Londravizyon
 • Skandal Porsche'ye de sıçradı

  Skandal Porsche'ye de sıçradı

  Söz konusu cihazın bulunduğu 10 bin civarındaki araçların emisyon salınımının, EPA standartlarının 9 kat üzerine olduğu belirtilen açıklamada, etkilenen dizel araçların 2014 model Touareg, 2015 model Porsche Cayenne, 2016 model A6 Quattro, A8, A8L ve Q5 olduğu kaydedildi.

  Okumaya devam et...
 • Hanehalkı Harcamalarında Zirve İstanbul'un

  Hanehalkı Harcamalarında Zirve İstanbul'un

  Balıkesir - Çanakkale bölgesinde, Ulaşıma ayrılan pay 2003 yılında 8,3 iken bu rakam 2014 yılında 15,6'ya çıktı. Ülkemizde, Hanehalkı Bütçe Anketi verilerine göre hanehalklarının tüketim harcamaları içinde en yüksek payı, konut ve kira harcamaları almaktadır.

  Okumaya devam et...
 • Gezi Olaylarında Gözaltına Alınan 161 Kişiden 28’i

  Gezi Olaylarında Gözaltına Alınan 161 Kişiden 28’i

  Eren Eroğlu'nun ailesi ve avukatların hazır bulunduğu duruşmaya, hiçbir sanık katılmadı. Özel Doğa Hastanesi Mesul Müdürü sanık Ulucan Köse'nin bilirkişi raporunda kusurlu bulunmasından hareketle duruşmalarda hazır bulundurulması ve hakkında yakalama kararı bulunan sanık Feridun Taktak'ın yakalanması konusunda görevi yerine getirmeyenler hakkında suç duyurusunda bulunulması talepleri de mahkemece reddedildi.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul#039;da terör örgütü operasyonu

  İstanbul#039;da terör örgütü operasyonu

  Hedef adreslerde arama yapan ekipler, araçlara evlere ve işyerlerine sıvı bomba atan, yağmacı militanların eylemlerde kullandığı 2 adet pompalı tüfek, 1 adet 7 65 tabanca ile çok sayıda fişek ele geçirdi.

  Okumaya devam et...
 • Hrant Dink cinayeti iddianamesi savcısına iade edildi

  Hrant Dink cinayeti iddianamesi savcısına iade edildi

  Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'ndan sorumlu Başsavcı vekili Orhan Kapıcı'nın incelediği iddianame eksiklikler olduğu gerekçesiyle soruşturma savcısı Gökalp Kökçü'ye iade edildi. Başsavcılığının onayına getirilen iddia belgesi bundan önce de araştırma savcısının talebiyle kendisine geri iade edilmiştiAgos Gazetesi Evrensel Yayım Yönetmeni Hrant Dink cinayetinde "Kamu görevlilerinin ihmali" olduğuna ilişkili olarak araştırma alanında, arasında eskiyen İstihbarat Ev Başkanı Ramazan Akyürek ve ...

  Okumaya devam et...
 • Moody's: En kırılgan beş ülke arasındaki Türkiye 'türbülans'a açık

  Moody's: En kırılgan beş ülke arasındaki Türkiye 'türbülans'a açık

  Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye ekonomisine ilişkin önemli tespitlerde bulundu. Finans piyasalarındaki oynaklık karşısında en kırılgan gelişen ülke Türkiye , ancak Brezilya da tam olarak korunamıyor. Türkiye'nin döviz rezervleri finansman gereksinimiyle karşılaştırıldığında görece düşük. Türkiye'nin kamu maliyesinin gücüne işaret eden Kuruluş, "Toplam dış borçtaki artış, devletten ziyade özel sektörden kaynaklanıyor".

  Okumaya devam et...
 • Muharrem İnce siyaseti bırakacak mı?

  Muharrem İnce siyaseti bırakacak mı?

  Muharrem İnce'ye gerekirse çiftliğini devredebileceğini belirten Ali Alptekin, "Herhangi bir kötü alışkanlığım yok". Bin 500 tavuğum var. İlk vakitlerde al bahçeye sal yumurtlasın sat ücret kazan diyorlardı. Bende hazır var. Buyurun gelin, ister size devredeyim ister ortak yapalım nasıl istiyorsanız ben öyle yaparım. İsterseniz size tavuk ve yumurta da gönderebilirim.

  Okumaya devam et...
 • Bozüyük Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı

  Bozüyük Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı

  Meclis toplantısının hayırlı sonuçlar getirmesi temennisinde bulunan Başkan Üzülmez, Kasım ayındaki önemli gün ve haftalara değindiği konuşmasında, 1 Kasım Pazar günü yapılmış olan genel seçimlerin hayırlı olması dileğini iletti. Milletimiz Pazar günü sandıklara gidip kendi iradelerini ortaya koydular. "Bu yeni dönemde yeni Türkiye'nin hep birlikte kurulması için rabbim hayırlar nasip etsin" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Yüksekova’da çatışma: 2 ölü

  Yüksekova’da çatışma: 2 ölü

  Edinilen bilgiye göre, Yüksekova ilçesi Cumhuriyet Mahallesi'nde PKK'liler ile polis arasında çatışma çıktı. Gençler çevrede bulunan yurttaşlar tarafından Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Zırhlı kepçe ve panzerler eşliğinde Şemdinli yol güzergahındaki bir sokakta barikatları kaldırmaya çalışan polise tepki gösteren yurttaşlar toplanarak zılgıt, slogan ve gürültü çıkarma eylemi yapıyor.

  Okumaya devam et...
 • Aziz Alemdar’ın davası 25 Şubat’a ertelendi

  Aziz Alemdar’ın davası 25 Şubat’a ertelendi

  Anayasa Mahkemesinden gelecek görüş yazısını bekliyoruz. Mahkeme başkanı, yargılamanın iptali ile ilgili Anayasa Mahkemesi'ne gönderilen yazının beklenmesine karar verdi. AK Parti, tek başına iktidar oldu, ülkemiz için hayırlısı diyorum. Kocaoğlu, "Sayın Başbakanımız, seçimin ardından yaptığı konuşmada demokrasiye, hukuka çok büyük vurgu yaptı".

  Okumaya devam et...
 • Harç ve Cezalara Zam! Ehliyet ve Pasaport Ücretleri Ne Kadar Olacak?

  Harç ve Cezalara Zam! Ehliyet ve Pasaport Ücretleri Ne Kadar Olacak?

  Vergi Usul Kanunu uyarınca her yıl yeniden değerleme oranını, TÜİK'in Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksine göre açıklayan Maliye Bakanlığı'nın, 2016 oranını da bu ay içinde ilan etmesi bekleniyor. A, F ve H sınıfı ehliyetler 246,7 liradan 2016 senesinde 261 liraya, B sınıfı ehliyet 501 liradan 530,1 liraya, E ve D sınıfı ehliyetler ise 756 liradan 799,8 liraya yükselmesi beklenmekte.

  Okumaya devam et...
 • Kilosu 1 liradan hamsiye yoğun ilgi

  Kilosu 1 liradan hamsiye yoğun ilgi

  Zonguldak'ta sabah 04.30 sıralarında denize açılan balıkçılar, yaklaşık 40 ton hamsi ile geri döndü. Batı Karadeniz'de çıkan balığı vatandaşa taze ve ucuz bir şekilde yedirmeye çalışıyoruz.

  Okumaya devam et...