Londravizyon
 • Geçici Bakanlar Kurulu toplanıyor

  Geçici Bakanlar Kurulu toplanıyor

  Başbakan Davutoğlu, toplantının peşinden, hükümet üyelerine eşlerinin de katılımıyla akşam yemeği verecek. 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimleri'nin sonuçlarının ardından, AK Parti'nin tek başına iktidar olmasıyla birlikte geçici Bakanlar Kurulu'nun görevi sona eriyor.

  Okumaya devam et...
 • İzmir’de internet kafedeki kavga güvenlik kamerasında

  İzmir’de internet kafedeki kavga güvenlik kamerasında

  Kavga, Şirinyer Onat Caddesi üzerinde meydana geldi. 6 kişi, B.D."ye sopalarla saldırdı". Baltalı şahıs, internet kafeye kaçarak kendini kurtarmaya çalıştı. Görüntülerde, iş mahaline iştirak eden eli sopalı 6 bireyin kişinin üst kısmına yürüdükleri, kişinin da kendisini elindeki baltayla korumaya çalıştığı görülüyor.

  Okumaya devam et...
 • Nusaybin’de polis aracına bombalı saldırıda 3 polis yaralandı

  Nusaybin’de polis aracına bombalı saldırıda 3 polis yaralandı

  Radikal gazetesi, YDG-H'lı (PKK'nin şehirlerdeki gençlik örgütlenmesi)olduğu belirtilen grubun saldırısında polis memrularının yanı sıra Abdulselam Deniz adlı 14 yaşında bir çocuğun da yaralandığını yazdı. Kameralardan durumu gören polis ekipleri, olay yerine intikal etti. Zırhlı araçlarla olay yerine gelen polis ekiplerini gören grup, ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirdi.

  Okumaya devam et...
 • Yedikleri mantardan zehirlenen 2 kişi hayatını kaybetti

  Yedikleri mantardan zehirlenen 2 kişi hayatını kaybetti

  Olayın ardından 2 gün sonra zehirlendiklerini anlayarak Körfez İlçesinde bulunan özel bir hastaneye götürülen Recep Gürkan burada yoğun bakım servisine alınırken, Recai Kızılkaya ise tedavisinin ardından İstanbul'a gönderildi. Her iki şahsın da yedikleri mantar nedeniyle zehirlendikleri ve organlarının iflas ettiği öğrenildi. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.

  Okumaya devam et...
 • Erdoğan açıkladı! Kara harekatı var mı?

  Erdoğan açıkladı! Kara harekatı var mı?

  DAİŞ konusu başta olmak üzere Türkiye için tehdit oluşturan tüm terör örgütlerine karşı Türkiye'nin gerek kendi başına, gerek kolektif olarak, ortak koalisyon güçleri olarak attığı ve atacağı adımlar var. Uçuşa yasak bölge konusunda olumlu görüşmeler var. Olayı yaşan biziz. Bu da artık kabullenilmiş durumda. Bunda tabi tüm emeği geçen gerek G-20 sekreteryasından bütün sayfalara kadar, bakan arkadaşlara kadar, hepsine çok teşekkür ediyorum.

  Okumaya devam et...
 • Cari denge 6 sene akabinde ilk defa çok verdi

  Cari denge 6 sene akabinde ilk defa çok verdi

  Cari işlemler hesabı eylül ayında 6 yılın ardından 95 milyon dolar fazla verdi. Buna göre, eylülde doğrudan yatırımlardan kaynaklanan net girişler (net yükümlülük artışı), geçen yılın aynı ayına göre 368 milyon dolar azalarak 255 milyon dolar düzeyinde gerçekleşti.

  Okumaya devam et...
 • Asgari Ücret Bin 300 TL Ne Zaman Olacak

  Asgari Ücret Bin 300 TL Ne Zaman Olacak

  Teşvik uygulamalarından bahseden Çelik, "Bizim asgari ücretimiz şuаnda bin lira". Bir koruma ücreti olarak aldığınızda 13 Avrupa ülkesinden daha iyi durumda. Suriye'ye yönelik kara hareketi tartışmalarıyla alakalı bir suale ise Sert, alanda tüm önemli aktörlerin buluştuğu bir Suriye'den bahsedildiğini dile getirdi.

  Okumaya devam et...
 • Feza Gazetecilik AŞ basım yerinde arama

  Feza Gazetecilik AŞ basım yerinde arama

  Başsavcılığın, "Marka hakları hukukunun çiğnendiği" iddiasıyla yaptığı başvuruyu değerlendiren Bakırköy 3. Sulh Ceza Hakimliği de talebi kabul etti. Mahkemeden arama kararı çıkarıldığını belirten polis ekibi ve avukatlar Feza Gazetecilik A.Ş.

  Okumaya devam et...
 • Sanatçı Baykal’ın Başörtülü Kadınlarla İlgili Paylaşımı

  Sanatçı Baykal’ın Başörtülü Kadınlarla İlgili Paylaşımı

  Tepkiler gerekçesiyle hesabını kapatan Baykal, basın açıklamasıyla özür diledi. Baykal'ın yapmış olduğu açıklamaya üzüldüklerini ifade eden Yıldırım, "Dün Melek Baykal, konağımızı ziyaret etti". "Aklımın ucundan dahi geçmeyen, ancak seçtiğim kelimelerin yanlışlığından binaen maksadını çok sayıda aşan ifadeden çok büyük pişmanlık duydum." ifadelerini kullandı.

  Okumaya devam et...
 • Arkadaş Kasım Ayında Şehit Oldu

  Arkadaş Kasım Ayında Şehit Oldu

  Bu haber 2015-11-11 22:54:47 eklenmiş ve 119 kez görüntülenmiştir. Kanser hastası annesini iyileştirme ettirmek amaçlı profesyonel çavuş olduktan ardından Hakkari"nin Şemdinli kazası kırsalında 3 sene öncesinde PKK'lı teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Seyit Yalçın'ın her sene Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesindeki mezarına gelerek baba evinde mevlit okutan tabanca dostları bu sene ziyaretine gelemedi".

  Okumaya devam et...
 • Biz gerçeğin ta kendisini söylüyoruz, haykırıyoruz

  Biz gerçeğin ta kendisini söylüyoruz, haykırıyoruz

  Düşük gelirli ülkelerin problemleri da ele alınmalı çözüm üretilmesi şarttır. Biz tüm bu konuları 'kapsayıcılık' başlığı altında Antalya zirvesinde gündeme getiriyoruz. Suriye'de ölen her masumun canı bu acıyı önleyebilme gücüne sahip olduğu sürece şu veya bu sebeple yapmayan ülkelerin eline bulaşmıştır. " "İlla Aylin mi olması lazım?" ".

  Okumaya devam et...
 • Pembe Elmas’a Servet Ödedi

  Pembe Elmas’a Servet Ödedi

  Phillips müzayede salonu tarafından organize edilen satış gününde dört saat, 1 milyon İsviçre Frangı üzerinde açık artırmaya sunuldu. James Bond serisindeki rolleriyle tanınan İskoç oyuncu Sean Connery'nin 15,04 karatlık pembe elması ise 4 milyon 58 bin İsviçre frangına alıcı buldu.

  Okumaya devam et...
 • Asgari Ücret 1 Ocak'ta 1300 TL

  Asgari Ücret 1 Ocak'ta 1300 TL

  Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret yeni zam formülüyle birlikte yürürlüğe girecek. Laf konusu toplantı ise her senenin Aralık ayı içinde yapılıyor. Bu istikamette hükümetin ekonomi kurmaylarının hummalı bir iş yürüttüğü de iştirak eden veriler içinde. Böylece 1999'da başlayan asgari ücreti yılda iki kez artırma uygulamasından vazgeçilerek, yıllık belirlemeye dönülmüş olacak.

  Okumaya devam et...
 • Saati 40 dolara ana şefkati

  Saati 40 dolara ana şefkati

  New York'da kiralık annelik işini başlatan Nina Keneally , 40 dolar karşılığında dertlerinizi dinliyor, yemek pişiriyor, hayatınız ile ilgili tavsiyelerde bulunuyor ve istemeniz halinde sizinle oturup film seyrediyor. Gabbatt, Keneally 'nin kendisine sabah kahvaltısı için ekmek kızarttığını, çay yaptığını ve bunun hoşuna gittiğini anlattı. "Keneally çok yardımcı oldu".

  Okumaya devam et...
 • Cari açık eylülde fazla verdi

  Cari açık eylülde fazla verdi

  Reuters'ın ekonomistlerle yaptığı ankete göre Eylül'de cari dengenin vasat 7 milyon dolar fazla vereceği tahmin ediliyordu. Geçen yılın Eylül ayında 2 milyar 365 milyon dolar açık veren cari işlemler hesabı, bu yılın aynı ayında 95 milyon dolar fazla verdi.

  Okumaya devam et...