Londravizyon
 • AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik konuşuyor CANLI

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik konuşuyor CANLI

  Buradan da bir kere daha çağrı yapıyoruz. Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplanan AK Parti MYK toplantısının ardından Ömer Çelik, genel merkezde 26'ncı Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Okumaya devam et...
 • NOKTA Dergisine Bir Toplatma Kararı Daha

  NOKTA Dergisine Bir Toplatma Kararı Daha

  Dergi hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 214/1-2. maddelerinde düzenlenen "Suç işlemeye alenen tahrik" suçundan soruşturma başlatan Soruşturma Savcısı Umut Tepe, Basın Kanunu'nun 25-2. Derginin yöneticisi Cevheri Güven ve sorumlu yazı işleri müdürü Murat Çapan gözaltına alındı. Nokta Dergisi'nin bu haftaki sayısının, kapağındaki ifadelerin '"suç işlemeye alenen tahrik"' oluşturduğu gerekçesiyle toplatılması kararı alındı.

  Okumaya devam et...
 • Resmi olmayan seçim sonuçları sonrasında dolar 2.80 liranın altına indi!

  Resmi olmayan seçim sonuçları sonrasında dolar 2.80 liranın altına indi!

  Euro da en son Temmuz ayında gördüğü 3.0480 liraya kadar geriledi. Gün içinde bu düzeylerde hareket eden Borse Endeksi 83 bin 901 puana kadar çıktı. Liradaki toparlanma, genel seçimlerin resmi olmayan sonuçlarının tek parti iktidarını işaret etmesi, piyasalarda 'üçüncü bir seçim' ihtimalinin ortadan kalkması olarak değerlendirilmesinden kaynaklandı.

  Okumaya devam et...
 • Dolar Seçim Sonuçları Sonrası Geriledi

  Dolar Seçim Sonuçları Sonrası Geriledi

  Dolar/TL, tek parti iktidarı ardından seçimlerin resmi olmayan sonuçlarından bu yana başlayan düşüşünü hızlandırdı: TL'nin dolar karşısındaki değer kazancı tek parti iktidarı ardından yüzde 5'e ulaştı; kur 2.7650'nin altına geriledi. Bir süre daha bu iyimserlik devam edecektir. "Ardından küresel piyasalara daha paralel bir seyir görebiliriz." diye konuştu. Dolar/TL seçim sonuçlarının AKP'nin tek başına iktidarına işaret etmesi sonrasında güne aşağı yukarı 2.5 ayın en düşük seviyesi olan ...

  Okumaya devam et...
 • Çin'de Caixin İmalat Sektörü Pmı Ekim Ayında Hafif Toparlandı

  Çin'de Caixin İmalat Sektörü Pmı Ekim Ayında Hafif Toparlandı

  Servis ve inşaatın göstergesi olan imalat dışı PMI, Eylül ayında gerçekleşen 53.4 seviyesinden Aralık 2008'den bu yana en zayıf seviye olan 53.1 seviyesine geriledi. "Ancak enflasyon baskılarının halen güçlü olduğu gözleniyor". Tamamlanmış projelerin yerine alınan yeni iş hacmindeki zayıflığın yansıması olarak Türk imalatçılarının ellerinde bulundurdukları birikmiş işlerin Ekim'de de azaldığı vurgulanan açıklamada, "Birikmiş işlerdeki düşüş son ankette hız kesmiş olmakla birlikte olumsuz ...

  Okumaya devam et...
 • İpek ve Doğan hisseleri kayıplarda

  İpek ve Doğan hisseleri kayıplarda

  Hürriyet Gazetesi yüzde 10,9 düşerdenDoğan Holding yüzde 9,67 düşüşle alıcısız açıldı. Grup şirketlerinden Koza Altın hisseleri yüzde 7.01 düşüşle 15.25 liradan, Koza Madencilik yüzde 14.94 düşüşle taban fiyat olan 1.31 liradan, İpek Doğal Enerji yüzde 12 düşüşle 1.54 liradan işlem görüyor.

  Okumaya devam et...
 • Kredi Değerlendirme Kuruluşu Jcr:

  Kredi Değerlendirme Kuruluşu Jcr: "Kredi Notu İçin Olumlu"

  Değerlendirmeye göre, siyasi belirsizliğin hafiflemesi Türkiye için müspet olduğu, siyasi ve sosyal istikrarın orta vadede güçlendirilmesinin, yapısal reformların yaşama geçirilmesi gerektiği belirtildi. Raporda, JCR'ın yeni AK Parti hükümetinin dört yıllık dönemde politik ve sosyal istikrarı artırma ve ekonomik politikalar noktasındaki taahhütlerinin izleyeceği dile getirildi.

  Okumaya devam et...
 • Sinan Oğan’ın MHP’den ihraç kararına iptal

  Sinan Oğan’ın MHP’den ihraç kararına iptal

  Yani yargıtay yolu da kapalı. Mahkemeden çıkan Sinan Oğan kararı MHP'de tüm hesapları değiştirebilir. Oğan "Durumu arkadaşlarımla değerlendiriyoruz" dedi. Devlet Bahçeli, kulislerde adı MHP Genel Başkanlığı için geçen Sinan Oğan'ı önce 7 Haziran seçimlerinde aday göstermemişti. Oğan, ağustos ayında "MHP 2002'deki gibi barajın altında kalabilir" demişti.

  Okumaya devam et...
 • Huber Köşkü önünde hareketli dakikalar!

  Huber Köşkü önünde hareketli dakikalar!

  Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Tarabya Köşkü girişinde bir gencin polisin silahını alarak intihara teşebbüs ettiğini bildirdi. Açıklamada, "20 yaşındaki genç Tarabya Köşkü'ne girme konusunda ısrarcı davranarak, köşkün misafir girişindeki nöbetçi memurla tartışmaya girişti".

  Okumaya devam et...
 • Sahte rakı soruşturmasında 21 şüpheli adliyeye sevk edildi

  Sahte rakı soruşturmasında 21 şüpheli adliyeye sevk edildi

  Sahte alkol ürettiği, temin ettiği ve sattığı iddiasıyla polis tarafından gözaltına alınan kişi sayısı 21'e yükseldi. Sahte içki üreterek piyasaya sürdükleri iddiası ile yakalanan zanlılar, emniyette üç gün süren sorguları bugün tamamlanarak Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.

  Okumaya devam et...
 • Kılıçdaroğlu: CHP’nin sorumluluğu arttı

  Ortaya çıkan tablo diğer muhalefet partileri oy kaybettiklerinden ötürü Parlamento'da da Parlamento dışında da artmıştır. Türkiye bu seçimlere olağanüstü koşullarda gitmiştir. Sorumluluğumuzun ağırlığı da buradan kaynaklanıyor. Hiç kimse kendisini hukukun üstünde görmemeli. Her yurttaşın can ve mal varlığı kutsaldır ve sağlanmalı.

  Okumaya devam et...
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan oyunu İstanbul’da kullandı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan oyunu İstanbul’da kullandı

  Sandıktan çıkacak milli iradeye herkes saygı duyacaktır. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar Küçük Çamlıca'daki Saffet Çebi İlkokulu'nda 3268 no'lu sandıkta oyunu kullandı. Bu seçimde halkımız umut ederim ki istikrardan yana tercihini yapacaktır. Milli iradeye hep beraber saygı duymamız gerekecek. Ben milletime bugün kullanacağı oylar için hayırlı olmasını diliyor, hepsine sevgi ve saygılarımı sunarken bu yolda emeği olan YSK başta olmak üzere il ilçe kurulları, sandık kurullarında görevli tüm ...

  Okumaya devam et...
 • "İstifa edecek misiniz" sorusuna ne yanıt verdi

  CHP, seçim öncesi yaptığı çalışmalardan ötürü hiçbir vatandaşımızdan olumsuz tepki almamıştır. CHP'de yaşanan değişim olumludur ve devam edecektir. - İktidarların hukukun üstünlüğü kavramına saygı göstermesi lazım. Kurallar neyi gerektirirse o kurallar aynen çalışır. Bizim oyumuz arttı ama biz kendimizi başarılı görmüyoruz. "Oyumuz arttı, milletvekillerimiz arttı ama kendimizi başarılı görmüyoruz" açıklamasında bulundu.

  Okumaya devam et...