Londravizyon
 • Sıkı duruş devam edecek

  Sıkı duruş devam edecek

  Başkanı Erdem Başçı, enflasyon görünümünde belirgin bir iyileşme sağlanana kadar para politikasındaki sıkı duruşun sürdürüleceğini bildirdi. Mevcut siyaset duruşunun mal şişkinliği görünümüne hakkında sıkı, döviz likiditesinde stabilizatör ve mali istikrarı müzahir olduğuna ayraç fail Başçı, mal şişkinliği görünümünde açıkça birlikte düzelme sağlanana denli mülk politikasındaki düzen bağı duruşun sürdürüleceğine dikkati çekti.

  Okumaya devam et...
 • İlk 100 gün reformlarını dört gözle bekliyoruz

  İlk 100 gün reformlarını dört gözle bekliyoruz

  TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ise değişimin bir ihtiyaç değil, zorunluluk olduğunu kaydetti. Üretimde en mühim hedeflerinin fasonculuktan ve takipçilikten kurtulmak olduğunu ifade eden Aymen, daha çok mal satarak refah seviyesini artırmanın olanaklı olmadığını altını çizdi.

  Okumaya devam et...
 • Döviz Bozduran Müşteriye İki Kez 10 Bin Lira Ödediler

  Döviz Bozduran Müşteriye İki Kez 10 Bin Lira Ödediler

  Veznedar arkasına dönüp ödemenin kalan kısmı olan 3 bin 900 lirayı hazırlarken, müşteri de parayı sayıp cebine koydu. Bir süre sonra ise döviz bürosu çalışanı tekrar hesap yaptığında vatandaşa 10 bin lira fazla verdiğini fark ederek döviz bürosu sahibi Coşkun Niziplioğlu'na durumu anlattı.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul’da Rus taraftar bıçaklandı

  İstanbul’da Rus taraftar bıçaklandı

  Saldırganlar ise olay yerinden kaçtı. Rus taraftarın sağlık durumu iyi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan yabancı uyruklu şahıs, ambulansla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Görgü tanıkları, grup içindeki bazı kişilerin üzerinde Beşiktaş forması olduğunu söylediler. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis kaçan şahısların bulunması için arama çalışması başlattı.

  Okumaya devam et...
 • Selçuk İnan’ın acı günü

  Selçuk İnan’ın acı günü

  Kazayı gören başka sürücülerin ihbarı üzerine hadise yerine polis ve ambulans sevk edildi. Ağır yaralanan Özer, hususi bir hastaneye kaldırıldı. Hatay'ın Arsuz ilçesindeki trafik kazasında Galatasaraylı futbolcu Selçuk İnan"ın dayısının erkek çocuğu Egemen Özer can verdi, 3 birey yaralandı".

  Okumaya devam et...
 • Jitem sanıklarının tamamına beraat

  Jitem sanıklarının tamamına beraat

  Faili meçhul cinayetlere kurban gidenlerin yakınlarından bazılarıysa, Kürtçe tercüman aracılığıyla konuşarak sanıkların cezalandırılmasını istedi. Zira 18 Haziran 2015 tarihli son duruşmada Savcı Hasan Ali Erkan, "suç işlemek amacıyla teşekkül oluşturma ve bu teşekküle üye olma, adam öldürmeye azmettirme ve adam öldürme" suçlarından yargılanmakta olan 8 sanığın her biri için "tanıkların ifadelerinin ve olaylarla ilgili kesin, inandırıcı ve vicdani kanaate uygun delil bulunmadığı" ...

  Okumaya devam et...
 • PKK sözde ateşkesi bitirdi, 2 asker şehit!

  PKK sözde ateşkesi bitirdi, 2 asker şehit!

  Hükümetin, Dolmabahçe Mutabakatını reddettiğini ve Abdullah Öcalan'a ağır tecrit uyguladığını savunan KCK açıklamasında, "AKP seçimden sonra da bir savaş hükümeti olacağını ortaya koymuştur". Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda muhtarlara seslenirken, çözüm sürecine ve PKK'ya yönelik operasyonlara da vurgu yapmış ve "Terör örgütü silahlarını bırakıp gömene kadar, tüm elemanları teslim olmak veya ülke dışına çıkmak suretiyle tasfiye oluncaya kadar bu mücadele ...

  Okumaya devam et...
 • Facebook un 3. Çeyrek Geliri Yüzde 41 Arttı

  Facebook un 3. Çeyrek Geliri Yüzde 41 Arttı

  Facebook geçen yılın üçüncü çeyreğine nazaran gelirlerini % 41 oranında arttırdı. Piyasaların beklentisi ise şirketin 4,37 milyar dolar gelir ve 817 milyon dolar ( pay başına 0,52 dolar) net kar açıklayacağı yönündeydi. Yurt içerisinde ikamet edip başka ülkeleri ziyaret eden bireylerin harcamalarından meydana gelen turizm masrafı de geçen senenin benzer çeyreğine yönelik yüzde 14,1 artarak 1 milyar 344 milyon 630 bin dolar oluyor.

  Okumaya devam et...
 • Demirtaş: Başkanlık’la alakalı tavrımızda farklılık yok

  Demirtaş: Başkanlık’la alakalı tavrımızda farklılık yok

  Başkanlıkla alakalı tavırlarının kişisel olmadığı üzerinde duran Demirtaş, "Öncelikle darbe anayasasından Türkiye'nin kurtulması gerek". Anayasa da tartışılması lazım gelen esas mühim mevzular, temel insan hakları, özgürlükler konusudur. Tespitlerimize göre Halkların Demokratik Partisi HDP seçmeni sandığa gitmedi. Öcalan ve KCK'nın da sürece dahil edilmesi gerektiğini anlattı. "Karnından konuşarak değil, projesini ortaya koymalı" diye konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Mardin’de Eş Zamanlı Operasyon

  Mardin’de Eş Zamanlı Operasyon

  Mardin'in Nusaybin ilçesinde jandarma ekipleri seçim sonrası yaptıkları operasyonda 6 kişiyi gözaltına aldı.Edinen bilgilere göre, Nusaybin ilçe Jandarma ekipleri tarafından Akarsu mahallesine yapılan şafak operasyonunda Sidar A., Sait Ö.,...

  Okumaya devam et...
 • Fransa Cumhurbaşkanı Hollande Çin de Bir Dizi Anlaşma

  Fransa Cumhurbaşkanı Hollande Çin de Bir Dizi Anlaşma

  Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, görüşmede iki liderin gelecek ay Paris'te düzenlenecek COP21 İklim Değişikliği Zirvesi'nden "iddialı" bir anlaşma çıkması konusunda çağrı yaptığı bildirildi. Fransa, Paris'teki konferansta küresel ısınmanın önlenmesi, sera gazı boşaltımı gibi konularda tarafların anlaşma imzalamasını istiyor. Almanya ise, ekim sonunda Çin ziyaretinden 15,5 milyar avroluk, Airbus uçak siparişi almıştı.

  Okumaya devam et...
 • Sürücü ve Parkomat Görevlisi 1 Lira Yüzünden Kavga Etti

  Sürücü ve Parkomat Görevlisi 1 Lira Yüzünden Kavga Etti

  Otomobilin arka bölümünde yumruklar ve tekmeler ile başlayan tartışmaya otomobilde bulundan öbür birey de katıldı. Bu sırada yere düşen parkomat görevlisi ile kavga eden kişiler çevreden yetişen vatandaşlar tarafından kuvvetli ayrıldı. Bir süre süre gelen kavga kameranın fikir tarafından kayboluyor. Kavganın sonrasında parkomat görevlisini yaralama eden kişiler olay yerinden uzaklaşırlarken, dayak yiyen parkomat görevlisi, olay mahaline gelen polis ekipleri aracılığıyla yakıntıcı oluyor.

  Okumaya devam et...
 • G20 Liderler Zirvesi#039;ne doğru

  G20 Liderler Zirvesi#039;ne doğru

  Bakan Altınok, çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri Fahri Kasırga ile Antalya'ya geldi. Muhtarlardan, Bakan Altınok'un eski çalışma arkadaşlarına birçok kişi "Hoşgeldiniz" demek için sıraya girdi. Kaymakamlık ziyaretinin ardından Serik Belediyesine hareket eden Altınok, mesafenin kısa olması sebebiyle yürüyerek belediye binasına geçti.

  Okumaya devam et...
 • Bitlis’te Silahlı Kavga: 3 Ölü, 10 Yaralı

  Bitlis’te Silahlı Kavga: 3 Ölü, 10 Yaralı

  Meydana gelen kavgada Mehmet K, İsmet K.ve Gülhan Y. hayatını kaybederken 4'ü ağır olmak üzere toplam 12 kişi çeşitli yerlerinde yaralandı. 2 kişinin cesedi Adilcevaz Onkoloji Hastanesi morguna, 1 kişinin cesedi ise Ahlat Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

  Okumaya devam et...
 • Bülent Ecevit’in ölüm yıl dönümü

  Bülent Ecevit’in ölüm yıl dönümü

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da konuşmasında Bülent Ecevit'e vatandaşların birçok unvan verdiğine işaret ederek, en çok akılda kalan ünvanın 'Halkçı Ecevit' olduğunu söyledi. Onun tek ideali vardı; Mustafa Kemal Atatürk'ün Türkiye'sini çağdaş uygarlıkla bütünleştirmekti. Siyasal yaşamında zaman zaman inişleri çıkışları oldu ama hiçbir zaman yılmadı.

  Okumaya devam et...
 • Yılbaşı sepetinde tütün ve alkol olmayacak

  Yılbaşı sepetinde tütün ve alkol olmayacak

  Peki ama kurul hangi gerekçeyle böyle bir karar aldı? Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu'nun bu emsal kararı yeterli görülmemekle birlikte, yılbaşında ortaya çıkan rezaletleri görmek istemeyen Müslümanlar tarafından olumlu karşılandı.

  Okumaya devam et...