Londravizyon
 • Manisa Valisi hakkında inceleme başlatıldı

  Manisa Valisi hakkında inceleme başlatıldı

  Altınok, " Hukuk devleti bütün vatandaşlarına eşit davranmayı gerektiren, bütün vatandaşlarının hukuk içinde eşit olduğu devlet anlayışıdır " dedi. İnsanların yaşam tarzlarının, kılık kıyafetlerinden ayrı tutulması gerektiğini belirten Bakan Altınok, herkesin hukuk önünde eşit olması ve eşit tutulması gerektiğini söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Meclis takvimi belli oldu

  Meclis takvimi belli oldu

  Geçici Başkan Baykal'a, en genç 6 milletvekili, katip üye olarak eşlik edecek. Meclis yeni döneme başlıyor. Yemin töreninin ardından, 26. Dönem Parlamentosu'nun ilk işi Meclis Başkanı'nı seçmek olacak. Partilerin belirlediği bu adaylar, daha sonra Genel Kurulun onayına sunulacak. Yüksek Seçim Kurulu'nun 1 Kasım seçimlerinin kesin sonuçlarını açıklaması ile birlikte yeni hükümetin kurulma takvimi de belli oldu.

  Okumaya devam et...
 • Bana selam veren örgüte alınmış

  Bana selam veren örgüte alınmış

  Tutuksuz yargılanan Serkan Öz, SEGBİS aracılığıyla yaptığı savunmasında, iyi bir teknikçi ve dinlemeci olduğunu söyledi. Duruşmanın öğleden önceki bölümünde eski polis müdürü Anadolu Atayün'e sorular yöneltildi. "Nusret Argun istek ve taleplerimize cevap vermedi" denilerek operasyon yapıldı" dedi. İki kez konuştuğum kadını yıllarca dinlemişler. Ben 187 yıl ceza aldım.

  Okumaya devam et...
 • MHP’de muhalifler Bahçelisiz ofis arıyor

  MHP’de muhalifler Bahçelisiz ofis arıyor

  Asıl merak konusu Meral Akşener'in ne yapacağı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "çekilmesini" isteyen muhalif isimler, çalışmalarını somut olarak sürdürmek için İstanbul ve Ankara'da ofis tutulmasını kararlaştırdı. Size parti kulislerinden nihai bilgileri aktarayım. Musavvat Dervişoğlu, Ümit Özdağ ve Koray Aydın namzet olmuyor. Meral Akşener kararını vermiş ve yarışa giriyor.

  Okumaya devam et...
 • İlhan Cihaner, Ergenekon’dan beraat etti

  İlhan Cihaner, Ergenekon’dan beraat etti

  Bu daha ilk adımı. Bunların yaşanması gerekmiyordu adalete ulaşmak için 5-6 yıldır ülkenin yaşadığı hukuksuzlukların yaşanması gerekmiyordu. "Baştan itibaren hukuksuzluk çok ortadaydı" dedi. Yargıtayın verdiği "beraat" kararını "gecikmiş adalet" olarak nitelendiren Gök, yargı sisteminde hala çözülmemiş bozukluklar nedeniyle böyle adaletsiz durumlara tanıklık edildiğini savundu.

  Okumaya devam et...
 • CHP'de Büyük ŞOK! Görevden Alındılar

  Merkez İlçe Başkanlığı delege seçimlerinde yaşanan huzursuzluk sonrasında CHP İl Başkanı Kazım Karsu'nun, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıkılmaz ve yönetimini görevden alarak yerine il yönetiminden birini atadığı açıklandı. 23 Kasım'da merkez ilçe kongresini yapacaklarını ifade eden Karsu, atanan kayyum çalışmasına göre, bu tarihin ertelenebileceğini kaydetti. Bu kararın, tamamen hukuksuz, temelsiz, tüzüğe aykırı ve acemilik kokan bir yazı olduğunu ileri süren Yıkılmaz, "Normal şartlarda bu ...

  Okumaya devam et...
 • Evini Uyuşturucu İmalathanesine Çeviren Şahıs Tutuklandı

  Evini Uyuşturucu İmalathanesine Çeviren Şahıs Tutuklandı

  Zonguldak'ta uyuşturucuyu sattığı iddia edilen şüpheli tutuklandı. Soruşturmayı genişleten ekipler S.T."nin Çınartepe Mahallesi'ndeki evinde de incelemelerde bulundu". Taksi sürücü ilk ifadesinde uyuşturucuyu satmak için değil kullanmak için, Kozlu ilçesindeki Y.M. isimli kişiden aldığını söylediği öğrenildi. Evli olduğu öğrenilen S.T.'nin özel bir firmada şoför olarak çalıştığı belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Diyarbakır’da askeri aracın geçişi sırasında patlama

  Diyarbakır’da askeri aracın geçişi sırasında patlama

  Diyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 2 asker şehit oldu. Alınan bilgiye göre, Diyarbakır-Silvan karayolunun Bağdere mevkisinde PKK mensuplarınca yola yerleştirilen patlayıcı, askerleri taşıyan zırhlı aracın geçişi sırasında patlatıldı.

  Okumaya devam et...
 • Van’da terör saldırısı: 1 şehit

  Van’da terör saldırısı: 1 şehit

  Bölgede operasyonun sürdüğü bildirildi. İlçenin Taşkapı Mahallesi Gergili mezrasında sabah saatlerinde bölücü terör örgütü mensuplarının bulunduğu eve yapılan operasyon sırasında, evden uzun namlulu silahlarla ateş açılması sonucu bir Astsubayımız şehit olurken, üç güvenlik görevlimiz yaralanmıştır.

  Okumaya devam et...
 • Lice’de İki Asker Öldü

  Lice’de İki Asker Öldü

  Saldırıda 19 asker yaralandı. Patlamada ilk belirlemelere göre 3 asker şehit olurken, bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Takviye birlikler de olay yerine intikal etti.

  Okumaya devam et...
 • Artvin’de Sel Ve Heyelanlarda Ölü Sayısı 3’E Çıktı

  Artvin’de Sel Ve Heyelanlarda Ölü Sayısı 3’E Çıktı

  Cirit, burada yaptığı bildiride, Borçka kazasına ilişkili İbrikli köyü Esentepe Mahallesi'nde yaşamını sürdüren 74 yaşlarındaki Kamil Kara'nın evinin önünde yer aldığı sırada heyelan altında kaldığını ifade etti. Ancak sahil illerimizde de yoğun bir yağış miktarı var. Yağışlardan en çok etkilenen ilimiz oldu. Son felaket ise Artvin'in Hopa, Borçka ve Murgul ilçelerinde dünden itibaren yağan yağmur nedeniyle meydana geldi.

  Okumaya devam et...
 • Şengal’e Peşmerge operasyon başlattı

  Şengal’e Peşmerge operasyon başlattı

  Bu sabahki operasyonda 1 peşmerge de arabanın takla atması sonucu hayatını kaybetti. Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani , Sincar kasabasını IŞİD'ten geri alan Peşmerge'yi kutlayan bir mesaj yayınladı. Şengal şehir merkezinin YBŞ-YPJ Şengal güçleri ile HPG-YJA Star gerillalarının eline geçtiği ve Şengal'in etrafındaki mahallelerinin alınması için de operasyonların sürdüğü belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Bonus kart Flaş'la cebe girdi

  Bonus kart Flaş'la cebe girdi

  Uygulama alışkanlıkları analiz ederek, müşteriler için en uygun kampanyaları öneriyor. Ancak Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü ve Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Onur Genç, plastik kartın ortadan kalkacak bulunmasına karşın kart kullananların sayı farkı adam başına taksit maliyetinin 50 liralık bulunduğunu ve bonus ile öteki masraflar da dikkate alındığında tahsil edilen ücretin ortadan kalkamayacağını belirtti.

  Okumaya devam et...
 • Sanayi ciro endeksi yüzde 2,6 arttı

  Sanayi ciro endeksi yüzde 2,6 arttı

  Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış imalat sanayi ciro endeksinde en yüksek artış diğer ulaşım araçlarının imalatında gerçekleşti. Endeks bir önceki yılın aynı ayına göre, 'gıda, içecek ve tütün'de yüzde 11,2, 'ham maddelerde (yakıt hariç)' yüzde 22,6, 'yakıtlar'da yüzde 43,1 ve 'imalat (gıda, içecek, tütün hariç) sanayi'nde yüzde 7,4 azaldı.

  Okumaya devam et...
 • Azmin Zaferi: Temizlik Yaptığı Hastaneye Hekim Olarak Dönecek

  Azmin Zaferi: Temizlik Yaptığı Hastaneye Hekim Olarak Dönecek

  Ufuk Kilimcigöldelioğlu İzmir Suat Seren Göğüs Hastanesi'nde temizlik görevlisi. TEMİZLİK ORTAYA KOYDUĞU HASTANEYE HEKİM OLARAK DÖNECEKkilimcigöldelioğlu şu anda yerleri paspasladığı hastaneye birkaç sene ardından beyaz önlükle dönecek. Beni en çok zorlayan ise devam zorunluluðunun olmasý" diyen Kilimcigöldelioðlu yine de hayalinden vazgeçmediðini vurguluyor, "Okuldan çýktýktan sonra iþe geldiðim için neredeyse 24 saatim dolu geçmiþ oluyor.

  Okumaya devam et...
 • 7 yaşındaki kıza 75 milyon $'lık yüzük

  7 yaşındaki kıza 75 milyon $'lık yüzük

  Lau'nun daha önce de kızı için nadir mücevherler satın aldığı biliniyor. SATILAN EN BÜYÜK KARAT Benette, elmasın ayrıca satılan en büyük karat ağırlığına olan elmas olduğunu da belirtiyor. Sotheby's firmasının uluslararası mücevher CEO'su David Bennett, New York merkezli 'Cora International' ın sattığı 'mavi ay'ın şu ana kadar değerli bir taşa ödenen en yüksek miktarla alıcı bularak dünya rekoru kırdığını duyurdu.

  Okumaya devam et...
 • İş dünyasının beklediği destek Zeybekci'den geldi!

  İş dünyasının beklediği destek Zeybekci'den geldi!

  ASGARİ ÜCRET VAATLERİMİZ ARASINDA İLK YAPILACAK OLANLARDAN BİRİSİDİR "Asgari ücret, vaatlerimiz arasında ilk yapılacak olanlardan birisidir" diyen Zeybekci, "Bunun özel sektörümüzün endişe ettikleri bazı rahatsızlıkları olabilir". " SAYIN BAŞBAKANIMIZIN 1300 RAKAMINI TELAFFUZ ETTİĞİNDE ANINDA KARŞILIK BULDU " Nihat Zeybekci , seçim öncesinde diğer partilerin asgari ücretteki vaatlerinin iş dünyası ve toplum tarafından ciddiye alınmadığını söyledi.

  Okumaya devam et...