Londravizyon
 • Ebrd Global Liman hisselerini satın aldı ,Son Dakika

  Hisse devir işlemlerinin, Global Liman'ın sermaye artırımına yönelik Genel Kurul, ticaret siciline tescil vb. bir dizi işlemi kapsaması nedeniyle yaklaşık iki gün sürmesi beklenmektedir. Aynı zamanda, şirketin uluslararası pazarlardaki pozisyonunu daha da güçlendirecek. EBRD'nin yatırımından elde edilecek gelir, GLİ'nin EBRD'nin yatırım yaptığı ülkelerdeki liman yatırımlarını finanse etmek için kullanılacak.

  Okumaya devam et...
 • TİSK: Asgari ücrette artış işverene ilave maliyet getirmemeli

  TİSK: Asgari ücrette artış işverene ilave maliyet getirmemeli

  Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda işverein temsilen yer alan Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu'ndan (TİSK) 1.300 liralık asgari ücretle ortaya çıkacak maliyete itiraz geldi. Devletin asgari ücret artışını işverene yüklemesi durumunda işten çıkarmalar ve kayıtdışı istihdam artacaktır. Toplu sözleşme ve kadro talepleri bir kez daha Başbakan'a iletildi.

  Okumaya devam et...
 • Borsa Haftayı Düşüşle Tamamladı

  Borsa Haftayı Düşüşle Tamamladı

  Analistler, öğleden sonra ABD'de, başta perakende satışlar olmak üzere açıklanacak verilerin piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını belirterek, BIST 100 endeksinde 81.000 seviyesinin destek, 82.500 seviyesinin direnç olarak öne çıktığını kaydediyor.

  Okumaya devam et...
 • TC Kimlik No ile SGK SSK hizmet dökümü 11.11.2015

  TC Kimlik No ile SGK SSK hizmet dökümü 11.11.2015

  Sosyal Güvenlik Kurumu kurulduktan sonra SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kurumları Sosyal Güvenlik Kurumu altında birleşmiştir. SSK'ya bağlı olan vatandaşların çalıştıkları iş yeri vatandaşların sigortalarını yatırarak SSK'dan sigortalı olmasını sağlarlar.

  Okumaya devam et...
 • Türkiyede kuvvetli büyüme devam ediyor — IMF

  Türkiyede kuvvetli büyüme devam ediyor — IMF

  CESEE bölgesinin 2016'da pozitif büyümeye dönmesi bekleniyor. Türkiye ekonomisinin sağlıklı hızda büyümeye devam edeceğini açıkladı. Raporda, " Pekçok CESEE ülkesi kamu maliyesini konsolide ederek gelişim sağlamıştır. Çin ekonomisinin yavaşladığına dikkat çeken IMF, "Çin'in yavaşlama ve süregelen sığınmacı krizi konusunda görünüm için yeni riskler meydana çıkmıştır".

  Okumaya devam et...
 • New York borsası yükselişle açıldı

  New York borsası yükselişle açıldı

  Kapanışta, Dow Jones Endeksi 176,91 puan (yüzde 0,89) azalışla 17.733,42 puana, Standard&Poor's 500 Endeksi 20,53 puan (yüzde 0,98) kayıpla 2.078,79 puana ve Nasdaq Teknoloji Endeksi 51,82 puan (yüzde 1,01) azalışla 5.095,30 puana geriledi.

  Okumaya devam et...
 • Erdoğan’dan Paris açıklaması: Terörizm konusunda ilkeli tavrımızı sürdüreceğiz

  Erdoğan’dan Paris açıklaması: Terörizm konusunda ilkeli tavrımızı sürdüreceğiz

  Terörizme karşı uluslararası mutabakat olmalı. "Terörizme karşı mücadelemizi sürdürüyoruz Terörizmin konusunda sözün bittiği yerde bulunuyoruz" dedi. Artık terörizmle mücadele konusunda sözün bittiği yerde olduğumuzu hatırlatmak istiyorum ve artık bunun ön plana çıkması gereken bir dönemde olduğunu özellikle hatırlatmak istiyorum.

  Okumaya devam et...
 • Namaz kıldıran imama bıçaklı saldırı güvenlik kamerasında

  Namaz kıldıran imama bıçaklı saldırı güvenlik kamerasında

  Saldırıda çeşitli yerlerinden bıçaklanan imam Baş cemaatin araya girmesi ile saldırganın elinden kurtarıldı. Olayda aldığı bıçak darbeleriyle çeşitli yerlerinden yaralanan imam hastanesine kaldırıldı. Şüpheli şahıs adliyeye sevk edildi. Sultangazi " de namaz kıldırdığı sırada bıçaklı saldırıya uğrayan imamın yaralanma anı camideki güvenlik kameralarına yansıdı.

  Okumaya devam et...
 • Alanya Ülkü Ocakları Akit TV Aleyhinde Suç Duyurusunda Bulundu

  Alanya Ülkü Ocakları Akit TV Aleyhinde Suç Duyurusunda Bulundu

  Bozkurt, "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 77. ölüm yıldönümü olan 10 Kasım 2015 tarihinde Akit TV'de yayınlanan Gün Başlıyor Programı'nda, "Zulüm 1938'de son buldu" başlığı altında Atatürk'e hakaret içeren ifadelere yer verilmişti". Onun önderliğindeki bu zafer hem halkımızın varoluş ve bağımsızlığını sağlamış, hem de tüm mazlum milletlere örnek olmuş ve Emperyalizme karşı tüm mazlum milletlerin direnişlerine, ulusal kurtuluş savaşlarına yol göstermiş, cesaret vermiştir.

  Okumaya devam et...
 • Borsa Güne Yükselişle Başladı

  Borsa Güne Yükselişle Başladı

  Böylece önceki kapanışa göre, mali grup hisseler yüzde 0,27 değer kaybetti, hizmetler grubu hisseler yüzde 0,19, sanayi grubu hisseler ise yüzde 0,48 değer kazandı. Analistler, bugün ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'ın yapması beklenen açıklamalardan faiz artırım sürecine ilişkin ipuçlarının aranacağını belirterek, bugün ve yarın yurt dışında hareketlenecek veri takviminin de piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını ifade ediyor.

  Okumaya devam et...
 • Hdp Sözcüsü Bilgen Açıklaması

  Hdp Sözcüsü Bilgen Açıklaması

  Cumhuriyet tarihinin sanırım en uzunca sokağa çıkış yasağı uygulamasına bu devlet, başka bir deyişle seçilmemiş, yalnızca tercih dönemini yönetmekle sorumlulukları olan belli bir süre devlet tarihi utanca imzasını atmış oluyor. Gaz fişeklerinin hangi yükseklikte atılacağı, nasıl kullanılacağına dair kendi iç düzenlemelerini dahi dikkate almayan, doğrudan eş başkanı hedef alan bir saldırının olduğunu düşünüyoruz.

  Okumaya devam et...
 • Gölcük’te banka soygunu! Rehineler var

  Gölcük’te banka soygunu! Rehineler var

  Gölcük'te bulunan bir kamu bankası Suriyeli bir sığınmacı tarafından soyulmak istendi. Olay yerinde özel harekat ve terörle mücadele şube müdürlüğüne bağlı polis ekipleri yoğun güvenlik önlemleri alırken, bankanın çevresi olay yeri şeritleriyle çevrildi.

  Okumaya devam et...
 • Aralık’tan itibaren kış lastiği takmak zorunlu

  Aralık’tan itibaren kış lastiği takmak zorunlu

  Kurala uymayan araçların işletmecilerine 519 lira ceza uygulanacak. Gökyüzü koşullarına ilişkili olarak mevzubahis zaman, Bakanlık tarafından 1 ay uzatılabilecek. Bu nedenle hem ticari araç sürücülerimizin, hem de vatandaşlarımızın kış şartlarında kar ve buzdan kaynaklı kaza ihtimallerine karşı duyarlı ve hazırlıklı olmalıdır, araçlarına kış bakımı yaptırmalıdırlar.

  Okumaya devam et...
 • Global ekonomi ortalamanın altında kalabilir — IMF

  Global ekonomi ortalamanın altında kalabilir — IMF

  Global ekonomik beklentilerin son 5 yılda defalarca düştüğünü belirten IMF, 'Dünya ekonomisi kabul edilmez işsizlik oranı ve yoksulluk seviyesi ile sürekli ortalamanın altında kaldı' hatırlatılması yapıldı. "Ukrayna'nın ise reformlara yönelik zorluklar, ciddi makroekonomik değişimler ve ülkenin batısındaki ekonomik sorunlara rağmen 2016'da pozitif büyümeye döneceği öngörülüyor" ifadelerinin yer aldığı raporda, ayrıca, bazı Baltık ekonomilerinin de CIS ülkelerine yönelik ihracatın azalması ...

  Okumaya devam et...
 • CHP’li 24 vekilden Kılıçdaroğlu’na destek

  CHP’li 24 vekilden Kılıçdaroğlu’na destek

  Karşısına da ana muhalefet olarak partimizi koydu. Diğer muhalefet partilerinin önemli kayıplara uğradığını ifade eden Bayır, "Partimiz az da olsa oyunu artırarak yerini korumayı başarmıştır". Önümüzdeki dönem bize düşen yılmadan bıkmadan doğruları halka anlatmaktır. Önümüzdeki olağan kurultayda varsa eksik kalmış politikaları gözden geçirerek belirlemek bu görevi yapacak ve örgütü canlı tutacak, daha dinamik genel merkez kadrolarını belirlemek olacaktır.

  Okumaya devam et...
 • Başbakan Davutoğlu Öğrenciye Tokat Atan Polisler Hakkında Talimat Verdi

  Başbakan Davutoğlu Öğrenciye Tokat Atan Polisler Hakkında Talimat Verdi

  Hukuki süreçte suçluluğu sabit olmayan hiç kimsenin hele de toplumda çok olumlu bir imajla algılanan başörtülü bayanların, şartları oluşmadan böyle bir işleme tabi tutulmaları her kademede üzüntüyle karşılanmıştır . İstanbul Valiliği Kaymakam Adaylığı, Söğüt, Aliağa Kaymakam Vekilliği, Mut, Karaçoban, Kurtalan, Osmaneli, Manyas, Söğütlü Kaymakamlığı, Elazığ ve Kırşehir Vali Yardımcılığı, İnegöl Kaymakamlığı, Üsküdar Kaymakamlığı, Muş ve Kastamonu Valiliği görevlerinde bulunan Vali Erdoğan ...

  Okumaya devam et...