Londravizyon
 • Ertuğrul Özkök’ten şaşırtan çıkış !

  Ertuğrul Özkök’ten şaşırtan çıkış !

  Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök canlı yayında ilginç açıklamalarda bulundu. - Kendisine güvenen AKP'nin istikrar kavramını yeniden tanımlaması gerekiyor . Bunlar artık Meclis'e gelmeyecek. "Geride kalanlara bakmayalım. Daha ileriye bakalım". "Ekonomi bekliyor bizi, kutuplaşma sorunumuz var, Suriye var. O sorunları da hep birlikte göğüslemek Türkiye'yi daha ileriye götürür diye düşünüyorum".

  Okumaya devam et...
 • Erdoğan, sabah namazını Eyüp Sultan’da kıldı

  Erdoğan, sabah namazını Eyüp Sultan’da kıldı

  Erdoğan , Eyüp Sultan Türbesine yaptığı ziyaretin ardından Karacaahmet mezarlığına giderek anne ve babasının kabrini ziyaret etti. Kalabalık bir vatandaş kitlesinin yoğun ilgisiyle karşılanan Erdoğan'a sevgi gösterileri yapıldı. Şu anda bunu şahsımla alakalı olarak değerlendirmek doğru olmaz ama acaba dünya medyası niçin bizim ülkemizle bu denli ilgilenirken kendi ülkeleri ile ilgilenmiyorlar.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul da Sahte İçkiden Ölümler

  İstanbul da Sahte İçkiden Ölümler

  Gözaltına alınan şüphelilerin üretim ve dağıtım ağı oluşturdukları, organize bir şekilde çalıştıkları belirlendi. Polis vatandaşları uyararak Bayrampaşa, Gaziosmanpaşa, Bağcılar ve Fatih ilçelerinden "Bulgar rakısı" olarak bilinen yabancı etiketli içkileri almamalarını istedi.

  Okumaya devam et...
 • Nusaybin’de patlama: Ölü ve yaralılar var

  Nusaybin’de patlama: Ölü ve yaralılar var

  Saat 21.30 sıralarında yaşanan patlamada yoldan geçen birçok kişi yaralandı. Yaralılar, olay yerine çağrılan 112 Acil Servis ambulanslarıyla Nusaybin Devlet Hastanesi'e kaldırıldı. Patlamaya neyin sebep olduğu, aracın bombalı olup olmadığı araştırılıyor. Polis patlamanın nedenini araştırırken, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

  Okumaya devam et...
 • Kılıçdaroğlu: Seçim sonuçlarına saygılıyız

  Kılıçdaroğlu: Seçim sonuçlarına saygılıyız

  Dolayısıyla ortaya çıkan tablo diğer muhalefet partileri oy kaybettiğinden dolayı bizim sorumluluğumuz parlamentoda, parlamentoda dışında da çok daha fazla artmıştır. Bütün iktidarlarda böyledir. Hukukun üstünlüğünü saygı göstermesi gerekiyor. Gücün zehirlenmemesi lazım. Güç zehirlenirse toplum travma yaşar derin sorunlar yaşar.

  Okumaya devam et...
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’da oyunu kullandı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul’da oyunu kullandı

  Emine Erdoğan, oy kullandıktan sonra salonda bulunan bir kadının uzattığı beyaz bir zarf alarak, arkasında bulunan bir kişiye verdi. Çıkışta varandaşların ilgi gösterdiği Erdoğan okulda bir süre daha kaldı. Bu seçimde halkımız umut ederim ki istikrardan yana tercihini yapacaktır. Erdoğan, "Bugün vatandaşlarımız tercihini yapacaktır". Ben milletime bugün kullanacağı oylar için hayırlı olması temennisinde bulunuyorum.

  Okumaya devam et...
 • İTO Başkanı Çağlar:

  İTO Başkanı Çağlar: "Türkiye'nin Önü Açıldı"

  Seçmenin sandık aracılığıyla verdiği güçlü mesajla Türkiye'nin önü açılmıştır. Şimdi işe koyulup milletimizin ihtiyaçlarına cevap verme zamanıdır" dedi.Başkan Çağlar, tarihi bir seçim olduğunu belirterek, "Halkımız büyük bir çoğunlukla sandık başına gitmiş ve bu sayede milli irade yeni parlamentomuza yansımıştır.

  Okumaya devam et...
 • Maliye Bakanı Şimşek, oyunu kullandı

  Maliye Bakanı Şimşek, oyunu kullandı

  Geniş Güvenlik önlemleri altında Mehmet Hayri Akınal İmam Hatip Kız Lisesine gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 1025 no'lu Sandıkta oy kullandı. Seçimin hayırlı olmasını dileyen Şimşek, "Oyumuzu kullandık". "Milletimiz için ülkemiz için hayırlı olur" dedi. Daha sonra gazetecilerin sorularını cevaplandıran Şimşek, "Tabi ki sandıktan umudumuz Türkiye'nin önünün açılmasıdır".

  Okumaya devam et...
 • İhracatın kilosu arttı ‘değeri kayıp yazdı

  İhracatın kilosu arttı ‘değeri kayıp yazdı

  Ekim ayıyla birlikte Türkiye'nin bu yılın 10 ayında ihracatı yıllık bazda yüzde 8.6 düşüşle 119 milyar 644 milyon 602 bin dolara indi. AB'nin dünya ile yaptığı ticarette ve büyüme oranlarındaki artış beklentileri ile ihracatçılara Avrupa Birliği'ne özel ve yeni bir ağırlık vermelerini önerdiklerini vurguladı.

  Okumaya devam et...
 • Kılıçdaroğlu’ndan seçim yorumu:

  Kılıçdaroğlu’ndan seçim yorumu: "CHP’nin sorumluluğu daha da artmıştır"

  Dolayısıyla ortaya çıkan tablo, diğer muhalefet partileri oy kaybettiklerinden dolayı, bizim sorumluluğumuz arttmıştır. Kılıçdaroğlu, " Türkiye bu seçimlere olağanüstü koşullarda gitmiştir. Güç hukukun üstüne çıkarsa toplum üstünde baskıya dönüşür. İktidarın hukukun üstünlüğü kavramına saygı göstermesi lazım. Eğer demokrasimizi geliştireceksek gücün zehirlenmemesi gerekir.

  Okumaya devam et...
 • Taner Yıldız:

  Taner Yıldız: "Türkiye’de İstikrar Kazanmıştır"

  Kayseri'de aldığımız sonuç bizim tahmin ettiğimiz sonuç olduğunu söylemem lazım. Beklediğimiz rakamlar bu civarlardaydı. Açılan sandıklarda 19.30 gibi daha netleşeceğini düşünüyoruz. Türkiye'de özgürlük alanlarında bir yapı oluştuğunu ifade eden Yıldız, bu konuda bütün vatandaşların görevlerini yerine getirdiğini belirtti. "Biz vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Nusaybin’de şiddetli patlama: Yaralılar var

  Nusaybin’de şiddetli patlama: Yaralılar var

  Alevlere, Nusaybin, Kızıltepe ilçeleri ile polisin TOMA araçları ile çadırkent itfaiyeleri müdahale etti. Dumanların sardığı üst katlarda oturan vatandaşlar itfaiye ekipleri tarafında balkon ve pencerelerden alındı. Yaralılar, olay yerine çağrılan 112 Acil Servis ambulanslarıyla Nusaybin Devlet Hastanesi'e kaldırıldı. Polis patlamanın nedenini araştırırken, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

  Okumaya devam et...
 • AK Parti’de Balkon Konuşması İçin Hazırlık Yapıldı

  AK Parti’de Balkon Konuşması İçin Hazırlık Yapıldı

  Bütün vatandaşlarımızı bugün bir demokrasi destanı yazdılar. Yürekli sandık müşahitlerimize bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Sizler ülkemiz üzerinde oynanan oyunları gördünüz. Bugün eski Türkiye'nin karanlığı ile yeni Türkiye'nin aydınlığı arasında seçim yaptık. Eski Türkiye bir daha geri gelmemek üzere yerin 7 kat altına gömülmüştür.

  Okumaya devam et...
 • İşte Davutoğlu’nun balkon konuşması

  İşte Davutoğlu’nun balkon konuşması

  Dünyanın dört bir yanında bizleri ekranları başında gözyaşlarıyla dualarla izleyen gönüldaşlarımıza selamlar olsun. Gözlerini bu mübarek ülkeye, Türkiye'ye heyecan içerisinde çeviren, bugünkü sonucu bekleyen milyonlarca Türkiye sevdalısına selam olsun.

  Okumaya devam et...
 • Kemal Kılıçdaroğlu konuştu! İstifa edecek mi?

  Bunun çok iyi değerlendirilmesi gerekiyor. CHP, seçim öncesi yaptığı çalışmalardan ötürü hiçbir vatandaşımızdan olumsuz tepki almamıştır. - CHP'de yaşanan değişim olumludur ve kararlılıkla devam edecek. Sizce bu mesaj tüm muhalefete mi verilmiştir, parti bazında mı bir mesajdır?" - (İstifa etmeyi düşünüyor musunuz sorusuna cevaben) Kurultay sürecimiz devam ediyor.

  Okumaya devam et...
 • Bakan Kılıç, Oyunu 8 Yaşındaki Kızı İle Birlikte Kullandı

  Bakan Kılıç, Oyunu 8 Yaşındaki Kızı İle Birlikte Kullandı

  Oy verme işleminin ardından okul önünde açıklamada bulunan Bakan Kılıç, "Bugün Türkiyemizin demokrasi tarihindeki önemli bir gün, 1 Kasım seçimleri". Tüm vatandaşlarımızın oyunu kullanarak ülkemizin geleceği, milletimizin geleceğini hayırlara vesile olacak şekilde inşallah akşamleyin seçimimizi tamamlayacağız.

  Okumaya devam et...
 • HDP’den seçim sonrası ilk açıklama

  HDP’den seçim sonrası ilk açıklama

  Ortada eşit bir seçim yoktur. Önemli bölümü çatışmaların yaşandığı Kürt illerindeydi. Suruç katliamı başta olmak üzere Ankara katliamıyla 100'ün üzerinde yurttaşımız yaşamını yitirdi. Kimse kusura bakmasın ama kızıl kıyametin içinde hiç kampanya yürütmeden, yürütemeden yüzde 11'e yakın oy aldık. Özgür ve adil bir seçim süreci yaşanmadığının altını çizen Demirtaş, kampanya yürütmeden yüzde 11 oy aldıklarını ve sadece katliamlara karşı gençleri korumaya çalıştıklarını belirtti.

  Okumaya devam et...