Londravizyon
 • Sare Davutoğlu Kocasına Oy Veremedi

  Sare Davutoğlu Kocasına Oy Veremedi

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, oyunu eşi gibi Konya'da değil Ankara'da kullandı. Ardından konutuna geçip, sonuç sonuçları burada hazırlanan özel bir sistemle takip etti. Başbakan Davutoğlu'nun saat 21.00'de önce konutunun önünde sonra da Mevlana Müzesi'nin önündeki Mevlana Meydanı'nda halka hitap etmesi ve Mevlana Müzesini ziyaret etmesi bekleniyor.

  Okumaya devam et...
 • Mardan Palace icradan satıldı

  Mardan Palace icradan satıldı

  Otelin satışını 207 milyon lira alacağı olan Garanti Bankası tarafından istendi. Türkiye'de "şaşalı ya da şatafatlı" lafının yerine oturduğu Antalya'da bulunan Mardan Palace oteli için yapılan icradan satış ihalesi sonuçlanırken kazananı da belli oldu.

  Okumaya devam et...
 • Ekim ayı enflasyon verileri açıklandı

  Ekim ayı enflasyon verileri açıklandı

  Bu arada, TÜFE eylülde yüzde 0,89, Yİ-ÜFE yüzde 1,53 artmıştı. Yıllık enflasyon ise özellikle işlenmemiş gıda fiyatlarındaki artışla yüzde 7,95'e çıkmıştı. Yıllık bazda en fazla artış da yüzde 13.77 ile lokanta ve oteller grubunda gerçekleşti. Bunu yüzde 11,57 ile çeşitli mal ve hizmetler, yüzde 10,86 ile eğlence ve kültür, yüzde 10,72 ile ev eşyası ve yüzde 8,69 ile gıda ve alkolsüz içecekler izledi.

  Okumaya devam et...
 • HSBC Türkiye biriminin satışı konusunda son açıklama

  HSBC Türkiye biriminin satışı konusunda son açıklama

  HSBC Bankasının gün içerisinde yayımlanan 2015 yılına dair üçüncü çeyrek sonuçlarının ardından telekonferansta konuşan CEO Gulliver, "Brezilya satışı yolunda gidiyor. Hatırlanacağı gibi HSBC Türkiye'de 2014 yılı itibarıyla 298 şube ve dijital bankacılık kanallarıyla hizmetlerini yürütüyor. Banka geçen yılın aynı döneminde 4,61 milyar dolar kar açıklamıştı.

  Okumaya devam et...
 • Eşini, annesini ve kardeşini öldürdü

  Eşini, annesini ve kardeşini öldürdü

  Ardından evden çıkıp Gönen Vergi Dairesi'ne giden Salih Şenses, burada çalışan kayınbiraderi İsmail Yılmaz'la da tartıştı. Eşi ve kayınvalidesini tabancayla öldüren adam, daha sonra iş yerine giderek kayınbiraderi İsmail Yılmaz'ı da öldürdü.

  Okumaya devam et...
 • Bir Açıklama da Moody’s’ten

  Bir Açıklama da Moody’s’ten

  Açıklamada, seçimlerden sonra "belirsizliğin azalması ve hükümet yapısının siyasi riskilerin azaldığı anlamına gelmediğine" dikkat çekildi. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türk bankacıları için risklerin yükseldiğini ancak şimdiye kadar finansal rasyoların iyi desteklendiğini bildirdi.

  Okumaya devam et...
 • Mardan Palace'in yeni sahibi belli oldu

  Mardan Palace'in yeni sahibi belli oldu

  Rus iş adamı Telman İsmailov tarafından 2009 senesinde yaptırılan ve Antalya'nın en pahalı otelleri aralarında yer alan Mardan Palace, Antalya 6İcra Müdürlüğü'nde tertip eden ihaleyle satıldı. Satış ile birlikte, ilk sıra alacak sahibi olan Garanti Bankası'nın alacağının ödenmesi bekleniyor. Halk Bankası, birinci sıra alacaklısı olan Garanti Bankası'nın alacağı olan 207 milyon lirayı hesaba yatıracak.

  Okumaya devam et...
 • Borsada Aydın Doğan ve Koza-İpek Grubu hisselerinde katı düşüş

  Borsada Aydın Doğan ve Koza-İpek Grubu hisselerinde katı düşüş

  Doğan ve Koza İpek Grubu hisseleri ise alıcısız dip yaptı. Doğan Grubu hisselerinin de ilk seansta değer kaybettiği görüldü. Doğan Grubunun iki büyük şirketi olan Hürriyet Gazetecilik yüzde 10,9 düşüşle 0,57 kuruştan işlem görürken Doğan Holding yüzde 9,67 düşüşle 0,56 kuruşta alıcısız kaldı.

  Okumaya devam et...
 • Ömer Çelik:

  Ömer Çelik: "Hiçbir vatandaşımız mahsun olmasın"

  Toplumsal merkezi temsil eden bir partiyiz. AK Parti Türkiye'deki en güçlü merkez partidir. Sosyolojik olarak Ak Parti Türkiye'nin toplumsal tutkalıdır. AK Parti tek başına iktidar olacak mı olmayacak mı? Tek kaygımız şuydu. Kendimizi anlatmak ve politikalarımız konusundaki düzeltmeleri vatandaşımıza iyi gösterebilmek açısından yeterli zaman olmayabilirdi.

  Okumaya devam et...
 • Bahçeli: Şu TRTyi alın bakalım

  Bahçeli: Şu TRTyi alın bakalım

  Memleketi Osmaniye'deki ziyaretlerini sürdüren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği'ndeki temasları esnasında devlet televizyonu TRT'ye tepki gösterdi. Bahçeli, basına ziyaretle ilgili değerlendirme yapacağı sırada masanın üzerinden duran TRT mikrofonunu görümce "Şu TRT'yi alın bakalım" dedi. Bunun üzerine TRT muhabiri mikrofonunu alarak uzaklaştı.

  Okumaya devam et...
 • İzmirde, Cumhuriyet Bayramı Fener Alayı Yürüyüşü İle Kutlandı

  İzmirde, Cumhuriyet Bayramı Fener Alayı Yürüyüşü İle Kutlandı

  Meşalelerle aydınlanan Birinci Kordon, dalgalanan Türk bayraklarıyla adeta kırmızıya boyandı. Yürüyüşün ardından meydanda kurulan sahnede Kurtuluş Savaşı, cumhuriyetin ilanı ve Atatürk devrimlerini anlatan bir dans gösterisi yapıldı. "Bu vesile ile Türk Milleti'nin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyor, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu vatan uğruna canlarını, kanlarını feda etmiş vatan evlatlarını minnet ve şükranla anıyorum" diye konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Kılıçdaroğlu seçim sonucunu değerlendirdi!

  Biz bu ülkede sağlıklı ve güçlü bir demokrasinin olmasını umut ediyoruz. "Dolaysıyla ortaya çıkan tablo; diğer muhalefet partileri oy kaybettiğinden ötürü bizim sorumluluğumuz parlamento ve parlamento dışında da çok daha fazla artmıştır" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Sinan Oğan Mahkeme Kararıyla MHP’ye Geri Döndü

  Sinan Oğan Mahkeme Kararıyla MHP’ye Geri Döndü

  MHP'nin en çok fazla konuşulan isimlerinden Sinan Oğan, Bahçeli'nin emriyle MHP'den ihraç edilmişti. Sinan Oğan, mahkemenin hakkında verdiği partiye dönüş kararını Twitter'dan duyurdu. Hatırlanacağı gibi Sinan Oğan partiden genel başkanlığa aday olma çalışmaları yaptığı için atılmıştı. MHP'ye yargı yoluyla dönen Sinan Oğan yeniden genel başkan adayı olabilir ve Devlet Bahçeli'nin planlarını altüst edebilir.

  Okumaya devam et...
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan seçim tebriği

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan seçim tebriği

  Sandıkta ortaya koyduğu irade ile Türkiye'nin geleceğine, 2023 hedeflerine sahip çıkan milletimizin her bir ferdine teşekkür ediyorum. Davutoğlu, mesajında, "Sayın Cumhurbaşkanım, sizden aldığımız bu kutlu davayı daha ileriye taşımaya kararlıyız.

  Okumaya devam et...
 • Meclis’teki kadın sayısı düştü

  Meclis’teki kadın sayısı düştü

  Ancak 1 Kasım seçimlerinin ardından, 26. yasama döneminde, yüzde 13,81'lik oranla meclisteki kadın temsiliyeti düşüş gösterdi. 1 Kasım seçimlerinde AKP'de 31 kadın milletvekili seçilirken, HDP'de sayı 24'e düştü. HDP'den 24 MHP'den de 3 kadın vekil mecliste yer aldı. 1 Kasım'da AKP'den Meclis'e 33 kadın vekil girerken, CHP'de bu sayı 22 oldu. 2011 seçimlerinde 79 kadın vekil seçilmişti.

  Okumaya devam et...