Londravizyon
 • Patates bu yıl bol ve ucuz olacak

  Patates bu yıl bol ve ucuz olacak

  Niğde Ziraat Odası Idare Kurulu Başkanı Veli Kenar, AA muhabirine yaptığı bildiride, bu yıl üreticinin patatese yöneldiğini ve ekim alanlarının 150 bin dönümden 173 bin dönüme çıktığını söyledi. "Rakamlar bu sene değişmeyecek". Kenar, üreticinin bu sene maliyetinin altında satış gerçekleştirdiğini vurgulayarak, "Üretici, maliyetin altında sattığı için borcunu ödeyemiyor, önümüzdeki sene ekim alanları otomatik olarak daralacak".

  Okumaya devam et...
 • TSK: Kandil’de 44 hedef vuruldu

  TSK: Kandil’de 44 hedef vuruldu

  Van'ın Erciş ilçesinde bir astsubayın şehit edildiği operasyonda üç teröristin ölü ele geçirildiği, teröristlere yardım ve yataklık ettikleri gerekçesiyle göz altına alınan beş kişiden ikisinin tutuklandığı açıklandı. Şırnak Beytüşşebap'ta ise icra edilen operasyonda bulunan sığınakta; bir tane savunma tipi el bombası, 15 tane el bombası fünyesi, iki tane antitank füze başlığı, 30 tane M-16 Piyade Tüfeği mühimmatı, bir tane 12 kg tüp, çok sayıda, çeşitli giyim, hayat ve sıhhıye malzemesi ele ...

  Okumaya devam et...
 • Son Dakika Haber! Memur-işçi ayrımı bitiyor!

  Son Dakika Haber! Memur-işçi ayrımı bitiyor!

  Radikal ilaç paketi devlette etkin iştirakçi ve memurların emek vermek yaşamını köktenci değiştirecek. Devlet Personel Başkanlığı, Maliye Bakanlığı ve diğer kamu kurumu temsilciler arasından oluşturulan özel bir komisyonun üzerinde çalıştığı yeni düzenlemelerle oldukça önemli sayılan 657 Sayılı Devlet Memurları Yasası'nda da değişeceği gelen bilgiler arasında.

  Okumaya devam et...
 • EURO 2016 zora girdi

  EURO 2016 zora girdi

  MAÇTAN ÖNCE ALMAN MİLLİ TAKIMININ OTELİNE BOMBA İHBARI YAPILMIŞTI Karşılaşma öncesinde Almanya Milli Futbol Takımı'nın Paris'te konakladığı otele bomba ihbarı yapılmıştı. Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Noel Le Graet, Fransa ile Almanya arasındaki hazırlık maçının oynandığı sırada Stade de France'ın girişinde gerçekleşen patlamada 3 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • Çanakkale’de 102 yabancı uyruklu yakalandı

  Çanakkale’de 102 yabancı uyruklu yakalandı

  Kaçaklar, Midilli Adası'na 8 mil mesafede olması sebebiyle çıkış noktası olarak burayı tercih ediyor. Tek kurtuluşun Avrupa ülkelerine erişmek meydana geldiğini düşünen kaçak muhacirleri, umut yolculuğundan Ege Denizi'nde meydana gelen ölümler de vazgeçiremiyor.

  Okumaya devam et...
 • Gaziantep’te IŞİD’in hücre evine baskında patlama

  Gaziantep’te IŞİD’in hücre evine baskında patlama

  Patlamada polislerin yaralandığı belirtildi. Gaziantep'te polisin IŞİD'in hücre evine yaptığı operasyon sırasında bir patlama meydana geldi. Bir süredir polislerin takibinde olan Irak Şam Örgütü IŞİD militanının bugün hücre evi olarak kullanılan bir eve girdiği tespit edildi.

  Okumaya devam et...
 • İmam hatip öğrencisi USB ile çalışan otomobil üretti

  İmam hatip öğrencisi USB ile çalışan otomobil üretti

  Araba, flash bellekle çalýþýyor. Flash belleğin içinde hususi bir yazılım mevcut. Flash belleðin içinde özel bir yazýlým var. Yazýlým arabanýn devresini tamamlýyor sistemin devreye girmesini saðlýyor' dedi. Caddede otomobil ile giderken başka araçlar geçmemi bekliyor. Arabada far da var. Arabayı yapmadan önce de yaptıktan sonra da fiyat teklifinde bulundular.

  Okumaya devam et...
 • CHP’de Boşalan Koltuğa Atama Yapıldı

  CHP’de Boşalan Koltuğa Atama Yapıldı

  AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, 60 sahıslık Cumhuriyet Halk Partisi CHP PM'de Özçelik'in istifası ile bir üyelik boşaldı. Özçelik, milletvekilliği adaylığı sürecinde de istifasını sunmuş ancak kabul edilmemişti.

  Okumaya devam et...
 • Memur-işçi ayrımı kaldırılıyor

  Memur-işçi ayrımı kaldırılıyor

  Memurlara bazı hakların getirildiği çalışmayla, iş garantisi uygulamasına son verilecek. Sabah gazetesinde yer alan haberde; birçok kamu kuruluşunda istihdam edilen; 4a, 4b, 4c şeklindeki harf karmaşasının biteceği belirtiliyor. Hepsinin tek yasada toplanması öngörülüyor. İŞ GARANTİSİ BİTİYOR: Özel sektörde bulunduğu üzere işini yapmayanın cümle yaşamı bitecek. Kamuda iş tanımları yeniden düzenlenecek.

  Okumaya devam et...
 • Kemal Kılıçdaroğlu, Kocaeli’de düğüne katıldı

  Kemal Kılıçdaroğlu, Kocaeli’de düğüne katıldı

  Yeğenimi güzel bir kızla evlendi. Onlara müebbet mutluluklar diliyorum. Arada bir kavga edeceksiniz ama sakın saygıyı ihmal etmeyin, birbirinize saygılı olun. "Teröre, dünya ortak tavır koymalıdır." dedi. Teröre hiçbir ülkenin kesinlikle destek vermemesi lazım. "Ama perdenin gerisinde farklı şeyler konuşuluyor" diye konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Patateste bu sene sıkıntı yaşanmayacak

  Patateste bu sene sıkıntı yaşanmayacak

  Yörede kumpir hasadının tamamlandığını ve rekoltenin ’yüz güldürücü’ bulunduğunu dile getiren Kenar, fiyatların düştüğünü ve bunun tüketicileri bahtiyar edeceğini kaydetti. Bu yıl fiyatın düşük gitmesi nedeniyle gelecek yıl da ekim alanının otomatik olarak daralacağını vurgulayan Kenar, patatesin kilosunun 3- 4 liraya çıkmasını da maliyetinin altında satılmasını da istemediklerini kaydetti.

  Okumaya devam et...
 • EURO 2016 endişesi! Fransa açıkladı! (14.November.2015)

  EURO 2016 endişesi! Fransa açıkladı! (14.November.2015)

  Dışarıda neler olup bittiğini maç bittikten sonra öğrenen iki takımın oyuncuları dehşet içinde kaldı. MAÇTAN ÖNCE ALMAN MİLLİ TAKIMININ OTELİNE BOMBA İHBARI YAPILMIŞTI Karşılaşma öncesinde Almanya Milli Futbol Takımı'nın Paris'te konakladığı otele bomba ihbarı yapılmıştı.

  Okumaya devam et...
 • Suriye’de 18 ay içinde seçim yapılması isteniyor

  Suriye’de 18 ay içinde seçim yapılması isteniyor

  ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile BIRLEŞMIŞ MILLETLER Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura görüşmelerin sonucuna ilişkili olarak olarak partner bir izah yapacak. Suriye'de 4 yıldan fazla süredir devam eden iç savaşa son verme çabaları kapsamında Türkiye, ABD, Rusya ve Suudi Arabistan Dışişleri Bakanları bir kez daha Viyana'da bir araya geliyor.

  Okumaya devam et...
 • AKİT TV hakkında suç duyurusu

  AKİT TV hakkında suç duyurusu

  Dilekçede, '"halkı kin ve düşmanlığa sevk", "basın yoluyla hakaret" ve '"Atatürk'ün hatırasına hakaret" suçlarından Akit TV, Akit Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Akit TV İcra Kurulu Başkanı hakkında dava açılması talep edildi. Dilekçede, Gazi Mustafa Kemal Atatürk"ün, Türkiye Cumhuriyeti"nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı olduğu hatırlatılarak, 10 Kasım 1938 saat 09.05'teki vefatından sonra her yıl 10 Kasım'da aynı saatte, Türkiye genelinde saygı duruşu yapıldığı aktarıldı".

  Okumaya devam et...
 • Yangında 5 milyon liralık inşaat malzemesi kül oldu

  Yangında 5 milyon liralık inşaat malzemesi kül oldu

  Depo sahibi Şehmus İnanç, itfaiye ekiplerine tepki göstererek yangına geç müdahale ettiklerini ileri sürdü. Devam eden yangını söndürme çalışmaları devam ediyor. TOMA aracı yangına müdahale ettiği sırada bir itfaiye erini fark etmedi ve deponun bulunduğu yere su sıktı. Meydana Gelen bu durum etraftaki vatandaşlar tarafından gsm telefonlarıyla kaydedildi.

  Okumaya devam et...
 • Paris’te saldırılar meydana geldi: Ölü ve yaralılar var

  Paris’te saldırılar meydana geldi: Ölü ve yaralılar var

  Saldırganlar, rehin aldıkları kişilerden birçoğunu öldürürken; onlarca kişi de terörle mücadele ekiplerinin düzenlediği operasyonla kurtarıldı. Resmi olmayan bilgilere göre en az 140 kişi hayatını kaybetti. Fransa'nın başkenti Paris'te Fransa - Almanya maçının oynandığı stadyum yakınında bir lokantada ateş açıldığı açıklandı. Saldırganlardan dördünün konser salonunda öldüğünü belirten kaynak, üçünün üzerlerindeki patlayıcıları infilak ettirdiğini, diğerinin de polis tarafından vurulduğunu ...

  Okumaya devam et...