti.

  Okumaya devam et...
 • Hac Başvurularında Ön Kayıt Dönemi Başlıyor

  Hac Başvurularında Ön Kayıt Dönemi Başlıyor

  Bu kategoride olan hacı adaylarından cep telefon numaralarını güncellemek isteyenler ve hac kategorilerinde değişiklik yapmak isteyenler ise İlçe Müftülüğü'nün hac bürosuna müracaat edecek. Bunlardan ilk defa müracaat edenlerin ise ön kayıt ücretini yatırmış olması gerekmektedir. 8- Yakınlarıyla birlikte müracaat edenlerden birisinin kayıt yenilemesi diğerinin ise ilk defa kayıt yaptırması istemeleri halinde bunların müracaatları birlikte alınacak ve kuraya da tek numara ile katılacaklardır.

  Okumaya devam et...
 • Atatürk Havalimanı'nda iş jeti pistten çıktı

  Atatürk Havalimanı'nda iş jeti pistten çıktı

  Devlet Hava Meydanları İşletmesi ekipleri, hadise yerine sevk edildi. Olay üzerine itfaiye ekipleri kaza mahalline geldi. 17/35 numaralı sol piste iniş yapan TC-AHE kuyruk tescilli uçak, pist içinde durduktan sonra park edeceği genel havacılık apronunda döndüğü sırada pist dışına çıktı.

  Okumaya devam et...
 • Son dakika! 4 katlı bina çöktü

  Son dakika! 4 katlı bina çöktü

  Bu haber 2016-01-18 16:40:45 eklenmiş ve 14 kez görüntülenmiştir. Yerköy ilçesindeki Ayanoğlu Mahallesi'nde depremde hasar gördükten sonra boşaltılan 5 katlı bina büyük bir gürültüyle yıkıldı. Olay sonrası sağlık ekipleri binanın bulunduğu bölgeye yönlendirilirken, arama kurtarma ekipleri binada ölü veya yaralı olup olmadığının belirlenmesi ve kurtarma için çalışma başlattı.

  Okumaya devam et...
 • Yunan Sahil Güvenlik Türk Kaçakçıya Cansız Bedenleri İzlettirdi

  Yunan Sahil Güvenlik Türk Kaçakçıya Cansız Bedenleri İzlettirdi

  Mültecilerden 20'si ve Türk kaçakçı, sivil topluluk örgütü MOAS tarafından kurtarılırken, denizden ikisi 4 yaşında, biri 2 yaşında üç adam çocuğun cansız bedenleri çıkarıldı. Sky News muhabiri Lisa Holland tarafından her şey saniye saniye görüntülendi. Türk kaçakçı; mülteci nakletmek, kazaya sebep olmak ve cinayet suçlamarıyla Sisam Savcılığı'na sevk edildi.

  Okumaya devam et...
 • Tek kullanımlık şifre çalan virüse dikkat

  Tek kullanımlık şifre çalan virüse dikkat

  Ve bu casusun görevi sizin hesabınıza ulaşmak ve bunun için tüm donanıma sahip olması kendisini en tehlikeli olarak tanımlatıyor. Symantec'in araştırmasına göre Android .Bankosy adıyla anılan zararlı, nihai güncellemesiyle beraber iki adımlı celse açma sistemlerinin bir parçası olan kodları izlemeye başladı.

  Okumaya devam et...
 • Samsung Galaxy S7 Edge Konsept Videosu Yayınlandı

  Samsung Galaxy S7 Edge Konsept Videosu Yayınlandı

  Galaxy Note 6 da çift SIM'li gelir mi? Bu arada o süper-hızlı haliyle tüm işlemler göz açıp kapatıncaya kadar halledilebilecek. Yаni, biz "daha az bir şey bekleyebilirsiniz Gerçek Octa çekirdekli 3.X GHz işlemci '". Samsung Gаlaxy S7'nin tеknik özellikleriyle dе Apple'ın oldukça üstünе çıkması bekleniyor. Samsung kamera ile ilgili iddiasını bir türlü ortaya çıkartamıyor.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul'da minübüs dereye uçtu: 2 ölü, 2 yaralı!

  İstanbul'da minübüs dereye uçtu: 2 ölü, 2 yaralı!

  Başakşehir'de sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bir minibüs dere yatağına uçtu. İstanbul Başakşehir'de sürücüsünün direksiyon kontrolünü yitirmesi sonucu bir minibüs dere yatağına uçtu. Vatandaşların durumu bildirmesiyle olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine çağrılan itfaiye ekipleri de önce araçtan Kılıç ve Demirörs'ün cenazelerini çıkardı.

  Okumaya devam et...
 • Sultanahmet soruşturması: 10 kişi tutuklandı

  Sultanahmet soruşturması: 10 kişi tutuklandı

  Hakimlik, şüpheliler Feras D., İbrahim L., Luay T., Majed Al M., Mohammed Beraa T.ve Mulham A."nın atılı suçu işlediklerine dair tutuklama talebini gerektirir ölçüde somut delil bulunmaması gerekçeleriyle serbest bırakılmalarına karar verdi".

  Okumaya devam et...