Londravizyon
 • Ankara'da silahlı dehşet: 1 çocuk öldü

  Otomobile aşırı sayıda kurşun sadme etti. Saldırıda araçta bulunan Seymen Y. adlı çocuk öldü, yaralanan Fuat Y.ve bir kişi de Dr. Nafiz Körez Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Polis, olayın peşi sıra kaçan saldırganları belirlemek düşüncesince düzentileme başlattı. Olayın ardından kaçan zanlıların yakalanmasına çalışıldığı öğrenildi.

  Okumaya devam et...
 • Dolar, euro, altın fiyatları bugün ne kadar? 16.11.2015

  Dolar, euro, altın fiyatları bugün ne kadar? 16.11.2015

  Altının öğle saatlerindeki satış fiyatları şu şekildedir; Gram altın 101,20 lira, çeyrek altın 165,46 lira, yarım altın 330,91 lira, tam altın ise 659,80 liradır. Altın fiyаtındаki dalgalanmanın sеçimlеr sоnrasında yerini yükselişe bırakacağı tаhmin ediliyоr. Derlenilen bilgilere göre altının iç piyasadaki gram fiyatı, 2014 yılını 88 lira 89 kuruştan kapattı.

  Okumaya devam et...
 • Japon ekonomisi resesyona girdi

  Japon ekonomisi resesyona girdi

  Buna karşın birçok analist Japon ekonomisinin içinde bulunduğumuz çeyrekte ılımlı bir büyüme gerçekleştireceğini tahmin ediyorlar. Önceki çeyrekte ise ekonomi revize rakamla yüzde 0.7 geriledi ve böylelikle üst üste iki çeyrekte düşerek resesyon olarak tanımlanan duruma girdi.

  Okumaya devam et...
 • Davutoğlu’ndan Demirtaş’a Paris dersi

  Davutoğlu’ndan Demirtaş’a Paris dersi

  Katil devlet diyen vicdansızlar var ya, Fransız muhaliflerin, medyasının gösterdiği tepkiden ders almalılar. Herhangi bir resim, video gördünüz mü? Aralarında Elif Doğan'ın da bulunduğu saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve Fransa halkına taziyelerini sunan Başbakan Davutoğlu, "Biz her türlü terörist saldırıyı insanlığa karşı işlenmiş bir suç olarak görüyor ve mahkum ediyoruz".

  Okumaya devam et...
 • Burhaniyeli şehidin cenazesine yüzlerce kişi katıldı

  Burhaniyeli şehidin cenazesine yüzlerce kişi katıldı

  Van'ın Erciş ilçesinde güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Astsubay Başçavuş Ahmet Çelik'in cenazesi memleketi Balıkesir'in Burhaniye ilçesine getirildi. Şehidin cenazesi, yarın Burhaniye ilçesinde Koca Cami'de kılınacak olan ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonra ilçede toprağa verilecek.

  Okumaya devam et...
 • Putin ve Erdoğan 15 Aralık’ta Rusya’da görüşecek

  Putin ve Erdoğan 15 Aralık’ta Rusya’da görüşecek

  G20 Liderler Zirvesi'nin düzenlendiği Regnum Otel'deki basına kapalı görüşme, yaklaşık 1 saat sürdü. Öte yandan Reuters ve AFP ajansları, bugün tam hali yayımlanması beklenen bildirgede, sınır güvenliğinin artırılması, yabancı militan akışının durdurulması ve ekonomik büyümeye yönelik tehditlerle mücadele konusunda mutabık kalındığını yazdı.

  Okumaya devam et...
 • MHP il başkanlarından Bahçeli’ye destek

  MHP il başkanlarından Bahçeli’ye destek

  Bir haber sitesinde yer alan habere göre Milliyetçi Hareket Partisi MHP lideri Devlet MHP Lideri Bahçeli için düzenlenen ankette ise enteresan bir tablo ortaya çıktı. Eski Iğdır milletvekili Sinan Oğan'ın partiye geri dönüşü için mahkemeden, seçimlerin hemen ardından 2 Kasım'da çıkan kararı "Bu bir Saray projesidir".

  Okumaya devam et...
 • Bartın’da balıkçı teknesi alabora oldu: 1 ölü

  Bartın’da balıkçı teknesi alabora oldu: 1 ölü

  Güner ve Özkök, yüzerek kayaların arasındaki kumsallık alana çıkmayı başardı. 3 arkadaş tekneyle Güzelcehisar sahili yakınlarında olta ile zargan balığı avlamaya başladı. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri ise karadan koya ulaşmaya çalıştı. Kayalıklarda mahsur kalan iki kişiyi kurtarmak için çalışma başlatıldı. Ancak havanın kararması, arazinin sarp kayalık olması ve dev dalgalar nedeniyle başarılı olamadılar.

  Okumaya devam et...
 • Gaziantep’teki DAEŞ operasyonunda 4 polis yaralandı

  Gaziantep’teki DAEŞ operasyonunda 4 polis yaralandı

  Bir süre bölgede inceleme yapan Vali Yerlikaya daha sonra yaralı polisleri tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Hücre evinden çıktığı veya buradaki DAEŞ üyeleri ile bağlantıları olduğu ve operasyon sırasında kaçtığı öne sürülen 2 kişiden bahsedilmesi üzerine polisler, bölgede inşaatı biten, ancak kimsenin oturmadığı apartmanlara girip tüm daireleri tek tek aradı.

  Okumaya devam et...
 • İskenderun sahiline yaptırılacak caminin temeli atıldı

  İskenderun sahiline yaptırılacak caminin temeli atıldı

  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Millet Camii İmamı Hataylı Mehmet Bilir, temel atma töreninde muhteşem bir Kur'an-ı Kerim ziyafeti sundu. İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil de yaptığı konuşmada, İskenderun'a kazandırılacak Nihal Atakaş Caminin yeri ile ilgili sosyal medyada ve gazetelerde yapılan eleştirilere tepkisini dile getirdi.

  Okumaya devam et...
 • Kısa vadeli borçlar 121.1 milyar dolara düştü!

  Kısa vadeli borçlar 121.1 milyar dolara düştü!

  Diğer sektörler altında bulunan dışalım borçları, 2014 sezon sonuna yönelik yüzde 0,7 oranında artışla 27,9 milyar AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Doları düzeyinde meydana geldi. Finansal olmayan kuruluşların kredi biçimindeki borçlanmaları ise 327 milyon ABD Doları azalışla 2,3 milyar ABD Doları'na geriledi. 2014 seneyi nihayetinde 4,1 milyar AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI Doları olan az vadeli tahvil ihraçları da yüzde 31,1 azalışla 2015 Eylül sonu itibarıyla 2,9 milyar AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI ...

  Okumaya devam et...
 • Altın İthalatı Ekim'de Yüzde 75 Azaldı

  Altın İthalatı Ekim'de Yüzde 75 Azaldı

  Altın ithalatı 2014'ün tamamında, ithalatın rekor kırdığı 2013 yılına göre, yaklaşık yüzde 57 düşüşle 131.3 ton olarak gerçekleşti. İthalat, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 42,7 azaldı.

  Okumaya devam et...
 • Munzur Su Fabrikası’nda üretim durdu

  Munzur Su Fabrikası’nda üretim durdu

  Munzur Su işçilerinin grevini başından beri takip ettiğini de belirten DİSK Genel Başkanı Kani Beko, işverenin bir an önce masaya gelerek, uzlaşıcı bir tavırla makul bir anlaşma sağlanması çağrısı yaptı. Cevap olarak da "çalışırsak 7 arkadaşımızla birlikte çalışırız" dedik. Çözüm ne ise onun yapılmasını istiyoruz. Çözülmeyecek bir şey yok. "Masaya oturalım.

  Okumaya devam et...
 • Aydınlatma Direğini Ve Ağaçları Devirdi, Korkuluğa Çarparak Durabildi

  Aydınlatma Direğini Ve Ağaçları Devirdi, Korkuluğa Çarparak Durabildi

  Kaza yapan ticari taksinin içerisinde görülen içkili içki şişeleri uyarı çekti. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralılara müdahalede bulunurken polis ekipleri de yeni bir kazanın yaşanmaması için çevre güvenliğini aldı. Sağlık ekipleri, yaralıları ambulanslarla çevredeki çeşitli hastanelere kaldırdı. Yaralıların hastaneye kaldırılmasının sonrasında, sokak tekrardan trafiğe açıldı.

  Okumaya devam et...
 • Erdoğan liderleri Paris için saygı duruşuna davet etti

  Erdoğan liderleri Paris için saygı duruşuna davet etti

  Türkiye olarak terörle mücadeleye ilişkin işbirliğinin geliştirilmesi noktasındaki kararlılığımızı daha güçlü şekilde ifade edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Sözlerimizin takipçisi olmak ve verdiğimiz taahhütleri uygulamaya geçirmek mecburiyetindeyiz. Cumhurbaşkanı Erdoğan G20 Zirvesi'nin açılış oturumunda konuştu.

  Okumaya devam et...
 • İşsizlik Tekrar Çift Haneye Yükseldi

  İşsizlik Tekrar Çift Haneye Yükseldi

  Böylece 3 milyon 58 bin kişinin işsiz olduğu tespit edildi. Herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşuna bağlı olmadan çalışanların oranı, geçen yılın aynı ayına göre 1,3 puan azalarak yüzde 35,1 olarak kayıtlara geçti. Önceki yýlýn ayný dönemi ile karþýlaþtýrýldýðýnda hizmet sektörünün istihdam edilenler içindeki payý 0,6 puan, tarým sektörünün payý 0,1 puan artarken, sanayi sektörünün payý 0,7 puan azaldý, inþaat sektörünün payý ise deðiþim göstermedi.

  Okumaya devam et...
 • KYK Burs Ve Kredi Başvuruları Açıklandı Mı?

  KYK Burs Ve Kredi Başvuruları Açıklandı Mı?

  Lisans öğrencilerine aylık 330 TL, yüksek lisans öğrencilerine aylık 660 TL, doktora öğrencileri ise aylık 990 TL kredi veya burs ödemesi yapılıyor. Günümüzde akılı cihazlarında yaygın olarak kullanılmakta olduğu öğrenciler tarafından internete erişim her noktadan son derece pratik bir şekilde sağlanabildiğinden dijital platform üzerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından hizmete sunulan KYK burs sorgulama sayfasından burs/kredi başvuru sonuçlarını kolay bir şekilde ...

  Okumaya devam et...
 • Kılıçdaroğlu: Bizim Yaşadığımız Terör Olayları Avrupaya Taşındı

  Kılıçdaroğlu: Bizim Yaşadığımız Terör Olayları Avrupaya Taşındı

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kocaeli'nde yeğeninin düğününe katılarak nikah şahitliği yaptı. Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, "Sizlerle birlikte olmak hakikaten beni sevindirdi". Bunlara kimler silah veriyor denetlenmesi lazım. Türkiye'nin sadece G-20'ye katılan ülkelerin liderleri değil, uluslararası kuruluşları da harekete geçirmesi gerekiyor.

  Okumaya devam et...