Londravizyon
 • Kreş yardımından vergi alınmayacak

  Kreş yardımından vergi alınmayacak

  Ayrıca, yeniden yapılandırma sürecine de değinen Ağbal: "Vatandaşlar 30 Haziran'a kadar başvuru yapacak, Temmuz ayı sonuna kadar ödeme yapabilecek". İşletmelerin personellerine ödediği kreş yardımından alınan "gelir vergisinin" yeni çalışma ile bundan sonra alınmayacağını kaydeden Bakan Ağbal , "Şimdi yaptığımız çalışmada 300 liraya kadar olan yardımdan vergi almayacağız." diye konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi 100.000'i geçti

  Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi 100.000'i geçti

  Analistler, yarın yurt içinde mayıs ayı konut satışları, haziran ayı reel kesim güven endeksi, kapasite kullanımı verilerinin, yurt dışında ise ABD ve Avro Bölgesi'nde öncü Markit PMI verileri ile Fed üyelerinin konuşmalarının takip edileceğini belirtti.

  Okumaya devam et...
 • ABD'li bakan YPG'ye verilen silahlarla ilgili bilgi verdi

  ABD'li bakan YPG'ye verilen silahlarla ilgili bilgi verdi

  Mektupa ilişkin edinilen bilgi şu şekilde: " Mektupta Mattis, YPG'ye verilen malzeme ve teçhizata ilişkin bilgiler verdi ". James Mattis , şeffaflığı sağlama konusundaki güvencesini bir kez daha teyit etti. Mattis , sağlanan bütün teçhizatın fotoğraflı kanıt ve görsel envanterinin tutulduğunu, DEAŞ'ın mağlup edilmesinden sonra silahların geri alınacağını belirtti.

  Okumaya devam et...
 • Makul bir faiz oranı benimsemezseniz tedbirini alırız

  Makul bir faiz oranı benimsemezseniz tedbirini alırız

  Para kazanmak için tercih edilecek öncelikli iş değildir. Para kazanmanın bir çok yolu var en zor yollarından biri de sanayici olmaktır. Bunu kendi ölçüsünde denemiş, sanayicilik de yapmış, ağır sanayide de çalışmış bir kardeşiniz olarak söylüyorum.

  Okumaya devam et...
 • Temmuz zammının ardından memur maaşları belli oldu

  Temmuz zammının ardından memur maaşları belli oldu

  Zam oranlarını enflasyon oranları belirledi. Kamu-Sen Başkanı İsmail Koncuk, yaptığı açıklamada "5 aylık hesaplamalara göre enflasyon nedeniyle alacağımız yüzde 3.18'e ulaştıYani hükümetin Ocak ayında verdiği yüzde 3'lük zammı enflasyon katlamış oldu".

  Okumaya devam et...
 • Bogdanovic: Zirvedeyken bırakmak en iyisi

  Bogdanovic: Zirvedeyken bırakmak en iyisi

  Bogdanovic "Belki 1 yıl içinde, belki 5 yıl içinde giderim". Bu, birçok faktöre bağlı. Bazen zirvedeyken bırakmak en iyisidir. NBA konusunda henüz karar vermedim. "Benim için çok değerliler". Sırp oyuncu "Eğer Fenerbahçe'den ayrılırsam bunda şikayet edilecek hiçbir şey olmaz" dedi. "Avrupa Şampiyonu olduğumuz gece harika hissettim".

  Okumaya devam et...
 • Dev final rekorla tarihe geçti: Warriors - Cavaliers serisinde sosyal medya rerkoru

  Dev final rekorla tarihe geçti: Warriors - Cavaliers serisinde sosyal medya rerkoru

  Twitter kullanıcıları, canlı yayınlanan NBA Finalleri esnasında 17.3 milyon tweet atarak bu platformda bir rekora imza attı. Geçtiğimiz yıl beş maçtaki rakam 11.8 milyon Tweet olmuştu. Instagram: 32 milyon kişi NBA ile ilgili olarak 242 milyondan fazla etkileşim gerçekleştirdi. "Sosyal medyada, Instagram'da en fazla " #nbafinals, #warriors, #nba, #dubnation, #cavs " etiketleri kullanıldı.

  Okumaya devam et...
 • Yabancı kontrollü girişim istatistikleri açıklandı

  Yabancı kontrollü girişim istatistikleri açıklandı

  Buna göre; üretim değerine göre; 2015 yıllık sanayi ve hizmet istatistiklerinin tamsayım kapsamındaki girişimlerde yabancı kontrol oranı yüzde 14,1 olarak gerçekleşti.Yabancı kontrol oranı 2014 yılında yüzde 13,8 iken, 2015 yılında yüzde 14,1'e yükseldi.

  Okumaya devam et...
 • İnternetten Aldığınız Giyim Ürünlerini Evde Deneyip Sonra Parasını Ödeyeceksiniz

  İnternetten Aldığınız Giyim Ürünlerini Evde Deneyip Sonra Parasını Ödeyeceksiniz

  Kullanıcılar beğenmedikleri ürünleri iade edebilecek, sadece ellerinde tuttukları ürünlerin ücretini ödeyecek. Böylece insanların giyim ürünlerini satın almadan önce denemeleri sağlanacak. Amazon , ABD'nin en büyük gıda perakende şirketi olan Whole Foods'u 13,7 milyar dolara satın aldı. Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

  Okumaya devam et...
 • Starbucks 2 bin 500 sığınmacı çalıştıracak

  Starbucks 2 bin 500 sığınmacı çalıştıracak

  Yapılan açıklamada sığınmacılar iş için seçilirken Avrupa'ya sığınmacıları yerleştirlen kurumlar ile birlikte çalışılacağı da kaydedildi. Starbucks'ın Avrupa'da İngiltere, Fransa, Avusturya, İsviçre, İspanya, Portekiz, Almanya ve Hollanda'da dükkanları bulunuyor.

  Okumaya devam et...
 • Rüzgar enerjisi ön lisans ihaleleri başladı

  Rüzgar enerjisi ön lisans ihaleleri başladı

  Söz konusu bölgede, kilovatsaat başına eksi 0,01 dolar/cent teklif veren Esengüç Enerji Yatırım AŞ'ye ise 15 megavatlık kapasite tahsisi yapılacak. İhalenin ilk gününün tamamlandığını açıklayan Türkiye Elektrik İletim AŞ ( TEİAŞ ) Genel Müdür Yardımcısı Vekili Hakkı Özata, komisyona kendisinin başkanlık yaptığını, ilk bölge olarak seçilen Kayseri - Niğde için teklif dosyalarının incelendiğini, 80 megavatlık kapasite için toplamda 25 firmanın teklif verdiğini, en düşük teklifi veren ...

  Okumaya devam et...
 • Rusya`da 250 milyon euroluk dev ihaleyi Türk firması aldı

  Rusya`da 250 milyon euroluk dev ihaleyi Türk firması aldı

  Yaklaşık 18 ayda tamamlanması beklenen fabrikanın temel atma törenine Rusya Sanayi ve Ticaret Bakanı Dennis Manturov, Moskova Bölge Valisi Andrey Vorobyev, Almanya'nın Moskova Büyükelçisi ve Esta Construction Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Demirbilek hazır bulundu.

  Okumaya devam et...
 • Dar gelirli vatandaşa sosyal kira desteği

  Dar gelirli vatandaşa sosyal kira desteği

  Kalkınma Bakanlığı'nın çalıştığı projeye göre, devletin portföyünde bulunan konutlar dar gelirli vatandaşa normal fiyatın dörtte biri, beşte biri fiyatına kiralanabilecek. Bu söylemde öncü olmayı amaçladıklarını belirten Yetgin, "Dijitalleşme, inovasyon, iklim değişikliği, yaşlanan dünya nüfusu, bir yandan ise genç nüfusun farklı beklentileri başta olmak üzere yeni bir trendler dalgası var.

  Okumaya devam et...
 • Uber'in CEO'su Travis Kalanick görevinden ayrıldı

  Uber'in CEO'su Travis Kalanick görevinden ayrıldı

  Uber'in bir süredir devam eden tepe yönetimindeki çalkalanmanın son perdesi olarak görülebilecek istifanın yönetim kurulunun talebi üzerine gerçekleştiği belirtiliyor. Yakın zamanda annesini trajik bir kaza sonrasında kaybeden ve geçtiğimiz Cuma günü toprağa veren Kalanick ise çalışanlarına gönderdiği bir mektup sonrası süresiz izne ayrıldığını açıklamıştı.

  Okumaya devam et...
 • Efsane marka Ulusoy için iflas kararı

  Efsane marka Ulusoy için iflas kararı

  Mahkeme, Ulusoy'un iflası kararını açıkladı. Efsane marka Ulusoy Seyahat , iflas kararı sonrası satılacak. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde görülen davada karar geçen 15 Haziran'da çıktı. Haluk Ulusoy firmanın eski mali gücünü yeniden yakalamak için elinden geleni yapsa da, mali sorunlarla baş edemedi. Lakin, Ulusoy, hem sektörün yaşadığı sıkıntılar nedeniyle hem de grubun diğer işlerinde yaşanan sıkıntı nedeni ile canlanamadı.

  Okumaya devam et...
 • Petkim'de Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri

  Petkim'de Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri

  Polis ile işçi temsilcileri arasında görüşmeler yapıldığı görüldü. Evrensel - PETKİM'de tıkanan Toplu İş Sözleşmesi sürecinde pazartesi günü için fabrika önüne çağrıda bulunan Petrol-İş Sendikası Aliağa Şubesi ile PETKİM yönetimi arasında gerginlik yaşandı.

  Okumaya devam et...
 • İnternetten yapılan kartlı ödemeler rekor kırdı

  İnternetten yapılan kartlı ödemeler rekor kırdı

  Buna göre internetten yapılan kartı ödemeler 8.5 milyar TL seviyelerine kadar yükselerek Mayıs ayında bir rekora imza attı ve toplam kartlı ödemeler içindeki payı yüzde 15'e çıktı. İnternetten yapılan kartlı ödemeler incelendiğinde ilk sırada kamu / vergi ödemelerinin bulunduğunu belirten yetkililer, mayıs ayı içerisinde kamu vergi ödemelerinin sektör içerisindeki tutarının 1 milyon 294 milyon lira seviyesinde olduğunu ve toplam ödemelerde yüzde 15 paya sahip ...

  Okumaya devam et...