Londravizyon
 • Samsung Galaxy S7 İçin LED Kılıf Görüntülendi

  Samsung Galaxy S7 İçin LED Kılıf Görüntülendi

  Galaxy S7 Plus'ın S7 ve S7 Edge ile birlikte tanıtılacak bir telefon olduğu söylenmişti. Galaxy S6'da olmayan bu iki özellik kullanıcıların çok aradığı özelliklerdendi. Galaxy S7 ve Galaxy S7Edge'degeniş bir batarya ile üst düzey bir kamera olacağı yönünde. Yeni kameranın en kötü ihtimalle f/1.7 diyaframa sahip olacağı, bu sayede düşük ışıkta daha iyi sonuçlar vereceği söyleniyor.

  Okumaya devam et...
 • IŞİD

  IŞİD "Cihatçı John"un öldüğünü doğruladı"

  Emwazi, Suriye ve Irak'ta kaçırılan gazetecileri infaz ederken, ABD ve İngiltere'ye karşı savurduğu tehditlerle biliniyordu. ABD'nin 12 Kasım'da IŞİD'in kalesi Rakka'ya yaptığı hava saldırısında infaz görüntüleriyle tanınan " Cihatçı John " lakaplı İngiliz vatandaşı Muhammed Emwazi'yi öldürdüğü yönündekiaçıklaması yaklaşık 2 ayronra IŞİD tarafından da resmen doğrulandı.

  Okumaya devam et...
 • Türkçe, AB resmi dilleri arasında yerini alacak

  Türkçe, AB resmi dilleri arasında yerini alacak

  Yıllardır gündemde olan ancak adım atılmayan "resmi dil" konusunda iyi niyet çerçevesinde böylelikle ilk adım atılmış olurken Anastasiadis'in de bu adımın, çözüm sürecine pozitif etki yapacağı görüşünde olduğu aktarıldı. Kıbrıs sorununun çözümünde dünyanın katkısının ve alakasının gereken olduğunu belirten Burcu, adada 53 senedir çözülemeyen bir sıkıntı var. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi her altı ayda bir hüküm alıpBM askerlerinin yine görevlendirilmesi için toplanıyorlar.

  Okumaya devam et...
 • Davutoğlu: Suriye için en çok sözü olan Türkiye'dir

  Davutoğlu: Suriye için en çok sözü olan Türkiye'dir

  Bu da Türkiye'yi güvenli bir liman haline getiriyor. Dünya ekonomisindeki büyük oynaklık Türkiye dahil bütün ekonomileri etkiliyor. Davutoğlu, Türkiye'nin mali yapısının kuvvetli bulunduğunu kaydederek "Başarı hikâyesinin arkasında ne vardı derseniz, iki genel seçime karşın popülist politikalara yüzümüzü dönmedik" değerlendirmesini yapmış oldu.

  Okumaya devam et...
 • Kişisel Verilerin Korunması Kanun Tasarısı Mecliste

  Kişisel Verilerin Korunması Kanun Tasarısı Mecliste

  Tasarı, kişisel verilerin işlenmesi konusuna seviye getiriyor. Bunların kişinin açık rızası olmadan kaydedilmesi ve işlenmesi yasaklanacak. Tasarı ile kişilerin ırkı, etnik kökeni, siyasî düşüncesi, felsefî inancı, dini, mezhebi veya başka inançları, kılık ve kıyafeti, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlığı, cinsel yaşamı, ceza mahkûmiyeti ve emniyet tedbiri ile biyometrik verileri hususi nitelikli kişisel veri kabul edilecek.

  Okumaya devam et...
 • 7 days that changed US-Iran relations, explained

  Nevertheless, critics of the nuclear deal remain, not only in the global community, who claim the deal is insufficient to prevent Iran from acquiring the bomb, but opposition also comes from the hardliners within Iran. While improvements have been registered, accessing credit remains a major concern for businesses. "We will catch them if they try to cheat". Its rival Audi said it had representatives in Iran right now to discuss the "growing potential for luxury cars".

  Okumaya devam et...
 • Yakında Google Üzerinden Uygulama Kurabileceksiniz

  Yakında Google Üzerinden Uygulama Kurabileceksiniz

  Yani Android'de uygulama sayısı fazla olsa da gelir bakımdan iOs hala önde. Yeni aldığınız akıllı telefonlarınıza yüklü olarak gelen Play Store kolay bir arayüzle her şey elinizin altında getiriyor. Google Play promosyon kodu dağıtıyor başlıklı haber hakkında tüm detayları okudunuz. Hadi GMail , Haritalar yahut Youtube gibi kritik öneme sahip uygulamaları anlıyoruz ama Drive olsun, Hangouts olsun hatta Müzik olsun bu tür ikincil öneme sahip uygulamalarda da en azından "seçime bağlı" ...

  Okumaya devam et...
 • Minecraft,

  Minecraft, "Education" sürümüyle okullara geliyor!

  Minecraft'ın yeni sahibi Microsoft , Minecraft'ı okullara sokma konusunda kararlı. Okullarda kullanılacak bu sürüm, öğrencilerin mantıklı düşünmesine ve yaratıcılıklarını geliştirmesine yardımcı oluyor. Education Edition'da öğretmenlerin bazı özellikleri kapatabildiği ve haritada yapılan iyileştirmelerin olduğu biliniyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen bir çalışma neticesinde Minecraft hakkında çocukları şiddete teşvik ettiği iddiasıyla hukuki süreç başlatılmış ...

  Okumaya devam et...
 • Başsavcılık Sedat Peker hakkında soruşturma başlattı

  Başsavcılık Sedat Peker hakkında soruşturma başlattı

  Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı 1128 akademisyenin imzalarının bulunduğu bildiriye ilişkin sözleri nedeniyle Sedat Peker'e soruşturma başlattı. Bazı yarım akıllılarda benim korktuğumu, geri adım attığımı demişler. Yazılanı okuyabilen ama anlayamayan yarım akıllılara karşı her zaman merhametli olmuşumdur.

  Okumaya devam et...
 • Cizre ve Sur'da 16 PKK'lı terörist öldürüldü

  Cizre ve Sur'da 16 PKK'lı terörist öldürüldü

  Cizre'de yapılan operasyonlar içerisinde öldürülerek etkisiz hale getirilen terörist sayısının 337'ye Silopi'de süren operasyonda etkisi hale getirilen terörist sayısının 136'ya son olarak Diyarbakır Sur'da devam edilen operasyon içerisinde etkisiz hale getirilen terörist sayısının tam olarak 102'ye yükseldiği belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • İran'ın dini lideri Hamaney'den Cumhurbaşkanı Ruhani'ye mektup

  İran'ın dini lideri Hamaney'den Cumhurbaşkanı Ruhani'ye mektup

  Hamaney, İran Devlet Televizyonu'ndan yayımlanan açıklamasında, "Kibirli ülkeler sözlerini yerine getirmezler. Özellikle de ABD..." dedi. İran'ın resmi ajansı İRNA nükleer anlaşma sürecinde ülkeye uygulanan yaptırımların kaldırılmasının ardından Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin Ayetullah Ali Hamaney'e hitaben mektup yazdığını belirtti.

  Okumaya devam et...
 • Rusya'daki Türk sayısı azaldı

  Rusya'daki Türk sayısı azaldı

  Geçtiğimiz yıl Kasım ayı sonunda FMS Başkanı Konstantin Romodanovsky Ria Novosti " ye yaptığı açıklamada Rusya " da 86 bin 800 civarında Türk vatandaşı yaşadığını açıklamıştı. Sitemizde yayınlanan haber ve yazıların tüm hakları Yeni Asya Gazetesi'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

  Okumaya devam et...
 • BM: IŞİD 3500 kişiyi köle yaptı

  BM: IŞİD 3500 kişiyi köle yaptı

  BM İnsan Hakları Konseyi tarafından yapılan raporda, köleleştirilen bireylerin büyük ölçüde Ezidi olduğu vurgulanıyor. Birleşmiş Milletler raporunda, "Irak Şam Örgütü IŞİD terör örgütünün harp ve insanlık suçu işlediği bölgede, soykırım da yapıyor olabileceği" belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Steve Jobs hakkında ortaya atılan

  Steve Jobs hakkında ortaya atılan "MOTHER" NEDİR?

  Nasıl olur'da böyle saçma bir sonuç ile kullanıcılar karşılaşabilir? Çünkü dünyaca ünlü bir ismin annesini Fethullah Gülen olarak göstermesinin bir mantığı yok. Google üzerinden " Steve Jobs'un annesi " araması yapıldığı zaman her iki annenin bilgileri de kullanıcılarla paylaşılmaktadır. Peki, Clara Jobs'un fotoğrafında eden Fetullah Gülen var? Bu kadar çok şaşırmamın nedeni annesinin fotoğrafı yerinde Fetullah Gülen'in bir fotoğrafının yer almasıydı.

  Okumaya devam et...
 • Çift SIM kartlı Galaxy S7 geliyor!

  Çift SIM kartlı Galaxy S7 geliyor!

  Galaxy S7 farklar ne Sаmsung Gаlaxy S serisiyle ciddi bir başarı elde etti. AnTuTu üzerinden alınan bu özellik listesine hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz. Ancak çift SIM kartlı versiyonda Exynos 8890 mu yoksa Snapdragon 820 mi kullanılacağı henüz bilinmiyor. Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir, teşekkür ederiz.

  Okumaya devam et...
 • Van'daki terör saldırısının tahribatı gün aydınlanınca ortaya çıktı

  Van'daki terör saldırısının tahribatı gün aydınlanınca ortaya çıktı

  Patlamada, çevredeki onlarca ev hasar gördü. Çevrede bulunan birçok ev ve iş yerinin kapı ve pencereleri yerlerinden fırladı. En çok hasarın meydana geldiği Van'ın İpekyolu ilçesinde rögar kapağı altına bırakılan, zırhlı aracın geçişi esnasında patlatılan el yapımı patlayıcı, yol açtığı tahribat gün ağarınca ortaya çıktı.

  Okumaya devam et...