Londravizyon
 • Motorlu kara taşıtları istatistikleri açıklandı

  Motorlu kara taşıtları istatistikleri açıklandı

  Eskişehir'deki taşıtların yüzde 57,8'ini otomobil (140 bin 589 adet), yüzde 15,8'ini kamyonet (38 bin 391 adet), yüzde 11,1'ini motosiklet (27 bin 1), yüzde 8,7'sını traktör (21 bin 45 adet), yüzde 4,1'ini kamyon (9 bin 898 adet), yüzde 1,4'ünü minibüs (3 bin 365 adet), yüzde 1,1'ini otobüs (2 bin 649 adet), yüzde 0,2'sini ise özel amaçlı taşıtlar (481 adet) oluşturdu.

  Okumaya devam et...
 • Yüksekova’da 1 şehit, 1 yaralı!

  Askerlerin anında karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada 1 astsubay şehit olurken, 1 polis yaralandı. Yaralı polis Yüksekova Devlet Hastanesi'nde şehit oldu. Genelkurmay Başkanlığından, Hakkari'de bölücü terör örgütü üyelerince askeri konvoya düzenlenen silahlı saldırıda bir askerin şehit olduğu bildirildi.

  Okumaya devam et...
 • Ilgaz Dağı’nda kar yağışı

  Ilgaz Dağı’nda kar yağışı

  Kentte havanın soğuması ile birlikte yüksek kesimlere kar yağdı. Erzurum merkezde gece başlayan kar yağışı kenti beyaza bürürken, sabah saatlerinde trafiğe çıkan sürücüler zor anlar yaşadı. Bazı sürücülerin araçlarına zincir taktıkları görüldü. Polis ekipleri ise güzergahta önlemlerini artırarak sürücüleri zincirsiz yola çıkmamaları konusunda uyardı.

  Okumaya devam et...
 • Selam Tevhid’de Kumpas iddianamesi kabul edildi

  Selam Tevhid’de Kumpas iddianamesi kabul edildi

  Takipsizlik kararıyla ortadan kalkan Selam Tevhid Soruşturması'nda usülsüzlük iddiasına ilişkin yürütülen soruşturmada aralarında Fethullah Gülen , Emre Uslu ve eski emniyet müdürü Yurt Atayün'ün de bulunduğu 122 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi .

  Okumaya devam et...
 • 9’u 5 geçe hayat durdu

  9’u 5 geçe hayat durdu

  Bazı kadınların bu sırada ağladığı gözlendi. Heykel'deki merasime Vali Münir Karaloğlu, Megakent Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Garnizon ve Bölge Jandarma Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık, ev müdürleri, politik parti temsilcileri, talebeler ve vatandaşlar katıldı.

  Okumaya devam et...
 • Davutoğlu’nun mazbatasını İl Başkanı aldı

  Davutoğlu’nun mazbatasını İl Başkanı aldı

  Yapılan 26'ncı dönem milletvekilliği seçimleriyle ilgili bilgi vermek üzere kürsüye çıkan İl Seçim Kurulu Müdürü Ahmet Kiraz, siyasi partilerin aldığı oy sayılarını açıklarken, AK Parti'nin oy oranını açıkladıktan sonra, salonda bulunan Ak Partililer, alkışlayarak sevinçlerini gösterdi.

  Okumaya devam et...
 • Oecd Türkiye İçin Büyüme Tahminini Düşürdü

  Oecd Türkiye İçin Büyüme Tahminini Düşürdü

  Merkezi Paris'te bulunan OECD, üye ülkelerle ilgili ekonomik görünüm raporunu yayımladı. OECD, tüketici fiyatları tahminini bu yıl için yüzde 7,5'ten yüzde 7,4'e çekerken, gelecek yıl için tahminini yüzde 6,7'den yüzde 6,9'a yükseltti. Gelişmekte olan piyasalardaki ekonomik yavaşlamanın küresel ekonomik aktivite üzerinde baskı oluşturduğu dile getirilen raporda, Çin'in iç talebindeki yavaşlamanın finansal piyasalardaki güven ortamını olumsuz etkileyebileceği vurgulandı.

  Okumaya devam et...
 • Koç’tan 51,3 milyar lira gelir

  Koç’tan 51,3 milyar lira gelir

  Koç Holding CEO'su Levent Çakıroğlu, Koç Topluluğu şirketlerinin ilk dokuz ayda toplam otomotiv üretiminin yüzde 45′ini, toplam otomotiv ihracatının yüzde 43′ünü gerçekleştirdiğini açıkladı. Yapı Kredi'nin de kredi ve mevduatta pazar payını artırdığını söyledi. Bu haber veya yazılar sadece Zaman Gazetesi tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak alıntılanabilir.

  Okumaya devam et...
 • Bombalı eylem hazırlığındaki 3 PKK’lı yakalandı!

  Bombalı eylem hazırlığındaki 3 PKK’lı yakalandı!

  Emniyet güçlerinin uzun süredir takip ettiği 3 PKK'lının, seçimin hemen peşinden 10 Kasım terönlerini kana bulamak için eylem hazırlığında oldukları öğrenilirken, teröristlerle birlikte 17.5 kilo c4 patlayıcı, 10 sayı el bombası ile çok sayıda fünye ele geçirild.

  Okumaya devam et...
 • Mersin’deki aşure etkinliğine yoğun ilgi

  Mersin’deki aşure etkinliğine yoğun ilgi

  Bu haber 2015-11-09 12:06:36 eklenmiş ve 52 kez görüntülenmiştir. Toroslar Cumhuriyet kapsamında gerçekleşen etkinliğe Megakent Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile beraber Toroslar Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Kılıç, Alevi Kültür Dernekleri Evrensel Başkanı Doğan Demir, Alevi Kültür Dernekleri Toroslar Şube Başkanı Hüseyin Kımetli, milletvekilleri, belediye parlamento mensupları, politik parti temsilcileri, sivil topluluk kuruluşları başkanları ve birden fazla vatandaş katıldı.

  Okumaya devam et...
 • Tuğrul Türkeş’ten Başkanlık çıkışı

  Tuğrul Türkeş’ten Başkanlık çıkışı

  Milliyetçi Hareket Partisi MHP'nin seçimlerde aldığı sonucu ise, "Onu, sayıları epey azaldı fakat buraya gelen Milliyetçi Hareket Partisi MHP'li bir arkadaşa soracaksınız". Ben AK Parti'den seçildim, AK Parti milletvekiliyim , bundan sonraki Meclis çalışmalarına da AK Parti milletvekili olarak devam edeceğim. Öfke ile kalkan zararla oturur, hukuksuz gercekleşen işin düzeltilmesi ile alakalı hukuk yoluna gidilmiştir.

  Okumaya devam et...
 • Bolu Valisi’nden 10 Kasım Mesajı

  Ecdadımızdan miras aldığımız mukaddes değerler, vatanımızın bütünlüğünü ve milletimizin birliğini hedef alan tehditlerin ve saldırıların üstesinden gelmek için verdiğimiz mücadelede en önemli ilham kaynağımızdır. "Milletimizle beraber, bir olarak, iri olarak, diri olarak, kardeş olarak, hep beraber Ülkemiz olarak 2023 hedeflerimiz doğrultununda maçımızı sürdürmekte kararlıyız".

  Okumaya devam et...
 • Öcalan’ın Yunanistan Aleyhine Açtığı Dava Ertelendi

  Öcalan’ın Yunanistan Aleyhine Açtığı Dava Ertelendi

  Tazminat davasının bu sabah erken yapılmış olan önce duruşmasına 2 Türk ve bir Yunan olmak üzere 3 avukat katıldıDuruşmayı Öcalan"ın yeğeni HDP Milletvekili Dilek Öcalan da takip edildi". Bu kararı bunun gibi değerlendiriyoruz." diye konuştu. Davanın parasal boyutunu tamamıyla hukuksal mecburiyetten kaynaklı sembolik bir talep olarak değerlendiren avukatlar, "Bu davayla ele geçirmek talep ettiğimiz basit netice, komplonun bütün detaylarıyla açığa çıkarılması ve tarihsel bir haksızlığın, ...

  Okumaya devam et...
 • Sayısal Loto çekildi, 6 bilen yok

  Sayısal Loto çekildi, 6 bilen yok

  On Numara Çekiliş Sonuçlarına göre haftanın kazanan şanslı numaraları ise 01, 04, 06, 07, 10, 12, 13, 16, 17, 23, 24, 27, 31, 38, 40, 46, 55, 67, 68, 71, 74 ve 77 olduğu kaydedildi. İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. 10 bilenlerin ikramiyeleri Genel Müdürlükçe ödenmektedir. Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir.

  Okumaya devam et...
 • CHP yönetiminden kurultay çağrısına yanıt

  CHP yönetiminden kurultay çağrısına yanıt

  Kılıçdaroğlu'nun yarın yapılacak MYK toplantısının ardından bir MYK daha düzenlemesi, daha sonra da Parti Meclisi'ni toplaması bekleniyor. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Twitter hesabından, "AKP 1 Kasım'da hem HDP hem MHP tabanından oy alır iken biz niye alamadık, yerimizde saydık sorusunu sorup cevabını araştırmayalım mı yani?" Parti yönetimi, seçimli bir olağanüstü kurultay toplanması için gerekli imzanın toplanamayacağı konusunda emin gözükürken, olağanüstü kurultay talep eden tek ...

  Okumaya devam et...
 • Vali Taşyapan’ın 10 Kasım Mesajı

  Vali Taşyapan’ın 10 Kasım Mesajı

  Van Valisi İbrahim Taşyapan açıklamasında, "Milletimizin inancı ve vatan sevgisinden aldığı güçle yola çıktığı kurtuluş mücadelesini başarıyla tamamlayarak yeni bir devlet kuran Ulu Önderimiz, yalnızca bir milletin geleceğini değil, dünya tarihini de değiştirmiştir".

  Okumaya devam et...
 • Gürkan’ın 10 Kasım Atatürk’ü anma günü mesajı

  Gürkan’ın 10 Kasım Atatürk’ü anma günü mesajı

  Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 10 Kasım Atatürk'ü Anma günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Dün Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde birlik ve beraberlik içerisinde bu toprakları vatan yapan milletimiz, bu günde Atatürk'ün bize bırakmış olduğu çağdaş ve bağımsız Türkiye'yi gelişmiş ülkeler arasında yerini almasını sağlayacağından kimsenin kuşkusu olmasın.

  Okumaya devam et...
 • Obama’dan Erdoğan ve Davutoğlu’na telefon

  Obama’dan Erdoğan ve Davutoğlu’na telefon

  Obama, Davutoğlu'nu arayarak 1 Kasım seçim sonuçları nedeniyle tebrik etti. Ilımlı Suriye muhalefetini güçlendirmeye karşı partner çabaların artırılmasının ve DAEŞ'e baskının yoğunlaştırılmasının ehemmiyetine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Başkanı Obama, siyasi geçiş zamanı de dahil olmak üzere olmak üzere, Suriye'deki çatışmaya görüşme suretiyle bir çözüm yer alması konusunu da değerlendirdi.

  Okumaya devam et...
 • Milyon İnsan Yoksulluk Tehdidi Altında

  Yapılmış Olan yaklaşık hesaplara yönelik 150 milyon birey sıtma hastalığından etkilenebilecek. Öte taraftan Almanlar içinde yapılmış olan bir araştırmada Alman vatandaşının abuhava değişikliğinden korkmadığı meydana çıktı. Sorunun ciddiyeti konusunda cinsiyetler arasında farklılık gözleniyor. Kadınların yüzde 60'ı "ciddiye alınmalıdır" derken bu oran erkeklerde yüzde 50'ye düşüyor.

  Okumaya devam et...