Londravizyon
 • THY, 28 seferini iptal etti

  THY, 28 seferini iptal etti

  THY, lodos nedeniyle 28 seferini iptal etti... Açıklamada, yolcuların seyahatlerinden önce uçuşlarıyla ilgili son durumu '"www.thy.com"' adresinden veya '"444 0 849"' numaralı çağrı merkezinden öğrenebileceği bildirildi.

  Okumaya devam et...
 • Tatilde Erken Rezervasyon Bereketi

  Ege büyük organizasyonlara ev sahipliği yapamıyor, o nedenle 2016 sıkıntılı bir yıl olabilir. 29 Ekim - 1 Kasım tarihlerinde Maxx Royal Resorts Belek'te gerçekleştirilen Turkish Airlines Open Golf Turnuvası ve geçen hafta dünya liderlerini ve heyetlerini ağırladığımız G20 zirvesi inanılmaz bir tanıtım olanağı ve ivme yarattı.

  Okumaya devam et...
 • "Balyoz" bilirkişileri hakkında yakalama kararı

  Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya yurt dışında oldukları belirtilen sanıklar Tahsin Türköz, Hayrettin Bahşi ve Erdem Alparslan'ı avukatları temsil etti. Ara kararını açıklayan mahkeme, sanıkların bizzat dinlenmesi gerektiğini ve katılanların sanıklara soru sorma taleplerinin olduğunu hatırlatarak, sanıklar hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar verdi.

  Okumaya devam et...
 • CHP’de Meclis Başkanvekilliği’ne Akif Hamzaçebi seçildi

  CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Meclis'in yeni dönemine ilişkin, "CHP bu dönemde ana muhalefet partisi olarak üzerine düşen görevi yapacaktır". İkinci turda Levent Gök, Engin Altay, Aykut Erdoğdu, Aytuğ Atıcı ve Candan Yüceer yarışacak. Sandıktan çıkan ilk isim Manisa Milletvekili Özgür Özel oldu.

  Okumaya devam et...
 • Tüketicinin güveni 1.5 yılın en yüksek seviyesinde

  Tüketicinin güveni 1.5 yılın en yüksek seviyesinde

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), kasım ayına ilişkin tüketici güven endeksini açıkladı. Ekim ayı içinde endeks 62,8 düzeyindeydi. Bu yılın eylül ayında tüketici güven endeksi 58,5 ile 2009 ocak ayından bu yana gördüğü en düşük seviyesine gerilemişti.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye tarihinin en büyük

  Türkiye tarihinin en büyük "uyuşturucu hap" operasyonu

  Narkotik dedektörü köpeklerin de kullanıldığı operasyonda, Suriye'de imal edilerek, Türkiye üzerinden deniz yoluyla Körfez ülkelerine sevk edilmeyi bekleyen yaklaşık bin 300 tane kamyon yağ filtresi içine zulalanmış 7 milyon 326 bin tane uyuşturucu hap ele geçirildi.

  Okumaya devam et...
 • Meteorolojiden

  Meteorolojiden "Kuvvetli Lodos" Uyarısı

  Yanlış seçilmiş ve çabuk deforme olan baca imalatları ve montajları nedeniyle her yıl birçok insanın hayatını kaybettiğini söyleyen Kiper, yaşanılan olumsuzlukların; baca ve baca bağlantılarındaki uygunsuzluk nedeniyle baca gazlarının dış ortama atılamayıp iç ortama sızmasından ya da yakma cihazlarındaki bakımsızlık ve arızalardan kaynaklandığını vurguladı.

  Okumaya devam et...
 • Kontrolden Çıkan Araç Tbmm Duvarına Çarptı

  Kontrolden Çıkan Araç Tbmm Duvarına Çarptı

  Dikmen Caddesi'nden Eskişehir Yolu istikametine ilerleyen Can E. yönetimindeki 34 ET 0778 plakalı vasıta, duvarlarına çarparak takla attı. İhbar üzerine, olay yerine polis ve ambulans ekibi sevk edildi. Polis ekiplerinin yaptığı incelemenin ardından takla atan vasıta çekiciyle kaldırılırken, Dikmen Caddesi trafiğe yeniden açıldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

  Okumaya devam et...
 • Milletvekilleri bugün yemin edecek

  Milletvekilleri bugün yemin edecek

  TBMM Genel Kurulu, en yaşlı üye sıfatıyla CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal başkanlığında toplandı. Yasama döneminin birinci birleşiminin ilk oturumundan başlayarak Başkan seçilinceye kadar, en yaşlı milletvekili, Geçici Başkanlık görevini yapacak.

  Okumaya devam et...
 • Lice ve Hani’de Sokağa Çıkma Yasağı

  Lice ve Hani’de Sokağa Çıkma Yasağı

  Alınan bilgiye göre, zırhlı askeri araçlar, saat 17.00 itibariyle Diyarbakır-Bingöl karayolu ile Lice-Muş karayolunda önlemler aldı. Valilikten yapılan açıklamada Lice ilçesi dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten BTÖ mensuplarına yönelik Örtülü Mah.- Arpacık Mah - SivriTepe Mah.-Bilgin Mah.-Sağlık Mah.-Bayırlı Mah- Seyrek Mah.-Silkito Mah-ve Körha Mahalleleri arasında kalan bölgede operasyon icra edilecektir.

  Okumaya devam et...
 • Nusaybin’de patlama ve silah sesleri yükseldi

  Nusaybin’de patlama ve silah sesleri yükseldi

  Abdulkadirpaşa, Fırat, Yenişehir, Yenituran mahallelerinde hendeklerdeki bombaların patlaması sonucu elektrik şebekesinin ana hattı kopması ve su şebekelerin ana boruların patlaması sonucu ilçenin bir ölümünde 4 gündür elektrik ve su verilemiyor.

  Okumaya devam et...
 • Uşak’ta 7 Paralelci adliyeye sevk edildi

  Uşak’ta 7 Paralelci adliyeye sevk edildi

  Cumhuriyet savcılığına hemen gönderilen 7 şüpheli, Uşak Adliyesi'ne binanın arka kapısından alındı. Kuşkuluların mahkeme işlemleri başlarken, yakınlarının adliye bahçesinde bekleyişleri devam ediyor. Aynı araştırmanın 2. ayağı olarak evvelki gün gerçekleştirilen operasyonda ise "örgüte finansal dayanak sağlanması için yurt dışarısında farklı toplantıların örgütlü edilmesi" iddiaları alanında 7 birey gözaltına alınmıştı.

  Okumaya devam et...
 • FED’den faiz artırım sinyali

  FED’den faiz artırım sinyali

  Ekonomik koşulların yepyeni siyaset dönemine yakın sürede geçilmesini uyumlu kılacağına inandığını vurgulayan Lockhart, Fed'in faizleri kademeli olarak artıracağını altını çizdi. Lacker, bir soru üzerine, Paris"te gerçekleşen terör saldırılarının küresel ekonomiye yönelik olumsuz etkilerinin "geçici" olacağını ifade ederken, Fed " in faiz artışına bir an önce başlaması gerektiğini söyledi.

  Okumaya devam et...
 • Dünya'nın En Pahalı Pasaportu Türkiye'de

  Dünya'nın En Pahalı Pasaportu Türkiye'de

  Sekiz saatlik mesai süreleri üzerinden hesaplandığında, Meksika'daki bir asgari ücretli, pasaport parasını ancak 33 günde kazanıyor. Meksika'daki pasaport ücreti ise 155 dolar. Eğer dolar kuru 2,84 lira üzerinden alınsaydı o zaman Türkiye pasaport bedeli sıralamasında 2. sırada olacaktı. 10 yıllık bir pasaportun bedeli defter bedeliyle birlikte 587,50 TL'ye ulaşıyor.

  Okumaya devam et...
 • Ayakkabı kutularındaki paralar İHL inşaatına harcandı

  Ayakkabı kutularındaki paralar İHL inşaatına harcandı

  Vali Kara, Şenyurt Mahallesi Ortayol mevkisindeki imam hatip lisesine ek olarak yapılan binada incelemede bulundu. 17- 25 Aralık Yolsuzluk Operasyonu'nun simgesi haline iştirak eden çağın Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın evinden çıkan ayakkabı kutularındaki milyon dolarlar polemik konusu olmaya devam etmektedir.

  Okumaya devam et...
 • Terörün Batı Avrupa'daki ülkelerin kredi notuna etkisi

  Terörün Batı Avrupa'daki ülkelerin kredi notuna etkisi

  Batý Avrupa vatanlarýnda yýldýrý vakalarýndaki artýþýn yegâne baþýna devletlerin kredi notunu etkilemesinin beklenen bulunmadýðý vurgulanan açýklamada, 'Terördeki artýþýn, Ýslamcý veya apayrý türlüsü, yegâne baþýna Batý Avrupa ekonomilerinin kredi notlarýný etkilemesi beklenen deðil.

  Okumaya devam et...
 • Eski eşine saldırdı, araya giren doktoru bıçaklayıp intihar etti

  Eski eşine saldırdı, araya giren doktoru bıçaklayıp intihar etti

  Dr. Aynur Dağdemir'i çeşitli yerlerinden bıçakladıktan sonra, kendini 5'inci kattan attı. Dr. Aynur Dağdemir'in sekreteri olan Şeyda A."nın yanına gelen eski eşi Yusuf Demirbaş, konuşmak istedi". Dağdemir, yapılan tüm müdahaye rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Doktorun ölüm haberi hastane personelini, yakınlarını kanun boğdu. Beton zemine düşerek ağır yaralanan Yusuf D, hastanede yapılan müdahalenin ardından Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

  Okumaya devam et...