Londravizyon
 • Sheraton’u alacak, en büyük olacak

  Sheraton’u alacak, en büyük olacak

  Marriott'un CEO'su Arne Sorenson, birleşmeden doğan şirketin CEO'su olarak göreve devam edecek. Marriott kararlı! Dünyanın en büyük zincir otel markası olma yolunda büyük bir satın alma gerçekleştirmek için düğmeye bas Marriott, Starwood'u 12 milyar $"a satın alacağı kaydedildi".

  Okumaya devam et...
 • Dolar 2,87'nin Altında

  Dolar 2,87'nin Altında

  Doların başka nakit birimlerine karşı kıymet kazanması TL'yi de negatif etkilerken, dolar/TL 2,8896'yı gördükten sonra şu dakikalarda 2,8755 seviyesinden işlem görüyor. Aynı dönemde gelişmekte olan para birimleri genelinde ağırlıklı olarak dolar karşısında değer kaybı yaşandı. Öte yandan Euro ise yüzde 0.2 değer kaybederek 1.0663 dolardan işlem görse de, erken saatlerde gördüğü yedi ayın en düşük seviyesi olan 1.0659 doların hafif üzerinde seyretti.

  Okumaya devam et...
 • İzmir Kruvaziyer ve Yük Limanları İçin İhaleye Çıkılacak

  Yeni imar planında Kruvaziyer Limanı'nda emsal değeri 1,25'ten 0,50'ye düşürüldü, böylece inşaat alanı yaklaşık 50 bin metrekare azaltılarak 125-130 bin metrekareye indirildi. Bu sebeple Ýzmir Alsancak Limaný'nýn istikbaline müteveccih belirsizliði ortadan kaldýracak herhangi müþterek adýmý destekliyoruz. Baş döndüren rekabet koşullarına rağmen yatırım yapıp, hizmet vermeye devam etti.

  Okumaya devam et...
 • Hdp, Seçimlerin İptali İçin Ysk ya Başvurdu

  Hdp, Seçimlerin İptali İçin Ysk ya Başvurdu

  Beştaş, şunları kaydetti: "Cezaevlerine ilişkili olarak Osmaniçin, Rize ve Erzurum'daki uygulamalar bütün cezaevlerinde devam etmektedir". Başvurularımza bir netice alamadık. Televizyonların HDP'ye çok az yer ayırdığını belirten Beştaş, kanunlarda olmamasına rağmen başkanlık sisteminin fiilen uygulandığını ifade etti. "Bizim beklentimiz iptal etme yönünde." karşılığını verdi.

  Okumaya devam et...
 • İzmir Kruvaziyer ve Yük Limanları İçin İhaleye Çıkılacak

  İzmir Kruvaziyer ve Yük Limanları İçin İhaleye Çıkılacak

  Yeni imar planında Kruvaziyer Limanı'nda emsal değeri 1,25'ten 0,50'ye düşürüldü, böylece inşaat alanı yaklaşık 50 bin metrekare azaltılarak 125-130 bin metrekareye indirildi. Ama artık rekabet koşulları daha da sertleşti. Dünyada verimli çalışan ve sürekli yatırım yapan limanlar ayakta kalıyor. Ýzmir Alsancak Limaný, dünyada ve sahamýzda yaþanmýþ bulunan geliþmelerin haricinde kalamaz.

  Okumaya devam et...
 • ABD Başkanı Obama Antalya’ya geldi

  ABD Başkanı Obama Antalya’ya geldi

  G20 Liderler Zirvesine katılan Rusya Devlet Başkanı Putin de Antalya'dan ayrıldı. Uçağın merdivenlerinden koşarak inen Başkan Obama'ya protokolle tokalaştıktan özel olarak getirtilen makam aracına bindi. Öte yаndan Obama'nın geçiş yapаcağı D-400 Antalya-Serik Karayolu'nun heyetlerin geçişi için kapanan yolun yаnı sıra, vatandaşların geçtiği yolda geçiş esnasında kapatıldı.

  Okumaya devam et...
 • Çanakkale Ar-ge'de Sıralamaya Giremedi

  Çanakkale Ar-ge'de Sıralamaya Giremedi

  Gayrisafi yurtiçi Ar-Ge harcamalarında ticari kesim yüzde 49,8 ile en kocaman hisseye sahip. "2014 Seneyi Denetim ve Geliştirme Etkinlikleri Araştırması" neticelerini bilgisini verdi Bunun Için göre; kamu kuruluşları, vakıf üniversiteleri ve ticari sektördeki anket sonuçlarıyla hükümet üniversitelerinin bütçe ve personel dökümlerine dayalı olarak Türkiye'de gayrisafi yurtiçi Ar-Ge harcaması, 2014 senesinde bir evvelki seneye yönelik yüzde 18,8 çoğalarak 17 milyar 598 milyon TL olarak ...

  Okumaya devam et...
 • Dolar endeksi 7 ayın zirvesinde

  Dolar endeksi 7 ayın zirvesinde

  Fransa'da yaşanan terör saldırısının ardından değer kaybı devam eden avro da, dolar karşısında 1,0644 ile son 7 ayın en düşük seviyesine geriledi. Doların öbür servet birimlerine üzerine bedel kazanması TL’yi de aksi etkilerken, dolar/TL 2,8896’yı gördükten sonraları şu dakikalarda 2,8755 düzeyinden iş görüyor.

  Okumaya devam et...
 • Marmara’da deprem! Bursa’da da hissedildi!

  Marmara’da deprem! Bursa’da da hissedildi!

  Deprem , kısa süreli paniğe neden oldu. İstanbul'un bir çok ilçesinde de hissedilen depremin İstanbul'la birlitke Tekirdağ ve Edirne'de de hissedildiği öğrenildi. İstanbul deprem 16 Kasım 4 büyüklüğünde deprem . Depremleri, afad.gov.tr ve deprem .gov.tr adreslerinden, 7 gün 24 saat, anlık olarak takip edebilirsiniz.

  Okumaya devam et...
 • Marriott, Sheraton'u satın alacak, en büyük olacak

  Marriott, Sheraton'u satın alacak, en büyük olacak

  Marriott'un CEO'su Arne Sorenson, birleşmeden doğan şirketin CEO'su olarak göreve devam edecek. "Bu anlaşmayla beraber, Marriott ve Starwood markalarından faydalanarak, gitgide gelişen pazar ortamında rakipsiz yeni bir marka değeri yaratma şansı yakaladık" şeklinde konuştu.

  Okumaya devam et...
 • Mültecileri taşıyan bot battı

  Bodrum'da batan bir bottaki 9 kişi hayatını kaybetti. Yunanistan'ın İstanköy Adası'na yarım mil mesafede alabora olan lastik bottaki Suriye uyruklu 18 umut yolcusundan 9'u ölürken, 2 kişi kayboldu. Kurtarılan sığınmacıların İstanköy Devlet Hastanesi'nde kaldırıldığı belirtildi. Kayıp iki kişi için arama kurtarma çalışması başlatıldı. Muğla'nın Bodrum ve Datça ilçesi açıklarında da 7 olayda 98 göçmen yakalandı, 1 göçmenin cesedi denizden çıkarıldı.

  Okumaya devam et...
 • Borsa Günü Düşüşle Tamamladı

  Borsa Günü Düşüşle Tamamladı

  Bugün Asya piyasalarında dolar endeksi ufki seyirle 99 seviyelerinde dengelenirken, Amerika 10 sene vadeli tahrif faizleri azalma eğilimini sürdürerek yüzdelik 2,24’e geriledi. Analistler, Paris’teki yıldırı olaylarının arkası sıra dünkü haftanın açılışında hisse piyasalarında olumsuz müşterek havanın görülebileceğini belirtiyor.

  Okumaya devam et...
 • Altın ithalatında sert düşüş

  Altın ithalatında sert düşüş

  Bu senenin ocak-ekim devrinde 41,4 titrem kalburüstü ithalatı gerçekleştirilirken, bahis konusu numara sabık senenin bire bir zamanına gereğince yüzde 42,7 azalışa ayraç etti.

  Okumaya devam et...
 • Çeyrek Altın Kaç TL?-Çeyrek Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu 16 Kasım 2015

  Çeyrek Altın Kaç TL?-Çeyrek Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu 16 Kasım 2015

  Dünya Altın Konseyinin açıkladığı son verilere göre altına olan talep yılın sonuna yaklaştığımız bu günlerde bir önceki yıla göre azalmakta bu da altın fiyatlarında dalgalanma ve aşağı yönde bir yol izlemesine neden olmaktadır. Biz de Bigpara olarak ziyaretçilerimize altın fiyatları hakkında en doğru ve güncel verileri sunmaktayız. Altın fiyatları seçimin ardından resmen çakıldı.

  Okumaya devam et...
 • Ankara’da adliye çıkışı silahlı saldırı

  Ankara’da adliye çıkışı silahlı saldırı

  Yanaşan araçta bulunan şahıs veya şahıslar uzun namlulu silah ve tabancayla aracı taramaya başladı. Durumun çevredekiler tarafından polise haber verilmesi üzerine olay yerine polis ve ambulans ekipleri sevk edildi. Kaç bireyin ateş açtığını görmedik, arabanın içindeydiler herhalde. İnen, yaya kimse yoktu. Sonra öyle uzunca sürünce 2 birey indi oradan, onlar bu biçimde bağırınca anladık arbede meydana geldiğini.

  Okumaya devam et...
 • Kaza yaptıktan sonra alev alan araçta can verdi

  Kaza yaptıktan sonra alev alan araçta can verdi

  Ayçilek'in aracı çarpışmanın etkisiyle alev alarak yanmaya başladı. Gaziantep'te, 36 yaşındaki Yunus Aymelek kazanın ardından alev alan otomobilde yanarak can verdi. Kaza yerine sevk edilen polis bölgede güvenlik önlemi alırken bulvarı trafiğe kapattı. Kazaya karışan otomobillerin çekici yardımıyla kaldırılarak, bir süre trafiğe kapanan bulvar yeniden ulaşıma açıldı.

  Okumaya devam et...
 • 15 bin TL’ye sıfır araba

  15 bin TL’ye sıfır araba

  Lаnsmаn öncеsi аrаçlа ilgili yaptığım incelemede, 4 kişilik bu araç Avrupа 4 tekerlekli motosiklet yönetmeliğine uygun ilk Hint malı araç. Bajaj Qute ekonomik, kolay erişilebilir şehir içi veya köy/kasaba/ilçe hayatı için yeni bir mobilite çözümü niteliğinde sıra dışı bir girişim olarak kabul ediliyor.

  Okumaya devam et...
 • 24 vekilden Kılıçdaroğlu’na tam destek

  24 vekilden Kılıçdaroğlu’na tam destek

  Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu her seçimde beklentilerin üzerinde bir faaliyet yaparak Cumhuriyet Halk Partililerin ve halkımızın takdirini ve cesaretini kazanmıştır. Bu metni imzalayan milletvekilleri olarak, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun önderliğinde Cumhuriyet Milletçe Partisi'nin önündeki engelleri aşacağına inanıyoruz.

  Okumaya devam et...
 • 600 metrelik uçuruma yuvarlanan cipte aynı aileden 3 kişi öldü

  600 metrelik uçuruma yuvarlanan cipte aynı aileden 3 kişi öldü

  Bir hafta önce doğa gezisine çıkmak için cip satın alan Hüdai Karal (48), günü dinlenerek geçirdikten sonra dönüşe geçti. Hüdai, Gönül ve Azra Karal'ın cenazeleri öğle vakti Fethiye Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu tarafından kıldırılan namazın ardından Hallaç Mezarlığı'nda taraf yana toprağa verildi.

  Okumaya devam et...
 • Başkent Ankara’da adliye çıkışı silahlı hücum: 1 ölü

  Başkent Ankara’da adliye çıkışı silahlı hücum: 1 ölü

  Otomobile çok sayıda mermi isabet ederken, baba ve oğlu ile araç sürücüsü yaralandı. Saldırıda araçta bulunan Seymen Y. adlı çocuk öldü, yaralanan Fuat Y.ve bir kişi de Dr. Kaç kişinin ateş açtığını görmedik, arabanın içindeydiler herhalde. Sonra öyle uzun sürünce 2 kişi indi oradan, onlar böyle bağırınca anladık çatışma olduğunu.

  Okumaya devam et...