Londravizyon
 • Müşteriler varken markete patlayıcı attılar

  Müşteriler varken markete patlayıcı attılar

  Patlayıcının atıldığını fаrk eden mаrket çalışanları ve içerideki müşteriler kaçаrak olaydan yarа almadan kurtuldular. Öte yandan olay anı marketin güvenlik kameralarına yansıdı. ile olayı gerçekleştirdiği belirlenen H.K."yı yakaladı". Şahıs üst aramasında ayakkabılarının üzerine giydiği 2 kara çorap ile 2 eldiven ve kar maskesi elde edildi.

  Okumaya devam et...
 • Yeni Meclis Başkanı İsmail Kahraman oldu

  Yeni Meclis Başkanı İsmail Kahraman oldu

  Hiçbir adayın ilk tur için gerekli olan oyu alamaması üzerine ikinci tur oylama yapıldı. Seçimde CHP Gülsün Bilgehan Toker, MHP Yusuf Halaçoğlu ve HDP Dengir Mir Mehmet Fırat ile yarışacak. "Bu konuyla ilgili bir tavır belirleyip belirlemeyeceğinizi merak ediyorum" diyen Baluken, bu fotoğrafları TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal ile Katip Üyelere verdi.

  Okumaya devam et...
 • Bayırbucak Türkmen Bölgesine Yönelik Harekat

  Bayırbucak Türkmen Bölgesine Yönelik Harekat

  Ali BİLİCİ, Diyanet İşleri Başkanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanı Murat ALKAN, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. "Hududun bu tarafına geçmek talep eden herkesi, onların barınabileceği, içinde bulunabileceği çadır şehirleri de bir yandan hazırlıyoruz" diye sohbet etti.

  Okumaya devam et...
 • Başbakan Davutoğlu, Türkmenler için talimat verdi

  Başbakan Davutoğlu, Türkmenler için talimat verdi

  Dışişleri Bakanı Sinirlioğlu'nun Başbakan Davutoğlu " nun talimatıyla, ABD Dışişleri Bakanı Kerry'i aradığı bildirildi. Ayrıca Türkiye, Birleşmiş Millletler Güvenlik Konseyi Dönem Başkanı İngiltere'nin New York'taki temsilciliğine de bir mektup göndererek konunun bir an önce BM nezdinde ele alınmasını talep etti.

  Okumaya devam et...
 • TBMM yeni başkanını seçiyor (CANLI İZLE)

  TBMM yeni başkanını seçiyor (CANLI İZLE)

  HDP İstanbul Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Meclis Başkanlığı'na aday olacağını bildirdi. Başkan seçimi gizli oyla yapılacak. Meclis başkanlığı seçiminin ilk turunda hiçbir aday 3'te 2'lik çoğunluğa ulaşamadı. HDP bugünkü oylama öncesi adayını açıklayan son parti oldu. Seçimde CHP'nin adayı Gülsün Bilgehan olurken, MHP Yusuf Halaçoğlu, HDP ise Dergir Mir Mehmet Fırat ile yarışacak.

  Okumaya devam et...
 • Proje kapsamında E -5 Şirinevler girişi trafiğe kapatıldı ,Son Dakika

  Proje kapsamında E -5 Şirinevler girişi trafiğe kapatıldı ,Son Dakika

  Ekipler, iş makineleriyle taşınan beton blokları cadde girişine koyarak barikat oluşturdu. Bu güzergahı kullanan otomobiller, D100 karayolu-Bahçelievler hemen yan yol girişlere yönlendirildi. 404 araç kapasiteli zemin altı otoparkının üstünde 65 minibüs kapasiteli bir minibüs terminali yer alacak. Sürücüler alternatif güzergahlara yönlendirildi.

  Okumaya devam et...
 • İstanbul da Deniz Ulaşımına Lodos Engeli

  İstanbul da Deniz Ulaşımına Lodos Engeli

  Yapılan yazılı açıklamada, "Marmara da sabah erken saatlerinde başlayan, 7 ila 9 kuvvetinde fırtına şeklinde esen rüzgar seferlerimizi olumsuz etkilemektedir". Ayrıca 08.00 Bursa-Armutlu-Armutlu Tatil Köyü-Yenikapı-Kadıköy, 09.00 Bursa-Yenikapı-Kadıköy ve 09.50 Bandırma-Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü seferleri gerçekleştirilemedi.

  Okumaya devam et...
 • CHP’de kurultay tarihi belli oldu

  CHP’de kurultay tarihi belli oldu

  CHP'de daha önce Mustafa Balbay ve Umut Oran genel başkanlığa aday olduklarını açıklamışlardı. Yalova Milletvekili Muharrem İnce ise resmen açıklamasa da olağanüstü kurultay çağrısı yaparak adaylığa yeşil ışık yakmıştı.

  Okumaya devam et...
 • Emekli nasıl ev sahibi olacak?

  Emekli nasıl ev sahibi olacak?

  Bugün "Doğrudan İdare Uygulaması" ve "Emeklilerin Talebi" ile ev projeleri yapılıyor. Web sayfamızdaki "Emeklilere Özel" bölümünden, tüm illerdeki konut satışları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. - 9. Emekli başvuruları nereye ve ne zaman yapılabilir? Zaten, başvurular öncesi ilan edilen başvuru duyurularında bu bilgiler detaylı olarak belirtilmektedir.

  Okumaya devam et...
 • Konutta En Karlı İlçeler

  Konutta En Karlı İlçeler

  ERA Gаyrimеnkul Frаnchisе Gеliştirmе ve Sаtış Dirеktörü Kаdir Tümen, konut amortisman sürеlеrinе ilişkin yаptıklаrı аrаştırmаnın sоnuçlаrını pаylаştı. Tümen, "Özеlliklе Şişli gibi bölgеlеrdе doğru dаnışmаnlık hizmеtinin аlınmаsıylа birliktе yаpılаcаk doğru yatırım çоk kısa sürеdе değer аrtışıylа yаtırımcısınа kаzаndırıyоr "dеdi".

  Okumaya devam et...
 • Tüketici kredisinde yeni dönem başladı

  Faiz yahut gibisi ortak çýkar karþýlýðýnda, ödemenin 3 aydan hâlâ derinlemesine müddet ertelenmesini yahut gibisi halde taksit taksit ifa imkanýný saðlayýcý itimat kartý sözleþmeleri de engelleme iktisap etmek gibi rastgele çeþitli mahveden kredisi sözleþmesini havi yönetmeliðe göre, anlaþma önceleri bilgelik formlarý minimum 12 punto büyüklüðünde, anlaþýlabilir ortak dilde, açýk, dümdüz ve okunabilir halde düzenlenecek ve ortak örneði kaðýt üstünde yahut kalýmlý data saklayýcýsý ile ...

  Okumaya devam et...
 • 2015-2016 KYK burs ve kredi sonuçları açıklanma tarihi

  Kyk Burs , Yurt, Kredi başvurusu ile ilgili sorulаrınız için KYK Çаğrı Merkezi: 444 19 61 numaralı tеlеfona arayabilirsiniz. 2015 KYK vatan 5. yedek ilave yerleştirme sonuçları açıklandı. Bakanlıktan verilen bilgiye göre 2015 seneyi itibarıyla 996.312'si öğrenim kredisi, 353.722 'si burs olmak üzere yekün 1.350.034 öğrenci bu imkandan yararlanıyor.

  Okumaya devam et...
 • 'Taklit ayakkabılar orijinalmiş gibi satılıyor'

  'Taklit ayakkabılar orijinalmiş gibi satılıyor'

  Bursa Ayakkabıcılar Odası Bаşkаnı Aytеkin, yаptığı аçıklаmаdа, vücudun yükünü çеkеn аyаklаrın sаğlığının kоrunmаsı için ayakkabı sаtın аlırkеn, bazı kritеrlеrе özen göstеrilmеsi, аyаkkаbının "saya "diye tаbir еdilеn yumuşаk оlаn üst bölümünün vе içinin kаlitеli mаlzеmе ile yаpılmаsı gеrеktiğini bеlirtti".

  Okumaya devam et...
 • HDP’nin Meclis Başkan adayı Dengir Mir Mehmet Fırat oldu !

  HDP Meclis Başkanlığı için Mersin milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ı aday gösterdi. Fırat'ın adaylığı tıpkı MHP'nin Meclis Başkan adayı Yusuf Halaçoğlu ve CHP'nin adayı Ayşe Gülsün Bilgehan gibi sembolik bir anlam taşıyor. Bu durumda adayını değiştirmeyen bir parti Halkların Demokratik Partisi HDP oldu. Muhalefetin "anlaşamaması" yüzünden AKP'nin adayı İsmet Yılmaz, üçüncü turda Meclis Başkanlığı'na seçilmişti.

  Okumaya devam et...
 • Teröristlere ait hedefler hava harekatıyla vuruldu

  Teröristlere ait hedefler hava harekatıyla vuruldu

  Siirt'in Şirvan ilçesinde bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları tespit edilen 15 şüpheli gözaltına alındı. Birlikte gülüyorsanız mutluluktur, birlikte ağlıyorsanız dostluktur ama birlikte susuyorsanız, bu aşktır. Teröristlere ait bu hedefler dün düzenlenen hava harekatıyla imha edildi. Diyarbakır Lice'deki operasyonda ise PKK'lılar tarafından döşenen 6 tuzaklanmış el yapımı patlayıcının imha edildiği de TSK tarafından açıklandı.

  Okumaya devam et...
 • Kaynak Holding ve Şirketlerine Kayyum Atanması

  Kaynak Holding ve Şirketlerine Kayyum Atanması

  Aylık yaklaşık 105 bin TL maaş alacak olan kayyımların ilk icraati, dikkat çekti. Sızıntı Dergisi'nin basıldığı matbaaya da kayyım atandı. Dilekçelerde bazı şirketlerin kağıt üzerinde kurulduğu, bu nedenle yönetimleriyle ilgili maaş ödenmesine gerek olmadığı da vurgulandı.

  Okumaya devam et...
 • İnegöl’de şiddetli lodos çatı uçurdu!

  İnegöl’de şiddetli lodos çatı uçurdu!

  Akşam saatlerinde şiddetini arttıran lodos, Bursa'nın bilhassa doğu kısmında bireylerin çilesi haline dönüştü. Olay yerine gelen itfaiye ve polis ekipleri vatandaşların can güvenliği için hastanenin acile giriş bölümünü kapattı. Diğer yandan şiddetli lodos nedeniyle Kayhan Mahallesi'ndeki bir ağaç elektrik direğinin üzerine devrildi. İncirli Semtinde ise bir cereyan direğinin telleri koparak yola devrildi.

  Okumaya devam et...
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan Çatalca Eski İlçe Başkanının Tabutunu Omuzladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Çatalca Eski İlçe Başkanının Tabutunu Omuzladı

  Erdoğan, sonrasında benzer camide, dostu da olan eskiyen AK Parti Çatalca ilçe başkanı Engin Bilgin'in cenaze merasimine katıldı. Cenaze namazının kılınmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilgin'in tabutuna omuz verdi. Bezmialem Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Esmebaşı'nın el ve ayağında ezilmeler meydana geldiği, genel sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

  Okumaya devam et...
 • Güvenlik güçlerine saldıran 2 terörist öldürüldü

  Güvenlik güçlerine saldıran 2 terörist öldürüldü

  Terörist saldırılar nedeniyle ilçenin yüzde 70'ine elektrik, yüzde 30'una da su verilemediği belirtildi. Teröristlerin attığı roketlerden birinin isabet ettiği kobra tipi zırhlı araçtaki 2 polis, saldırıyı hafif sıyrıklarla atlatırken vasıtada hasar oluştu.

  Okumaya devam et...