Londravizyon
 • İyi tanımlanmış başkanlık sistemi

  İyi tanımlanmış başkanlık sistemi

  Bu çerçeve, kimsenin karşı çıkmayacağı bir felsefe. Önce bunun içini dolduralım. Bunu yapmadan başkanlık sistemini tartışmak sakıncalıdır. "12 Eylül bir darbe anayasası, şunu demiştir; "bu seçilenler var ya şu siyasiler, bunlar her an hata yapabilir, onların seçtiği başbakan da her an hata yapabilir".

  Okumaya devam et...
 • MHP’de 2,5 Yıl Daha Bahçeli

  MHP’de 2,5 Yıl Daha Bahçeli

  Olağan Kurultayın 18 Mart 2018'de yapılması kararlaştırıldı. MHP'nin karıştırılmasına müsaade etmeyeceğiz. Bahçeli'nin aynı toplantıda, "Arkasına baktığımızda Türk düşmanı olan, MHP'ye husumet besleyen üç beş köşe yazarı, ne idüğü belirsiz adamın sözleriyle görevi bırakmam" şeklinde çıkış yaptığı da öne sürülüyor.

  Okumaya devam et...
 • Yozgat’ta 12 araç birbirine girdi

  Yozgat’ta 12 araç birbirine girdi

  Yozgat Devlet Hastanesine kaldırılan yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Bir sürücü ise, önde bir kazanın olduğunu ve gerekli tedbirler alınmadığından bu kazanın meydana geldiğini iddia etti.

  Okumaya devam et...
 • Bingöl’e göktaşı değil altın yağdı!

  Bingöl’e göktaşı değil altın yağdı!

  Sarıçayır köyüne düşen meteor parçalarının değerli olduğunun anlaşılmasıyla yurtdışı ve yurtiçinden gelen vatandaşlar, Sarıçiçek ve Ekinyolu köyü kırsalında taş aramaya devam ediyor. 300 gram taşımı biraz gülünç olacak ama 60 bin TL'ye sattım. Aldığım 60 Bin TL ile ne kadar kredi borcum, kredi kartlarım varsa hepsinin borcunu kapattım.

  Okumaya devam et...
 • Manisa’da

  Manisa’da "Paralel Devlet Yapılanması" operasyonunda 26 gözaltı

  Hal böyleyken haklarında verilmiş olan yakalama kararı açıkça kanuna aykırıdır. Meslektaşlarımıza yöneltilen suçlamalarla alakalı çağrılarak beyanlarının alınması olasıdır. Arslan, " Belli Bir Süre öncesinde söylediğim gibi bu arkadaşlarımız altını çizen adliyede duruşmalara giriyorlar. Ki delil karartmadan zaten bahsedilmemektedir.

  Okumaya devam et...
 • Ordu-Giresun Havalimanı Çevresinde Arsa Fiyatları 400 Kat Arttı

  Ordu-Giresun Havalimanı Çevresinde Arsa Fiyatları 400 Kat Arttı

  Denize 36 milyon taş dökülerek düz yazı edilen havalimanının yarışlık uzunluğu 3 kilometre. Burası denizin üzerinde kurulan devasa bir yatırım. Henüz 6 maaş ortak hava meydanı bulunmasına karşın 8 bin sözü geçen ilçeninde kaderi değişti. Bu projenin de tamamlanmasıyla ilçede arsa fiyatlarının elan artmasını beklediklerini kail Yılmaz, bire ortak artışın Altınordu ilçesinde bulunduğunu laflarına ekledi.

  Okumaya devam et...
 • Tekirdağ'da trafiğe kayıtlı araç sayısı

  Tekirdağ'da trafiğe kayıtlı araç sayısı

  Laf konusu rakam, 2014 Eylül'de ise 18 milyon 616 bin 82 olarak kayıtlara geçmişti. Kocaeli ilinde araç türlerine bakıldığında ise 189 bin 112 otomobil, 7 bin 643 Minibüs, 7 bin 119 Otobüs, 63 bin 267 Kamyonet, 21 bin 583 Kamyon, 23 bin 918 Motosiklet, 15 bin 182 Traktör, 885 Özel amaçlı taşıtlar yer alıyor.

  Okumaya devam et...
 • Uyuşturucu Baronunun Kayıp Servetini Bahçıvan Buldu

  Uyuşturucu Baronunun Kayıp Servetini Bahçıvan Buldu

  Ancak ünlü uyuşturucu baronunun milyarlarca dolarının nerede olduğu henüz bilinmiyor. İştе kayıp milyаr dоlаrlаrdаn 600 milyon dоlаrı tеsаdüf еsеri bulundu. Varillere konulmuş mükemmel 600 milyon dolarla karşılaşan 65 yaşındaki bahçıvan, doğrudan polise sav verdi. Parayı bulan ve devlete teslim eden Cartolos'a da yetkililer 1 milyon dolarla ödüllendirerek plaket verdi.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye büyümede OECD birincisi olacak

  Türkiye büyümede OECD birincisi olacak

  Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), Türkiye için bu yılki büyüme tahminini korurken, gelecek yıl tahminini düşürdü. Türkiye'nin gayrı safi yurtiçi hasılasının (GSYH) gelecek yıl kaydedeceği büyümeye yönelik tahminini de Haziran ayında açıkladığı yüzde 3,9 düzeyinden yüzde 3,4'e indirdi.

  Okumaya devam et...
 • Yuttuğu paralardan endoskopi ile kurtuldu

  Yuttuğu paralardan endoskopi ile kurtuldu

  Hitit Üniversitesi Çorum Öğrenim ve Denetim Hastanesinden verilen bilgide, Merzifon " da hayatını sürdüren ve 4 tane 1 TL ile 1 tane 50 kuruş yutan İzzet Y'nin (27) hastanelerine getirildiği belirtildi. Paraların bu şekilde çıkarılması kuvvet olmasına karşın gastoenteroloji ekibinin çabaları sayesinde nakit mideye düşürülmek suretiyle gastroskopik ağ yardımıyla çıkarıldı.

  Okumaya devam et...
 • Şırnak’ın Silopi ilçesinde polis aracına saldırı: 3 ölü 1yaralı

  Şırnak’ın Silopi ilçesinde polis aracına saldırı: 3 ölü 1yaralı

  Burada yapılan müdahalelere rağmen 3 polis şehit oldu . PKK'lılar saldırıyı polislerimizin zırhlı aracına roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlendi. Tedaviye alınan polislerden 3'ü şehit oldu. Olayın ardından bölgeye zırhlı araçlarla çok sayıda polis sevk edilirken, kaçan teröristlerin yakalanması için geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

  Okumaya devam et...
 • Şok Marketleri halka açılıyor

  Şok Marketleri halka açılıyor

  Holding bu şirketlerden Bizim Toptan ve Şok Marketler tarafında büyümenin devam edeceğini açıkladı. Cem Karakaş, "Şok şirketimizin önümüzdeki yıllarda borsaya açılması planlanıyor" açıklamasında bulundu. Yıldız Holding, çatısı altında bulunan Bizim Toptan ve Şok marketlerindeki büyüme stratejisini kamuoyu ile paylaştı. Bir kez daha vurgulamak isterim ki Yıldız Holding olarak rekabetçi üstünlük sağlayan perakende sektöründeki yatırımlarımıza büyük önem vermekteyiz.

  Okumaya devam et...
 • Özel sektörde maaşlar yüzde 9 artacak

  Özel sektörde maaşlar yüzde 9 artacak

  Toplamda 51 çeşitli sektörün incelendiği çözümleme sonrasında yayınlanan "Hay Group Ülkemiz 2016 Seneyi Para Yükseliş Araştırması Raporu " na yönelik, geliyor olacak yıl özel sektörde ücret yükseliş oranı geçen seneki benzeri aşağı yukarı yüzde 9 olacak.

  Okumaya devam et...
 • ‘Öz Yönetim Davası’nda Tutuklu Sanık Kalmadı

  ‘Öz Yönetim Davası’nda Tutuklu Sanık Kalmadı

  Mardin 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde saat 15.00'te başlayan duruşma yaklaşık 5 saat sürdü. Duruşmada Ankara Sincan Kadın Kapalı Cezaevi'nde tutulan Nusaybin Belediye Eş Başkanı Sara Kaya, HDP Eş Başkanı Sabiha Gündüz, DBP Eş Başkanı Zeynep Algan, Kırıkkale Kapalı Cezaevinde tutuklu bulunan Meya-Der Eş Başkanı Salih Cebe, DBP İlçe yöneticisi Erhan Dinç ve Kent Meclisi Sözcüsü Muhsin Aksan ile tutuksuz yargılanan Faysal Dağ duruşmada salonunda hazır bulundu.

  Okumaya devam et...
 • Polis memuru, tartıştığı başhekimini vurdu

  Polis memuru, tartıştığı başhekimini vurdu

  Başhekim Akkaş, buna ancak yargı yoluyla hükmedilebileceğini belirtince, beylik tabancasını çeken polis memuru, bir el ateş etti. Tartışmanın büyümesi üzerine Selim E., üzerinde bulunan tabancayı başhekim Aktaş'a doğrultarak ateşledi.

  Okumaya devam et...
 • Meteorolojiden yoğun kar ve şiddetli yağış uyarısı

  Meteorolojiden yoğun kar ve şiddetli yağış uyarısı

  Kayseri, Gümüşhane, Erzincan, Bayburt, Ağrı, Hâkkari'nin yüksek kesimlerinde ise karla karışık yağmur yağacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, yarın Doğu Karadeniz için şiddetli yağış, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu içinse yoğun kar yağışı uyarısında bulundu.

  Okumaya devam et...
 • İşveren SGK priminde indirim talebi

  İşveren SGK priminde indirim talebi

  Ancak hükümetimiz tulumbaya su koyarsa, biz de yatırımlarımızı daha rahat yaparız. Çağlar, asgari ücretin net bin 300 liraya yükseltilmesinin işverene şahıs başı aylık 437 lira ek maliyeti olacağını belirtti. Bu oranda 3 puanlık bir indirime gidilmesi büyük katkı olur. İş dünyası yapılacak olan düzenleme ile piyasanın daha da hareketleneceğini ve ticarette çarkların dönmesiyle işveren payının yeniden yüzde 15.5'e yükseltilebileceğini belirtiyor.

  Okumaya devam et...
 • AKP’den yönetim toplantısı sonrası açıklama

  AKP’den yönetim toplantısı sonrası açıklama

  Vatandaşımızın 7 Haziran mesajlarını, zihnimizde diri tutuyoruz. Vatandaşın 7 Haziran'da verdiği mesajı zihnimizde diri tutuyoruz. "1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidar oluşturacak şekilde bir sonuç aldığımız için, yeni hükümeti kurma noktasında genel başkana yetki vermemiz öngörülüyor".

  Okumaya devam et...