Londravizyon
 • Bursa’da esrarengiz patlama sesi

  Bursa’da esrarengiz patlama sesi

  Bursalılar ne olduğunu anlamak için, polis ve itfaiyeyi telefon yağmuruna tuttu... Bursa'nın merkez ilçelerinde hissedilen patlama sesi paniğe neden olurken "155 Polis İmdat" hattına çok sayıda ihbar yağdı. Ancak bir netice elde edilemedi. Ana Jet Üssü'nden eğitim uçuşu için havalanan F-16 Savaş uçaklarının ses duvarını aşmasından kaynaklandığı belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Cizre halkı, Silvan’da uygulanan sokağa çıkma yasağı protesto etti

  Cizre halkı, Silvan’da uygulanan sokağa çıkma yasağı protesto etti

  HDP ilçe binası üzerinde başlayan yürüyüş, hükümet konağı önünde son buldu. Fakat tankla, topla ve helikopterle dahi bu milletin istemini kıramazlar. Çatışmayla ve savaşla Kürt halkının taleplerini yok edemez ve sayamazsınız. "Gelin masaya oturun ve bu sıkıntıları masada çözelim" diye konuştu. Konuşmanın ardından 5 dakikalık oturma eylemi yapan grup, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

  Okumaya devam et...
 • Karabük’te soba faciası: 1 ölü, 2 yaralı

  Karabük’te soba faciası: 1 ölü, 2 yaralı

  Fevzi Çakmak Ortaokulu öğrencisi olan Tayfun Ağyar ile her gün birlikte okula giden sınıf arkadaşı gelmediğini görünce Ağyar'ın evine giderek kapıyı çaldı. Komşuları, 3 katlı binanın giriş katındaki evden Ağyar çifti ile çocukarını battaniyelerin üzerinde dışarı çıkararak 112 Acil Servis'i aradı. Karabük'te, eşi ve oğluyla karbonmonoksitten zehirlenerek hastaneye kaldırılan kişi hayatını kaybetti.

  Okumaya devam et...
 • Bingöl’ de Göktaşı ile zengin oldular. Gramı 60 dolar

  Bingöl’ de Göktaşı ile zengin oldular. Gramı 60 dolar

  Göktaşı parçalarını yurt dışındaki meraklılarına satan köylülerin ciddi bir gelir elde ettiklerini belirtilirken, köylülerden Mehmet Nezir Ergün , Göktaşı parçalarının gramına 15 ile 60 dolar fiyat verildiğini anlattı. Ergün, "Bu taşı daha önce değersiz zannediyorduk". Bu taş gerçekten de çok değerli bir taştır. Daha sonrasında Amerika'dan gelenler, bayağı bir taş aldılar ve gramına 50 dolar ödediler.

  Okumaya devam et...
 • Şehit Teğmen Son Kez Baba Ocağında

  Şehit Teğmen Son Kez Baba Ocağında

  Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne ait bir cankurtaranla vatandaşların katılımıyla oluşturulan araç konvoyuyla helâllik alınması için Menteşe ilçesi Paşapınarı Mahallesi'ndeki babaevinin önüne götürüldü.

  Okumaya devam et...
 • 13 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz

  13 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz

  Tecavüz halkası, kuzeninin olayı yakınlarına anlatmasıyla genişledi. R.A."nın gündüzleri evde yalnız olduğunu anlayan Adem B.de birkaç hafta sonra eve gelerek farklı günlerde küçük kıza 2 kez tecavüz etti". Çocuğun her şeyi anlatması üzerine R.A'nın kuzeni Emre B, teyzesinin kocası Ergün O.ve ağabeyinin arkadaşı Adem B. gözaltına alındı. R.A. devlet korumasına alınırken tecavüzle suçlanan 3 şüpheli tutuklandı .

  Okumaya devam et...
 • Sivas’taki işçilerin maaş eylemi

  Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı basın açıklamasının ardından işçiler olaysız şekilde dağıldı. Ancak polis gruba izin vermedi. Polis emirleri zaman zaman işçileri megafonla uyararak yaptıklarının suç olduğunu ve kaldırıma çıkmalarını istedi ancak işçiler yolda yürüyemeye devam etti.

  Okumaya devam et...
 • Gazeteci Fatih Yağmur gözaltına alındı

  Gazeteci Fatih Yağmur gözaltına alındı

  Haberdar'ın haberine göre Fatih Yağmur hakkında 7 Mayıs'ta Tarsus 2.Ağır Ceza Mahkemesi'nde TIR savcılarının sorgulanması sırasında adliyede görüntü çektiği gerekçesiyle yakalama kararı çıkarıldı. Ancak, gizlilik olduğu için salona giriş yapabilmemin imkânsız olduğunu ifade ettim. "Adana'dan Tarsus'a da Uyap'ta ismimin "gizli kişi" şerhiyle konulduğunu, bu sebeple sevk edildiğimi ifade ettiler" açıklamasında bulundu.

  Okumaya devam et...
 • İzmir’de Silvan eylemi yapan 16 kadın gözaltına alındı

  İzmir’de Silvan eylemi yapan 16 kadın gözaltına alındı

  Konak Meydanı'ndaki hükümet konağı önünde toplanan HDP İzmir İl Yürütme Kurulu üyeleri, ağızlarını siyah bezlerle kapattı. Bir süre yürüdükten sonra oturma eylemi yapmak isteyen gruba polis izin vermedi. Polis minibüsüne bindirilen HDP yöneticileri, alandan uzaklaştırıldı. 15 kişilik grup, polise direnmeden gözaltı araçlarına binerken, emniyet binasına götürüldü.

  Okumaya devam et...
 • Konya’ya şehit ateşi düştü

  Konya’ya şehit ateşi düştü

  Burada helallik alındığı sırada şehidin babası Ramazan Demir fenalık geçirdi. Baba Demir'e 112 Acil Servis ekipleri müdahale etti. Şehidin cenazesi daha sonra cenaze namazının kılınacağı Musalla Mezarlığı'ndaki tarihi Namazgah'a getirildi.

  Okumaya devam et...
 • Ahmet Davutoğlu:

  Ahmet Davutoğlu: "Size söz veriyorum"

  Süratle ekonominin yapısını yeniden geliştirmeleri gerektiğini anlatan Davutoğlu, sözlerine şu şekilde devam etti: "Planlarınızı yaparken kısa dönemli yapmayın, devamlı olacak bir istikrar ortamına göre yapın. "Birincisi, öngörülebilir bir siyasal düzen, demokratik ve özgürlüklere dayalı ve gelecek perspektifi olan bir siyasal düzen olmaksızın, bu küresel kriz ortamında karar almak da mümkün olmaz, o kararı uygulanmak da mümkün olmaz" şeklinde konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Eski HDP’li Sebahat Tuncel Gözaltına Alındı

  Eski HDP’li Sebahat Tuncel Gözaltına Alındı

  Tuncel, ilk ifadesinin ardından serbest kaldı. Tuncel 'örgüt propagandası yapmak'la suçlanıyor. Tebligat yapılmadan gözaltına alındığını söyleyen Tuncel, "2010 yılında İstanbul'da yaptığım bir konuşma ve 2013 yılında nevruza katılma nedeniyle ifademe başvurmak istediklerini ama tebligat yapmadan yakalama kararı çıkardıklarını öğrendik".

  Okumaya devam et...
 • Alanya Ülkü Ocakları’ndan Akit TV için suç duyurusu

  Alanya Ülkü Ocakları’ndan Akit TV için suç duyurusu

  Yine Akit TV sözlerinin bir diğer ve daha tehlike arz eden boyutuysa toplumu "inananlar" ve "inanmayanlar" diye bölmesi, "inananlar" dediği bölüğüne ise Atatürk şahsında Atatürkçülüğü ve Atatürkçüleri hedef göstermesidir. Bunları anlamakta zorlanıyoruz. Bunlar Müslümanız derler Bakara suresiyle alay ederler. "Bizler cumhuriyetin bekçileri olarak Akit Televizyonu'nun yapmış olduğu bu terbiyesizliği Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı'na 5816 Sayılı Kanun gereğince suç duyurusunda bulunuyoruz" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Başkent Ankara da Toplanan İl Başkanları, CHP de Müthiş

  Başkent Ankara da Toplanan İl Başkanları, CHP de Müthiş

  CHP'nin görevdeki il başkanları, kurultay süreci görüşmek üzere Ankara'da bir araya geldi. "CHP dışı kimi odakların yeterli ölçüde oy artırılmadığını bahane ederek CHP ve Genel Başkanına karşı bir karalama kampanyası ile saldırı başlattığını" söyleyen Sarıbal, "Olağan kongre süreçleri devam ederken, olağanüstü kongre talebinde bulunmak, siyasi bir nezaketsizlik; parti emekçileri, üye, delege, il ve ilçe yönetimlerini yok saymak, itibarsızlaştırmak ve güvenmemek anlamına gelmektedir" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Kasım’da yemin töreni 18 Kasım’da yeni hükümet

  Kasım’da yemin töreni 18 Kasım’da yeni hükümet

  Buna göre TBMM Genel Kurulu, 17 Kasım Salı günü toplanacak. Meclis'in toplandığı ilk birleşimde, TBMM Başkanlığı için adaylık başvuruları alınacak. Bunun Için göre, TÜRKIYE BÜYÜK MILLET MECLISI Başkanı amaçlı adaylık müracaatları, 21 Kasım Cumartesi saat 24.00'e kadar ifade edilecek.

  Okumaya devam et...
 • Konya’daki

  Konya’daki "Paralel Devlet Yapılanması" davası sürüyor

  Ağır Ceza Mahkemesinde görülüyor. Sanıklar tarafından asılsız delillerle 2008'de şirketine operasyon düzenlendiği iddia edilen Okyanus Şirketler Grubu Başkanı Nusret Argun, Konya iki. İki kez konuştuğum kadını yıllarca dinlemişler. "Nusret Argun istek ve taleplerimize cevap vermedi" denilerek operasyon yapıldı" dedi. Ben 187 sene hüküm aldım.

  Okumaya devam et...
 • Silvan’da vekillere saldırsı: Yüksekdağ yaralandı

  Silvan’da vekillere saldırsı: Yüksekdağ yaralandı

  Aralarında Figen Yüksedağ'ın da bulunduğu grup bir süre yürüdükten sonra önleri zırhlı araçlarla önlem alan polis ekipleri tarafından kesildi. Sokağa çıkma yasağının olduğu Silvan'a giden Halkların Demokratik Partisi HDP Eş Geneş Başkanı Figen Yüksekdağ, tazyikli su ile ıslandı.

  Okumaya devam et...
 • S.Arabistan Kralı Salman 16 kamyon eşya getirdi

  S.Arabistan Kralı Salman 16 kamyon eşya getirdi

  Kral, yaklaşık 50 araçlık hususi konvoyla konaklayacağı Mardan Palace Otel'e hareket etti. Kral'ın Antalya'ya bin kişilik heyetle geleceği haberlerinin basına yansıması üzerine özellikle Belek esnafı bu duruma çok sevinmişti. Öte yandan Suudi Arabistan Kralı'nın, Türkiye'ye sadece G20 zirvesine katılmak için değil, aynı zamanda Ankara yönetimiyle ikili ilişkilerde bulunmak için geleceği aktarıldı.

  Okumaya devam et...