Londravizyon
 • Tartıştığı eşini silahla yaraladı

  Tartıştığı eşini silahla yaraladı

  Olay, saat 01.00 sıralarında, Acıbadem Semti Kardeş Sokak'ta ortaya geldi İddiaya yönelik, tahmini 4 aydır farklı hayatını sürdüren Erdem Fora, 2 çocuğuyla annesinin evinde olan eşi Yeşim Fora ile konuşmak talep etti. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Ayrı yaşadığı eşini silahla yaralayarak olay yerinden kaçan Erdem F., Asayiş Şube Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucunda ...

  Okumaya devam et...
 • Para Yutan Şahıs Ameliyatla Sağlığına Kavuştu

  Para Yutan Şahıs Ameliyatla Sağlığına Kavuştu

  Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesinden yapılan açıklamada, Merzifon'da yaşayan ve 4 adet 1 lira ile 1 adet 50 kuruş yutan İzzet Y'nin (27) hastanelerine getirildiği belirtildi. Yapılan endoskopide paraların mideden ilerleyip ince bağırsağa geçtiği ve sıkıştığı tespit edilirken yapılan operasyonda paralar tekrar mideye düşürülerek gastroskopik file yardımıyla mideden çıkarıldı.

  Okumaya devam et...
 • Hatice bir kez daha öldü!

  Hatice bir kez daha öldü!

  Kararın gerekçesini ise " tutku derecesindeki aşırı sevgiden kaynaklanan duygusallığın etkisi ve ruh hali üzerinde yarattığı hiddet " olarak açıklandı. Kararın gerekçesinde cezanın neden 'tasarlayarak öldürme'den verilmediği sanığın 'tutku derecesindeki aşırı sevgiden kaynaklı duygusallığın etkisi'nde olmasına bağlandı.

  Okumaya devam et...
 • PKK Silvan’da saldırdı: 21 yaralı

  PKK Silvan’da saldırdı: 21 yaralı

  Yaralı askerlerden 15'i Diyarbakır Askeri Hastanesi'ne, 6'sı Dicle Araştırma Hastanesi'ne ambulans ve helikopterlerle kaldırıldı. Bu tartışmadan sonra milletvekilleri ve yanındakiler, bölgeden ayrıldı. "Adı Silvan'dır, insanlık için Silvan'a ses ver" yazılı pankartlar açtılar. Grubun eylemi yapmakta direnmesi üzerine aralarında İl Eş Başkanı Aykan'ın da bulunduğu 15 Halkların Demokratik Partisi HDP'li gözaltına alındı.

  Okumaya devam et...
 • Berkin Elvan’ın Anısına Hakaret Davasında Karar

  Berkin Elvan’ın Anısına Hakaret Davasında Karar

  Ayrıca sanık Andaç'ın, '"ölenin anısına hakaret"' suçundan 140 gün karşılığında 4 bin 200 lira adli nakit cezasına çarptırılmasına hükmedildi. PARA CEZASI VERİLDİ... İddianamede, Mustafa A'nın 1 yıldan 6 yıl 4 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edilmişti. Gezi Parkı protestoları sırasında Okmeydanı'ndaki evinden ekmek almak için bakkala giden 15 yaşındaki Berkin Elvan, polisin attığı gaz kapsülünün başına isabet etmesi sonucu yaralanmıştı.

  Okumaya devam et...
 • Katta Çıkan Yangın Korkuya Ve Paniğe Neden Oldu

  Katta Çıkan Yangın Korkuya Ve Paniğe Neden Oldu

  Fabrikanın yanında bulunan pvc imalathanesine de sıçrayan yangın, yaklaşık 1,5 saatlik çalışmanın ardından söndürüldü. Yangında 3 bin 500 saman balyası yanarak kül olurken, maddi hasarın 50 bin lira civarında olduğu belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Trafik cezası plaka vasıta sorgulama

  Trafik cezası plaka vasıta sorgulama

  Trafik cezaları araç sürücülerinin trafikteki hataları nedeniyle verilmektedir. Plakadan trafik cezası sorgulama işlemlerinde belirtilen iki kurum sayesinde trafik cezaları konusundaki gerekli işlemler yapılabilmektedir. Plaka bilgisi ile kolay bir şekilde cezalar hakkında bilgi alınabilmesi, işlemlerin internet üzerinden kolay bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. E-devlet üzerinde plaka ile vasıta ve trafik cezası sorgulama işleminin yanında sürücü belgesi numarası ile sürücü belgesi ...

  Okumaya devam et...
 • "Sahte doktor" ilçe kaymakamına yakalandı

  Edinilen bilgiye göre, kendini doktor olarak tanıtan M.Ö.D. isimli şahıs mağdur olduğunu belirterek Kaymakam Tuncay Sonel ile görüşmek istedi. İddiaya göre, Colombia Üniversitesi Başkan Yardımcısı ve ünlü Cerrah Profesör Mehmet Öz'ün dönem arkadaşı olduğunu öne süren Mehmet Özkan D., Bandırma İlçe Kaymakamı Tuncay Sonel'i makamında ziyaret etti.

  Okumaya devam et...
 • Askeri araca bombalı saldırı: Yaralılar var

  Askeri araca bombalı saldırı: Yaralılar var

  Yaralı askerler, 112 Acil Servis ekiplerince Diyarbakır'daki hastanelere kaldırıldı. Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki sokağa çıkma yasağını ve operasyonları protesto etmek için oturma eylemi yapan Halkların Demokratik Partisi HDP'lilerden 15'i gözaltına alındı.

  Okumaya devam et...
 • Doğu’da kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi

  Doğu’da kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi

  Bahçesaray - Van karayolunda ise kar yağışı sebebiyle kapanan Karabet Geçidi, Karayolları 11Bölge Müdürlüğü ekiplerinin tahmini 2 saatlik çalışması neticesi erişime açıldı. Yetkililer, sürücüleri, zincirsiz yola çıkmamaları yönünde uyardı. Güne yağışla başlayan insanlar, ev ve iş yerlerinin önündeki karı temizledi. Bitlis'in Adilcevaz kazasında de mevsimin ilk karı yağdı.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul Emniyetinde Görev Değişimi

  İstanbul Emniyetinde Görev Değişimi

  Söz konusu şubelerde "Yasa dışı dinleme ve kumpas iddiası" dahil önemli soruşturmalar yürütülmüştü. Ayrıca, 5 Temmuz'da il güven müdür yardımcılığına terfi etmelerine rağmen şube müdürlüğü misyonuna devam eden Organize Suçlarla Uğraş Şube Müdürü Ömer Burak Aktaş, Güngören ve Zeytinburnu kazalarından sorumlulukları olan, Mali Suçlarla Uğraş Şube Müdürü Hakan Sıralı, Sultangazi ve Arnavutköy kazalarından sorumlulukları olan olurken, 3dershane güven müdürü Necmettin Öztürk ise Çalışan, ...

  Okumaya devam et...
 • Ordu-Giresun havalimanı Gülyalı'nın kaderini değiştirdi

  Ordu-Giresun havalimanı Gülyalı'nın kaderini değiştirdi

  Burası denizin üstünde kurulan devasa ortak yatırım. Henüz 6 aylık bir havalimanı olmasına rağmen 8 bin nüfuslu ilçeninde kaderi değişti. İlçede toprak tutarları yüzdelik 400 oranında artma gösterdi. Bu projenin de tamamlanmasıyla ilçede arsa fiyatlarının elan artmasını beklediklerini kail Yılmaz, bire ortak artışın Altınordu ilçesinde bulunduğunu laflarına ekledi.

  Okumaya devam et...
 • CHP’li Koç’tan kurultay açıklaması

  CHP’li Koç’tan kurultay açıklaması

  Bu anayasanın demokratik, özgürlükçü, sivil ve her türlü vesayetten arındırılmış, hem değişik zümre vesayetlerinden hem olası kişi vesayetlerinden arındırılmış bir anayasa olması hepimizin arzusudur. "7 Haziran seçimlerinden sonra çalıştırılmayan parlamento 1 Kasım seçimlerinden sonra tekrar görevine başlayacak". Bunun meşru zeminde, açık, net, şeffaf, toplumsal en geniş mutabakat zemini sağlanarak yapılması gereğini ifade etmiştik.

  Okumaya devam et...
 • Köpek Kavgası Ölümle Bitti

  Köpek Kavgası Ölümle Bitti

  Olaydan sonra kaçan F.S. ise polis ekiplerince yakalandı. Ben de vermeyeceğim söyledim ve beni dövdü. Yine aramızda tartışma çıktı. Bunun üzerine F.Ş., A.Ş.'nin elinden silahı alarak Taner Hatır ile Hatır'ın yanında bulunan 15 yaşındaki S.A.'ya rastgele ateş etmeye başladı.

  Okumaya devam et...
 • MHP’li Halaçoğlu Mazbatasını Aldı

  MHP’li Halaçoğlu Mazbatasını Aldı

  Yusuf Halaçoğlu, MILLIYETÇI HAREKET PARTISI İl Başkanı Baki Ersoy ve bir takım partililerin de katıldığı merasimle mazbatasını aldı. Dr. Yusuf Halaçoğlu, parti olarak umduklarını bulamadıklarını söyledi. Anayasa'ya göre, Türkiye Cumhuriyeti'nin milletvekilleriyiz. Türk milletinin milletvekilleriyiz. Haliyle Türkiye için lazım gelen her şeyi yapacağız.

  Okumaya devam et...
 • Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü şükranla anıyorum

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü şükranla anıyorum

  En bunalımlı zamanlarda, kararlılığın, azmin, sabrın timsali olmuş, milletimizi boyunduruk altına alma heveslilerine Sakarya'da, Dumlupınar'da hak ettikleri cevabı vermiştir. Demokratik iradesi daha çok güçlenen Türkiye şimdi her zamankinden daha fazla emniyet ve güvenle geleceğe yürüyen bir ülke olma yolunda büyük mesafeler almaktadır.

  Okumaya devam et...
 • Nikah memuru da şakaya tam latife yapmış oldu

  Nikah memuru da şakaya tam latife yapmış oldu

  Muğla"nın Milas ilçesinde "Evlenmeyi kabul ediyor musunuz?" sorusuna damadın şaka yaparak "Hayır" yanıtı vermesine sinirlenen nikah memuru, töreni yarıda bırakarak salonu terk etti". Gelin Dilek Üstün ise kendisinin de aynı şakayı yapmayı içinden geçirdiğini fakat yapmadığını aktardı. Aslında ben "Hayır" diyecektim, bir anda içimden geçti ama eşim önce davrandı.

  Okumaya devam et...