Londravizyon
 • Elektrikli Araba Sayısı Artıyor

  Elektrikli Araba Sayısı Artıyor

  Dünyanın ün yapmış olan otomotiv firmalarının yer aldığı gelişmiş ülkeler, elektrikli otomobil kullanımında da ilk sıralarda bulunuyor. Bu Senenin ilk çeyreğine ait satış rakamları incelendiğinde ABD, en çok fazla elektrikli otomobil satılan ülke oldu.

  Okumaya devam et...
 • Nusaybin’de Polise Bombalı Saldırı: 3 Yaralı

  Nusaybin’de Polise Bombalı Saldırı: 3 Yaralı

  Araçları barikat olarak kullanan teröristler, yolda bulunan MOBESE kameralarını da ateş açarak, tahrip etti. Saldırıda, 3 polis memuru yaralandı. Zırhlı araçlarla olay yerine gelen polis ekiplerini gören grup, ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirdi.

  Okumaya devam et...
 • Hüyük’te MHP’li meclis üyeleri partilerinden istifa etti

  Hüyük’te MHP’li meclis üyeleri partilerinden istifa etti

  Tolun, belediye meclis üyeliğini bağımsız olarak sürdüreceğini ifade etti. Ama genel başkanın ilk günkü konuşmaları, yani daha sabah olmadan seçimi işaret etmesi öyle algılanması, bize oy veren insanlar da tepki vermeye başladı. Belediye meclis üyeliğinden değil, MHP üyeliğimden istifa ediyorum . "Hiçbir arka niyetimiz ya da maddi manevi çıkarımız yok" diye konuştu. Meclis üyeleri, basın açıklamasının ardından Milliyetçi Hareket Partisi MHP Hüyük İlçe Teşkilatı'na istifa dilekçelerini sundu.

  Okumaya devam et...
 • TSK: 13 terörist etkisiz hale getirildi

  TSK: 13 terörist etkisiz hale getirildi

  Genelkurmay Başkanlığı , internet sitesi üzerinden önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgi verildi. Hakkari/Şemdinli kırsalında icra edilen operasyonda tespit edilen 11 Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bitlis'in Tatvan ilçesinde üç işbirlikçi şahıs gözaltına alındı. Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari'nin Şemdinli İlçesi'nin kırsal kesiminde düzenlenen operasyonda 11, Şırnak ve Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde 2 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

  Okumaya devam et...
 • Erdoğan Sarıyer’de Vatandaşlarla Sohbet Etti

  Erdoğan Sarıyer’de Vatandaşlarla Sohbet Etti

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra güzergahı üzerindeki bir cafenin işletmecisinin daveti üzerine buraya girerek vatandaşlarla sohbet etti. İş yeri sahibinin ayyıldızlı bir buket çiçek sunduğu Erdoğan, kahve içip mekandan ayrıldı. Aslında biz beklemiyorduk. Korumalarıyla birlikte bir anda durdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sarıyer"de yurttaşlarla konuştu". Bizim meşhur kahvelerimizden içti .

  Okumaya devam et...
 • İstanbul’un 6 ilçesinde elektrik kesintisi yapılacak

  İstanbul’un 6 ilçesinde elektrik kesintisi yapılacak

  Pendik'de 09.00-12.00'de Ertuğrul Gazi Mahallesi Aydos, Mandıra, Kumru, Kadir, Çağlayan, Çağlar, Bereket, Berat, Alper, Yakacık, Türker, Topçam, Oğuz, Nene Hatun, Uluğbey, Adalet, Yasemin, Defne, Yalçın, Kavisli, Huzur, Sivas, Miraç, Mevlüt ve Başak sokaklar, Kadıköy'de 09.00-15.00'de Sahrayı Cedit Mahallesi Çamlıpark, Ferit Bey, Mescitli ve İnönü Sokak, 09.00-20.00'de Merdivenköy Mahallesi Fahrettin Kerim Gökay, Hoşgörü, İlkyuva, Hamle, İmam Ramiz, Emin Çınarpaşa Sokakları, Kartal'da ...

  Okumaya devam et...
 • Şemdinli’de patlama: 2 çocuk ağır yaralı

  Şemdinli’de patlama: 2 çocuk ağır yaralı

  Hakkari Şemdinli'de meydana gelen büyük patlamada 2 çocuk ağır yaralandı. Ağır yaralanan S.F."nin ellerinin koptuğu, bir bacağının paramparça olduğu ve gözlerini kaybettiği, diğer çocuğun da vücudunun çeşitli yerlerinden ağır yaralandığı öğrenildi".

  Okumaya devam et...
 • Mustafa Demir, İbrahim Çivici ve ailesini tatile gönderecek ,Son Dakika

  Mustafa Demir, İbrahim Çivici ve ailesini tatile gönderecek ,Son Dakika

  Türk Metal Sendikası İzmir 2 No'lu Şube Başkanı Hayrettin Çakmak, sendikası ve üyeleri adına İbrahim Çivici'yi ve eşini çalıştığı iş yerinde ziyaret etti. Bir gülümsemenin, içten bir selam vermenin en basit ama en güzel iletişim şekillerinden biri olduğunu vurgulayan Başkan Demir, kendilerinin de bunu çok önemsediğini belirtti.

  Okumaya devam et...
 • Yasağın 6’ncı Gününe Girdiği Silvan’da Terör Örgütüne Büyük Darbe Vuruldu

  Yasağın 6’ncı Gününe Girdiği Silvan’da Terör Örgütüne Büyük Darbe Vuruldu

  Mahalledeki hendekleri kapatmak, barikatları da kaldırmak isteyen emniyet güçleri ile Terör Örgütü PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri arasında çıkan çatışmalar da devam ediyor. 3 mahalleye çıkan tüm cadde ve sokak girişlerinde polis, zırhlı araçlarla önlem alarak, giriş-çıkışlara izin vermiyor. 3 mahalledeki sokağa çıkma yasağı nedeniyle ilçede zaman zaman uzun süreli elektrik kesintileri yaşanırken, telefon ve internet erişimleri ise yapılamıyor.

  Okumaya devam et...
 • Umut Oran: Cumhurbaşkanı adayım Kılıçdaroğlu

  Umut Oran: Cumhurbaşkanı adayım Kılıçdaroğlu

  Oran, Genel Başkan olduğunda yapılacak ilk seçimde partiyi iktidar yapamazsa hemen ertesi gün görevinden ayrılacağını, hatta bu uygulamanın CHP Tüzüğüne konulması gerektiğini söyledi. Muharrem İnce genel başkanlık yarışı için "Aday olmam kaçınılmaz " dedi. Her şeyin yaşanabileceği siyasette bekleyerek sonuçları hep birlikte göreceğiz.

  Okumaya devam et...
 • CHP’de kurultay tartışmaları

  CHP’de kurultay tartışmaları

  Olağan Kurultay'ın yapılması planlanıyor. CUMHURIYET HALK PARTISI idaresi, sıradan kurultayın yapılmasından yana üslup meydana koyuyor ve harika kongre davetlerini "gerçekçi" görmüyor.

  Okumaya devam et...
 • Belediyeden emlak vergisi uyarısı

  Belediyeden emlak vergisi uyarısı

  Turgutlu Belediyesi, ödemeleri başlayan Emlak ve Çevre Temizlik Vergilerinin ikinci taksitlerine yönelik vatandaşlara hatırlatmada bulundu. Vergilerin ikinci taksit ödemelerini geciktirenlerin cezaya gireceği uyarısında bulunulan açıklamada, "Bu nedenle vatandaşlarımızın emlak, ilan ve reklam vergisi ile çevre ve temizlik vergilerinin ikinci taksit ödeme süresi 30 Kasım 2015 Pazartesi günü sona ereceğinden bu tarihe kadar ödemelerini yapmaları önemle rica olunur".

  Okumaya devam et...
 • İşsizlik maaşı 2016 rakamları belli oldu

  İşsizlik maaşı 2016 rakamları belli oldu

  Bu artışla, 2015 yılının ikinci dönemi için alt sınırı 505 TL, üst sınırı 1.011 lira olan işsizlik ödeneği miktarının 2016 yılında 658 TL ile 1.316 lira arasında olacağı hesaplanıyor. Hükümetin ve tutum yönetiminin üstünde çalýþmýþ olduðu düzenlemenin madun yapýsý üstünde Türkiye Ýþ Kurumu (ÝÞKUR) ile Çalýþma ve Sosyal Güvenlik Bakanlýðý'nýn ait birimlerinin emek harcamasý sürüyor.

  Okumaya devam et...
 • Şimşek: Hükümet Geniş Bir Reform Paketi Uygulayacak

  Şimşek: Hükümet Geniş Bir Reform Paketi Uygulayacak

  Habere göre Şimşek, hükümetin sermaye piyasalarını derinleştirecek, Türk şirketlerini yurt içinden kredi alma konusunda ve büyümeyi finanse ederken kredi kullanmak yerine hisse artırımına teşvik edecek adımlar üzerinde çalıştığını söyledi. “Merkez bankalarının siyasiler tarafından eleştirilmesi Türkiye’ye özgü bir şey değil. "Kredi stratejileri uzmanı Nicholas Spiro, 'AKP, çok ihtiyaç duyulan yapısal reformları yapmadı ve partinin, özellikle de Erdoğan'ın bu reformları benimsemeye gönüllü ...

  Okumaya devam et...
 • 35 kişi adliyeye sevk edildi

  35 kişi adliyeye sevk edildi

  Aralarında teşkilat öncüsü meydana geldiği ileri sürülen Fethullah Gülen ile beraber gözaltı kararı yer alan 8 bireyin tutuklama çalışmalarının devam ettiği söylendi. Savcılık sorgulamaları yaklaşık 6 saat süren şüpheliler tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. 36 kuşkulunun Bariş Hüküm Hakimliğindeki anlam alma işlemleri, İzmir Adalet Sarayı Toplumsal Tesisler kısmındaki duruşma soluna dönüştürülmüş konferans salonunda, geçtiğimiz gün saat 19.00'da başladı.

  Okumaya devam et...
 • Patlama mahalleliyi sokağa döktü

  Kısa sürede büyüyen yangına ilk olarak fabrikada kalan işçilerce, ardından Aydın Büyükşehir Belediyesine ait beş itfaiye aracı ile müdahale edildi. Güngören Güven Mahallesi Çubuklu Sokakta saat 09:30 civarında meydana gelen yangın ekiplerin yoğun çabası sonucu 1 saatte kontrol altına alınabildi.

  Okumaya devam et...
 • Atilla Taş'tan flaş CHP kararı!

  Atilla Taş'tan flaş CHP kararı!

  Taş, Cemaat'in yayınlarından Meydan gazetesinde de köşe yazıları yazıyor. Atilla Taş'a Cumhuriyet Halk Partisi CHP rozeti, Gökalp Mahalle Başkanı Selahattin Erbaş tarafından takıldı.

  Okumaya devam et...
 • Çarşaflı erkeğe canlı bomba şüphesiyle gözaltı

  Çarşaflı erkeğe canlı bomba şüphesiyle gözaltı

  Bu sırada telefonla konuşmaya başlayan M.İ.'nin elinde bulunan siyah poşetten ve hareketlerinden şüphelenen vatandaşlar polise canlı bomba ihbarında bulundu. Evli olan M.İ'nin ifadesinde, bir sosyal paylaşım sitesinde tanıştığı kadınla buluşmak için olay yerinde olduğu, tanınmamak için de çarşaf giydiğini söylediği belirtilmişti.

  Okumaya devam et...