Londravizyon
 • Nusaybin’de çatışma: 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı

  Nusaybin’de çatışma: 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı

  Sokağa çıkma yasağının 2'inci gününe girdiği Nusaybin Fırat Mahallesi Çağdaş Sokak üzerinde, hendekleri kapatmaya çalışan polis ekipleri ile PKK'nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyeleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

  Okumaya devam et...
 • Bekir Bozdağ:

  Bekir Bozdağ: "HDP’li vekiller teröristlere destek verme gayretindeler" ,Son Dakika

  Bozdağ, "Yozgatlı hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum". Dönem için kaydını yaptıran AKP - AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Silvan'daki terör operasyonlarına ait açıklayıcı bilgi verdi. Bozdağ, "Güvenlik güçlerimiz bölgedeki insanlarımızın huzur ve güvenliğini tesis etmek için yasaların kendisine verdiği vazifeleri yerine getirmektedir".

  Okumaya devam et...
 • Vodafone 37. İstanbul Maratonu’nun kazananları belli oldu

  Vodafone 37. İstanbul Maratonu’nun kazananları belli oldu

  Maraton çıkışının yaklaşık 250 metre gerisinden saat 09.10'da başlayacak yarış , 15 kilometre koşusu gibi Barbaros Bulvarı'nda devam edecek. Vodafone 37. Sporculara hemen sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi. Elit yarışmacılarda birincilere 50 bin dolar, ikincilere 25 bin dolar, üçüncülere ise 15 bin dolar verildi.

  Okumaya devam et...
 • Meclis’te 333 milletvekili kaydını yaptırdı

  Meclis’te 333 milletvekili kaydını yaptırdı

  Milletvekili Seçimi'nin ardından 26. "Halkın gözü terazidir" şeklinde bir Azeri atasözü olduğunu belirten Yılmaz, milletin azim ve kararlılığıyla kendi geleceğini belirlediğini ifade etti. Bu hafta sonuna kadar ise Meclis'in yeni başkanı da belirlenmiş olacak. TBMM Başkanı seçilene kadar 25. Salı günü ilk oturumda "Geçici Başkanlık" görevini, "en yaşlı üye" sıfatıyla, 7 Haziran sonrasında olduğu gibi, CHP'li Deniz Baykal üstlenecek.

  Okumaya devam et...
 • Gaziantep’te IŞİD baskınında patlama

  Gaziantep’te IŞİD baskınında patlama

  Gaziantep'te polisin IŞİD hücre evine yaptığı baskında üzerindeki bombayı patlatan IŞİD militanının, Ankara'da canlı bomba eylemini gerçekleştiren Yunus Emre Alagöz'ü Başkent'e götüren Halil İbrahim Durgun olduğu iddia edildi. Operasyonun anında öncesinde hanede 2 bireyin ek olarak yer aldığı söylenmesi üzerine polis vakanın olduğu apartmanın etrafındaki tamamlanan ve boş olan dairelerde 2 militanı arismi.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye Çin’den füze almaktan vazgeçti

  Türkiye Çin’den füze almaktan vazgeçti

  Resmi açıklaması ise bir hafta içinde yapılacak. Söz konusu projenin ihalesinin, milli füze projesi üzerine çalışmalar başlatılması istikametinde bir eğilimin meydana çıkması nedeni ile iptal edildiği, bu kararın Başbakan Davutoğlu tarafından da imzalandığı kaydedildi.

  Okumaya devam et...
 • IŞİD’e katılmak isteyen 6 Endonezyalı yakalandı

  IŞİD’e katılmak isteyen 6 Endonezyalı yakalandı

  Polis bayanların bir otelde kaldığını tespit edilerek onları takip etmeye başladı. Bayanlar İ.Ç. ile buluşup otobüse binerek IŞİD'e teşrif etmek için Suriye'ye gitmek istiyorken, polis düğmeye bastı. Yabancı uyruklu kadınlar ifadelerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Adli Tıp Birimi'ne götürüldü. İ.Ç.'nin ise emniyetteki sorgusu devam ediyor.

  Okumaya devam et...
 • Ali Koç'un Kapitalizmle ilgili sözleri sosyal medyayı salladı

  Ali Koç'un Kapitalizmle ilgili sözleri sosyal medyayı salladı

  Ali Koç'un sözleri kısa sürede sosyal medyanın en çok konuşulan konusu oldu. İnsanları öldüren sıtmaya karşı mücadele, saç dökülmesine karşı mücadeleden daha zayıf kalıyor. "Burada hür olarak serbest olarak dolaşamayan bir faktör adam". "Paradigmalar değişmeli" dedi.Diğer yandan toplantı sonrası sendikacılar arasında, "Türk İş'in başına Ali Koç'u getirelim" konuşmaları geçti.

  Okumaya devam et...
 • Davutoğlu Shinzo Abe, iki görüşmenin ardından Dolmabahçe çalışma ofisi bahçesinde

  Davutoğlu Shinzo Abe, iki görüşmenin ardından Dolmabahçe çalışma ofisi bahçesinde

  Ahmet Davutoğlu, Conrad Otel'de düzenlenen Türk-Japon İş Forumu'na katıldı. Türk-Japon ilişkileri konusunda değerlendirmelerde bulunan Davutoğlu, "Japonya bizim Doğu Asya'daki en önemli ticari ortağımızdır". Fransa'da yaşanan terör olayını kınayan ve Fransa'ya taziyede bulunan Davutoğlu, Türkiye'nin her zaman teröre karşı olduğunu söyledi. Türkiye olarak Fransa halkının yanında olduğumuzu ve hem Lübnan'da hem Fransa'da gerçekleşen terör olayları sonrasında dost ve komşu Lübnan ile ve ...

  Okumaya devam et...
 • Artvin’de heyelan’da ölenlerin sayısı 3’e çıktı: İş makinesiyle heyelan altında kaldı

  Artvin’de heyelan’da ölenlerin sayısı 3’e çıktı: İş makinesiyle heyelan altında kaldı

  Açıklamada, "Hopa- Borçka ve Borçka- Artvin Karayolu'nda ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor". Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) yapılan yazılı açıklamada, Artvin'in Hopa, Borçka ve Murgul ilçelerinde önceki akşam etkili olmaya başlayan aşırı yağışların yol açtığı sel, su baskını ve heyelan nedeniyle mahsur kalan vatandaşların kurtarma ve hastaneye sevk işlemleri yapıldığı belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin Ev Sahipliğinde Yapılan Uclg-mewa Programı Sona Erdi

  Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin Ev Sahipliğinde Yapılan Uclg-mewa Programı Sona Erdi

  UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, program sonunda, ev sahipliği ve organizasyon nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, diğer emeği geçenler ile katılımcılara teşekkür etti. Bir taraftan hizmet yaparken, diğer taraftan çevreye karşı duyarlılığımız da devam etmek zorunda. "Katılımcıların da bundan yeterince istifade ettiğini düşünüyorum" şeklinde konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kararı sonrası halk marketlere akın etti

  Nusaybin’de sokağa çıkma yasağı kararı sonrası halk marketlere akın etti

  Bir kadın hayatını kaybetti, ikisi çocuk olmak üzere dört kişi yaralandı. Fırat Haber Ajansı, yardım için Yeşilmen ailesinin evine koşan Yılmaz Tutak isimli gencin de polislerce vurulduğunu belirtti. Yasak saat 21.00'dan itibaren geçerli olacak. Yaklaşık 2 aydan beri 4 mahallede kazılan hendeklerin kapatılmasına yönelik, operasyon öncesi ilan edilecek sokağa çıkma yasağı öncesi, halk temel ihtiyaçlarını karşılamak için market ve fırınlara giderek, gıda stoku yaptı.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye, Çin roket ihalesini iptal etti

  Türkiye, Çin roket ihalesini iptal etti

  Reuters'a göre Türkiye, planladığı füze savunma sisteminin NATO'nunkine entegrasyonu konusunda ise çelişkili sinyaller veriyor. Nedeni ise iddiaya göre ihalenin tamamen iptal edilmesi. Edinilen bilgiye göre bu kararda, Çin şirketiyle defalarca uzatılan görüşmelerin iyiden iyiye tıkanması önemli bir gerekçe oldu. Hürriyet'in haberine göre, Türkiye 2013 yılının sonbaharında ilk uzun menzilli füze projesinde Çin ile sözleşme görüşmelerine başlamış, projede teklif veren Fransa-İtalya ortaklığı ...

  Okumaya devam et...
 • G-20 saygı duruşuyla başladı

  G-20 saygı duruşuyla başladı

  Kayıpları için samimi üzüntümü, taziyelerimi iletiyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına Ankara ve Paris'te gerçekleşen terör saldırılarında hayatını kaybedenlere saygı duruşuna bulunulmasını isteyerek başladı. Altyapı yatırımlarından enerjiye, kadınların istihdamdaki payının arttırılmasından küresel krize kadar pek çok mühim sorun üzerinde durduk. Küresel istikrarın temini bakımından hayati işleve sahip G20, sadece kriz zamanlarında hatırlanacak bir platform değildir.

  Okumaya devam et...
 • Nusaybin’de Hamile Bir Kadın Öldürüldü

  Nusaybin’de Hamile Bir Kadın Öldürüldü

  Hamile olduğu belirtilen kadının evinin önünde açılan ateşin kobra tipli zırhlı araçlardan geldiği iddia edilirken Yeşilmen'in iki çocuğunun da ağır yaralı olduğu ve hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden kurşunlarla vurulan Yeşilmen merdivene yığılırken, kolu ve ayaklarından yaralanan oğlu Fikret ile küçük yaşlardaki kızı Sevcan , kendilerini evin içine atmayı başardı.

  Okumaya devam et...
 • Polis memurlarının yaralandığı öğrenildi

  Polis memurlarının yaralandığı öğrenildi

  Olay, Aşağı Beylerbeyi Mahallesi'nde meydana geldi. Operasyonu fark eden DAEŞ militanı iddiaya göre odadaki patlayıcıları infilak ettirdi. Patlamanın şiddetiyle odaya giren bazı özel harekatçılar ile patlamanın etkisiyle çöken balkondan kopan parçaların düşmesiyle bina önünde önlem alan polisler yaralandı.

  Okumaya devam et...
 • Damadını Obama ile tanıştırdı

  Damadını Obama ile tanıştırdı

  Ayrıca görüşmeye; Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın ve Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç da katıldı.

  Okumaya devam et...