Londravizyon
 • Demirtaş: Başkanlığa Değil Tek Adamlığa Karşıyız

  Demirtaş: Başkanlığa Değil Tek Adamlığa Karşıyız

  Toplantıda, 1 Kasım seçimlerine ilişkin değerlendirmelerin yanı sıra Güneydoğu'da bazı ilçelerde yaşanan gerginliklerin de ele alınması bekleniyor. Yeni anayasanın nasıl olması gerektiği konusunda soruları yanıtlayan Demirtaş'a başkanlık sistemiyle ilgili de görüşleri soruldu.

  Okumaya devam et...
 • Ülkücüler’den Türkmenler için Rusya Büyükelçiliği önünde eylem

  Ülkücüler’den Türkmenler için Rusya Büyükelçiliği önünde eylem

  Eylemci gruba, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz da eşlik etti. Elçiliğe yakın bir puan duran grup, attıkları sloganlar ardından basın izahına geçti. Bu Ülkemiz'nin her bir şehrinde kazasında Türkmen soydaşlarımız için saat 21.00 itibariyle katil Rusya'yı, katil Esed'i ve katil İran'ı ihtarname etmek için şehir meydanlarında, ilçe meydanlarında hukuksal olarak demokratik hakkımızı ortaya koymaktayız.

  Okumaya devam et...
 • Hatay’da Suriyeli iki çocuğun dövülerek öldürülmesi

  Hatay’da Suriyeli iki çocuğun dövülerek öldürülmesi

  Habip O., polise verdiği ifadesinde Suriyeli iki çocuğun kızına sarkıntılıkta bulunduğunu ve bu yüzden Abdulhamit Taben ile Ahmet Taben'i sopayla dövdüğünü itiraf etti. polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, ilerleyen saatlerde Yıldırım Tepe Mahallesi 382 Sokak'ta bir çocuk cesedi bulunduğu ihbarı geldi. Ahmet Taben'in de Abdulhamit gibi dövülerek öldürüldüğü belirlendi.

  Okumaya devam et...
 • Davutoğlu, yeni kabine için hazırlıklarını sürdürüyor

  Davutoğlu, yeni kabine için hazırlıklarını sürdürüyor

  Hükümet programı yazımı için kurulan siyasi ve ekonomik heyet, bu kapsamda çalışmalarına devam ediyor. Önceki hükümetlerin "en çalışkan üyeleri" olarak bilinen Yılmaz ve Eroğlu'nun bakan olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Meclis Başkanlığı için adayını belirleyen AK Parti, kabine için istişarelerini sürdürüyor. Anında arkasından da devlet yazılımı müzakereleri sürdürülecek ve güvenoylaması inşa edilerek 64.

  Okumaya devam et...
 • Fed başkanlarından faiz artışı sinyali

  Fed başkanlarından faiz artışı sinyali

  Faiz artışının kademeli olması yönünde görüş ağırlık kazandı. Benzer biçimde, Cleveland Fed Başkanı Mester da, Amerikan ekonomisinin faiz artışına dayanacak güce sahip meydana geldiğini kaydederken, "Ekonominin aralıkta minik bir faiz artışını kaldırabileceğini tahmin ediyorum " ifadesini kullandı.

  Okumaya devam et...
 • Türkiye'nin büyümesi açısından önemli bir yıl olacak

  Türkiye'nin büyümesi açısından önemli bir yıl olacak

  Gebze ilçe merkezinde bulunan ve üç kattan oluşan Gebze Adliye Binası'ndaki yetersizlikten hakim, savcı, avukat, çalışan ve adliyeye gelip giden vatandaşların tamamının şikayetçiydi. Üretim ve güven unsuru arttıkça piyasanın kendi dengesini bulacağını anlatan Işık, "İnanıyorum ki özellikle tüketici faizlerinde hızlı bir düşüş olacak.

  Okumaya devam et...
 • 'Fed, piyasaların şaşırmaması için elinden geleni yaptı'

  'Fed, piyasaların şaşırmaması için elinden geleni yaptı'

  Fed'in ikinci ismi Fischer, ayrıca Asya'daki yavaşlamanın küresel ekonomiye etkilerine de değindi. Özellikle Çin'in emtia piyasalarında çok büyük bir aktör haline geldiğine işaret eden Fischer, ülkenin dünyadaki petrol tüketiminin yüzde 40'ını ve metal tüketiminin yüzde 50'sinden fazlasını tek başına gerçekleştirdiğine dikkati çekti.

  Okumaya devam et...
 • Tüketici güven endeksi arttı

  Tüketici güven endeksi arttı

  Turkey Macro View Consultancy Yönetici Direktörü Ferhat Yükseltürk, siyasi belirsizliğin ortadan kalkması ile tüketici güven endeksinde hızlı bir yükselme görüldüğünü söyledi. İşsiz sayısı beklentisi endeksi bir önceki aya göre %31 oranında artarak, Kasım ayında 84,66 değerine yükseldi. Analistler, seçimin ardından siyasi istikrarın ekonomik istikrarı da beraberinde getireceğine dikkati çekerek, yatırım ortamının iyileşeceği beklentisi ile hem tüketicilerin hem de yatırımcıların gelecek 12 ...

  Okumaya devam et...
 • Tunceli'deki okulda patlama: 9'u öğrenci 10 yaralı

  Patlama sırasında deneyi yaptıran ve ismi açıklanmayan kimya öğretmeni ile deney için laboratuarda bulunan 9 öğrenci yaralandı. Yaralı 2 öğrencinin durumunun ciddi olduğu öğrenildi. Polis patlamanýn ihmalden mi, yada tedbirsizlikten mi kaynaklandýðý konusunda çalýþmalarýný sürdürürken, okulda deney yapan öðretmen ve idareciler ile öðrencilerin ifadelerine de baþvurulduðu öðrenildi.

  Okumaya devam et...
 • Maden ocağında patlama! ,Son Dakika

  Maden ocağında patlama! ,Son Dakika

  Yerin 80 metre altında duvar delmek amacıyla kullanılan "patoz'un patlaması sonucu göçük meyana geldi". Edinilen bilgiye göre, Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde dün saat 16.30 sıralarında kaçak bir kömür ocağında 'Patoz'(Gübre ile şekerin karışımı) tabir edilen patlayıcıyla galeri açma çalışmaları sırasında yaşanan patlamada bir süre önce TTK'dan emekli olduğu öğrenilen madenci çavuşu Bekir Çiftçi, yeğeni 19 yaşındaki Şaban Çiftçi, kayınbiraderi Naci Çiftçi ve iş arkadaşı Murat Karakuş ...

  Okumaya devam et...
 • Altınyıldız özsermayesini 100 milyon TL artırıyor

  Altınyıldız özsermayesini 100 milyon TL artırıyor

  Idare Kurulumuzla beraber kararlaştırdığımız yepyeni bir mevduat tasarınını yaşama geçiriyoruz. Altınyıldız Tekstil ve Konfeksiyon A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, "Yeni yatırım planı çerçevesinde, Çerkezköy OSB içinde yer alan ve Avrupa'nın en büyük entegre tekstil fabrikalarından biri olan 45 bin metrakare kapalı kullanım alanlı fabrika binaları ve yaklaşık 125 dönüm açık alanı içeren arsanın, Akkök grubuna bağlı Akiş GYO'dan satın alınmasına karar verildi.

  Okumaya devam et...
 • Meclis başkanlığı için başvurusunu yapan İsmail Kahraman: Biz kriz çözmeye alışığız

  Meclis başkanlığı için başvurusunu yapan İsmail Kahraman: Biz kriz çözmeye alışığız

  Sağlık, afiyet dilerim efendim" ifadesini kullandı. AK Parti'nin Meclis başkanlığı için aday gösterdiği İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman, başvurusunu yaptı. Ek Olarak Sonra başkan olarak konuşalım olmaz mı?" diye cevap verdi. "Başkan seçilmeniz durumunda İçtüzük ve yeni anayasayla ilgili muhalefete bir çağrınız olacak mı?" sorusuna da Kahraman, "İşte o durum olsun, o zaman yeniden konuşacağız".

  Okumaya devam et...
 • Leyla Zana’dan

  Leyla Zana’dan "yemin" kararı!

  Ancak, en yaşlı üye sıfatıyla oturumu yöneten CHP Milletvekili Deniz Baykal, bu durumu farkederek, metin değiştirildiği gerekçesiyle yeminin geçersiz olduğunu söyledi. Meclis yetkilileri, Zana'nın, Zonguldak milletvekillerinin de yemin etmesinin ardından ve birleşim sona ermeden, ant içmek üzere yeniden kürsüye davet edileceğini bildirdi.

  Okumaya devam et...
 • Sebahat Tuncel ifade verdi

  Sebahat Tuncel ifade verdi

  Avukatıyla Anadolu Adalet Sarayı'na gelen Tuncel, Başsavcıvekili Abdurrahman Üşenmez'e "şüpheli" sıfatıyla ifade verdi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün raporuna göre, 17 Mart 2013'te Zeytinburnu'nda Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) organizesinde gerçekleştirilen Nevruz kutlamalarında kanun dışı sloganların atıldığı, kanun dışı döviz ve posterlerin açıldığı belirtildi.

  Okumaya devam et...
 • Ak Parti’nin Adayı Başvurusunu Yaptı

  Ak Parti’nin Adayı Başvurusunu Yaptı

  Kahraman başvuru sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Yeni dönemimiz hayırlı şans getiren olsun size de muvaffakiyet diliyorum. Bütün milletvekillerinin desteğini bekliyoruz. Başkan Adayı İsmail Kahraman, başvurusunu yaptı. Acele etmeye gerek yok zaman var. telaş yok. Peki efendim. Hayırlı günler diliyorum. "Durmak yok, ileri" cevabını verdi.

  Okumaya devam et...
 • Kurulan-Kapanan Şirketler (1)

  Kurulan-Kapanan Şirketler (1)

  Geçtiğimiz yılın aynı döneminde ise, 71 şirket, 8 kooperatif ve 129 gerçek kişi ticaret işletmesi kurulmuş, 19 şirket, 5 kooperatif ve 90 gerçek kişi ticaret işletmesi kapanmıştı. Bu ay kapanan şirket ve kooperatiflerin; 243'ü toptan ve perakende ticaret, motorlu taşıtların ve motosikletlerin onarımı, 174'ü inşaat, 96'sı imalat sektöründe oldu.

  Okumaya devam et...
 • PKK’nın İstanbul sorumlusu yakalandı

  PKK’nın İstanbul sorumlusu yakalandı

  Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, gözaltına aldığı Vedat. Operasyonda, 12 şüphelinin gözaltına alındığı bildirildi. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü yerleşkesine götürüldü.

  Okumaya devam et...
 • İş Ortağını Vahşice Öldüren Şüpheli Adliyede

  İş Ortağını Vahşice Öldüren Şüpheli Adliyede

  Olay, geçen 16 Kasım'da meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, evli ve 2 çocuk babası Güven Yıldırım, sabah evinden çıkıp 75'inci Yıl Mahallesi Teksan Sanayi Sitesi'ndeki tezgah makine parçaları üretilen iş yerine gitti. (26) ile görüştüğünü belirleyen ekipler, şüpheliyi yakalayarak gözaltına almıştı.Güven Yıldırım'ın cesedi ise şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta bir tarlada bulunmuştu.

  Okumaya devam et...