Londravizyon
 • Devlet Kurumu Özelleşiyor, Aralarında Boğaz Köprüleri De Var

  Devlet Kurumu Özelleşiyor, Aralarında Boğaz Köprüleri De Var

  TÜRKİYE'DE özelleştirme uygulamalarının tutarı 1986 yılından bu yana 66.8 milyar dolara ulaştı. Halen özelleştirme programında 22 kuruluş var. Bunların 12'sinde yüzde 50'nin üzerinde kamu payı bulunuyor. Elektrik Üretim AŞ'ye ait başka hidroelektrik ve termik santrallerin özelleştirilmesine yönelik hazırlık çalışmalarına da devam ediliyor. Milli Piyango İdaresine ilişkin baht oyunlarının özelleştirilmesi ihalesinde de en dik 2.

  Okumaya devam et...
 • KYK Kredi ve Burs İçin Ne Kadar Ödeme Yapılacak?

  Yükseköğretim öğrencilerinin merak ettiği KYK burs sonuçları ne zaman açıklanıyor? net tarih var mı? Beyanlarınızın doğru olmadığının tespit edilmesi halinde burs / öğrenim kredisi hakkınız iptal edilecektir. Prof. Dr. Kaymakcan, burs ve kredi almaya adalet kazanan öğrencilerin taahhütnameyi aldıkları şifre ile onaylamayı unutmamaları konusunda uyarıda bulundu.

  Okumaya devam et...
 • Akdeniz İnşaat, sektörün dijital lideri oldu

  Akdeniz İnşaat, sektörün dijital lideri oldu

  Penta Teknoloji , Accenture Dijitalleşme Endeksi Raporu sonuçlarına göre, " Bilgi ve İletişim Teknolojisi Ekipmanlarının Toptan Ticareti " kategorisinde Türkiye'nin en dijital şirketi oldu. Şirketlerin dijitalleşme stratejilerini uygularken karşılaştıkları engellerin başında ise dijitalleşmenin etkin kullanımı için departmanlar arasında gerekli olan koordinasyonun eksikliği ve yavaş karar alma süreçleri geliyor.

  Okumaya devam et...
 • Fed’in faiz artırımı kademeli olacak

  Fed’in faiz artırımı kademeli olacak

  Kurdaki düşüşte 100′e yaklaşan dolar endeksinin Fed tutanakları sonrası yüzde 0.4 gerileyerek yeniden 99 seviyesi civarına işlem görmesi belirleyici oldu.Melbourne'de yer alan IG Stratejisti Chris Weston "Tartışmanın artık Fed'in ne zaman faiz artıracağından 2016′da ne kadar faiz artışı göreceğimize taşınmış olduğunu görüyoruz" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Özelleştirme geliri 70 milyar dolara yaklaştı

  Özelleştirme geliri 70 milyar dolara yaklaştı

  Sümer Holding'in de 2020'ye kadar özelleştirilmesi bekleniyor. Özelleştirme kapsamında en göze çarpanlar ise İstanbul'da bulunan boğaz köprüleri. TÜRKİYE'DE özelleştirme uygulamalarının tutarı 1986 yılından bu yana 66.8 milyar dolara ulaştı.

  Okumaya devam et...
 • HDP’nin Meclis Başkanı adayı belli oldu

  HDP’nin Meclis Başkanı adayı belli oldu

  YASAL UYARI: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya haberlerin tüm hakları Feza Gazetecilik'e aittir. CHP, MHP ve AK Parti'den sonra HDP de Meclis Başkanlığı için adayını belirledi. Halkların Demokratik Partisi HDP, 7 Haziran'dan sonra namzet gösterdiği Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ı yeniden namzet gösterdi. Muhalefetin "anlaşamaması" yüzünden AKP'nin adayı İsmet Yılmaz, üçüncü turda Meclis Başkanlığı'na seçilmişti.

  Okumaya devam et...
 • Fransa katliamının keşifçisi Antalyada yakalandı

  Fransa katliamının keşifçisi Antalyada yakalandı

  Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, Fas uyruklu Belçika vatandaşı Ahmet Dahmani'yi havalimanına indikten itibaren yakın takibe aldı. 2 Suriyeli'nin sahte pasaportla Dahmani'yi güvenli bir şekilde Suriye'ye götürmek için Antalya'ya geldikleri iddia edildi. Mahkemeye çıkarılan 3 kişinin tutuklanarak cezaevine gönderildiği kaydedildi.

  Okumaya devam et...
 • CHPli Oran: Kurultay için yeterli imzalar toplandı

  CHPli Oran: Kurultay için yeterli imzalar toplandı

  Kendinizi tarihe doğru kelimelerle, emanet edin. Olağanüstü kurultayın kaçınılmaz olduğunu artık lütfen görün. Oran, Ankara'da bir otelde düzenlediği basın toplantısında olağanüstü kurultay talepleriyle ve imza toplama süreciyle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu.

  Okumaya devam et...
 • Nusaybin’deki sokağa çıkma yasağı geçici olarak kaldırıldı

  Nusaybin’deki sokağa çıkma yasağı geçici olarak kaldırıldı

  Dün de aynı mahallede 19 yaşındaki Musur Aslan hayatını kaybetmişti. Açıklamada, polis kurşunuyla öldürüldüğü iddia edilen Selamet Yeşilmen'in otopsisinde kurşun izine rastlanılmadığına dikkat çekilerek, şu ifadelere yer verildi: "Hayatını kaybeden vatandaşlardan Selamet Yeşilmen ağır yaralı olarak getirildiği hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır".

  Okumaya devam et...
 • Kaynak Holding ve şirketlerine kayyum

  Kaynak Holding ve şirketlerine kayyum

  Sızıntı Dergisi'nin basıldığı matbaaya da kayyım atandı. F tipi örgütün finans kaynaklarına yönelik operasyonlar kapsamında Kaynak Holding yönetimine el kondu. Sürat Kargo Lojistik ve Dağıtım Hizmetleri AŞ ile N-T Kitap Kırtasiye Büro Malzemeleri Pazarlama ve Turizm Ticaret AŞ'nin, atamalardan hemen önce şubelerinin yaklaşık yüzde 70'ini kapatarak, toplu işten çıkarma yaptıkları da tespit edildi.

  Okumaya devam et...
 • Bitlis’te 4 Adet El Yapımı Bomba İmha Edildi

  Bitlis’te 4 Adet El Yapımı Bomba İmha Edildi

  Güroymak ilçesinde, terör örgütü PKK"ya yönelik düzenlenen operasyon kapsamında, askeri birliklerce helikopter iniş sahası olarak kullanılabilecek alanda, toprağa gömülü bulunan 72 kilogram el yapımı patlayıcı imha edildi".

  Okumaya devam et...
 • Tekirdağ’da Kaçak Sigara Ele Geçirildi

  Tekirdağ’da Kaçak Sigara Ele Geçirildi

  Gözaltına alınan sürücü Osman A. emniyete götürülürken olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Sigaraları getiren B.E. (36) tukuklanırken H.E. (60) tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. (31) çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 6 ikamet, 3 iş yeri ve 3 araçta yapılan aramada 22 bin adet kaçak sigara ve 1 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.

  Okumaya devam et...
 • Sinan Oğan MHP genel başkanlığına adaylığını açıkladı

  Sinan Oğan MHP genel başkanlığına adaylığını açıkladı

  Kazandığı milletvekili sayısının yarısını kaybederek TBMM'de en küçük parti grubu olmuştur. Daha da acısı PKK'nın Meclis'te siyasal uzantısı olan bir partinin dahi gerisine düşmüştür. "Kendisini ülkücü iradenin getirdiğini ve ancak onun götürebileceğini ifade eden Sayın Bahçeli, kendisine zırh haline getirdiği tüzüğün arkasına saklanmadan ülkücü iradeyi kurultaya davet etmelidir" dedi.

  Okumaya devam et...
 • Mardin’de 10 terörist öldürüldü

  Mardin’de 10 terörist öldürüldü

  Terör örgütü üyesi olmaktan aranan 3 kişi yakalanmıştır. Açıklamada, polis kurşunuyla öldürüldüğü iddia edilen Selamet Yeşilmen'in otopsisinde kurşun izine rastlanılmadığına dikkat çekilerek, şu ifadelere yer verildi: "Hayatını kaybeden vatandaşlardan Selamet Yeşilmen ağır yaralı olarak getirildiği hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır".

  Okumaya devam et...
 • Türkiye'nin en dijital şirketleri açıklandı

  Türkiye'nin en dijital şirketleri açıklandı

  Accenture'ın birçok ülkede uyguladığı ve o ülkenin önde gelen şirketlerinin dijital yetkinliklerini ve dijital dönüşüm yolculuklarında nerede olduklarını ölçümlediği Accenture Dijitalleşme Endeksi Raporu kapsamında, Türkiye'nin En Dijital Şirketleri'nin yer aldığı "EnDijital100" listesi açıklandı.

  Okumaya devam et...
 • Acun Ilıcalı şimdide Faruk Süren'den hisse alıyor!

  Acun Ilıcalı şimdide Faruk Süren'den hisse alıyor!

  Transtürk'ten yapılan açıklamada, yılsonu finansal tablolara bağlı olarak Acun medya'nın TrasnTürk'le birleşmesinin söz konusu olduğu ve Acun medya'nın Transtürk'ün tamamamını almayı planladığı açıklandı. İki taraf arasında pay devri sözleşmesi imzalandığını açıklayan şirket, sözleşmedeki şartların gerçekleşmesi koşulu ile hisse devrinin gerçekleşeceğini belirtti.

  Okumaya devam et...
 • KYK burs ve yurt sonuçlarında son açıklamalar

  KYK burs ve yurt sonuçlarında son açıklamalar

  KYK burs ve kredi başvuruları geçen hafta itibariyle sona erdi. Yapılan açıklamaya göre KYK burs başvurularının Ekim ayında başlayacağı ve ödemelerin Ocak 2016 ayından itibaren yapılacağı belirtildi. Geçtiğimiz yıl lisans öğrencilerine aylık 330 lira, yüksek lisans öğrencilerine aylık 660 lira, doktora öğrencilerine ise aylık 990 lira kredi veya burs ödemesi yapılıyordu.

  Okumaya devam et...
 • FED’den faiz artırım sinyali

  FED’den faiz artırım sinyali

  Fed Başkanı Janet Yellen'ın bu kritik toplantının ardından basın konferansı düzenleyerek, alınan kararları değerlendirecek. PİYASALAR, FOMC TUTANAKLARINI FİYATLIYOR Fed'in faiz artışına aralıkta başlayabileceği beklentisini yükselten tutanaklar, doların değer kazanmasına neden oldu.Avro/dolar paritesi, piyasaların "şahin" olarak nitelendirdiği tutanakların ardından 1,0642'den 1,0635'e geriledi.

  Okumaya devam et...