Londravizyon
 • Borsa güne yükselişle başladı

  Borsa güne yükselişle başladı

  BIST 30 endeksi ise ilk seansı 242,08 puan ve yüzde 0,25 değer kaybederek 97.280,42'den kapattı. BIST 100 endeksi, önceki kapanışına göre 370,85 puan artarken, bankacılık endeksi yüzde 0,49, holding endeksi yüzde 0,39 yükseliş kaydetti.

  Okumaya devam et...
 • ABD beklentilere paralel açık verdi

  ABD beklentilere paralel açık verdi

  Beklentiler açığın 41,0 milyar dolara çıkacağı şeklindeydi. Ayrıca, ağustos ayına ait dış ticaret açığı 48,3 milyar dolardan 48 milyar dolara revize edildi. Çin ile yapılan ticarette açık genişledi ve 34,95 milyar dolardan 36,28 milyar dolara geldi. Bir önceki ay ithalat 50,28 milyar dolar seviyesindeyde bulunuyordu.

  Okumaya devam et...
 • Candy Crush rekor ücrete satıldı

  Candy Crush rekor ücrete satıldı

  Nisan 2012'de piyаsаyа çıkan ve üç yıldan kısа süre içerisinde 500 milyondan fazla tablet yа dа akıllı telefоna yüklеnеn Candy Crush 5, 9 milyar dolara el dеğiştirdi. En büyük oyuncu tabanına sahip olan Candy Crush dışında birçok mobil oyuna daha sahip olan İrlanda kökenli King'in satım işlemleri yine İrlanda'da gerçekleşti.

  Okumaya devam et...
 • Adil Gür, Bekir Ağırdır’a öyle bir yanıt verdi ki

  Adil Gür, Bekir Ağırdır’a öyle bir yanıt verdi ki

  AK Parti'nin bu seçim başarısına en yakın anket sonucunu açıklayan şirket ise A&G araştırma oldu. "AK Parti içinden değil 5. partinin tamda muhalefetin içinden çıkacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı. Son hafta yaptığımız araştırmada 47.2 bulduk. Bir araştırma yapıyoruz. Bunun etiği var. Bir araştırmacı dürüst olduğu müddetçe ancak var olabilir. "Bugüne kadar çok şükür yanılmadım" dedi.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul’da YDG-H’ye operasyon

  İstanbul’da YDG-H’ye operasyon

  Operasyonda, Sultangazi'deki bazı marketlerin soyulması, kent ormanındaki özel güvenlik görevlilerinin gasbedilmesi, kent ormanı parkındaki özel güvenlik kulübelerine molotofkokteyli atılması olaylarına da karıştığı öne sürülen 15 şüpheli yakalandı.

  Okumaya devam et...
 • Yüksekova’da 2 asker şehit oldu

  Yüksekova’da 2 asker şehit oldu

  Açıklamada, şehitlere Allah'tan rahmet, ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına ve Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan askere acil şifalar temenni edildi.

  Okumaya devam et...
 • Anayasal Soruşturma Bürosunda 3 Yeni Savcı Görevlendirildi

  Anayasal Soruşturma Bürosunda 3 Yeni Savcı Görevlendirildi

  Ankara Sincan Adliyesi'nde vazife yapan nihai mazeret kararnamesi ile Ankara Adliyesi'ne atanan savcı Selda Binboğa Kurtuluş ve yeniden nihai mazeret kararnamesi ile Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcıvekili'nden Ankara Adliyesi atanan Velihattin Eldemir Anayasal Düzene Karşın İşlenen Suçlar Araştırma Ofisi'nda görevlendirildi.

  Okumaya devam et...
 • CHP yönetiminden kurultay çağrılarına yanıt

  CHP yönetiminden kurultay çağrılarına yanıt

  CHP'de Genel Başkan Yardımcıları, Parti Meclisi üyeleri, Yüksek Disiplin Kurulu üyeleri, milletvekilleri ile il ve ilçe kongrelerinde seçilenler delege oluyor. 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi sonrası olağanüstü kurultay çağrılarının yapıldığı CHP'de, bugüne kadar 18'i olağanüstü, 34'ü de olağan olmak üzere toplam 52 kurultay gerçekleştirildi.

  Okumaya devam et...
 • Su almaya giden anne-kıza kamyon devrildi

  Su almaya giden anne-kıza kamyon devrildi

  Anne ve kızının yanında olan başka bir kadın ise kamyonu görünce kaçarak kurtuldular. Vinç sayesinde kaldırılan kamyonun altından uzunca uğraşlar neticesi çıkartılan Havva Celep ve Mürüvvet Gören zor yara almış olarak Zonguldak Atatürk Hükümet Hastanesi'ne kaldırıldı.

  Okumaya devam et...
 • Adana’da PKK operasyonu: 7 gözaltı

  Adana’da PKK operasyonu: 7 gözaltı

  Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bugün sabah saatlerinde Seyhan ilçesindeki Küçükdikili Mahallesi'nde önceden belirlediği evlere operasyon düzenledi.

  Okumaya devam et...
 • Hakkari Valiliği: Yapılan müdahaleler sonucunda beş adet barikat kaldırıldı

  Hakkari Valiliği: Yapılan müdahaleler sonucunda beş adet barikat kaldırıldı

  Bölgede yaşayan vatandaşlarımız duyarlılık göstererek teröristlerin çağrısına uymamışlardır. Yapılan müdahaleler anında bölücü terör teşkilatı mensuplarınca güvenlik güçlerine karşı uzunca namlulu silahlarla saldırı düzenlendiğinin aktarıldığı açıklamada, "Güvenlik güçlerimizin anında cevap vermesi üst kısmına çıkan arbede neticesi 2 bölücü terör teşkilatı üyesi tesirsiz duruma getirilmiştir".

  Okumaya devam et...
 • Türkiye’de tüketim harcamasının yüzde 24,5’i İstanbul’da yapıldı

  Türkiye’de tüketim harcamasının yüzde 24,5’i İstanbul’da yapıldı

  Bölgede, hanehalklarının tüketim amaçlı yaptıkları harcamaların içerisinde gıda ve alkolsüz içecekler harcamasının payı yüzde 26. Harcamaların yalnızca yüzde 1,9'u Kuzeydoğu Anadolu bölgesindeki hanehalkları tarafından gerçekleştirildi. Eğitim harcamalarına en çok yüksek hissesi ayıran bölge yüzde 3,2 ile İstanbul oluyor. Eğitime en düşük hisse ise yüzde 1,4 ile Doğu Karadeniz, Ortadoğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ayrıldı.

  Okumaya devam et...
 • Oy ve Ötesi: Tutanaklardaki Uyuşmazlık Nihai Sonucu Etkilemiyor

  Oy ve Ötesi: Tutanaklardaki Uyuşmazlık Nihai Sonucu Etkilemiyor

  Bu uyuşmazlık oranının seçimin nihai sonucunu etkilemeyecek oranda olduğunu söyleyebileceğimiz gibi 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri'nde tespit ettiğimiz uyuşmazlıktan da az olduğunu belirtiriz" şeklinde aktardı. "Oy ve sandık bazında, il kırılımlı olarak saptama edilen değişiklikler ve karşılaştırılan tutanaklar oyveotesi.org adresinden görüntülenebiliyor".

  Okumaya devam et...
 • HDP’li Ayhan Bilgen’den

  HDP’li Ayhan Bilgen’den "başkanlık" düzeltmesi

  Bilgen, bir gün önce sarfettiği bu cümlenin "HDP, başkanlığı tartışmaya açık" olarak yorumlaması üzerine bugün Twitter'den mesajlarını düzeltti. Meclis anayasa komisyonundaki tavrımızın da, seni başkan yaptırmayacağız sözlerinin de arkasındayız.

  Okumaya devam et...
 • TBMM yeni döneme hazırlanıyor

  TBMM yeni döneme hazırlanıyor

  Milletvekillerinin yemininin sonrasında, yeni devlet amaçlı de aşama işlemeye başlayacak. TBMM Başkanı seçim turlarının 23 Kasım Salı günü yapılması bekleniyor. Genel Kurul'da Başkanlık Divanı üyeliklerine seçim de yapılacak. TBMM Başkanlık Divanı'nda AK Parti'ye iki, CHP ve HDP'ye birer Meclis Başkanvekilliği düşecek.

  Okumaya devam et...
 • Borsa ilk seansı yükselişle tamamladı

  Borsa ilk seansı yükselişle tamamladı

  Altın fiyatlarında geçtiğimiz haftaya göre düşüş var. İstanbul Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 106,84 lira, Cumhuriyet altınının satış fiyatı ise 718,68 lira oldu. Birinci seansta, hisse senetleri 589,67 puan değer kazandı. Uluslararası piyasalarda altının onsu 1.165,86 dolardan, Londra Brent tipi ham petrolün varil fiyatı ise 47,36 dolardan işlem görüyor.

  Okumaya devam et...
 • Draghi yine genişleme sinyali verdi

  Draghi yine genişleme sinyali verdi

  Avrupa Merkez Bankası Başkanı Mario Draghi, politika yapıcıların Mart ayında başlatıkları parasal teşviklerin derecesini Aralık ayındaki toplantıda gözden geçireceklerini tekrarladı. Aralık toplantısında ek parasal genişlemeyi ele alacaklarını bir kez daha vurgulayan Draghi, gerekli tüm enstrümanları kullanmak için istekli olduklarını söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Pasaporta, ehliyete, vergiye zam

  Pasaporta, ehliyete, vergiye zam

  A Sınıfı sürücü belgeleri için ise 126,7 lira ödeyen vatandaşların cebinden 2016'dan itibaren 133,8 lira çıkacak. Damga vergisindeki maktu tutarların yeniden değerleme oranı kadar arttırılması durumunda da yıllık gelir vergisi beyannamelerindeki damga vergisi 47.83 lira olacak.

  Okumaya devam et...
 • Burs ve kredi başvuruları bugün sona erecek

  Burs ve kredi başvuruları bugün sona erecek

  KYK burs başvuruları için son gün bugün. KYK bursundan kimler yararlanabilir? 2015-2016 döneminde vatan içinde okuyan ön lisans, lisans, hususi kabiliyet, master, doktora ve ilave kontenjan öğrencileri, burs ve krediye "http://kyknet.gsb.gov.tr/" adresinden başvurabilecek.

  Okumaya devam et...