Londravizyon
 • Memurların çalışma saati değişti

  Memurların çalışma saati değişti

  Valilik yazılı açıklama yaparak kamu personelinin yeni mesai saatlerini duyurdu. 8 Kasım Pazar günü saatlerin ileri alınacak olması sebebiyle mesai saatleride düzenlenecek. Kurum ve Kuruluşlar düşüncesince hususi kanun, nizamname ve emirle belirleme edilen emek saatlerinin uyulmasına değgin esaslar, Valiliğin onayı içerlemek aracılığıyla saklıdır.

  Okumaya devam et...
 • Tüpraş'tan 1,7 milyar lira net kar

  Tüpraş'tan 1,7 milyar lira net kar

  Açıklama şöyle: ’Sektörde faziletli mevsim ve ceninisakıt yer yağı fiyatının tüketimi desteklemesi ile mazot ve motorinde Akdeniz sahası yer yağı ürünleri eder rasyoları kalık ve üçüncü çeyrek devirde Akdeniz Rafineri Marjı sabık yılki 3,45 dolar/varil değerinden 4,92 dolar/varile, dokuz maaş devirde ise 1,31 dolar/varil değerinden 5,26 dolar/varile yükselmiştir.

  Okumaya devam et...
 • Mehmet Şimşek açıkladı: Geniş bir reform paketi geliyor

  Mehmet Şimşek açıkladı: Geniş bir reform paketi geliyor

  Habere göre Şimşek, hükümetin sermaye piyasalarını derinleştirecek, Türk şirketlerini yurt içinden kredi alma konusunda ve büyümeyi finanse ederken kredi kullanmak yerine hisse artırımına teşvik edecek adımlar üzerinde çalıştığını söyledi. “Merkez bankalarının siyasiler tarafından eleştirilmesi Türkiye’ye özgü bir şey değil. Banka hâlâ bağımsız kararlar alabiliyor. "Ancak kredi stratejileri uzmanı Nicholas Spiro, 'Eğer anlamlı reformlar için bir katalizör olacaksa, bu AKP'nin ezici zaferi ...

  Okumaya devam et...
 • Kasım 2015 altın fiyatları Çeyrek altın ne kadar?

  Kasım 2015 altın fiyatları Çeyrek altın ne kadar?

  Seçimlerden sonra herkes tarafından beklenen "düşüş beklentisi" çeyrek altında gerçek oldu ve çeyrek altın fiyatları geriledi. Altın fiyatları seçim sonuçlarının belli olmasının ardından resmen çakıldı. Ancak beklendiği gibi olmadı. Borsalar tavan yaparken altın ve döviz fiyatları yerle bir oldu. Altının bundan sonraki seyrinin nasıl olacağı merak ediliyor.

  Okumaya devam et...
 • Murat Ülker’den Ali Atıf Bir açıklaması

  Murat Ülker’den Ali Atıf Bir açıklaması

  RADİKAL – Ülker Grubu vakfına ait İstanbul Şehir Üniversitesi’ne, kayyum atamasından önce Bugün gazetesinde yazan Ali Atıf Bir’in atanması tartışmalara yol açmıştı. Atıf Bir, rektörlük için kendisini Mütevelli Heyet Başkanı Murat Ülker'in bizzat aradığını belirterek, patronu Akın İpek'ten izin isteyip ayrıldığını bildirmişti.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul’da dehşete düşüren olay! Baba şok oldu

  İstanbul’da dehşete düşüren olay! Baba şok oldu

  Yunus E., acılar içinde kıvranan karısını yaklaşık 10 saat evde hapsetti. 23 Ekim tarihinde İstanbul Küçükçekmece'de meydana gelen olayda, 15 yıllık evli olan 5 çocuklu Yunus E. Akşam saatlerinde Cinayet Büro Amirliği'ne bağlı ekipler Yunus E.'yi yakalayarak gözaltına alındı. Ambulansla Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülen Z.E.

  Okumaya devam et...
 • Enflasyon giyim ve ayakkabıyla yükseldi

  Enflasyon giyim ve ayakkabıyla yükseldi

  Buna göre; TÜFE?de (2003=100) 2015 yılı Ekim ayında bir önceki aya göre yüzde 1,55, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 7,86, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,58 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 7,69 artış gerçekleşti. TÜİK ekim ayı enflasyon ana harcama grupları verilerine göre Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli bölgesinde aylık bazda en yüksek artış giyim ve ayakkabı gruplarında oldu.

  Okumaya devam et...
 • Sulh Ceza Hakimliği’nden Koza İpek kararı

  Sulh Ceza Hakimliği’nden Koza İpek kararı

  Bilirkişilik yapması ile alakalı hukuksal bir mani var olmadığını anlatan Çomaklı, " Tamamıyla müstakil ve talimatsız, hukuka uyumlu olarak hazırlamış olduğumuz bilirkişi raporu şahsım üzerinden idrak operasyonu ile karalanmak ve itibarsızlaştırmak istenmektedir.

  Okumaya devam et...
 • Brezilya’da baraj çöktü, 16 ölü var

  Brezilya’da baraj çöktü, 16 ölü var

  Barajın çökmesi neticesi yakınlarda mevcut bulunan bir kentin ve madenin tümünün sular altında kaldığı ifade edildi. Madene 7 km uzaklıktaki, yaklaşık 500 nüfuslu kasabanın sakinleri yüksek kesimlere tahliye edildi.

  Okumaya devam et...
 • MHP İzmir’de toplu istifa

  MHP İzmir’de toplu istifa

  Başarısız olan gitmeli yerini yenilerine bırakmalı. "Parti bizim kişisel malımız değildirUlusal Mücadele'nin başladığı İzmir'de Hasan Tahsin ruhunda davranış eden bizler, bu ülkenin demokratik haklar düzeni içerisinde devamlılığının sürdürülebilmesine inanan insanların güvenini kaybetmiş bulunmaktayız".

  Okumaya devam et...
 • Servis minibüsü kazası: 2 ölü, beşi öğrenci 7 yaralı

  Servis minibüsü kazası: 2 ölü, beşi öğrenci 7 yaralı

  Aydın Germencik ilçesinde korkunç kaza yaşandı. Ortadan ikiye bölünen otomobildeki 2 şahıs yaşamını yitirirken, servis minibüsünün şoförü ile 7'si öğrenci 8 şahıs yaralandı. Hastaneye kaldırılan servis minibüsü sürücüsü ve yolcuların durumunun iyi olduğu öğrenildi. Kazanın hatalı solama ve aşırı sürat nedeniyle meydana geldiğini belirten görgü şahitleri ve polisler servis minibüsünün aşırı süratli olduğunu ve minibüsün fren izi ile çarpışmadan sonra durabildiği yer arasında yaklaşık 100 ...

  Okumaya devam et...
 • Kpss Soruşturmasında 3 Kişi Adliyeye Sevk Edildi

  Kpss Soruşturmasında 3 Kişi Adliyeye Sevk Edildi

  KPSS'deki usulsüzlük iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 3 kişi adliyeye sevk edildi. Gözaltındaki biri kadın 3 zanlı, daha sonra Ankara Adliyesine getirildi. Yasa dışı "telekulak skandalı", HSYK Başmüfettişi Yunus Nadi Kolukısa tarafından yürütülen soruşturma sırasında ortaya çıktı. Paralel'in emniyetteki kilit ismi olan dönemin İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer'in, sahte isimler ve uydurma suçlamalarla istediği dinleme talepleri, çoğu ...

  Okumaya devam et...
 • Digiturk resmen Katarlılara satıldı

  Digiturk resmen Katarlılara satıldı

  Diğer yandan ulaştığımız bir TMSF yetkilisi, bazı medya kuruluşlarında çıkan satışın tamamlandığına dair haberlerin gerçek olmadığını, sürecin devam ettiğini belirtti. Katarlı iletişim araçları firması beIN Media Group , Çukurova Grubu’nun Mayıs 2013 tarihinden itibaren Türkiye Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nda (TMSF) mevcut Digiturk’teki ortaklığına bağlı hile haklarını satın almıştı.

  Okumaya devam et...
 • Doların ateşi yükseldi

  Doların ateşi yükseldi

  Açıklanacak verilerin güçlü gelmesi halinde ise doların uluslararası piyasalarda tekrar değer kazanması, Türk Lirası / Dolar kurunun 2.90'a kadar çıkması bekleniyor. Saatlik çalışma ücretleri de yüzde 2,5 oranında yükselerek, 2009'dan sonra en büyük artış olarak kayıtlara geçti. Ek olarak ABD de genel işsizlik oranı da %5 seviyesine geriledi ve bu rakam da %5.1 beklentisine kıyasla daha iyi açıklanmış oldu.

  Okumaya devam et...
 • DHMİ: Uçak yolcu sayısı % 8.9 arttı

  DHMİ: Uçak yolcu sayısı % 8.9 arttı

  Türkiye hava sahasından ekim ayında 32 bin 30 üst geçiş (overflight) trafiği gerçekleşirken, üst geçiş trafiği geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2,5 arttı. İSTANBUL'DAKİ ÜÇ HAVALİMANI İÇ HAT YOLCU SAYISINI ARTIRDI DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada İstanbul'daki üç havalimanının özellikle iç hat yolcu sayısını arttırdığı belirtilerek şöyle denildi: "Ekim Ayı İç hat yolcu trafiği artışına en çok katkıyı, 100 binden fazla eklemiş oldukları yolcu sayısı ile İstanbul Sabiha ...

  Okumaya devam et...
 • Şekerbank 9 aylık dönemde % 16 büyüdü

  Şekerbank 9 aylık dönemde % 16 büyüdü

  VakıfBank olarak ülkeye değer yaratan havalimanı, köprü ve otoyol başta olmak üzere, önemli ve büyük altyapı projelerinin finansmanı alanındaki öncü konumlarını pekiştirdiklerini belirten Aydoğan, "Toplam proje finansman kredilerimiz yüzde 27 artışla 8 milyar dolara yaklaştı" diye konuştu.

  Okumaya devam et...
 • "Paralel Yapı" iddianamesi kabul edildi

  Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak. İddianamede şüphelilerin "yasadışı dinleme" yaptıkları iddia ediliyor. Diğer 141 şüpheliye "resmi belgede sahtecilik, iftira, görevi kötüye kullanma, haberleşmenin gizliliğini ihlal, kişiler arasındaki konuşmaların dinlenmesi ve kayda alınması, özel hayatın gizliliğini ihlali, kişisel verilerin kaydedilmesi ve verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme" gibi suçlardan, 35 ila 878 arasında değişen cezalar istendi.

  Okumaya devam et...
 • Dolarda rotayı ABD verisi çizecek

  Dolarda rotayı ABD verisi çizecek

  ABD tarım dışı istidamının iyi gelmesi, ABD Merkez Bankası Fed'in faiz artırmak için elini güçlendiriyor. Açılışın ardından gelen satışlardan sonra endeks kazançlarını silip negatif seyir izlemeye başladı. Öte yandan, eylül ayı tarım dışı istihdam verisi 142 binden 137 bine, ağustos ayı verisi ise 136 binden 153 bine revize edildi. Veri öncesinde global piyasalara baktığımızda ABD tarafında sınırlı da olsa zayıf bir görünüm takip edilirken, gelişmekte olan ülke piyasalarında sakin duruşun ...

  Okumaya devam et...
 • Borcu Olanlar Bu Haber Size 'Emlak Vergisi Ödemelerinde Bu Ay Son'

  Borcu Olanlar Bu Haber Size 'Emlak Vergisi Ödemelerinde Bu Ay Son'

  Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde Emlak ve Çevre Temizlik Vergisinde 2. taksit ödemelerinin başladığı bildirildi. Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ay, 2015 yılı emlak vergisi 2. Konutlаrdа su tüketim miktarı esas alınarak hesaplama yapılıyor. Büyükşehir belediyelerinde metreküp başına 26 kuruş, diğer belediyelerde 20 kuruş uygulanıyor.

  Okumaya devam et...