Londravizyon
 • Dağlıca’da yaralanan uzman çavuş şehit oldu

  Dağlıca’da yaralanan uzman çavuş şehit oldu

  GATA'da 14 gündür yaşama tutunma savaşı veren 28 yaşındaki Melih Garip Ünsal dün gece yani 20.06.2015 Pazar günü 00.00'da hayata gözlerini yumdu. Acı haberi alan ailenin feryatları ise yürekleri yaktı. Hakkari"nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki terör saldırısında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Tayfur Hançer, memleketi Ardahan"da gözyaşları içinde toprağa verildi".

  Okumaya devam et...
 • Pazartesi Salı Hastaneler Ve Bankalar Açık Mı ?

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların 21 Eylül'den itibaren iki buçuk gün idari izinli sayılmasına ilişkin yazıyı imzaladı. Böylelikle Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılacak. Bakanlar Kurulu toplantısında toplantısında resmi bayram tatili uzatıldı. Bu hafta içinde de bir toplantı öngörülmüyor.

  Okumaya devam et...
 • Kurban fiyatları %20 artışa geçti!

  Geçen seneye göre kurbanlık fiyatlarında %20'ye çıkan bir artış gözlendi. "Yine geçen yıl 4 bin liraya satılan bir büyükbaş ise bu yıl 4 bin 500-5 bin lira arasında fiyatlandırılıyor" diye konuştu. Rakamlar öngörülenden fazla hayvan olduğunu gösterse de kurbanlık pazarlarındaki satıcılar, laf konusu hayvanların bir kısmının kurbandan evvel kesime gittiğini diyor.

  Okumaya devam et...
 • Başakşehir'in kalbinde VADİYAKA yükseliyor

  Başarılı inşaat projeleri ile adından söz ettirmeyi başaran Fuzul Grup, İstanbul Başakşehir'de yeni bir projeye başlayacağını duyurdu. Vadiyaka, tüm bu nedenlerden dolayı bizim Başakşehir'deki uzmanlığımızı konuşturduğumuz özel bir proje oldu.

  Okumaya devam et...
 • Ölümü anlamayan doktor uzaklaştırıldı

  Doktor E.Ö. "Amcam elimizden geleni yapıyoruz, ama olmaz zor". Hayati tehlikesi devam eden Tuba Nur, ambulansla Konya'ya Meram Tıp Fakültesi Hastanesi " ne sevk edildi. "Allah'ım hepimizin evladına acil şifalar versin"' dedi. Baba Ekinci'ye Karaman Devlet Hastanesi'nde "kızını kaybettik" diyerek yanlış veri (bilgi) veren acil servis doktoru davranışıyla reaksion toplamıştı.

  Okumaya devam et...
 • Batman’da 42 bin araç var

  Oransal olarak en fazla artış yüzde 10,9 ile özel amaçlı araçta gerçekleşirken, adet bakımından en fazla artış 11 bin 815 ile otomobil, 6 bin 732 ile motosiklette gerçekleşti. Otomobili sırasıyla yüzde 15,1 ile kamyonet, yüzde 6,8 ile motosiklet, yüzde 2,8 ile motor takip etti. "Taşıtların yüzde 5,5'ini ise minibüs, otobüs, kamyon ve özel amaçlı taşıtlar oluşturdu." ifadelerine yer verildi.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul'da Kentsel Dönüşüm Değerleri %20 Arttırdı

  Maya, bu uzlaşmalarda tarafların beklentilerini karşılayacak orta noktayı bulan rakamlara zor ulaşıldığını kaydederek, bu nedenle anlaşma sağlayan hak sahipleri ile müteahhidin şanslı olduğunu aktardı. Ancak daire metrekaresi her vakit düşmüyor. Aynı metrekareyi veyahut hak sahibinin henüz büyük daireye sahip olduğu dairelerin de teslim edilebildiği projeler oluyor.

  Okumaya devam et...
 • Kredi çekeceklere olumsuz haber!

  Piyasalarda yaþanmýþ bulunan stres, senenin geçmiþ aylarýnda yüzde 0,90 düzeyinden kullanýlabilen ticari kredi faizlerini yüzdelik 1,40'a derece yükseltti. Yüzdüren de var kefaletini arka çeken de Görüşlerine başvurduğumuz bankacılar, piyasada problemli alacak haline gelmeden tıkandığı anlaşılan firmaların pek çoğunun proaktif bir biçimde yüzdürülmeye çalışıldığını anlatırken bazı müşteriler içinde bu oranların aslında "kredi almayın" manasına geldiğini anlatıyorlar.

  Okumaya devam et...
 • Tehlikeli ve çok tehlikeli işler sınıfında yer alan 40 meslek için uyarı

  Tehlikeli ve çok tehlikeli işler sınıfında yer alan 40 meslek için uyarı

  Bu çerçevede, tehlikeli ve çok tehlikeli işler sınıfında olup, 25 Mayıs 2015'de Bakanlıkça çıkarılan Tebliğde 40 meslek belirlenerek, bu mesleklerin Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu kapsamına alındığını kaydeden Erdem, "Sınav ve belgelendirme kapasitesi gelişimine göre yeni tebliğlerle Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen meslek sayısı artırılacaktır".

  Okumaya devam et...
 • Dikkat! AVMler tarihe karışabilir

  Dikkat! AVMler tarihe karışabilir

  Projenin adı Grand Pera. Orayı çağdaş görünümlü aleni bir çarşı haline getiriyıruz. Neden Beyoðlu'nda 3-4 kývrýk müþterek Apple maðazasý olmasýn? Bunlar için altyapı hazırlıyoruz. Alkaş, Türk markalarının ise Azerbaycan'dan Kazakistan'a uzanan coğrafyaya yatırım yapmaları gerekmekde olduğunu, ciddi fırsat olduğunu açıkladı. Gaziosmanpaþa Belediye Baþkan Yardýmcýsý Zekeriya Eroðlu, planlamasý þehremaneti kabilinden meydana getirilen ve semtin en canlý noktayý Baðlarbaþý Caddesi'ni müþterek ...

  Okumaya devam et...
 • Togo'lu işkadınının çalınan 150 bin Euro değerindeki ziynet eşyası bulundu

  Togo'lu işkadınının çalınan 150 bin Euro değerindeki ziynet eşyası bulundu

  Daha akabinde alışveriş yapan kadın, ödeme yapmak için çantasını aldığında, içindeki, 500 bin liralık ziynet eşyası, dokuz bin dolar ve 4 bin lirasının çalındığını ayrım etti. Görüntülerde 2 şüphelinin izlerini kaybettirmek için ilk bindikleri taksiden sonra iki kez daha taksi değiştirdikleri belirlendi. Hırsızlar, Feriköy'de gözaltına alınırken, çalınan ziynet eşyalarıyla, nakitin bir kısmı polisin baskın yapmış olduğu evin bahçesinde bulundu.

  Okumaya devam et...
 • Borsa Günü Yükselişle Tamamladı

  Borsa Günü Yükselişle Tamamladı

  Avrupa tarafında bugünkü ECB kararları öncesinde piyasalarda pozitif bir seyir görülürken avro/dolar paritesi 1,1320'den 1,1217'ye geriledi. Analistler, yarın başta Çin ve ABD olmak üzere açıklanacak üretim sanayi satın alma yöneticileri endekslerinin izleyeceğini belirterek, BIST 100 endeksinin 74.000 ve 73.400 seviyelerinin dayanak, 76.000 düzeyinin direnç konumunda meydana geldiğini dile getiriyor.

  Okumaya devam et...
 • İrlanda, AB Lizbon Anlaşması'nı kurtardı

  İrlanda, AB Lizbon Anlaşması'nı kurtardı

  AB'nin geleceğini kurtarma adına İrlandalı seçmeni 16 ay aradan sonra yeniden sandık başına gitmeye zorlayan referandumdan böylece "Evet" oyları çıktı. Avrupa Birliği'nde karar alma sürecinde önemli değişiklikler getiren ve onaylanmaması halinde iki vitesli bir Avrupa yaratacak olan Lizbon Anlaşması'nın yürürlüğe girmesi için 27 üye ülke tarafından da onaylanması gerekiyor.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye OECD'de özelleştirme 5'ncisi

  Türkiye OECD'de özelleştirme 5'ncisi

  OECD tarafından hazırlanan "21. Yüzyılda Özelleştirme: OECD Ülkelerinin Yakın Geçmişteki Tecrübeleri, Başarılı Uygulamalar Raporu" isimli çalışmasında 2000-2007 yılları arasında özelleştirme gerçekleştiren OECD üyesi ülkeler irdelendi.

  Okumaya devam et...
 • Türkçe Bloomberg kanalı açılıyor

  Türkçe Bloomberg kanalı açılıyor

  BloombergHT 24 saat yayın yapacak ve kablo ve uydu kanalıyla Türkiye ve Türki cumhuriyetlerde izlenebilecek. BloombergHT kanalının yayın hayatına yıl sonuna doğru başlaması planlanıyor. Konuya ilişkin bir açıklama yapan, Bloomberg Multimedia Group CEO'su Andy Lack, Bloomberg'in, bölgenin en dinamik ve en hızlı büyüyen ekonomilerinden birinde, izleyicilere iş dünyası haberleri iletecek olmaktan memnuniyet duyduğunu," açıkladı.

  Okumaya devam et...
 • Ağustos 2009 sanayi üretimi yüzde 6,3 azaldı

  TÜİK tarafından açıklanan Sanayi Üretim Endeksi istatistiklere göre, sanayinin alt sektörleri itibarıyla bu düşüşte imalat sanayi başı çekti. Elektrik, Su ve Gaz sektörü endeksinde ise yüzde 3,6'lık azalış görüldü. 2009 yılı Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre, sadece Madencilik ve Taş Ocakçılığı sektörü endeksi sadece yüzde 0,6 arttı.

  Okumaya devam et...
 • Renault, Sarkozy'e boyun eğdi

  Renault, Sarkozy'e boyun eğdi

  Piyasa ekonomisi kuralları ve rekabet şartlarına karşı çıkan anlayışıyla Avrupa Birliği'nin uyarılarına rağmen, içinde yüzde 15 hissesi olduğu gerekçesiyle Renault'a baskıda bulunan modern Avrupa sisteminin "arkaik" devleti Fransa, böylece, Nicolas Sarkozy'nin antik kararlarından birisine daha damgasına vurmuş oldu.

  Okumaya devam et...
 • Orams davasını yine Rumlar kazandı

  Orams davasını yine Rumlar kazandı

  Londra'da 19 Ocak günü yapılan son duruşmaya Rum tarafı katılırken Linda ve David Orams çifti katılmadı. Davada, Blair ve müvekkilleri Orams çifti Avrupa Tolulukları Adalet Divanı'nın o zamnki Yunanlı hakiminin Orams çifti aleyhine verdiği kararın taraflı olduğu gerekçesiyle İngiltere'de dava açmışlardı.

  Okumaya devam et...